s-osvita.com.ua ЖУРНАЛ «СУЧАСНА ОСВІТА» Статьи из журнала Летопись

Летопись

Все можуть королі

Як група високопоставлених позичальників розгромила найбільший середньовічний банк

Подробнее...

Від дидаскалів до магдебурзького права: шляхи освіти

У 1240 році під ударами монголо-татар Київська Русь остаточно припинила своє існування як держава, розпавшись на окремі, залежні від завойовників князівства. Однак естафету київської державності підхопило Галицько-Волинське князівство, що було утворене внаслідок об’єднання Галицького і Волинського князівств Романом Мстиславичем.

Подробнее...

Оксфорд, Кембридж – витоки лідерства

 Освіта, отримана в Британії, здобула славу однієї з найкращих у світі. Вважається, що якість британської освіти тримається на “трьох китах”: чудовій оснащеності шкіл та вищих начальних закладів, інноваційних освітніх технологіях та відмові від пасивної системи навчання на користь активної самостійної роботи. Найстаріші університети Оксфорда і Кембриджа й досі служать міжнародними центрами освіти, а британські ступені є визнаними і шанованими в усьому світі.

Подробнее...

Книга за ціною маєтку

Київська Русь - середньовічна монархічна держава, одна з найбільш розвинутих і процвітаючих у тогочасній Європі. Географічні межі Київської Русі можна встановити лише приблизно - існують відомості, що вона займала територію від Балтики і Північного Льодовитого океану до Чорного моря, від Волго-Окського межиріччя до Карпат. Давньоруська держава проіснувала до 40-х років ХІІІ ст. і була зруйнована монголо-татарськими ордами Чингіз-хана та Батия.

Подробнее...

Запозичена самобутність

Стародавня Японія багато чого взяла від цивілізації Китаю. Саме звідси через Корею на острови прийшло конфуціанство, а також буддизм, який, поєднавшись із місцевим синтоїстським культом, став панівною релігією японців. Однак найвагомішим надбанням “країни, де сходить сонце” стала писемність - перейнявши китайське ієрогліфічне письмо, японці пристосували його до рідної мови. Водночас запозичення не позбавили Японію її самобутності - елементи китайської цивілізації з часом помітно трансформувалися в силу японської специфіки.

Подробнее...

З історії таємничих цивілізацій

Індіанські племена - корінне населення Америки, що отримало назву від мореплавця Христофора Колумба, який вважав відкритий ним континент Індією. Історія цих племен цікава і дещо моторошна, сповнена багатьох загадок і нерозшифрованих символів, своєрідна своєю довершеною культурою й трагедією, пов’язаною з винищенням аборигенів. Більшість племен Нового світу мали невисокий рівень розвитку. Вони займалися переважно мисливством, рибальством, збиранням та землеробством і лише у двох порівняно невеликих областях Західної півкулі - Мезоамериці й Андах жили високорозвинені індіанські цивілізації, що поклали початок найвизначнішим культурним досягненням доколумбової Америки.

Подробнее...

Османська імперія: держава, підпорядкована релігії

Османська імперія - держава, що будучи невеличким незалежним тюркським князівством, заснованим наприкінці ХІІІ століття, розгорнула «священну війну» проти невірних і таким чином поступово перетворилася на могутнє військово-феодальне утворення, що проіснувало шість століть. У період свого розквіту в XVI-XVII століттях Османська імперія включала Анатолію (сучасна Туреччина), Близький Схід, Північну Африку, Балканський півострів та прилеглі до нього з півночі землі Європи, а однією з найвизначніших подій в історії цієї держави стало завоювання Візантії.

Подробнее...

Від лицарських чеснот до університетів

Середньовіччя - період європейської історії, який бере початок з часів падіння Римської імперії (приблизно V ст.) до епохи Відродження та Реформації (кінець XV - початок XVI ст.). У цей період відбувається Велике переселення народів - слов’ян, тюрків, іранців та фіно-угорських племен, з’являються вікінги - германомовні племена, що стали відомими переважно завдяки грабіжницьким нападам на прибережні землі, які на той час належали англам і франкам, та отримали назву “піратів Півночі”, виникає Франкська держава, що в часи свого розквіту займала більшу частину Європи. На Британських островах існувало багато невеличких держав англів, саксів і кельтів, з’явилися держави у Скандинавії, а також у центральній та східній частинах Європи - Велика Моравія та Київська Русь.

Подробнее...

Філософія у стилі гуманізму

Близьким Сходом називається регіон, що розташований в Західній Азії та Північній Африці й охоплює такі країни, як Ірак, Йорданія, Ліван, Ізраїль, Сирія, Єгипет, Туреччина, Кіпр, Саудівська Аравія, Ємен, Катар, Оман, Бахрейн, Кувейт, Об’єднані Арабські Емірати. Іноді назва “Близький Схід” використовується для позначення сукупності перелічених країн разом з Іраном та Афганістаном, тож зустрічається не окремо, а в складі об’єднаного терміну “Близький та Середній Схід”.   

Подробнее...

«Місто семи пагорбів і всієї землі повелитель»

Стародавній Рим - одна з прогресивних цивілізацій античності. Місто засноване у 753 р. до н.е. на високих і зручних для оборони пагорбах, на березі судно-плавної річки Тибр. Історія славетної римської цивілізації поділяється на три періоди: царський (середина VIII ст. до н.е.), республіканський (VI-I ст. до н.е.) та імператорський (30 р. до н.е. - 476 р. н.е.). Зеніту своєї могутності Стародавній Рим досягає у ІІ ст. н.е. - період, коли під його владою знаходиться простір від сучасної Шотландії на півночі до Ефіопії на півдні та від Вірменії на сході до Португалії на заході, в певній мірі завдяки науці та освіті.

Подробнее...

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

БЕЗКОШТОВНА ПІДПИСКА

Безкоштовно підписуйтесь на журнал «Сучасна освіта». Ми обов'язково надішлемо посилання по виходу видання, щоб ви могли завантажити журнал і читати онлайн.
Ніякого спаму!
]]> Joomla extensions by ZooTemplate.com ]]>