s-osvita.com.ua ЖУРНАЛ «СУЧАСНА ОСВІТА» Статьи из журнала Высшее образование Вступна кампанія-2017: що потрібно знати абітурієнтам


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Вступна кампанія-2017: що потрібно знати абітурієнтам

Журнал «Сучасна освіта» №4 (квітень, 2017 рік)

Абитуриент 2017Українські абітурієнти зможуть подати всього дев'ять заяв на чотири спеціальності. Прийому на спеціаліста не буде. За правилами вступної кампанії-2017 на бюджетні місця будуть збережені квоти для пільговиків і абітурієнтів з тимчасово окупованих територій України.

Державні екзамени замінять зовнішнім незалежним тестуванням

Державна підсумкова атестація для 11-класників буде в форматі ЗНО. Результати тестування з української мови, математики або історії України та ще одному предмету на вибір випускника (іноземна мова, географія, фізика, біологія, хімія) зарахують як держіспит. Оцінки ЗНО з даних предметів підуть в атестат.

Бюджетних місць буде більше в тих вузах, яким віддають перевагу абітурієнти з високими балами ЗНО. Так, вузи, які повністю виконали державне замовлення в 2016 році, зможуть збільшити кількість бюджетних місць до 10%, інші вищі навчальні заклади будуть орієнтуватися на максимальні обсяги 2016 року.

"У 2016 році в експериментальному режимі в дев'яти вузах вступ до магістратури на "Право" проводилося з використанням технологій ЗНО. У 2017-му це буде зроблено для всіх університетів, що пов'язано з особливою соціальною, економічною і суспільною значимістю підготовки юристів в Україні. Людина з недостатньою правовою підготовкою не повинна потрапляти в магістратуру", – говорить директор департаменту вищої освіти МОН України Олег Шаров.

Хто отримає пільги на вступ

Як і в 2016-му, в цьому році немає права на позаконкурсний вступ. Для абітурієнтів з інвалідністю, сиріт, дітей учасників бойових дій на Донбасі і вступників з Криму і Донбасу Міносвіти встановило квоти.

У 2017 році будуть діяти п'ять квот. Перша – 10% від держзамовлення – для сиріт, тих, хто через здоров'я не може здавати ЗНО і учасників бойових дій. У вищих навчальних закладах Донецької та Луганської областей ця квота становить 30%. Друга квота в 20% – для переселенців, які покинули окупований Крим після 1 січня 2017 року, але діє тільки в окремих вузах, на базі яких функціонують освітні центри "Крим-Україна". Таких центрів в Україні 12. Третя квота може вводитися тільки в комунальних вищих закладах – їх в Україні небагато. Вона діє для жителів відповідної територіальної громади, яка фінансує підготовку фахівців з місцевого регіону. Четверта і п'ята квота відносяться до іноземних абітурієнтів за міжнародними зобов'язаннями.

Відбір решти абітурієнтів буде проводитися за конкурсним балом, який складається з:

 •  оцінок ЗНО
 •  середнього бала атестата про загальну середню освіту
 •  вступного іспиту або творчого конкурсу – на окремі спеціальності і при вступі на старші курси.
 •  балів за успішне проходження підготовчих курсів ВНЗ для спеціальностей, на які набрати студентів найважче – природничі та технічні напрямки.

"Є список спеціальностей, на які діють додаткові бали за підготовчі курси при університетах. Ми дивимося, на які спеціальності є досить великий контрактний набір. З цього списку в 2017 році прибрані комп'ютерні спеціальності, додані екологія і садово-паркове господарство", – пояснює Олег Шаров.

Дати вступної кампанії-2017

Як і в минулому році, подача заяв на перший курс бакалаврату буде повністю в електронній формі, в тому числі для заочників. Реєстрація електронних кабінетів абітурієнтів розпочнеться 29 червня і завершиться 25 липня на ez.osvitavsim.org.ua. Сама реєстрація заяв на вступ розпочнеться 12 липня і завершиться 26 липня. Під час подачі заяв до ВНЗ абітурієнтам потрібно буде вказати пріоритетність цих заяв від одного до дев'яти. Для абітурієнтів, які вступають за співбесідою, вступних іспитів або творчого конкурсу, подача документів триватиме до 20 липня. Творчі конкурси у вищих навчальних почнуть проводити з 17 по 26 липня, вступні іспити – з 21 по 26 липня.

Рейтингові списки до зарахування оприлюднять 1 серпня. До 5 числа абітурієнти, рекомендовані до зарахування, повинні подати оригінали документів. Через два дні – 7 серпня – вузи оголосять списки зарахованих на бюджет, на контрактне навчання – до 30 вересня. При цьому в 2017 році буде всього одна хвиля зарахування, а не три, за рахунок розставляння абітурієнтами пріоритетності заяв. Відмова від другої і третьої хвилі дозволить зарахувати пільговиків на звільнені в результаті конкурсного відбору бюджетні місця, пояснює Шаров. Для спеціальностей, на які важко набрати студентів, список будуть "підтягувати" після зарахування пільговиків.

Для тих, хто вступатиме на основі диплома молодшого спеціаліста, подача документів триватиме до 24 липня, а вступні іспити пройдуть з 25 по 31 липня.

Джерело: http://ukr.segodnya.ua

Абітурієнтам Криму і Донбасу

Існує дві процедури вступу у вищі навчальні заклади України (університети, інститути, технікуми інші ВНЗ).

СПРОЩЕНА ПРОЦЕДУРА:
вступ через освітні центри
«Крим-Україна»________________________

Вступати до уповноважених ВНЗ через освітні центри «Крим-Україна»  мають право особи з Криму, які:

 •  мають український документ про освіту;
 •  не мають українського документу про освіту;
 •  проходили ЗНО і мають відповідні сертифікати 2016 або 2017 року;
 •  не проходили ЗНО.

Особа з Криму, яка не має українського атестату, звертається до одного з цих центрів для проходження річного оцінювання, державної підсумкової атестації та вступу до вишу за спрощеною процедурою. Для вступу цим абітурієнтам не потрібен сертифікат ЗНО.

Щоб вступити у ВНЗ за спрощеною процедурою необхідно:

 •  Обрати освітній центр «Крим-Україна (перелік університетів, на базі котрих у 2016 році функціонували центри, їх адреси та контактні дані можна знайти на сайті dostupnaosvita.com.ua).
 •  Особисто подати заяву.
 •  Заповнити освітню декларацію.
 •  Скласти два іспити державної підсумкової атестації: українська мова та історія України та один вступний іспит (встановлює вищий навчальний заклад). Для вступу на спеціальності, для яких передбачено проведення творчого конкурсу, замість вступного іспиту проводиться відповідний творчий конкурс.

Такі вступники отримують у загальноосвітньому навчальному закладі, який входить до обраного освітнього центру, тимчасову довідку, яку протягом трьох місяців мають замінити на документ про освіту державного зразка (атестат або свідоцтво).

Вступники з Криму вступають до уповноважених вищих навчальних закладів на навчання за кошти державного бюджету у межах встановлених квот (20% (але не менше одного місця) від максимального (загального) обсягу державного замовлення за відкритими та закритими конкурсними пропозиціями. Кількість місць за квотами оголошується одночасно з оголошенням максимального (загального) обсягу державного замовлення).

У 2017 році в наказах про зарахування прізвища вступників мають шифрувати.

Вступник з Криму, який має український атестат та позитивні результати ЗНО має можливість вступати до будь-якого вишу України для участі у загальному конкурсі на місця державного замовлення.

Вступник з Криму користується правом переведення на вакантні місця державного замовлення в разі, якщо отриманий ним конкурсний бал менший від мінімального, який дозволив отримати рекомендацію до зарахування на місця державного замовлення за загальним конкурсом, не більше ніж на 10 балів.

УВАГА! Перелік університетів, на базі котрих у 2016 році функціонували центри можна переглянути на сайті http://dostupnaosvita.com.ua. У 2017 році Освітні Центри будуть працювати з 19 червня по 30 вересня. Більшість з них будуть працювати на базі тих, які працювали у 2016 році.

ЗВИЧАЙНА ПРОЦЕДУРА:
ІЗ ЗНО________________________________

Отримай свідоцтво/атестат, навчаючись дистанційно або на екстернаті. Здай ЗНО. Вступай у будь-який вищий навчальний заклад України та світу.

Реєстрація на ЗНО – з 6 лютого до 17 березня 2017.
Реєстрація на додаткову сесію ЗНО – з 3 травня до 20 травня 2017.
З 23 травня до 16 червня – основна сесія ЗНО-2017.
З 3 до 12 липня – додаткова сесія ЗНО-2017.

УВАГА! Особи, які проживають на тимчасово окупованій території або на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження та не мали змоги зареєструватися в основний період, можуть з 3 до 20 травня 2017 року зареєструватися для участі в додатковій сесії. У такому разі до комплекту реєстраційних документів потрібно додати заяву щодо надання можливості пройти ЗНО під час додаткової сесії та копію сторінки паспорта громадянина України (особи, яка реєструється або одного з батьків (опікунів)), де вказано відомості про місце проживання (для осіб, які проживають на неконтрольованих територіях). Більше на сайті: testportal.gov.ua.

 «Гаряча лінія» Фонду «Відкрита політика»: 0 800 504 425 – безкоштовно!
 +38 068 951 25 13 (Viber/Telegram/WhatsApp/Skype: Dostupna Osvita).
 +38 050 550 54 11 (Viber/Telegram/WhatsApp/Skype: Dostupna Osvita).
Консультативні телефонні лінії працюють у робочі дні з 9:00 до 13:00, з 14:00 до 18:00.

За усіма оновленнями слідкуйте на сайтах: dostupnaosvita.com.ua, mon.gov.ua, openpolicy.org.ua.

Джерело: http://donbass-crimea.openpolicy.org.ua

Консультативні телефонні лінії
для громадян з Криму та Донбасу

Для оперативного інформування громадян продовжують роботу консультативні телефонні лінії для школярів і студентів з тимчасово непідконтрольних Україні територій Донецької та Луганської областей, окупованих Криму та м. Севастополя. Громадян консультуватимуть у робочі дні тижня з 9:30 до 17:30 працівники Міністерства освіти і науки України з питань:
Загальної середньої та дошкільної освіти:
 044 481 47 58 Малишева Ольга Павлівна (Донецька та Луганська обл.),
 044 481 47 67 Ішутіна Олена Петрівна (АР Крим та м. Севастополь).
Професійної освіти:
 044 287 82 40 Ганущак Віталія Василівна.
Вищої освіти:
 044 481 32 73 Кравчук Ірина Михайлівна; Кретович Світлана Сергіївна.

Джерело: http://mon.gov.ua/activity/education/dlya-zhiteliv-donbasu-i-krimu/

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!