s-osvita.com.ua ЖУРНАЛ «СУЧАСНА ОСВІТА» Статьи из журнала Школы, лицеи, гимназии “Все включено”: приватні школи України


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

“Все включено”: приватні школи України

Журнал «Сучасна освіта» №11(83) 2011
Зібрати дані про приватні школи Україні, в яких навчаються діти не просто заможних батьків, але і “сильних світу цього”, - справа не з легких. Нерідко такі навчальні заклади являють собою закриті клуби, що старанно зберігають свої секрети. Виявилося, що в столиці за “елітне” навчання доведеться викласти кілька тисяч у.о. в обмін на пакет “все включено”, між тим у Львові чи в Криму навчання в школі обійдеться в рази дешевше. Правда, і доплачувати за додаткові послуги доведеться більше.

1. Київ
Столиця, цілком прогнозовано, вийшла на перше місце як за цінами на середню “елітну” освіту, так і за їх “розльотом”. Так, наприклад, вартість навчання в Міжнародному ліцеї “Гранд” затягне на 9800 євро в рік. При цьому плата береться з батьків за принципом “все включено”: обов’язкова державна програма, посилене вивчення англійської мови, бізнесу, комп’ютерних технологій, додаткові гуртки і факультативи. У цю ж суму входять оплата за проїзд, 3-разове харчування, підручники, факультативи і так далі.
У престижній British International School від Кембриджського університету, в якій свого часу навчалися діти Віктора Ющенка, не змогли назвати вартість навчання. Втім, є відомості про те, що плата за місяць там складає від $ 1000 до $ 1450 плюс вступний внесок $ 500, і це ще не найвищі ціни в Києві. Варто зазначити, що навчання в Британській школі ведеться за двома програмами - українською та англійською, не рахуючи додаткових факультативів, студій та інших гуртків “за інтересами”.
Можна знайти і варіанти подешевше. Наприклад, приватна школа “Афіни” готова виховати дитину за 4200 грн. в міс. і вступний внесок 5500 грн. Харчування, розвіз, а також ряд додаткових студій та послуг оплачується окремо. Навчання у школі ведеться за державною програмою, з 1-го класу викладається 3 додаткових мови (російська, англійська, французька). На етапі середньої школи вибирається напрямок, за яким далі буде навчатися дитина.

2. Дніпропетровськ
Одним з найпрестижніших навчальних закладів міста є Приватна середня загальноосвітня школа № 5. Цей заклад закритого типу. Навчання ведеться за здоров’язберігаючою системою російського академіка Володимира Базарного (контроль за режимом діяльності (“сидимо-стоїмо”), навантаженням на зір, поставою та інше). Особлива увага приділяється вивченню української, російської, англійської мов. Крім того, доступні додаткові класи з фортепіано, тренажерний зал, тенісні корти. Вартість навчання офіційно не називається, проте, за відомостями батьків, стартує з $ 800 в місяць. При цьому послугу з розвезення дітей школа не надає, оскільки в учнів є свій транспорт, найчастіше з власною охороною.
Ще одним престижним навчальним закладом міста є філія київської British Internathional School. Ціна тут вища, ніж в 5-й школі: від $ 14 688 до $ 18 330 в рік. Розвіз і ряд інших послуг - за додаткову плату.

3. Одеса
Замикає трійку лідерів дорожнечі елітної освіти Південна Пальміра - принаймні, виходячи з наявних даних. Наприклад, вартість навчання в школі-ліцеї “Чорноморський” становить 3,5 тис. грн. в місяць плюс вступний внесок в $ 1000. У цю суму входить навчання і повноцінне 2-разове харчування (для молодшої школи - 3-разове). Як стверджують в адміністрації школи, учні здобувають освіту європейського рівня, а викладання природничо-математичних дисциплін проводиться паралельно англійською і російською мовами. У 8-11 класах учні вивчають французьку, німецьку та турецьку мови. Плюс додаткові дисципліни - зокрема, комп’ютерні технології.
В гімназії “Мрія” освітній процес організовується на принципах наступності (дитячий садок - початкова школа - гімназія) та включає в себе базові програми (державний стандарт), поглиблене вивчення іноземних мов (англійської, французької, німецької, іспанської, китайської); а також програми профільної та додаткової освіти. Мінімальна вартість навчання - 30 тис. гривень на рік. Причому в цю суму входить лише навчання та сніданок.

4. Донецьк
Однією з найвідоміших у столиці Донбасу є приватна школа “Современник”. Навчання тут ведеться за розширеною, порівняно з державною, і індивідуальними програмами. Додатково пропонується вивчення інформатики, іноземних мов (англійська, з 4-го класу - німецька та французька), хореографії, психології та інших предметів. Вартість (в яку входять харчування та підручники) - 28 тис. грн. на рік.
На другій позиції - приватна школа “Альтаїр”. Вартість там становить 2100 грн. на місяць (21 тис. грн. в рік), однак входять в неї, знову ж, тільки харчування та підручники. За ці гроші школа готова надати навчання як на основі державних, так і авторських та індивідуальних програм, поглиблене вивчення іноземних мов, а також математики і права.

5. Харків
Авторська школа Бойка - одна з найпрестижніших приватних шкіл міста - показала найкращі результати на ЗНО в цьому році. У школі приділяється особлива увага вивченню англійської мови, причому остання викладається за авторськими програмами Сергія Бойка. Після закінчення навчання школа гарантує обов’язкову здачу тесту First Certificate in English. Крім того, учням пропонується безліч спецкурсів і гуртків - інформатика, фізика, психологія та інші, - що дозволяє їм обрати напрям, у якому вони хотіли б розвиватися далі. Вартість навчання, до якої входять тільки підручники та доставка в школу, - 1 800 грн. в місяць або 18 тис. грн. на рік.
Ще одна популярна харківська школа - приватний навчально-виховний комплекс “Бізнес-гімназія”, відома посиленим вивченням бізнесу, комп’ютерних технологій та іноземних мов. Тут вартість дещо менша, ніж у Бойка - 1 600 грн. на місяць, проте в цю суму, знову ж таки, входять тільки підручники та доставка дітей до школи.
Ліцей “Професіонал” створювався в 1991 році як комп’ютерний коледж. Зараз викладання інформатики в ньому починається з 5-го класу. Навчання тут коштує 1380 грн. в місяць. Крім стандартних уроків, в цю плату входить ряд гуртків, серед яких - китайська мова, шейпінг, фотогурток, театральна студія та інші. За додаткову плату доступні й інші факультативи: економіка, основи права, програмування, веб-дизайн і так далі.

6. Крим
Найдорожчою школою в Криму вважається Сімферопольська міжнародна школа. Позиціонується вона як заклад гуманітарного спрямування з поглибленим вивченням іноземних мов: англійська - з 1-го класу, турецька - з 2-го, з 7-го класу навчання ведеться російською та англійською мовами. У позаурочний час працюють гуртки - театральний, музичний, образотворчого мистецтва, хореографії, а також спортивні секції та факультативи. Вартість навчання: 1500-3500 грн на місяць (розвезення - за додаткову плату). Варто зазначити, що за неофіційною інформацією, школу відкривали на гроші турецьких бізнесменів, і хоча офіційно вона вважається багатонаціональним закладом, основна частина учнів - кримські татари.

7. Львів
Столиця Галичини може порадувати найнижчими цінами на навчання в приватних школах, однак дешевизна ця дещо оманлива, оскільки включає в себе лише плату за заняття. Також відзначимо, що цін на харчування в одній із львівських шкіл не повідомили, оскільки батьки замовляють обіди для дітей в індивідуальному порядку. Також, на відміну від інших регіонів, окремо оплачуються і підручники.
У приватній школі “Відродження” навчання ведеться за інтегрованими програмами. З першого класу діти вивчають англійську мову, з п’ятого - другу іноземну та основи інформатики. У 8-9 класах - основи підприємницької діяльності. Крім того, після уроків доступні різні гуртки - естетичний, вокальний, танцювальний, а також спортивні секції. Вартість навчання - 550 грн. в місяць.
Трохи менше обійдеться перший у Львові приватний навчальний заклад, в якому навчалося чимало дітей місцевої еліти - Львівська українська приватна гімназія. Тут тариф - 500 грн. в місяць. Проте це - лише базова ціна, і в ній можливі істотні коливання. Як повідомили в школі, вартість навчання визначається особистим рейтингом знань учня: чим він вищий, тим плата менша. Навчання проводиться з 5-го класу.
Найнижча ціна - у приватній школі Святої Софії. Це - перша в Україні початкова школа з релігійним ухилом, і знаходиться вона в монастирі сестер-студенток УГКЦ. Навчання проводиться за державною програмою за методикою “обличчям до дитини” і коштує 440 грн. в місяць. Додаткові послуги (зокрема, харчування) і різні гуртки оплачуються додатково.

Від редакції: Публікація цього матеріалу ні в якій мірі не переслідувала мети применшити якість освіти і праці педагогів у державних школах, що дають нашому молодому поколінню чудові знання, підтвердженням чого служать перемоги їхніх вихованців на всеукраїнських та міжнародних олімпіадах і конкурсах, високі бали на ЗНО.
Питання “бути чи не бути платній освіті?” вже не стоїть. Воно є - і це реалії сьогоднішнього дня. І дана публікація - лише ще одна сторінка життя нашого суспільства, нашого з вами життя...


За матеріалами Comments.UA

Оформите подписку на журнал "Сучасна освіта".

Только так Вы не пропустите ни одного материала. Возможно, самого важного для Вас.

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!