s-osvita.com.ua РЕЙТИНГИ Национальные (украинские) рейтинги Рейтинг ВНЗ за напрямами підготовки


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Рейтинг ВНЗ за напрямами підготовки

Журнал «Сучасна освіта» №4(77) 2011

Редакція журналу “Сучасна освіта” завжди прагне допомогти читачам знайти відповідь на це питання. Сьогодні ми представляємо національний рейтинг ВНЗ України “Компас - 2010”. Нагадуємо, що проект “Компас” вже третій рік підряд реалізується компанією СМК і ми регулярно знайомимо наших читачів з його результатами.
Зведений рейтинг
Рейтинг “Компас-2010” розраховувався за тією ж методологією, що і рейтинг “Компас-2009”. Не змінився і перелік ВНЗ, включених до рейтингу: усього в загальному рейтингу було оцінено 234 вищих навчальних заклади України.
При розрахунку рейтингу враховувалися такі критерії:
 - задоволеність випускників ВНЗ отриманою ними освітою і можливістю застосувати її в трудовій діяльності;
 - сприйняття роботодавцями якості освіти в українських ВНЗ;
 - сприйняття експертами якості освіти в українських ВНЗ;
 - співпраця між ВНЗ і компаніями-роботодавцями.

За результатами складеного рейтингу ВНЗ, до п’ятірки найсильніших увійшло 7 вищих навчальних закладів. 5 із них розташовані в Києві, по одному - в Донецьку і Львові.
Перше місце у рейтингу зберіг Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” (87 балів).
На друге місце перемістився Київський національний університет імені Т. Шевченка (80 балів, минулого року - 85 балів).
Третє місце рейтингу, як і 2009 року, посів Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана (51 бал).
На четвертому місці, із незначним відривом від третьої сходинки, - Національний університет “Києво-Могилянська академія” (47 балів) і Національний університет “Львівська політехніка” (45 балів).
На п’ятій сходинці рейтингу розмістилися Донецький національний технічний університет (40 балів) і Київський національний університет будівництва і архітектури (38 балів).

Рейтинг за напрямами підготовки
Для визначення найсильніших ВНЗ із підготовки фахівців окремих спеціальностей було складено окремий рейтинг ВНЗ за напрямами підготовки:
- бізнес-економічних спеціальностей (198 ВНЗ);
- юридичних спеціальностей (90 ВНЗ);
- інженерно-технічних спеціальностей (110 ВНЗ);
- інформаційних технологій (103 ВНЗ);
- архітектурно-будівельних спеціальностей (36 ВНЗ).

Загальна процедура підрахунку рейтингу за спеціальностями аналогічна до процедури підрахунку загального рейтингу.
Рейтинг за кожним напрямом підготовки має 10 позицій (місць).

Правознавство
За підготовкою фахівців юридичних спеціальностей найсильніші позиції в Україні, як і раніше, має Національна юридична академія ім. Ярослава Мудрого (Харків), яка однаково високо оцінюється і випускниками, і роботодавцями і займає перше місце у рейтингу.
Друге місце за цим напрямом підготовки впевнено тримає Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
Наступні три позиції, із помітним відставанням від лідерів, займають Національний університет “Києво-Могилянська академія” (третє місце за спеціальністю), Одеська національна юридична академія (четверте місце) і Львівський національний університет імені Івана Франка (п’яте місце).

Менеджмент і економіка
П’ятірка лідерів за підготовкою фахівців бізнес-економічних спеціальностей за минулий рік не змінилася.
За результатами проведених опитувань, перше місце за підготовкою фахівців бізнес-економічних спеціальностей розділили Київський національний університет ім. Тараса Шевченка (91 бал) та Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана (89 балів).
Другу сходинку рейтингу за підготовкою фахівців бізнес-економічних спеціальностей поділили Національний університет “Києво-Могилянська академія” (45 балів) і Київський національний торговельно-економічний університет (43 бали).
Третє місце отримав Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” (39 балів).
Серед інших ВНЗ, які готують високозатребуваних фахівців бізнес-еконо-мічних спеціальностей, можна назвати Дніпропетровський національний університет (19 балів), Національний університет “Львівська політехніка” (19 балів), Львівський національний університет імені Івана Франка (18 балів), Донецький національний університет (18 балів), Одеський державний економічний університет (16 балів), Харківський національний економічний університет (15 балів) і Донецький національний технічний університет (14 балів).

Інженерні/технічні спеціальності
Перше місце за підготовкою фахівців інженерно-технічних спеціальностей посів Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”.
На другому місці - Донецький національний технічний університет.
Третє місце у рейтингу за напрямом підготовки має Національний гірничий університет.
Четверте місце ділять Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, Національний університет “Львівська політехніка” і Національна металургійна академія України.
На п’ятому місці за підготовкою фахівців інженерно-технічних спеціальностей - Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Інформаційні технології
За підготовкою фахівців із інформаційних технологій першу позицію рейтингу впевнено тримає Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” (100 балів).
Наступне місце у рейтингу за підготовкою фахівців із інформаційних технологій посів Київський національний університет імені Тараса Шевченка (40 балів).
Серед інших ВНЗ, які були високо оцінені за підготовкою фахівців із інформа-ційних технологій, - Національний університет “Львівська політехніка” (27 балів), Дніпропетровський національний університет (20 балів), Національний техніч-ний університет “Харківський політехнічний інститут” (20 балів), Харківський національний університет радіоелектроніки (18 балів), Національний авіаційний університет (16 балів), Одеський національний політехнічний університет (15 балів), Національний університет “Києво-Могилянська академія” (15 балів) і Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій (14 балів).

Архітектура/будівництво
За підготовкою фахівців архітектурно-будівельних спеціальностей перше місце за оцінками усіх груп респондентів посідає Київський національний університет будівництва і архітектури (100 балів).
Із помітним відставанням від лідера другу позицію рейтингу ВНЗ за підготовкою фахівців архітектурно-будівельних спеціальностей посів Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури (39 балів).
Наступні позиції в рейтингу за спеці-альністю, із мінімальним розривом у кількості набраних балів, обіймають Придніпровська державна академія будівництва та архітектури (25 балів), Одеська державна академія будівництва та архітектури (22 бали), Національний уні-верситет “Львівська політехніка” (21 бал) і Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури (20 балів).
Від редакції: Нагадуємо, що в попередньому номері нашого журналу ми познайомили читачів з рейтингом ВНЗ “Компас-2010” за регіонами.

Джерело: yorcompass.org

Оформите подписку на журнал "Сучасна освіта".

Только так Вы не пропустите ни одного материала. Возможно, самого важного для Вас.

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!

reutЕсли вам действительно очень повезло, и вы можете позволить себе получить очень качественное образование, то проблема выбора заключается лишь в том, куда себя подать, чтобы сделать из себя высококвалифицированного специалиста с широким кругозором и приличным счетом в банке.

А для родителей, конечно, выбор университета – это головная боль. Ведь неизвестно, куда девать свое драгоценное чадо, чтобы оно радовало своими достижениями и заставляло гордиться им всю жизнь.

И вот именно в этом случае на помощь абитуриентам и их родителям приходят рейтинги