s-osvita.com.ua ОБУЧЕНИЕ ЗА РУБЕЖОМ Образование во Франции Франція: їдемо навчатись


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Франція: їдемо навчатись

Журнал «Сучасна освіта» №6-7 (червень-липень, 2017 рік)

Що вивчати у Франції

университеты, францияФранцузька освіта популярна завдяки сильним математичним факультетам, інженерним спеціальностям і економіці. Швидше за все, математику французи назвуть першою в списку того, що потрібно вивчати в їх країні. Дуже сильна програма по цій науці в Університеті П'єра і Марі Кюрі. Освіту хорошої якості дають французькі бізнес-школи. Протягом багатьох років знаменита школа HEC Paris займає перші рядки у світових рейтингах. Є економічні вузи, найпопулярніший з них Universite Paris-Dauphine, який займає проміжне положення між університетом і вищою школою. Взагалі, у Франції є два типи вищих навчальних закладів – університети, які дають фундаментальну освіту, і вищі школи, в яких отримують знання більш прикладного характеру. Наприклад, диплом за спеціальністю інженера – ще одна гордість Франції – дають тільки вищі школи. Напівбогом вважається інженер з дипломом Ecole Polytechnique – такого випускника відривають з руками і ногами. Найбільш популярні напрямки – приладобудування, телекомунікації, біотехнології, хімія і охорона здоров'я.

Франція пишається медичною освітою, але треба врахувати, що для роботи у Франції випускникам медичних спеціальностей, крім французького диплома, потрібно ще й французьке громадянство. Фахівців з міжнародних відносин готують дев'ять інститутів політичних наук.

Популярністю, без сумніву, користується мистецтво. Всі студенти запитують про Школу витончених мистецтв в Парижі і Школу декоративних мистецтв. У цих вузах величезний конкурс, тому часто іноземцям доводиться вступати в регіональні школи, щоб набути необхідного досвіду й знання для вступу до центральних шкіл, які знаходяться на вершині пантеону творчих вузів.

Проживання і робота

Як студент вузу, ви можете жити під час навчання в студентському гуртожитку. Також допускається розміщення в орендованій квартирі.

Студентські гуртожитки
При багатьох університетах Франції немає власних гуртожитків. Розселенням студентів учеба в франциизаймаються національні та регіональні центри підтримки CNOUS / СROUS. Кількість місць тут обмежена і вони в першу чергу надаються стипендіатам французького уряду. Заявку на житло рекомендується подавати на сайті за 7 місяців до початку навчального року, тобто ще не вступивши до університету. Особливо це стосується тих, хто збирається вчитися в університеті в Парижі. Приватні вузи і Вищі Школи у Франції часто мають власні гуртожитки, але місця в них теж обмежені, тому для поступивших іноземних студентів вони, як правило, резервуються заздалегідь.

Приватні гуртожитки
Приватні гуртожитку коштують дорожче гуртожитків CROUS, але вони і більш комфортабельні. Вартість проживання обійдеться тут в 400-700 євро на місяць, в залежності від регіону Франції. На сайті www.adele.org можна знайти всю інформацію по приватних гуртожитках. Додатково можна скористатися інформацією на сайтах www.lamyresidences.com, www. estudines.fr і www.leclubetudiant.com.

Житло в приватному секторі
Займатися пошуком житла в приватному секторі, будучи за межами Франції досить складно, оскільки немає можливості побачити квартиру наживо і до того ж власники вимагають надати гарантії. Інформацію про пропозиції в приватному секторі можна знайти на сайті CROUS, а також на www.alouer.com, www.monad- resse.fr, www.sejoursfrancefamille.fr, www.immostreet.com.

Субсидії на житло
Студенти мають право претендувати на отримання державних субсидій на оренду житла навіть в приватному секторі. Завдяки державній допомозі можна заощадити 40-60%. Для цього необхідно подати документи в спеціальну установу «Касу сімейної допомоги» – CAF.

Витрати на життя
Більшість студентів, звичайно, прагне до Парижу. Однак це не найзручніше для студентів місто: житло і взагалі життя в столиці дуже дороге. В топі найбільш сприятливих для студентського життя міст Париж тільки на десятому місці, перші п'ять зайняли Тулуза, Гренобль, Монпельє, Марсель і Ліон.

СорбоннаПроживання та харчування в Парижі обійдеться в 10 000 євро в рік, проживання та харчування в інших містах – майже в 2 рази менше. Соціальне страхування обов'язкове. Звичайна страховка для студента – це угода з французьким агентством страхування. Вона є частиною загальної соціальної страховки. Студенти, які не користуються соціальною страховкою, можуть придбати добровільну. Якщо вони цього не зроблять, їм доведеться оплачувати всі витрати, пов'язані з лікуванням, ліками і госпіталізацією.

Робота під час навчання
Протягом першого року навчання студентам не дозволяється працювати. На другому році навчання в університеті вони можуть отримати дозвіл на тимчасову роботу у Франції. Навчання сумісне з роботою тільки за умови, що кількість робочих годин на тиждень не буде перевищувати 20 (10, якщо це викладання).

Джерело: http://paperpaper.ru, http://academconsult.ru

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!