s-osvita.com.ua ОБУЧЕНИЕ ЗА РУБЕЖОМ Образование в Великобритании Як вступити до шотландського ВНЗ?


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Як вступити до шотландського ВНЗ?

Журнал «Сучасна освіта» №3 (березень, 2017 рік)

Шотландська освіта не дуже популярна серед українців, але це тільки тому, що українці про неї мало знають. Проте, освіта в Шотландії – це класика британської освіти, тільки дешевше.

Процедура вступу в шотландські вищі навчальні заклади нічим не відрізняється від вступу в англійські університети. Подача заявки на бакалаврат здійснюється через загальнонаціональну службу UCAS, а в магістратуру та аспірантуру – безпосередньо через факультети.

На відміну від англійських університетів, для вступу в які власникам Атестатів про повну загальну середню освіту необхідно пройти річну програму підготовки до вузу, International Foundation, багато вузів Шотландії визнають Атестат про український середню освіту, що означає, що студенти країн СНД можуть вступати в шотландський вуз відразу після школи (що, однак, не скорочує час навчання в вузі, тому що бакалаврат в Шотландії – 4 роки, а в Англії – 3). Проте, в більшості випадків іноземні абітурієнти все одно вважають за краще пройти додаткову підготовку до навчання і підтягнути знання англійської мови.

У Шотландії підготовчі курси для іноземних студентів організовуються в коледжах подальшої освіти Шотландської міжнародної програми підготовки, Scottish International Foundation Programme – SIFP, створеної на базі університету Глазго. Програма має стандартний – 12 місяців, і прискорений -9 місяців, режими. Ті студенти, які знають англійську дуже добре (не менше 6,5 бала IELTS), можуть підготуватися за 2,5 літні місяці, і у вересні вже вступити до Університету Глазго. Можна також пройти курс Foundation в одній з приватних шкіл.

Пакет документів на вступ до вузу Шотландії зазвичай включає в себе:

  •  сертифікат про попередню ступінь навчання (Атестат про повну загальну середню освіту, Highers або диплом бакалавра),
  •  мотиваційний лист,
  •  рекомендації від викладачів.

Деякі спеціальності (наприклад, медицина, живопис) вимагають складання додаткових іспитів або підготовки портфоліо.

При вступі на магістерські програми бізнесу можуть знадобитися результати іспитів GMAT або GRE. Всім вступникам знадобиться підтвердити знання англійської мови. Звичайно потрібно 5,5-6,5 балів IELTS для першого вищого і 6,5 – 7,5 балів для магістратури.

Особливості вступу

Сама процедура вступу відбувається через загальнонаціональну британську службу UCAS. Починати процедуру і збір необхідних документів слід за 1 рік до наміченої дати, приблизно у вересні. Безпосередньо розсилати документи в обрані ВНЗ не можна. Саме на сайті системи UCAS (www.ucas.ac.uk) можна завантажити всі необхідні документи, а система вже сама розішле їх по навчальних закладах. Доречі, після реєстрації на сайті у студента з'являється персональна сторінка, де він може відстежувати процес розгляду заяв.

Система вступу до університетів Шотландії є дуже гнучкою, як і сама система навчання. Система оцінок побудована таким чином, щоб отримані бали з предметів можна було зараховувати при переході з одного закладу до іншого. Студент може сам вибирати дисципліни, що вивчаються, навіть якщо вони не входять в основну програму. Деякі можуть отримати так звану подвійну освіту (не плутати з двома вищими!) «Joint degree».

Вступати абітурієнт може на базовий курс (undergraduate), а потім продовжити навчання за вузькою спеціалізацією (postgraduate). В університетах Шотландії є дві програми:

  •  Ступінь магістра (один рік навчання після 4-х річної вищої освіти);
  •  Ступінь Доктора (три роки поглибленого вивчення обраного предмету).

Фахівці рекомендують подавати документи до 15 січня на всі спеціальності, хоча дедлайн для іноземців проходить 30 червня. Але в багатьох університетах до цього часу можуть закінчитися вільні місця. Якщо ви плануєте отримати медичну спеціальність, то документи потрібно встигнути подати до 15 жовтня. До липня ваші заяви гарантовано розглянуть і ухвалять рішення про зарахування чи відхилення заяви.

Віза до Шотландії

Оформленням шотландських віз займаються Британські візові центри. А точніше ніякої окремої візи в Шотландію не існує, є візи до Великобританії, це означає, що ви зможете вільно переміщатися по всьому Сполученому Королівству.

Для навчання слід оформляти студентську візу Tier 4, яка дає право перебування в країні довше 11 місяців, фактично видається на весь термін навчання.

Для того щоб приймати на навчання іноземних студентів, навчальний заклад повинен мати відповідну ліцензію, видану Home Office. Студенту, зарахованого на курс до навчального закладу, що не має ліцензії Home Office, буде автоматично відмовлено у видачі або продовженні візи.

Існують два типи студентських віз до Великобританії по Tier 4 PBS (PBS = Point Based System):

  •  Студентська віза TIER 4 General Student видається особам старше 16 років;
  •  Студентська віза TIER 4 Child Student – для дітей у віці від 4 до 16 років, які хочуть вчитися в одній з приватних шкіл Великобританії.

Студенти у віці від 16 до 18 років повинні узгодити з обраним навчальним закладом тип візи, на який потрібно подавати: Tier 4 (Child) або Tier 4 (General). Це залежить від рівня курсу.

Студентам старше 18 років дозволяється провести в UK не більше двох років, якщо рівень програми навчання нижче рівня бакалавра.

Віза General Student видається іноземним кандидатам на студентську візу старше 16 років. Щоб отримати таку візу, потрібно набрати 40 балів за PBS по наступних позиціях:

  •  Підтвердження зарахування на курс – 30 балів;
  •  Наявність достатніх коштів – 10 балів.

При початкових заявках і при продовженні студентських віз, проводяться інтерв'ю. При незадовільних результатах інтерв'ю (наприклад, якщо студент погано говорить по-англійськи) в візі може бути відмовлено, навіть якщо набрано потрібну кількість балів.

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!