s-osvita.com.ua ОБУЧЕНИЕ ЗА РУБЕЖОМ Образование в Великобритании Ким стають і де працюють випускники університетів Великобританії


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Ким стають і де працюють випускники університетів Великобританії

Журнал «Сучасна освіта» №11 (2014 рік)

Бізнес, Маркетинг і Право - найпопулярніші спеціальності серед іноземних студентів за версією The Guardian. Який університет Британії вибрати для їх вивчення та на що сподіватися після випуску?

Бізнес та менеджмент

Якщо скласти докупи всі напрями бізнесу і менеджменту, то вийде найбільш затребувана спеціальність. 41% випускників англійських бізнес-шкіл протягом півроку знаходять роботу за профілем і навіть можуть розраховувати на початковий оклад в 21 000 фунтів. Де знаходять собі застосування молоді та амбітні бізнесмени? Ті, у кого в університеті було все в порядку з математикою, стають аналітиками і допомагають компаніям робити грамотні інвестиції. Це швидкодіючі обчислювачі, які тримають руку на пульсі останніх цін і оцінюють ризики. Таких випускників бізнес-шкіл завжди раді бачити у себе інвестиційні фонди, банки і страхові компанії. Уміння керувати активами і закупівлями - теж в ціні. Отримавши досвід у цьому можна стати підприємцем, а після магістратури та MBA - стати бізнес-консультантом. Престижна нині професія потребує ретельного аналізу роботи компанії, зате натомість щедро відплатить за складений бізнес-план.
Для випускника української школи така перспектива цілком реальна. Але для початку потрібно визначитися з ВНЗ. Бізнес добре викладають не тільки в Оксфорді та Кембриджі.

Третю позицію у рейтингу займає The University of Warwick. Тутешні професори давно зрозуміли, що знаннями з теорії бізнесу вже нікого не здивуєш, тому зосередилися на більш прикладних напрямках: бізнес плюс математика, інженерія або електроніка. На бакалаврат в University of Warwick можна вступити після 10 місяців підготовки на програмі Foundation. Для зарахування в магістратуру від «тримачів» диплома бакалавра вимагають 5 балів з математики і мінімум 7.0 з іспиту IETLS.

У школі менеджменту при University of Bath бізнесу навчають на всіх рівнях - від підготовчого курсу до MBA, куди, до речі, беруть з 3-х річним досвідом роботи в бізнесі. Тут вже з'явилися свої Білл Гейтс і Стів Джобс. У 2011 році студенти першого курсу University of Bath виграли національний конкурс Business Champions, який щорічно проводиться компанією PwC. Беран Сейлан (Бізнес-адміністрування) і його товариш Метт Мендерс (Економіка) виграли стажування в компанії PwC в Лондоні і грошовий приз у розмірі 250 англійських фунтів кожен на реалізацію своєї ідеї. Беран і Метт створили перший жетон для домашніх вихованців Recollar з функцією голосового запису. Незважаючи на юний вік і мінімальний розмір команди, Берану і Метту вдалося вразити раду директорів PwC і тепер стажування у всесвітньо відомій компанії обіцяє їм чимало перспектив. Зараз хлопці зайняті розробкою нового додатка для iPhone.
Такий успіх студентів University of Bath можна пояснити практичним підходом до навчання. Унікальність програми цього університету - випускний проект. Студентам потрібно використовувати свої знання для вирішення реального бізнес-завдання. Як проходить проектна робота: весь останній курс студенти раз на тиждень збираються в групи по 4-5 осіб і проводять дослідження роботи клієнта. Хто клієнт? Barclays, Danone, IBM, Nestle, PepsiCo, Citigroup і ще десяток міжнародних компаній. У числі останніх бізнес-проектів - спроба об'єднати студентів та музичну індустрію; просування нової дитячої гри; підвищення ролі продажів в компанії Danone. Студенти визнають, що проект хоч і складний, але зате це корисний досвід, а також великий плюс до резюме. Проект тестує вміння працювати в команді, вибудовувати комунікації, керувати часом, проводити переговори, дослідження і придумувати креативні рішення. А чи не це ключові навички, які роботодавець шукає в випускника?

Маркетинг, комунікації та ЗМІ

Шанс стати затребуваним і отримати креативну професію використовують студенти профілю «Маркетинг, комунікації та ЗМІ». Кількість бажаючих стати журналістом і працювати в медіа-сфері сьогодні вища, ніж тих, хто вступає на математику. У Великобританії молоді фахівці з комунікацій можуть отримувати близько 14 400 – 17 300 фунтів в якості початкового окладу. У рекламних агентствах вони трудяться менеджерами і планерами проекту, особливо креативні йдуть в арт-директори або копірайтери. Хтось стає піарником, хтось продюсером на радіо чи телебаченні. Початківці «акули пера» відправляються у велике плавання по періодичних виданнях - у Великобританії їх близько 9 000, тому робочих місць вистачає.
Кращим британським ВНЗ, де сьогодні займаються підготовкою майбутніх гуру маркетингу, визнаний King's College London. Тут є магістратура з креативної та медіа-індустрії, де студенти протягом року вивчають найбільш творчі дисципліни - музику, моду, молодіжні субкультури, кіно, американську культуру та Інтернет, арт-менеджмент. Для вступу необхідний диплом бакалавра в галузі мистецтв, гуманітарних наук, соціальних наук або бізнесу, а також знання англійської на рівні IETLS 7.0.
Лара Йоаннідес закінчила King's College London з дипломом бакалавра за спеціальністю «Англійська мова та література». Аналітичні навички, знання з літератури і кіно, а також уміння швидко
читати проклали їй шлях до кар'єри успішного журналіста. Відразу після випуску Лара пройшла стажування в CNN і ряді інших підприємств, які допомогли їй скласти резюме, гідне рівня BBC. Сьогодні Лара Йоаннідес - продюсер ранкової програми The World Today на британському телебаченні.
Її колега Рут Кілінг - репортер Oxford Daily Mail, починала з університетської газети King's Matters. На останньому курсі відділення журналістики Рут працювала асистентом в Oxford University Press, а пізніше отримала право брати участь в освітній програмі для журналістів noSWeat.
Прагненням вивчати англійську мову і літературу в King's College London в свій час відзначилася і Вероніка Хемпфір - продюсер театральних постановок на провідних майданчиках Великобританії. У 2005 році вона отримала ступінь з відзнакою і потрапила на 6-місячне стажування у відділ маркетингу театру Hampsted Theatre. «Я завжди любила виконавське мистецтво і щаслива, що можу працювати в цій сфері. Це означає, що я переглядаю нескінченну безліч вистав, продумую нові шляхи просування нікому не відомих постановок, шукаю для них фінансування. Весь час працюю з новими людьми - акторами, режисерами, авторами». Як у всьому  цьому допомагає диплом з англійської мови та літератури? «Найкраще, що дає диплом King's College, - каже Вероніка, - це його здатність «підлаштовуватися» під твої інтереси. На моїй нинішній роботі я повинна вміти переконати аудиторію, що п'єса варта того, щоб платити за квиток». Стажування, які пропонують британські театри студентам і випускникам, дозволили колись асистенту Вероніці Хемпфір дорости до продюсера комедійного дуету The Pumpkins і модного англійського театру The Print Room.

Право

Четверта за популярністю спеціальність серед абітурієнтів - право. Правова система Великобританії поряд з якісною освітою становлять міжнародний еталон, і відсоток непрацевлаштованих випускників-юристів тут невисокий - близько 6%. Після закінчення правової спеціальності при хорошому британському університеті можна розраховувати на місце в юридичній фірмі з окладом в 19 000 фунтів.
Основна маса практикуючих юристів у Великобританії - це баристери (адвокати з правом виступати в Вищих судах) і соліситори (повірені, що консультують з правових питань). Їхня кар'єра починається з вибору університету, і лідерами в цій галузі є Oxford, Cambridge і London School of Economics and Political Science. В останньому можна за 3 роки отримати ступінь LLB (бакалавр права) і за один рік - LLM (магістр права). Для вступу потрібний рівень англійської IELTS 6.5-7.0 і високий середній бал за дипломом. London School of Economics вигідно виглядає на тлі Окфорда, завдяки своєму розташуванню в британській столиці. «Ми в епіцентрі юридичного життя Лондона, - каже студент 3 курсу LSE Олівер Сидорчук. - У пішій доступності - суди, юридичні фірми і колегії, чотири юридичні корпорації, що займаються підготовкою адвокатів, і Парламент».
Як проходить навчання в London School of Economics? В основному - це лекції і обов'язкові для відвідування групові заняття. Іноді - семінари, на яких студенти в групах обговорюють прослуханий матеріал. В кінці року - іспити з предметів. У ролі запрошених спікерів на факультеті права виступали Лорд Філіпс, голова Верховного суду Великобританії, Джек Строу, колишній міністр юстиції, і професор юридичного факультету New York University Джеремі Вальдрон. Крім того, LSE проводить партнерські програми з юридичними факультетами Columbia University і University of Southern Carolina. Студенти можуть брати участь у такій програмі, починаючи з другого курсу.
Щоб молодому юристу в Великобританії отримати кваліфікацію адвоката, він повинен протягом двох років працювати під керівництвом практикуючого адвоката і закінчити курс юридичної практики, схвалений суспільством юристів. Випускники LSE можуть розраховувати на місце в професійному тренінгу The Bar, після чого вибирають собі подальшу кар'єру. В останні роки особливою популярністю користуються сфери бухгалтерського обліку, оподаткування, банківської справи, страхування та державної служби.
Але юридична освіта підготовляє не тільки до професії юриста. Знання закону, аналітичні здібності і бездоганна логіка, які розвиваються при вивченні права, цінуються всіма роботодавцями.

За матеріалами www.studylab.ru

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!