Останнім часом Нова Зеландія вважається однією з найпривабливіших англомовних країн для студентів з усього світу. Щорічно сюди приїжджає велика кількість молоді, яка бажає здобути вищу освіту в цій державі. Спробуємо розібратися, що ж так сильно приваблює студентів з різних країн в Новій Зеландії?
Ступінь бакалавра в Новій Зеландії можна отримати за три роки, а навчальний рік триває 2 або 3 семестри.
У країні існує 20 політехнічних інститутів і 8 університетів, фінансування і контроль над якими здійснює безпосередньо уряд. Це забезпечує високий рівень кваліфікації всіх навчальних закладів країни і їх відповідність стандарту, встановленого державою.
Вісім університетів Нової Зеландії: University of Otago, University of Auckland, University of Canterbury, Lincoln University, University of Waikato, Massey University, Victoria University, Auckland University of Technology.
Кожен з цих вузів пропонує студентам великий список курсів і програм навчання, маючи при цьому свій основний «профіль». Так, наприклад, Університет Отаго спе-
ціалізується на підготовці фахівців в галузі медицини, а Оклендський Університет випускає майбутніх успішних підприємців і бізнесменів.
Але здобувати вищу освіту в Новій Зеландії необов'язково в університетах. Її можна отримати в інститутах-політехніках. У них пропонуються програми середньо-спеціальної, вищої і поствищої освіти. При цьому коштують такі програми на 15-20% дешевше, ніж в університетах. А кваліфікація визнається на міжнародному рівні.
Важливим фактором, що приваблює іноземних студентів в Нову Зеландію, є міжнародне визнання дипломів про вищу освіту, отриманих в цій країні. Володар новозеландського диплома, таким чином, легко може знайти роботу в будь-якій країні світі, в першу чергу - в англомовній.
Вартість навчання у вузах Нової Зеландії також нижче розцінок на освіту в більшості країн Європи, Америки, Канади та сусідньої Австралії. Про ці переваги говорить і статистика: на даний момент близько 30 тисяч іноземців є випускниками або абітурієнтами новозеландських університетів і політехнічних інститутів.
Двері всіх вищих навчальних закладів Нової Зеландії відкриті для іноземців, однак, в кожному вузі діють свої умови вступу. Можливо, для вступу вам знадобиться скласти додаткові іспити, написати есе або побувати на співбесіді. У той же час, є дві обов'язкові умови для вступу до будь-якого новозеландського університету. По-перше, необхідно надати сертифікат, що підтверджує рівень володіння англійською мовою, в більшості випадків - типу IELTS. По-друге, для вступу необхідно мати за плечима 12-річну середню освіту. Це означає, що неможливо вступити до вузу Нової Зеландії відразу після закінчення школи в Україні. Тому у бажаючих навчатися в цій країні є три варіанти:
1) Закінчити 1-2 курси в українському університеті перед вступом до новозеландського внз.
2) Вступити на підготовчу програму Foundation в Новій Зеландії.
3) Вступити до новозеландського політехнічного інституту, після чого перейти на навчання до місцевого університету.
Крім того, ви можете набрати необхідні роки середньої освіти за рахунок проходження серйозних мовних курсів в Новій Зеландії або іншій державі.
Зазвичай процес роботи з вузами займає 3-4 місяці + отримання візи займає до 2 місяців. Потрібно пам'ятати, що запис в університети зазвичай закінчується за 3-4 місяці до початку занять. Якщо ви плануєте почати навчання в лютому (1-му семестрі), то документи повинні бути подані до 1 серпня попереднього року. Якщо ви плануєте почати в липні (2-му семестрі), то останній термін подачі документів - 1 січня.
Проживання можливе в готелях, студентських резиденціях, орендованих квартирах і сім'ях.
Майже всі студенти мають право працювати протягом 20-ти годин на тиждень під час навчання в Новій Зеландії і повний робочий день під час канікул.
У деяких випадках студенту навіть не доведеться самому шукати собі роботу, адже в Новій Зеландії є навчальні заклади, які в своїй програмі включають обов'язкову практику працевлаштування.
Основними витратами на навчання крім оплати обраного курсу є:
Якщо ви маєте намір провести в Новій Зеландії не більше 90 днів, доведеться задовольнятися туристичною візою - без права на роботу. Віза видається під конкретну навчальну програму і по її закінченні не продовжується. Як правило, подібний варіант влаштовує тих, хто їде до Нової Зеландії на курси англійської мови. Якщо ви вибрали курс тривалістю в два тижні, труднощів при отриманні візи, швидше за все, ви не зустрінете.
Якщо у ваші плани входить вступ на довгострокову, наприклад бакалаврську, програму університету, вам знадобиться студентська віза. Для того, щоб отримати її, необхідно надати документ, що підтверджує вступ, і оплатити вартість навчання.
За правилами імміграційної служби Нової Зеландії зарубіжні студенти повинні мати у своєму розпорядженні сумму не менше 7 тис. NZD (новозеландських доларів) на рік (сюди входить вартість проживання, підручників, харчування, одягу, транспортні витрати і витрати на розваги). Однак навчальні заклади рекомендують мати при собі не менше 11 тис. NZD.
Приємним бонусом для іноземних студентів новозеландських ВНЗ можна назвати перспективи, які відкриваються для них після закінчення навчання. По-перше, дипломи місцевих університетів визнаються в усьому світі, а це означає, що випускник може розраховувати на отримання хорошої посади практично в будь-якій країні.
При цьому Нова Зеландія вважається ідеальним місцем для студентів, які хочуть залишитися жити в тій же країні, де навчалися і отримали диплом. Чому існує така думка? В першу чергу, через те, що ця держава позитивно ставиться до іноземних кваліфікованих працівників, а вузи зацікавлені в працевлаштуванні своїх випускників.
Крім того, в Новій Зеландії діє спеціальна імміграційна програма для випускників місцевих вузів. Згідно з цією програмою, іноземний студент після закінчення університету отримує дозвіл на роботу за фахом протягом двох років з подальшою можливістю отримання громадянства.
За матеріалами: https://austral.ru
ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!
Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!
Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.
Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.