s-osvita.com.ua ОБУЧЕНИЕ ЗА РУБЕЖОМ Образование в Китае Рівні знання китайської мови або Все про HSK


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Рівні знання китайської мови або Все про HSK

журнал «Сучасна освіта» №5-6, 2016 рік

ЩО ТАКЕ HSK?

Для перевірки рівня знання китайської мови існує спеціальний іспит. Називається він HSK, що розшифровується chine1як Hanyu Shuiping Kaoshi. Це серія іспитів, які складаються з наборів тестових завдань. Іспит проводиться тільки для тих осіб, для яких китайська мова не є рідною. Відбувається перевірка комунікативних навичок, а також знань усної та письмової китайської мови. Є аналогом TOEFL – тесту, який перевіряє знання англійської мови. Сертифікат HSK видає китайський Державний комітет з оцінки рівня володіння китайською мовою.
НSK був введений в 1992 році. Зараз в 37 країнах і регіонах світу діють 160 екзаменаційних прийомних, іспит також можна складати в 35 містах КНР.

ЩО ТАКЕ New HSK?

В кінці 2009 року Державний департамент КНР з поширення китайської мови за кордоном (Ханьбань) розробив нову версію іспиту HSK. Іспит нового зразка є результатом спільної роботи фахівців цілого ряду наукових дисциплін, включаючи лінгвістику, психологію, методику викладання китайської мови та ін. Починаючи з 2010 року, використовується новий тест, розроблений з урахуванням новітніх тенденцій у розвитку китайської мови і методології тестування мовних навичок студентів за кордоном. Новий іспит HSK приведений у відповідність з прийнятою в Європі системою оцінки рівнів володіння іноземною мовою.

СТРУКТУРА ІСПИТУ

Починаючи з 2010 року, іспит HSK має шість рівнів складності. Система розподілу кожного рівня на додаткові підрівні скасована. Мінімальний рівень для вступу до китайських університетів за новою системою – 180 балів за новим HSK-4. Як правило, саме такий рівень потрібний при вступі на мовні та природничо-наукові спеціальності.

ЯК ПРОВОДИТЬСЯ ІСПИТ

Починаючи з 2010 року, для кожного з шести рівнів проводиться окремий іспит. Іншими словами, якщо до 2010 року іспит проводився для трьох груп (базовий, середній, вищий рівні), то за новими вимогами 2010 року іспит проводиться за шістьма рівнями, до кожного з яких пред'являються свої вимоги і критерії, розроблені свої посібники та екзаменаційна програма.
Письмовий іспит проводиться у формі тесту, завдання в якому діляться на кілька частин: аудіювання, лексика, читання, твір (лист). Для успішного проходження іспиту необхідно правильно відповісти як мінімум на 60% питань (іншими словами, набрати 180 балів з 300 можливих).

ВИМОГИ ДО УЧАСНИКІВ ІСПИТУ

Перший рівень
Учасник письмового іспиту на 1 рівень повинен знати 150 найбільш часто вживаних китайських слів, розуміти і вміти використовувати прості фрази на китайській мові, а також мати базові знання з граматики.
Другий рівень
Учасник письмового іспиту на 2 рівень повинен знати 300 найбільш часто вживаних китайських слів, вміти спілкуватися на певні теми, а також мати базові знання з граматики.
Третій рівень
Учасник письмового іспиту на 3 рівень повинен знати 600 найбільш часто вживаних китайських слів, вміти спілкуватися на базовому рівні повсякденній, науковій та професійній сферах життя.
Четвертий рівень
Учасник письмового іспиту на 4 рівень повинен знати 1200 найбільш часто вживаних китайських слів, вміти вільно спілкуватися з носіями мови в більшості життєвих ситуацій.
П'ятий рівень
Учасник письмового іспиту на 5 рівень повинен знати 2500 найбільш часто вживаних китайських слів, вміти читати журнали і газети на китайській мові, розуміти китайські фільми та театральні постановки, виступати з промовами на китайській мові.
Шостий рівень
Учасник письмового іспиту на 6 рівень повинен знати більше 5000 найбільш часто вживаних китайських слів, розуміти як письмову, так і усну інформацію на китайській мові, ефективно висловлювати свої думки як в усній, так і в письмовій формах.

ЗМІСТ І ТРИВАЛІСТЬ ІСПИТУ

Особливість іспиту HSK в тому, що письмова і усна частина іспиту – це абсолютно незалежні один від одного іспити.

Письмовий іспит
• Письмовий іспит на 1 і 2 рівні поділяється на дві частини: аудіювання та читання.
• Письмовий іспит на 3-6 рівні поділяється на три частини: аудіювання, читання і твір.
Тривалість іспиту, залежно від рівня, від 35 до 135 хвилин.

Усний же іспит підрозділяється на 3 рівні:
• 1 рівень усного HSK відповідає 1-2 рівню письмового;
• 2 рівень усного – відповідає 3 та 4 письмового;
• 3 рівень усного – відповідає 5 і 6 рівню письмового іспиту HSK.

ВАРТІСТЬ УЧАСТІ В ІСПИТІ HSK

Що ж стосується вартості іспиту, то письмовий іспит 1 рівня (HSK-1) коштує 150 юанів, HSK-2 – 250 юанів, HSK-3 – 350 юанів, HSK-4 – 450 юанів, HSK-5 – 550 юанів, а найвищий HSK-6 – 650 юанів.
Усний іспит має три вартості 200, 300 і 400 юанів – для початкового, середнього та вищого рівня відповідно. Всі ціни вказані за станом на 2011 рік.

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБЕН ІСПИТ HSK?

Для вступу до китайського ВНЗ. У різних ВНЗ різні вимоги, але вони практично схожі у вимогах за спеціальностями.
Для вступу до ВНЗ на спеціальність «Сучасна китайська мова» (китайська філологія) досить 3 рівні HSK (новий), якщо ви маєте намір вивчати технічну або гуманітарну спеціальність бакалавріату, то вам може знадобитися 4-го рівня HSK (новий), для навчання в магістратурі і докторантурі сертифікат 5-го рівня і вище.

ПРАВИЛА УЧАСТІ В ІСПИТІ

Кандидат у встановлені терміни повинен з'явитися на місце проведення іспиту, пред'явити вхідний квиток і паспорт. Зайняти своє місце. Екзаменатор оголошує правила проведення іспиту та роздає екзаменаційну книгу-запитальник і лист відповідей. Всі документи запечатані. Кандидат не має права відкривати книгу-запитальник до початку іспиту. Потім необхідно буде надіти навушники, для того щоб прослухати завдання до питань. Постарайтеся не хвилюватися і зосередьтеся на голосі диктора. Вас попросять заповнити екзаменаційні листи відповідей, ви повинні будете вписати своє ім'я, національність, стать, код екзаменаційного тесту і серійний номер. Не забудьте вписати номер книги-запитальника, він знаходиться у верхньому правому кутку книги.
Виконуючи одну з серій тестів, наприклад "лексика", пам'ятайте, що суворо заборонено переглядати завдання наступної серії тестів, наприклад, "лист".
Під час тесту, екзаменатор буде періодично повідомляти вам час, що залишився до кінця іспиту. Час початку і кінця іспиту також напишуть на дошці.

РЕЗУЛЬТАТИ ІСПИТУ

По закінченні одного місяця (іноді трохи більше) оголошуються результати іспиту. Результати іспиту ви можете дізнатися безпосередньо в тестовому центрі HSK, за адресою проведення іспиту або он-лайн, зайшовши на офіційний сайт HSK. За результатами тестування ви отримаєте сертифікат, що підтверджує ваш рівень володіння мовою. Сертифікат дійсний протягом 2-х років.
Перед поданням документів на проходження іспиту, необхідно визначитися, в якому з іспитів ви будете брати участь. Бо якщо ваші знання досить глибокі, не має сенсу брати участь в іспиті на присвоєння HSK (3 або 4 рівнів). Якщо ви впевнені в собі, сміливо подавайте документи на участь в HSK 5 або навіть 6 рівнів.

ПИТАННЯ РЕЄСТРАЦІЇ УЧАСНИКІВ ІСПИТУ

Зареєструватись через Інтернет ви можете на сайті www.chinesetest.cn. Користуйтесь сторінкою російською або китайською мовами і виконуйте все за інструкціями.
Реєстрація відкривається заздалегідь і закінчується за місяць до іспиту. Доступна також реєстрація та оплата он-лайн. Навіть якщо ви не маєте можливості оплатити вартість участі в іспиті по Інтернету, прийшовши в тестовий центр вас все одно спочатку попросять зареєструватися он-лайн (на сайті тестового центру). Потім оплатити за місцем проведення іспиту вартість участі, вказавши при цьому свій особистий ідентифікаційний номер, який буде надано вам в особистому кабінеті на сайті тестового центру. Тому зробіть це заздалегідь, щоб не витрачати час даремно.

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ІСПИТУ

Іспит HSK проводиться в багатьох країнах світу у встановлений час, під контролем і за участю представників дипломатичних місій КНР. Матеріали тестів відправляються для перевірки до Китаю, звідки згодом приходять результати і сертифікати.

Екзаменаційні пункти в Україні:
Kiev National Taras Shevchenko University (м. Київ)
+38 (096) 408-81-23

Kyiv National Linguistic University Confucius Institute (м. Київ)
+38 (044) 528-43-18;
+38 (093) 202-69-74;
+38 (044) 289-84-95;

Confucius Institutes in South Ukrainian National Pedagogical University (м. Київ)
+38 (097) 888-99-67;
+38 (067) 754-38-47

В 2016 році тест буде проводитись 21 травня.
Якщо у вас виникли додаткові питання, звертайтеся безпосередньо до Центру тестування.

Адреса: Пекінський університет китайської мови і культури, Центр тестування.
Тел .: (010) 82303672,
          (010) 82303962
Факс: 0086 (10) 82303901
E-mail: HSK1@blcu.edu.cn
     або HSK2@blcu.edu.cn
Веб-сайт: www.hsk.org.cn
           або www.chinesetesting.cn


За матеріалами: http://education.imextrade.ru

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!