s-osvita.com.ua ОБУЧЕНИЕ ЗА РУБЕЖОМ Образование в Китае Про китайську освіту, студентів та університети


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Про китайську освіту, студентів та університети

журнал «Сучасна освіта» №5-6, 2016 рік

Китай все частіше і частіше називають "світовим дивом". Дійсно, успіхи в економіці, високих технологіях, біохімії, медицині, досягнуті цією країною за останні десятиліття, перевернули уявлення про Китай як про країну "третього ешелону", яке насаджувалося в свідомості європейців протягом останнього століття.

chine2


Одне з пояснень "китайського дива" – система освіти, яка існує в цій країні. Освіта в Китаї безкоштовна для його громадян, і програми навчання в школах і вузах знаходяться під суворим контролем держави. Це, однак, не заважає китайській системі швидко реагувати на виклики зовнішнього світу і пристосовуватися до вимог мінливого міжнародного ринку праці, жорсткої конкуренції з боку іноземних фахівців.

Переваги навчання в Китаї:

• Для вступу до більшості китайських університетів досить українського атестата про повну загальну середню освіту.
• Освіта в державному університеті в Китаї недорога (1 500 – 3 000 $ на рік).
• Вартість проживання в студентському гуртожитку від 600 $ на рік.
• Вчора Китай – це друга за величиною економіка в світі. Такий стрімкий розвиток був би неможливий без великих державних інвестицій у вищу освіту і проектів, спрямованих на збільшення наукового потенціалу Китаю.
• У Китаї працюють філії університетів Англії, де можна отримати британський диплом про вищу освіту за нижчою ціною (так, університет Sino-British College пропонує підготовчі програми в Шанхаї, по закінченні яких студенти можуть або продовжити своє навчання в Китаї, або перейти в престижні університети Великої Британії).
• У Китаї ви можете також отримати освіту на англійській мові в міжнародних університетах, таких як американська бізнес-школа Hult або інститут дизайну та моди Istituto Marangoni.
• Вивчати східні мови зараз вкрай модно. Тим більше, що вплив Китаю в світі з кожним роком зростає. Так що вивчення китайської мови – це не тільки данина моді, а й шанс отримати хорошу роботу.
• Початок навчального року в Китаї – 2 рази на рік.
• Всі факультативні заняття безкоштовні, і ви зможете познайомитися з найдавнішими видами мистецтва Китаю (каліграфія, китайська кухня, бойові мистецтва, танець, гра на народних музичних інструментах, малювання, поезія, спів і багато іншого).
• Є можливість вивчення в Китаї інших іноземних мов, як східних, так і європейських.
• У місті Далянь можливі заняття підводним плаванням, відпочинок в санаторіях на березі Жовтого моря.
• У кожному університеті – багата бібліотека, де можна знайти і стародавні манускрипти, і найсучасніші наукові роботи, останні журнали з багатьох країн.

 
Система освіти в Китаї
рівень вік
дитячий садок 3-6
початкова школа 6-12
неповна середня школа 12-15
повна середня школа 15-18
середня професійна школа 16-20
вища школа 18-25


Вища освіта в Китаї

Кількість університетів в Китаї досить велика – більше сотні. Характер навчання в китайських вузах багато в чому пояснює феномен сучасного Китаю, все голосніше і голосніше заявляє про себе в різних галузях науки і бізнесу.

Проект К-9 представляє собою об'єднання 9-ти елітних національних дослідницьких університетів материкового Китаю. Освітній проект К-9 часто неформально називають "китайською Лігою плюща" за аналогією з американською групою кращих вузів Ivy Leage. Це об'єднання університетів Китаю було офіційно створено в 2009 році, хоча початок йому було покладено в 1998 році, коли уряд Китаю запустив проект щодо масштабного фінансування кращих китайських дослідницьких університетів. Позиції групи китайських університетів K-9 в світових рейтингах стабільно зростають. І деякі університети К-9 за індексом цитованості обганяють більшість вузів інших країн в окремих галузях науки. Наприклад, Університет Фудань останнє десятиліття є світовим лідером за рівнем цитованості публікацій в галузі матеріалознавства.

До складу елітної групи університетів Китаю входять Пекінський університет (Пекін, рік заснування 1898), Університет Цінхуа (Пекін, 1911), Університет Фудань (Шанхай, 1905), Шанхайський університет Цзяотун (Шанхай, 1896), Нанкинський університет (Нанкін, 1902), Чжецзянський університет (Ханчжоу, 1897), Китайський університет науки і технології (Хефей, 1958), Університет Сіань Цзяотун (Сіань, 1896) і Харбинський інститут науки і технології (Харбін, 1920).

Хоча майже всі університети Китаю – державні, єдиної програми для всіх немає. Університети відрізняються один від одного тематикою курсів і методикою викладання. На відміну від більшості університетів Європи та США, де в одному вузі можуть викладати сотні різних спеціальностей, китайські вузи мають спеціалізацію. Є технічні, педагогічні, лінгвістичні та інші інститути. Є курси, де поряд з мовою викладається географія й економіка. У деяких університетах Китаю особлива увага приділяється місцевим діалектам, сільському господарству, археології та демографії. В університетах, які готують політиків і бізнесменів, більше часу віддано відпрацюванню навичок розмовної мови, вимови і письма. У деяких університетах Китаю можна факультативно вивчати японську й особливості перекладу з китайської на інші східні мови.

Кожен університет в Китаї має свої переваги. Університет Пекіна – найбільший університет з безліччю факультетів і найбагатшою технічною базою. Розташований він в одному з найкрасивіших парків Китаю, поруч з історичною пам'яткою – руїнами ІХЕЮАНЬ. Пекінський університет був заснований в столиці Китаю в 1898 році. З дня заснування він завжди був провідним університетом Китаю. Багато випускників та співробітників Пекінського університету були знаменитими і впливовими особистостями, але найвпливовішим з них виявився Мао Цзедун.
У Пекінському інституті мов є факультет журналістики, де готують фахівців-східнознавців.

Університет Цінхуа був заснований в Китаї в 1911 році. Університетський кампус був побудований на місці колишнього імператорського парку династії Цинь "Шуйму Цінхуа" поруч з красивим озером і знаменитим Літнім Палацом в північно-західній частині Пекіна. Університет є науково-дослідною базою підготовки фахівців високого рівня в галузі природничих та технічних наук.

Університет Фудань – заснований в 1905 році, є одним з найбільш популярних університетів Китаю серед іноземних студентів, які приїжджають вивчати китайську мову, а також серед студентів, що бажають здобути першокласну освіту в галузі гуманітарних та природничих наук. Університет складається з 4-х кампусів, розташованих в центрі міста.

Шанхайський університет Цзяотун був заснований в 1896 році. Серед випускників цього університету – понад 200 членів Китайської Академії Наук і Китайської Інженерної Академії, а також колишній президент Китаю Цзян Цземінь. Університет є одним з найпопулярніших вузів в Китаї в галузі точних і прикладних наук, а також в галузі архітектури та цивільного будівництва.

Чжецзянський університет заснований в 1897 році. Університет розташований у відомому історичному і культурному центрі китайської провінції Чжецзян місті Ханчжоу. Англійський учений Джозеф Нідхем назвав цей університет Китаю «східним Кембриджем». Вуз є одним із науково-дослідних комплексних університетів, де представлені майже всі дисципліни.

Нанкинський університет – один із найпрестижніших в Китаї, був створений в 1902 році. Тут читали лекції відомі китайські та іноземні професори і вчені, такі як Лян Цичао, Дьюї, Рассел, Тагор та інші. Нанкинський університет активно розвиває і підтримує наукові зв'язки з більш ніж 100 навчальними закладами інших країн, серед яких: Університет Джона Хопкінса та інші.

Китайський університет науки і технології – один із головних вузів Китаю, був заснований в Пекіні Академією Наук Китаю в 1958 році. На початку 1970 року, під час «культурної революції», був переміщений в місто Хефей, провінція Аньхой.

Університет Сіань Цзяотун активно розвиває дослідження в різних галузях і міжнародне співробітництво: в університеті читали лекції 14 нобелівських лауреатів, понад 2000 зарубіжних професорів, в даний час університет співпрацює з більш ніж 145 навчальними закладами в різних країнах.

Харбинський інститут науки і технології був заснований в 1920 році. Cпеціалізація цього університету – машинобудування й електротехніка, енергетика.

Guilin University of Technology (GUT) був заснований в 1956 році. Університет технологій Гуіліні розташований в одному з наймальовничіших міст з однойменною назвою, розташованих на півдні Китаю. Будівля університету знаходиться на північ від одного з найкрасивіших парків в Гуіліні недалеко від річки Лі. Університет пропонує 49 програм бакалавріату та 35 аспірантських програм. В даний час у вузі навчається 17 000 студентів. В університеті також проводяться курси китайської мови від початкового до просунутого рівня.

Тим, хто хоче поєднати приємне з корисним і провести час в популярному туристичному центрі, радимо вибрати Гуансійський педагогічний університет.
Розташований в глибині країни, біля підніжжя гори Шінци, університет Сичуань – ідеальне місце для спокійного і зосередженого навчання. Втім, старовинні методи викладання в ньому прекрасно поєднуються з сучасними умовами проживання студентів. У кампусі – кімнати на двох чоловік з усіма зручностями, кондиціонер, телефон, телевізор.

А мальовничий і неповторний пейзаж, безумовно, в місті Далянь, в південній частині півострова Ляодунь. Тут, біля підніжжя гір, на березі моря можна вивчати китайську мову, древні письмена і старовинну літературу. В університеті Далянь для студентів обов'язкові заняття гімнастикою (ушу та тайцзицуань) і літературна творчість. У двох інших вузах міста викладаються цілком сучасні предмети: міжнародна торгівля, юриспруденція, фінансова справа й економіка, дуже сильний викладацьким складом Даляньський Медичний університет.

Чунцинський університет науки і технологій знаходиться в мальовничому китайському місті Чунцин. Чунцинь – це найбільший в Китаї мегаполіс і за територією і за населенням. Населення міста становить 30 млн чоловік. Чунцинський університет науки і технологій має більш ніж 60-річну історію, а також є одним із зразкових технологічних вузів Китаю. В університеті гармонійно розвиваються гуманітарні та технічні спеціальності.
Університет займає площу у 8 092 000 кв. м. (це 1 150 стандартних футбольних полів або ж площа 1-го Московського мікрорайону), загальна площа будівель 53 000 кв. м., загальна вартість навчального обладнання 214 мільйонів юанів. Площа бібліотеки цього університету в Китаї більше 42 000 кв. м., колекція книг – 940 тис., є велика кількість цифрових інформаційних ресурсів. Кампус чимось нагадує парк, дуже багато зелені і дерев. На території кампусу цього китайського університету є спортивні об'єкти, баскетбольний та волейбольний майданчики, зал для настільного тенісу, плавальний басейн, тенісні корти та ін.

 
Дипломи і ступені
курс тривалість ступінь
Коледж 3 роки Свідоцтво
Базовий 3-5 років Бакалавр
Основний 2-3 роки Магістр
Додатковий 2-4 роки Доктор

Навчальний рік починається 1 вересня і закінчується на початку липня.

Як вступити до університетів Китаю?

Для вступу до більшості китайських університетів досить атестата про повну загальну середню освіту, і добре  хоча б трохи знати китайську мову. Але її можна вивчити і на місці. Курси китайської мови для іноземних студентів тривають від 1 місяця до 2-х років.

Терміни вступу до університетів Китаю:
Документи в китайський ВНЗ оформляються в лютому-березні, але до цього часу треба встигнути відіслати туди листи й отримати відповідь. Заяву про вступ на програму краще подавати в січні.

Список документів для вступу до університету в Китаї:
• заява
• виписка із залікової книжки або зі школи
• копія диплома або атестата (якщо є)
• два листи-рекомендації (від будь-якого викладача або роботодавця)
• медична довідка
• ксерокопія паспорта
• ксерокопія платіжного доручення про сплату реєстраційного внеску (~ 50 доларів)

Вартість навчання та проживання в Китаї

 
Програма Вартість $ на рік
Свідоцтво коледжу 1500-3000
Бакалавріат 2000-3000
Магістратура 3000-4000

 

 
Варіант проживання Вартість $ на добу
Гуртожиток 2-10
Готель 4-20
Сім'я 10-30

Більшість вузів КНР можуть надати місце в гуртожитку, якщо ви повідомите про таку необхідність заздалегідь: в іншому випадку в гуртожитку може "не бути вільних місць". Гуртожитки для студентів мають кімнати двох типів: готельного типу, оснащені кондиціонером, ванною кімнатою, телефоном, телевізором і холодильником; і кімнати економ-класу з телефоном і телевізором в кімнаті, але ванні кімнати в коридорі.

Робота під час навчання в Китаї

Більшість іноземних студентів в Китаї підробляють, хоча, є винятки, коли робота носить тимчасовий або "разовий" характер. Як правило, студенти підробляють перекладами, приватними уроками іноземної мови або, що типово для Китаю, участю в зйомках різних рекламних роликів і телесеріалів.

Курси китайської мови в Китаї

У країні існує велика кількість як державних, так і приватних шкіл з вивчення китайської мови. Є і приватні університети, які успішно конкурують з державними закладами – як за рівнем викладання, так і за вартістю навчання.

За матеріалами http://academconsult.ru

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!