s-osvita.com.ua ОБУЧЕНИЕ ЗА РУБЕЖОМ Образование в Канаде Середня освіта в Канаді: доступно і серйозно


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Середня освіта в Канаді: доступно і серйозно

Журнал «Сучасна освіта» №5(88) 2012
Канада не скупиться на освіту і виділяє значну частину бюджету, яка за статистикою більша, ніж в будь-якій європейській країні.
У середніх школах Канади вчиться більше п’яти мільйонів учнів. Переважна їх більшість (понад 95%) навчаються в державних (public school) і католицьких школах. Для громадян Канади середня освіта безкоштовна, іноземці ж навчаються в канадських школах виключно на платній основі. Розмір оплати визначає сам навчальний заклад.

Приватні канадські школи пропонують тільки платні програми. Приватних шкіл в Канаді порівняно небагато і в них досить високий конкурс. Він настільки великий, що є школи, в які дітей записують ще до їхнього народження!
Діти йдуть у перший клас в 6-річному віці. Навчання в початковій (1-6 класи, 6-12 років) і середній школі (7-12 класи, 13-18 років) ведеться однією з державних мов - англійською або французькою. У більшості провінцій повна середня освіта, після якої можна вступати до університету, займає 12 років. У провінції Онтаріо вчитися доведеться 13 років, а ось у франкомовній провінції Квебек - всього 11 класів, потім ті, хто хоче підготуватися до вступу в університет, ще два роки вчаться на підготовчому відділенні в коледжі системи CEGEP (це французька абревіатура, вона розшифровується як College d’Etudes Generales et d’Edu-cation Professionnelle).

Яку школу обрати?
Школи бувають з різною специфікою. Ви зможете вибрати, куди відправити свою дитину: у школу з роздільним або спільним навчанням хлопчиків і дівчаток, з повним пансіоном або тільки денним навчанням.
Іноземні студенти можуть вступити на навчання в канадську середню школу на строк від одного семестру (з вересня по січень або з січня по червень) до академічного року (два семестри - з вересня по червень) або декількох навчальних років, починаючи з першого класу (6 років) або розпочати навчальний процес з будь-якого класу. Особливою популярністю у іноземних учнів користується навчання в 10, 11, 12 класах (Senior High School), після навчання в яких видається диплом державного зразка, який дає право вступати до вищих навчальних закладів Канади, США і Великобританії.
Навчання в останніх класах середньої школи націлене на підготовку до вступу до ВНЗ: учні обирають ті предмети, які будуть потрібні для вступу у вищу школу. Особливе місце в освітньому процесі приділяється спортивним заняттям, творчому розвитку дитини, розвитку лідерських якостей і умінню працювати в команді.
Важливо відзначити, що, якщо ви плануєте почати навчання з вересня, то завершити оформлення документів у даний навчальний заклад необхідно до 15 липня. Відповідно, при вступі на зимовий семестр важливо закінчити всі формальності до 5 листопада.
Вибираючи між державними та приватними школами, необхідно визначитися з вибором англо- або франкомовного регіону та школи, а також з її типом, розміром і місцем розташування. Якщо ви хочете спеціалізуватися з певної дисципліни, з’ясуйте, які школи пропонують розширені програми в цій галузі.

Поставтеся до навчання серйозно
Протягом кожного семестру студенти вивчають максимум чотири дисципліни (вісім за академічний рік). В кінці кожного семестру проводяться письмові іспити. У середині та наприкінці кожного семестру студенти отримують відомість з оцінками та коментарями. Програма вважається виконаною, якщо студент відучився повний семестр, здав фінальні іспити і отримав оцінки, що дозволяють йому просуватися далі навчальними сходами. Після закінчення навчання іноземні студенти можуть отримати диплом про середню освіту, який видається в тому випадку, якщо випускник відповідає мінімальним встановленим вимогам.
До навчання в приватній школі варто ставитися серйозно, тут дійсно треба наполегливо і важко працювати. Учні щороку здають проміжні іспити, і невстигаючих безжалісно відраховують. У деяких провінціях також діє система атестації, за якою випускники, які не набрали необхідної кількості балів, не можуть продовжити навчання в коледжі чи університеті. Це готує молодих людей, тренує в них серйозне ставлення до праці та власної освіти. Навчання в канадських середніх школах переривається на канікули на два тижні в кінці грудня (різдвяні канікули) і на один тиждень в березні, студенти також періодично відпочивають під час довгих вихідних (три дні).

Умови проживання
Умови проживання студента є однією з найважливіших складових курсу навчання в місцевих школах. Можливість спілкуватися з носіями мови в школі та вдома - одна з причин, через яку іноземні студенти обирають навчання в Канаді. Студентам пропонується проживання в студентських гуртожитках або канадських сім’ях. Проживання в гуртожитках допомагає дітям набути навичок самостійного життя, щоб надалі плавно влитися в студентське життя в університеті, а “сімейні” студенти вважають, що таким чином вони краще пізнають місцеве життя і отримають хорошу мовну практику.
Зазвичай приймаючі сім’ї підбираються спеціальним персоналом школи, який постійно стежить за умовами проживання студента, сама сім’я при цьому повинна відповідати найсуворішим вимогам. Все це проводиться для того, щоб гарантувати батькам студента, що він знаходиться в комфортних і безпечних умовах, а “приймаючі батьки” є тими людьми, які чуйно піклуються про дитину і підтримують її. Студенти, що навчаються в школах-пансіонах, зазвичай проживають в кімнатах з дітьми з інших країн, що сприяє взаєморозумінню і знайомству з іншими культурами.

Давайте знайомитися
Columbia International College
www.cic-totalcare.com
Columbia International College, заснований в 1979 році - один з найбільших у світі міжнародних коледжів доуніверситетської підготовки, куди щорічно поступають на навчання близько 1500 студентів з 43 країн світу. Школу відрізняє особливий підхід до навчання, під назвою Total Care Education System, спрямований не тільки на досягнення високих академічних показників, але і на формування особистості учнів. Діти проживають в комфортабельних гуртожитках для хлопчиків і дівчаток окремо, де ретельно дотримуються всіх заходів безпеки.

Переваги
Школа співпрацює з низкою канадських, американських, британських і австралійських університетів. Серед них такі великі ВНЗ, як: Acadia University, Brock University, University of Calgary, University of Canberra, School of Pharmacy (University of London), McMaster University і ін. При вступі в ці навчальні заклади зараховуються оцінки випускних іспитів коледжу. Після закінчення коледжу 100% випускників вступають до найпрестижніших університетів Канади, більшість з яких розташовані в провінції Онтаріо. Для найуспішніших учнів коледж щорічно надає 30 стипендій для навчання в університетах.

Розташування
Місто Hamilton ON
Вартість навчання
від 19,000 CAD (з проживанням)

Albert College
www.albertc.on.ca
Історія канадської школи-пансіону Albert College налічує більше 150 років. В Albert College організована система безперервного навчання - від дитячого садка до підготовки в університет. Забезпечується психологічний комфорт і безпека. Добре пристосована для навчання іноземців: вони мають можливість займатися англійською мовою як іноземною (ESL). Для тих, хто закінчив школу і розглядає навчання в коледжі як підготовку до вступу в університет, пропонується курс інтенсивної підготовки English Foundation Year. Протягом навчального року діти подорожують, бувають на екскурсіях, в музеях, займаються спортом і різними видами мистецтва. Є літня школа та літній табір для дітей від 7 до 14 років.

Переваги
Викладання в школі ведеться в невеликих класах (в середньому не більше 14 осіб). Тут не просто навчають, а й пробуджують віру студентів у свої сили, виховують сильний характер і спонукають до досягнення цілей. Весь процес навчання проводиться у відповідності зі шкільною програмою-девізом Learning Strategies Program. Як результат, випускники школи вступають в найкращі університети світу.
Спортивні заняття проводять висококваліфіковані тренери, багато з яких мають досвід участі в Олімпійських іграх.
Крім того, студенти можуть брати участь у шкільному хорі, грати в оркестрі, навчатися сценічному мистецтву, танцю і живопису. Також студенти можуть проявити себе в соціальній сфері (допомога літнім, участь у громадському житті міста та ін.)

Розташування
Розташований в провінції Онтаріо, в 2 годинах їзди від Торонто, в містечку Бельвіль (Belleville).

Програми

Диплом про середню освіту провінції Онтаріо (OSSD) - Навчання для дітей середнього та старшого шкільного віку (12-19 років) - Програма Advanced Placement - доуніверситетської підготовки - Програма ESL (English as Second Language) - Програма EFY (English Foundation Year)

Вартість навчання
7-8 клас - від 34,000 CAD; 9 клас і старші - від 36,000 CAD. Проживання включене.

За матеріалами  www.fluent.ru, www.studycanada.ru, www.znaniye.ru

Оформите подписку на журнал "Сучасна освіта".

Только так Вы не пропустите ни одного материала. Возможно, самого важного для Вас.

 

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!