s-osvita.com.ua ОБУЧЕНИЕ ЗА РУБЕЖОМ Образование в Канаде Особливості канадської системи освіти


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Особливості канадської системи освіти

Журнал «Сучасна освіта» №2 (лютий, 2017 рік)

Освітня система Канади дуже неоднорідна, оскільки 10 провінцій, що складають державу, мають широку автономію. Відповідно формують 10 систем освіти. Приміром, освіта є обов'язковою з 6 до 16 років, але в Онтаріо і Нью-Брансвік – до 18 років. При цьому в інших провінціях можна залишити школу і в 14 років. І тим не менше, система освіти успішно функціонує.

Середня освіта – школа

Діти в Канаді починають вчитися з 5-6 років. Громадяни Канади можуть отримати як безкоштовну середню освіту, так і вчитися в приватних школах, де навчання коштує грошей. Таких шкіл в Канаді відносно небагато, в них навчаються не більше 10% від усіх школярів країни.

Іноземні школярі можуть вчитися як в приватних, так і в державних школах, але при цьому, в більшості випадків, все одно повинні платити за навчання. А дальніша, післяшкільна освіта вже платна як для громадян країни, так і для іноземців.

Вартість навчання в канадській середній школі для іноземців становить приблизно 14000 – 15000 канадських доларів за академічний рік в державній школі і, в середньому, 23000 канадських доларів за академічний рік в приватній школі.

Post-Secondary, в тому числі, і вища освіта в коледжі

Навчання в коледжах обирає дуже багато канадців і студентів з інших країн. Вартість навчання в коледжах дуже невисока для громадян і постійних жителів країни і цілком доступна для іноземних студентів. У канадському університеті навчання коштує зазвичай значно дорожче. Більшість молодих людей починають здобуття вищої освіти саме з коледжу. Після дворічної програми в коледжі перевестися в університет і отримати ступінь бакалавра в Канаді – звичайна справа. В результаті студент отримує університетську освіту, вартість якої набагато дешевше. Іншою відмітною особливістю коледжів є пропонована ними освіта, націлена, перш за все, на практичну підготовку, а не на теоретичні знання. Ті, хто хоче бути максимально підготовленими до ринку праці, вибирають навчання в коледжі, не замислюючись.

Хоч коледжі рідко надають науковий ступінь, останнім часом з'являється все більше прикладних бакалаврських освітніх програм. У той час, як в університетах пропонується, в основному, ступінь "Бакалавр наук" (Bachelor of Arts), в канадських коледжах можна зустріти тільки прикладні програми, наприклад: "Бакалавр прикладних наук" (Bacelor
of Applied Science), "Бакалавр прикладного бізнесу" (Bachelor of Applied Business) або"Бакалавр комп'ютерних наук "(Bachelor of Computer Science). Таким чином, якщо ви не знаєте, що краще вибрати – навчання в коледжі чи університеті, то подумайте про обрану спеціальність. Якщо вона академічна, що припускає проведення досліджень і кар'єру в науці або викладанні, то поступайте в університет. Якщо ж ви хочете отримати прикладну професію і не збираєтеся пов'язувати життя з наукою, то сміливо вибирайте навчання в коледжі.

Канадські коледжі пропонують безліч спеціальностей, серед яких освітні програми з управління бізнесом, інженерія, комп'ютерні спеціальності різних напрямків, фармацевтика, медсестринська справа, бухгалтерський облік, різні види дизайну, готельний менеджмент і туризм, журналістика, маркетинг і реклама.

Крім практичного підходу на заняттях, безліч програм припускають в процесі навчання проходження стажування в компаніях. Після такого досвіду студентам набагато легше влаштуватися на роботу, так як це дає їм не тільки рядок в резюме, але і рекомендації, які є одним з найважливіших факторів при прийомі на роботу в Канаді.
Студенти з України можуть починати навчання в канадському коледжі відразу ж після отримання атестата про повну загальну середню освіту за наявності успішно зданого мовного тесту – TOEFL або IELTS. Деякі програми навчання можуть висувати додаткові вимоги, наприклад письмовий тест або портфоліо.

Вартість навчання в канадському коледжі для іноземних студентів – від 8000 до 18000 канадських доларів за академічний рік. Тривалість програм навчання – від 1 до 4-х років.

Вища освіта в університеті

У Канаді існує більше 100 університетів, які ведуть свою історію ще з 1663 року. Найвідоміші і дорогі з них розташовані в провінціях Онтаріо, Квебек і Британська Колумбія.

Університетська освіта в Канаді за своїм системним підходом схожа на британську, але навчальний процес включає в себе багато американських елементів і підходів. Наукові ступені присвоюються відповідно до класичної триступеневої градації: Бакалавр (4 роки), Магістр (1 або 2 роки) і Доктор наук (1-3 роки). Студенти складають навчальний план самостійно, маючи можливість вибирати предмети і час занять.

На відміну від британського уряду, канадський – вкладає набагато більше коштів у розвиток своїх коледжів і університетів. Канадські вищі навчальні заклади фінансуються державою на 90%, а значна частина державного податку, який сплачують громадяни країни, йде саме на розвиток освіти в країні. Таким чином, стає ясно, що освіта в Канаді є одним з найважливіших напрямків для уряду країни. Результат цього вкладу в наявності: більшість канадських університетів мають обладнання вищого класу, що дозволяє проводити дослідження і розробки світового рівня. Через те, що провідні університети країни займають вищі позиції в світових рейтингах саме через якість проведених досліджень, вимоги до абітурієнтів і конкурс дуже високі. Щоб вступити в більшість з них, потрібно закінчити школу з високими оцінками, і здати тест з англійської мови на високий бал – 95-100 балів по TOEFL і 7.0-7.5 балів по IELTS. Крім цього, може знадобитися виконати масу додаткових вимог – від рекомендаційних і мотиваційних листів до портфоліо і додаткових вступних іспитів.

Навчання в Канаді в університеті коштує для іноземних студентів – від 15000 до 40000 канадських доларів за академічний рік (на деяких програмах вартість навчання може доходити і до 60000 канадських доларів за академічний рік).

Післядипломна освіта

Одні з найпопулярніших програм серед іноземних студентів – це післядипломні освітні програми (Postgraduate program) в канадських коледжах, що дозволяють як продовжити освіту за основним фахом, так і кардинально змінити професію.

Для тих, хто отримав ступінь бакалавра, в Канаді є два варіанти продовжити навчання: йти в магістратуру, або на післядипломну програму. Різниця між ними така ж, як і між коледжем і університетом: магістратура передбачає написання дисертації і проведення досліджень, а післядипломна програма дає практичні знання і навички для безпосереднього застосування в роботі. До того ж, магістратура не передбачає зміну спеціальності, а післядипломні програми в коледжах часто дають таку можливість.

Якщо ви не міняєте спеціальність, йдучи на Post Graduate Program, а продовжуєте свою освіту за раніше отриманою спеціальністю, то програма допоможе вам дізнатися специфіку канадського ринку праці для обраної сфери і поглибити вже наявні знання. Такого роду програми мають досить вузьку спеціалізацію і дуже інтенсивні.

Навчання в Канаді на післядипломних програмах в середньому коштують для іноземних студентів – 13 000 доларів за академічний рік. Тривалість навчання – від 1 до 2-х років.

Досвід роботи

Після закінчення навчання в Канаді іноземні студенти мають унікальну можливість залишитися працювати в будь-якій частині країни на термін до 3-х років. Також в кожному коледжі є департамент з працевлаштування, де студенти можуть отримати допомогу в складанні резюме та пошуку роботи.

За матеріалами
http://www.new-canadian.ru

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!