s-osvita.com.ua ОБУЧЕНИЕ ЗА РУБЕЖОМ Образование в Германии Диплом немецкого вуза - украинским студентам


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Освіта в Німеччині: традиції + сучасність

Журнал «Сучасна освіта» №5(88) 2012

Сьогодні Німеччина є одним з лідерів європейської освіти, так як вища освіта, отримана в цій країні приваблива за багатьма параметрами. По-перше, це високий рівень викладання, по-друге, вікові традиції, по-третє, міжнародний авторитет - все це говорить саме за себе.
У Німеччині існує більше ніж 300 університетів, які відвідують приблизно 2000000 студентів. Приблизно одна третина всіх університетів - традиційні “загальні” університети. Крім них існують близько 150 університетів прикладних наук, мистецтва та музичних університетів та коледжів. Студенти можуть вибирати серед 330 предметів, які представлені в більш ніж 6800 курсах.
Студент німецького ВНЗ не відвідує занять разом зі своїми “однокурсниками” (такого поняття в Німеччині взагалі немає), але повинен сам, вибравши певну спеціальність і відповідну навчальну програму, організувати свій навчальний план і свій час відповідно до загальних вимог, що пред’являються до тих, хто навчається за даною програмою. Ви можете більш-менш в довільному порядку записуватися на лекції і семінари, вибирати час для стажувань і практики, знаходити час для підробітків і т. д. Середня тривалість навчання у вищому навчальному закладі Німеччини становить п’ять років.

Вищі навчальні заклади Німеччини
Німецькі ВНЗ можна розділити на такі типи:
- Університети - Universitaten. Ці навчальні заклади виникли ще в XIV-XV століттях. Вони мали три напрямки - це філософія, медицина і теологія. А сьогодні сучасний німецький університет - це величезний науковий і навчальний центр, де дуже широкий спектр факультетів та спеціальностей.
- Технічні університети - Technische Universitaten. Ці університети фокусують свою увагу на технічних, природничо-наукових і економічних спеціальностях. Тим не менш, останнім часом різниця між технічними і звичайними університетами стала скоріше умовною, так як в технічних університетах теж є відділення гуманітарних та прикладних наук.
- Інститути - Fachhochschulen. Ці навчальні заклади виникли на базі інженерних шкіл. Вони готують фахівців з більш ніж сотні напрямків починаючи з програмістів та інженерів і закінчуючи економістами і літераторами. Найголовніша відмінність від університетів - це те, що тут більше уваги приділяють практичним програмам.

Крім того є спеціальні вищі навчальні заклади, наприклад:
- Педагогічні - Padagogische Hochschulen;
- Теологічні - Theological Colleges;
- Музичні - Musik-Hochschule;
- Адміністративні - Verwaltungs-fachhochschulen;
- Спеціальні вищі навчальні заклади мистецтва - Kunsthochschulen.

Освіта в Німеччині: англійська або німецька мова?
ВНЗ Німеччини пропонують різні англомовні програми. Чи є у навчання англійською і німецькою мовами свої плюси і мінуси?
Якщо ви навчаєтеся в Німеччині англійською мовою, то перелік пропонованих спеціальностей досить обмежений - це міжнародна економіка, бізнес, менеджмент, комп’ютерні науки, прикладна фізика, а також деякі інженерні напрями. Плюси такого навчання полягають у тому, що студенту не потрібно витрачати свій час на вивчення німецької мови ще до початку навчання. Її можна освоїти безпосередньо в рамках програми. Завдяки цьому можна стати фахівцем, який відмінно володіє двома мовами.
Якщо ж інтерес представляють такі спеціальності, як медицина, юриспруденція, архітектура, соціальні або природничі науки, а також творчі спеціальності, то тут без німецької мови ніяк не обійтися. До того ж, з хорошими знаннями німецької мови є набагато більше шансів підробити і знайти спільну мову, як з однокурсниками, так і з сусідами.
Дуже багатьох приваблює магістратура в Німеччині, навчання в якій йде англійською мовою. Але тут вибір спеціальностей також обмежений.

Для вступу до ВНЗ Німеччини існують певні умови:
- По-перше, необхідний достатній освітній рівень, що представляє собою мінімум два курси денного або чотири курси заочного відділення ВНЗ вдома;
- По-друге, знання німецької або англійської мови - це залежить від того, яку програму ви збираєтеся освоювати.
Якщо ви впевнені, відповідаєте цим обом вимогам, тоді можна розглянути процес вступу більш докладно.
Для початку, треба вибрати ВНЗ Німеччини, в які ви будете подавати документи. Тут важливо враховувати квоти для іноземних студентів, а також наявність платних або ж безкоштовних підготовчих курсів - вони проводяться при ВНЗ. Необхідно також зіставити терміни подачі документів і специфічні вимоги, а також багато інших чинників. Саме грамотний вибір ВНЗ - це і є запорука того, що ваш вступ в той чи інший ВНЗ Німеччини обов’язково завершиться успіхом.
Після того, як ви визначилися з ВНЗ, треба підготувати всі документи для подачі. Варто пам’ятати, що документи, які необхідні для подачі в німецькі ВНЗ, так само, як і їх переклади, повинні мати вигляд тільки “офіційно завірених копій”, але не варто розслаблятися, оскільки в понятті різних університетів - це зовсім різні речі. Наприклад, десь достатньо нотаріального посвідчення, а десь потрібен апостиль, а в деякі навчальні заклади взагалі приймають прості копії, але, правда, при зарахуванні мають бути відразу пред’явлені оригінали. Ось тому краще відразу звертатися до професіоналів у галузі освіти, одержуваної в Німеччині, тільки тоді є реальна можливість правильно оформити всі документи і при цьому, до того ж, зекономиш сили, час і гроші.
Коли документи підготовлені, їх треба розіслати до обраних ВНЗ. У випадку, якщо всі етапи були виконані в строк і грамотно, то, швидше за все, з одного, або з декількох ВНЗ прийде виклик-запрошення - тільки тоді можна буде подавати документи на візу. Ось тут потрібно знову бути гранично уважним, щоб навчання в німецькому ВНЗ не відклалося на невизначений термін через відмову у візі.
Якщо документи були підготовлені ретельно, а співбесіду було пройдено успішно, то висока ймовірність того, що вже через 6-8 тижнів ви станете щасливим володарем студентської візи. Вона дозволить вам виїхати до Німеччини.

Витрати на життя
Для покриття витрат на проживання, харчування, медичну страховку, фінансове забезпечення для консульства, а також ряд інших витрат в Німеччині в перший рік навчання студенту знадобиться сума приблизно в розмірі 10 000 євро. Тим, хто збирається вирушати за кордон можна дати дуже корисну пораду: в перший рік навчання треба розраховувати тільки на себе і на власні кошти.
З чого складаються всі ці витрати?
В цілому, витрати на участь у такій програмі, як “Вища освіта в Німеччині”, куди також входить підбір ВНЗ, отримання запрошень, допомога в оформленні студентської візи, бронювання житла на перший час у Німеччині, а також всі інші послуги від фірми-організатора складуть приблизно 990 євро.
До статті “додаткові витрати” можна включити те, що не входить у вартість програми.
1. Переклади та завірення всіх документів (в середньому від 100 до 300 євро - все залежить від вихідного пакета документів, а також загальної кількості ВНЗ).
2.  Відправка документів (від 4 до 300 євро - все залежить від обраного способу відправки, а також термінів та кількості вибраних ВНЗ).
3.  Uni-assist (в середньому від 68 до 100 євро).
4.  Консульський збір (60 євро).
5.  Переліт (приблизно 400 євро).
Крім цих коштів, щоб отримати студентську візу в Німеччині для посольства треба показати фінансове забезпечення - воно становить близько 8000 євро на рік. Дана сума потрібна для оплати харчування, проживання, медичної страховки, проїзду, канцтоварів і так далі.
(Ці ціни вказані для жителів Росії, але для жителів України або Білорусії вони відрізняються не так вже й суттєво).


Університет Гумбольдта в Берліні
www.hu-berlin.de
Університет Гумбольдта (Humbolt Univerisitat) є найпрестижнішим вищим навчальним закладом Німеччини.
Цей Університет пов’язаний з іменами таких великих мислителів Німеччини минулих двох сторіч, філософ Дж. В. Ф. Гегель (GWF Hegel), філософ песиміст Артур Шопенгауер (Arthur Schopenhauer), і відомі фізики Альберт Ейнштейн і Макс Планк. Засновники Марксистської теорії Карл Маркс (Karl Marx) і Фрідріх Енгельс (Friedrich Engels). Також відвідували цей університет, поет Генріх Гейне (Heinrich Heine), Отто фон Бісмарк (Otto von Bismarck), який об’єднав німецькі землі і багато інших відомих діячів, серед яких - володарі Нобелівських Премій Третій Рейх.
Сьогодні, Університет Гумбольдта - це державний університет з великою кількістю студентів (37145 в 2003 році, серед них більше ніж 4662 іноземних студентів). Університет має 11 факультетів:
Права, Сільського господарства і Тваринництва, Математики і Природничих наук I, Математики і Природничих наук II, Берлінський Медичний Університет, Філософії I, Філософії II, Філософії III, (Відділ Гендерних наук), Філософії IV, Теології, Економіки та Менеджменту.
Крім того, є два незалежних інститути (Zentralinstitute), які є частиною університету.

Гейдельберзький університет
ww.uni-heidelberg.de
Найстаріший і найпрестижніший університет Німеччини був відкритий в 1386 році при активній допомозі Папи Римського. Першим був створений теологічний факультет, потім юридичний і філософський. Першим ректором був Марсіліус фон Інген, а професори приїхали з Праги і Парижа. Тоді ж першими студентами Гейдельберга був складений знаменитий студентський гімн Gaudeamus.
Девіз університету - “Semper Apertus Immer offen” (“Книга знань завжди відкрита”).
Серед видатних випускників цього навчального закладу значаться мандрівник, антрополог та етнограф Микола Миклухо-Маклай, політик і підприємець Олександр Гучков. У Гейдельберзі навчалися поети Осип Мандельштам і Саша Чорний.
У списках випускників Гейдельберзького університету - імена великих філософів Гегеля і Ясперса, натураліста Роберта Бунзена, федерального канцлера Німеччини Гельмута Коля. Зі стін університету вийшли 8 нобелівських лауреатів.
З плином часу кількість факультетів розширилася до дванадцяти - додалися медичний, лінгвістичний, економічний, хімічний, фізико-астрономічний, біологічний, соціологічний факультети, а також факультет математики та інформатики; відкрився факультет медицини в Манхейме. На базі університету працюють біохімічний центр, центр інформатики, молекулярної біології та Південної Азії. Всесвітню популярність має Гейдельберзький інститут ядерної фізики ім. Макса Планка.
Сьогодні в Гейдельберзькому університеті навчається понад 25 тис. чоловік, це приблизно п’ята частина населення міста. 15% з них - іноземці. Понад 2,5 тисячі студентів прибуло з Європи і 890 - з Азії. Вихованці ВНЗ є громадянами 128 країн світу. Для такої величезної кількості студентів і викладачів потрібно багато - одних професорів тут працює близько чотирьох сотень!

Університет Карлсруе
www.uni-karlsruhe.de
Університет Карлсруе - це один з найстаріших технічних ВНЗ Німеччині. Його заснували на базі декількох шкіл в 1825 році. Починаючи з 1899 року йому почали надавати різні вчені ступені. У 1902 році ВНЗ отримав ім’я свого покровителя, відтепер він став називатися імені Великого Герцога Фрідріха I Баденського. 5 липня 1967 Технічний інститут перейменували в Університет Карлсруе.
Саме в Університеті Карлсруе Генріх Герц довів у свій час існування електромагнітних хвиль. Тут навчалися Карл Бенц, відомий винахідник автомобілів і Едвард Теллер, легендарний “батько” американської водневої бомби.
Цей університет - це профільний технічний ВНЗ, який займає провідне місце серед інших навчальних закладів. Основу спеціальностей тут займають інженерні та технічні науки, тим не менш, є місце і гуманітарним, а також соціальним дисциплін, не кажучи вже про технічно-орієнтовані економічні курси.
Тут є 120 інститутів і 11 факультетів, серед яких математичний, фізичний, хіміко-біологічний, гуманітарних і соціальних наук, архітектурний, інженерно-будівельний, машинобудівний, технологічний, електротехнічний, економіки та інформатики. Найбільш престижними з них вважаються факультети інформатики, машинобудування та економіки.
Найперший факультет інженерної хімії в Німеччині був створений саме в Карлсруе - це було в 1969 році, а найперший факультет інформатики - в 1972 році. Сьогодні вони є кращими в Європі.
А комп’ютерний центр університету в даний час один з найбільших і сучасних у всіх німецьких ВНЗ.
На цих факультетах навчається понад 18 000 студентів.
Іноземним студентам виділена квота в 20%. Це вважається одним з найвищих показників у всій Німеччині.

Мюнхенський технічний університет
Німеччина, Баварія, Мюнхен
www.portal.mytum.de
Мюнхенський технічний університет - це один з найбільших технічних ВНЗ Німеччини, який був заснований королем Людвігом Другим в 1868 році спочатку як Політехнічна школа.
У 1970 році Політехнічна школа була перейменована в університет. Сьогодні Університет Мюнхена має широку популярність і міжнародні зв’язки, в тому числі і з Московським інститутом електронної техніки.
Університет налічує 12 факультетів - це архітектурний, бізнес-школа, інженерний і машинобудування, інформатики, інформаційних технологій, математичний, медичний, соціальний, спортивний, хімічний, фізичний, а також факультет життєвих наук. Найпопулярнішими факультетами є електротехніки та інформаційної техніки, а також науковий центр Вайєнштефан і факультет машинобудування.
До речі, дуже багато вчених, які закінчили Мюнхенський університет отримали Нобелівську премію. З хімії: Герхард Етль, Вольфганг Кеттерель, Ріхард Роберт Ернст, Роберт Х’юбер, Джон Дізенхофер, Ханс Фішер, Генріх Отто Віланд, Ернст Отто Фішер, з фізики: Вольфганг Пауль, Ернст Руска, Клаус фон Клітцинг, Рудольф Моблауер, з медицини: Ервін нехер, Конрад Еміль Блоч.

За матеріалами
www.deutscheuni.ru,
www.uni-versity.info

Оформите подписку на журнал "Сучасна освіта".

Только так Вы не пропустите ни одного материала. Возможно, самого важного для Вас.

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!