s-osvita.com.ua ОБУЧЕНИЕ ЗА РУБЕЖОМ Образование в Чехии Чехія запрошує на навчання


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Чехія запрошує на навчання

Журнал «Сучасна освіта» №12(74) 2010


Чехія відома як країна, що приваблює численних туристів з будь-яких куточків світу. Справді, тут однаково комфортно відпочивати в різні пори року і тим, хто прагне активного культурного дозвілля, і тим, хто обирає чудову можливість оздоровитися на багатьох курортах. Але Чехія є перспективною не лише з туристичного боку, на переконання спеціалістів, ця країна демонструє стабільний економічний розвиток і сьогодні є найбагатшою в Центральній Європі.
 Мовні курси у Карловому Університеті
Карлів Університет (Univerzita Karlova v Praze, http://www.cuni.cz)
- найстаріший навчальний заклад Центральної та Східної Європи, що входить до Асоціації головних європейських ВНЗ поряд з Оксфордом, Сорбонною, Болонським університетом, Університетом Женеви тощо. Дуже цікавими є мовні програми, що пропонуються у цьому закладі, зокрема “Інтенсивні курси чеської мови” та “Літо з чеською мовою”.
Інтенсивні курси можуть тривати рік, семестр або шість тижнів. За даними 2010-2011 років, вартість річного курсу становитиме 3480 євро і включатиме плату за вивчення чеської мови протягом 25 годин на тиждень та початкові навчальні матеріали. Ця програма дасть змогу оволодіти системою чеської граматики, відповідною лексикою, фразеологізмами, вмінням правильно конструювати речення - усім необхідним для того, щоб навчитися грамотно писати, читати та спілкуватися чеською мовою. Після закінчення курсу студент складає іспит й отримує сертифікат.   

Семестровий курс, який обійдеться у 1785 євро, та шеститижневий курс  вартістю 610 євро передбачають освоєння мовних основ та навичок комунікації у повсякденних ситуаціях, а щоб розширити свої знання, студент може записатися на курс подальшого навчання у наступному семестрі.
Незвичайною, проте від того ще більш привабливою є програма під назвою “Літо з чеською мовою”, що включає в себе великий спектр курсів чеської різних рівнів, обсягів та напрямів. Головне - ця програма розрахована на тих, хто бажає ознайо-митися з культурою і традиціями країни або має намір надалі жити і працювати у Чеській Республіці.

Літній академічний курс чеської мови, організований під керівництвом ректора Карлового Університету, проводиться кожного робочого дня у ранкові години, з 8.30 до 13.00. В післяобідній час студенти додатково можуть прослухати лекції про життя в Чехії. У рамках цих лекцій передбачається відвідування музеїв та галерей, а також екскурсії у найближчі передмістя Праги, які, однак, не входять до ціни курсу - 990 євро з навчальними матеріалами на додаток. Пропонуються й програми на вихідні дні - екскурсії до цікавих історичних місць Чехії, які також оплачуються окремо.

Курс “Чеська мова та чеська культура
” проводиться у навчальному центрі Карлового Університету “Прага-Альбертов” і призначений для тих, хто цікавиться чеською культурою, минулим та сьогоденням Чехії. Інтенсивне вивчення мови у ранкові години, з 9.00 до 13.15, поєднується з обідніми та вечірніми культурним програмами і екскурсіями у супроводі англійського перекладача, а також зустрічами з представниками чеської культури. Так, понеділок присвячено літературі й театру, вівторок - музиці та образотворчому мистецтву, середа - сучасним чеським фільмам і зустрічам з їх творцями, четвер - індивідуальній програмі груп з їх вчителями у Празі, субота і неділя - екскурсіям Чехією. Зауважте, що всі розважальні та культурні програми разом з навчальними матеріалами входять до вартості курсу - 1140 євро.

Не лише освітнім, а й оздоровчим є курс “Чеська мова на природі”, що проводиться в одній з найкрасивіших місцевостей Чехії - Добрушці. Курс поділено на дві частини - одна присвячена вивченню чеської мови у ранкові години (8.30-13.00), інша - спортивним програмам у післяобідній час. Студентам, яких зацікавила така програма, необхідно мати при собі зручне взуття, спецодяг для їзди на велосипеді, який можна буде взяти напрокат, та купальний костюм. У разі неможливості проводити спортивні заходи через негоду студенти матимуть змогу прослухати лекції про чеські народні парки, природу, довкілля тощо. Пропонується також організація спортивних ігор, таких як: футбол або теніс, однак оренду доведеться оплачувати додатково. Ціна курсу - 890 євро, сюди входять навчальні матеріали, екскурсії місцевістю навчального центру та індивідуальні й групові екскурсії на велосипеді.

Як правило, студенти займаються у невеличких групах (по 10 чоловік) протягом п’яти навчальних годин кожного робочого дня. Навчальна година триває 45 хвилин. У разі виникнення питань, після пройдених лекцій, студент може все з’ясувати на індивідуальних консультаціях. Усі випускники курсів отримують відповідний сертифікат. Також слід звернути увагу на те, що самостійно курси можуть проходити особи, яким виповнилося 18 років, а молодші - лише у супроводженні хоча б одного з батьків.

 Альтернативні варіанти

Крім Карлова Університету, Ви можете обрати курси в численних мовних центрах Праги (“SCOOL s.r.o.”, “Studio 21 - language courses”, “Perfect Jazykova Skola”, “EMPIRE - Jazykova skola”, “Ulrych language studio” та багато інших), курси, організовані при Інституті Підприємництва міста Острава (Vysoka skola podnikani, a.s., http://www.vsp.cz), курси, що проходять на базі Технічного університету міста Брно (Vysoke uceni technicke v Brne, http://www.vutbr.cz), тощо.

Так, мовні курси в цих містах можуть бути як окремими освітніми програмами, так і розрахованими на комплексну підготовку абітурієнтів, у тому числі й з України, до вступу в приватні та державні вищі навчальні заклади Чехії. Це річні курси (28 тижнів, 20 годин на тиждень), піврічні (416 годин), довготривалі (24 тижні, 20 годин на тиждень), прискорені (16 тижнів, 20 годин на тиждень), експрес-курси (17 тижнів, 15 годин на тиждень), курси мінімум (10 тижнів, 20 годин на тиждень), що передбачають скорочену програму адаптації, літні курси (90 годин).

Метою мовних курсів є досягнення студентами знань на рівні розуміння усної та письмової мови, ознайомлення з діловою чеською мовою, термінологією, а також знайомство з економічною та соціальною системою, культурою, історією і традиціями Чехії.

Курси проводяться кваліфікованими викладачами за новітніми методиками вивчення іноземних мов. Після закінчення курсу кожен студент отримує сертифікат, який підтверджує рівень знань чеської мови та є необхідним для іноземних студентів при вступі до вищого навчального закладу Чехії. Тим же, хто вже має вищу освіту, зазначені мовні програми дадуть змогу знайти престижну роботу.

 Щодо візи
Процес оформлення візи, як правило, триває від двох до восьми тижнів залежно від типу. Короткострокова віза зазвичай оформлюється протягом двох-трьох тижнів, довгострокова - з правом продовження навчання в Чехії, оформляється близько восьми тижнів та потребує наявності додаткових документів. Якщо студент має намір вступити до вищого навчального закладу в Чехії або влаштуватися тут на роботу, йому необхідно буде продовжити візу безпосередньо в Чехії.

 Проживання і додаткові послуги
Проживання може бути організоване в гуртожитках та орендованих квартирах. Так, вартість місця у гуртожитках становитиме: у Празі - близько 85-223 євро на місяць, в Остраві - від 73-89 євро на місяць, у Брно - в середньому 90-125 євро на місяць. Студентам пропонуються двомісні кімнати з однією-двома кухнями на поверсі. Крім того, на території гуртожитку можуть бути розташовані пральні та Інтернет-кафе. А от однокімнатна квартира, наприклад у Брно, обійдеться у 300-350 євро.

Оплата харчування, проїзного і канцелярських товарів за місяць коливається у межах 120-200 євро в Остраві та 145-245 євро в Празі. Безкоштовно можуть надаватися такі послуги, як підключення до мобільного оператора на певну суму, відкриття кронових або валютних рахунків, доступ до Інтернету. Натомість платити доведеться за медичний страховий поліс, консульські збори посольств за оформлення віз, переїзд до Чехії.

Допомога
За бажанням можна звернутися до фірм, що спеціалізуються на влаштуванні навчання в Чехії, співробітники яких допоможуть підібрати мовний курс, своєчасно та правильно оформити документи на виїзд до цієї країни, зарезервувати місце в обраному центрі. До речі, для того, щоб забронювати місце, посередники, як правило, вимагають внесення передплати, оскільки кількість місць на курсах може бути обмеженою.
Отже, якщо Ви випускник середньої школи України і готуєтесь вступити до вищого навчального закладу Чехії, прагнете вивчити чеську мову для життя або роботи в цій країні або просто бажаєте підвищити свій мовний рівень, звертайтеся до центрів вивчення чеської мови, які завжди радо допоможуть у здійсненні Ваших намірів.

Підготувала Олена Нефедова

 Оформите подписку на журнал "Сучасна освіта".

Только так Вы не пропустите ни одного материала. Возможно, самого важного для Вас.

 

 

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!