s-osvita.com.ua ОБУЧЕНИЕ ЗА РУБЕЖОМ Образование в Чехии Третичное образование


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Університети Чехії

Якщо Вас цікавить отримання безкоштовної вищої освіти, висока якість якої вже давно визнана  в усьому світі; міжнародний диплом, який не потребує підтвердження, престижна і високооплачувана робота, яка буде приносити Вам задоволення, розширення кола знайомств і спілкування з новими людьми, які можуть стати Вашими друзями або навіть супутниками життя, тоді Ваш шлях лежить до Чехії! Двері чеських вишів  відкриті для ВАС! Вам, молодим і енергійним, що шукають і спраглим до знань, Чехія пропонує побудувати свою кар’єру на вищій     освіті  найкращої  якості.

Вищу освіту в Чехії відрізняє чудова інфраструктура чеських вишів; високий рівень технічного забезпечення навчального процесу,  ліберальна процедура вступу, низька (аж до нульової) вартість навчання, недороге житло і харчування, можливість вибору курсів за своїм розсудом, можливість пройти практику під час навчання в ВНЗ і зібрати рекомендації фірм до отримання диплома, державна підтримка студентів, безліч студентських знижок і пільг.
Система вищої освіти Чехії налічує 62 вищих навчальних заклади, з яких 28 є державними, а 34 - приватними. За останні десять років кількість факультетів у цих вишах  зросла з 70 до 120. В одній тільки Празі діє вісім ВНЗ, в яких навчається близько 90 тис. осіб.
З 1999 року у вищих навчальних закладах Чехії, що стала одним з членів Європейського союзу, іноземців навчають безкоштовно. Щоб скористатися цим привілеєм, абітурієнти із-за кордону повинні лише вивчити чеську і мати кошти на оплату проживання.
Є й приватні виші, в тому числі такі, що пропонують платне навчання за програмами інших країн.
Всі чеські ВНЗ пропонують програми, що дають можливість отримати ступені бакалавра (bakalar або bakalaf umeni, 6-8 семестрів) і магістра (magistr, в сукупності  5-6 років навчання).
Випускникам магістерського навчання присвоюються звання: в області економіки, технічних наук і технологій, землеробства, лісництва і у військовій справі - “інженер” (Ing.), в галузі архітектури - “інженер-архітектор” (Ing. Arch.), в  галузі медицини - “доктор медицини” (MUDr, від латинського Medicinae Universae Doctor), в області ветеринарної справи та гігієни - “доктор ветеринарної медицини” (VYDr ), в галузі мистецтва - “магістр мистецтва”(MgA, від Magister Atrium), в інших областях - “магістр” (Mgr).
На факультетах природничих наук можна отримати також диплом інженера (inzenyr), еквівалентний ступеням Master of Arts або Master of Science. Терміни навчання залежать від спеці-альності: отримання ступеня магістра з філології та права вимагає п’яти років навчання, з інженерної справи - п’яти з половиною років, з медицини - і зовсім шести (з отриманням ступеня Doktor mediciny, MUDr).
Навчальний рік складається з зимового та літнього семестрів. Кожен семестр включає в себе лекційний період, іспити і канікули. Для того щоб закінчити програму підготовки за обраною спеціальністю, треба скласти іспити і тести за певним набором предметів і набрати необхідну суму балів.
Термін, протягом якого студент зможе виконати ці вимоги і отримати диплом, залежить від того, з яким навантаженням він формує свій розклад. При підвищеному навчальному навантаженні термін навчання студента у ВНЗ скорочується, при зниженому - збільшується. Проте в деяких університетах у разі перевищення нормативних термінів навчання стягується плата за кожний наступний семестр.
Особливо цінується диплом найста-рішого в Центральній Європі вищого навчального закладу - Карлового  університету (Univerzita Karlova). Він був заснований імператором Карлом IV в 1348 році.
Другим вишом  Праги і третім в Чехії, стає заснований в 1717 році австрійським імператором Йосипом Першим “Чеський технічний університет” - один з найстаріших технічних ВНЗ у світі.
У 1799 році на базі художньої галереї в Празі та школи при ній, з ініціативи “Товариства патріотів - друзів мистецтва”, була створена “Академія образотворчих мистецтв”.
У XIII столітті була проведена перша освітня реформа, в результаті якої для громадян Чехії стала обов’язкова шестирічна шкільна освіта. Як наслідок, наприкінці XIV століття, рівень мінімальної освіти був піднятий до восьми класів. На той момент в Російській імперії було тільки-тільки скасовано кріпосне право, а рівень грамотності населення становив лише близько 30 %.
З початком XX століття освітня система Чехії починає бурхливо розвиватися. Один за одним відкриваються нові ВНЗ: “Вища школа економіки” в Празі та
“Університет Масарика” в Брно (засновник - перший президент Чехословаччини Томас Масарик) в 1919 році, “Вища хіміко- технологічна школа” в 1920 році. Після Другої Світової війни в 1945 році відкривається “Празька Академія мистецтв”, а в 1952 році “Чеський агротехнічний університет”.
На сьогоднішній день Прага є основним центром вищої освіти не тільки Чехії, але і всієї Східної Європи - 8 державних і 21 приватний виш, налічують понад 130 тисяч студентів.
Освіта в Чехії відповідає Міжнародним нормам ISCED (Міжнародної стандартної класифікації освіти ЮНЕСКО) і дозволяє отримати звання: магістра, бакалавра більш ніж з 1000 спеціальностей.
Отримати якісну економічну освіту можна в Університеті Пардубіце і Вищій школі економіки в Празі (University of Economics, Prague). Інженерні науки, математику, фізику добре викладають у Чеському технологічному університеті в Празі (Czech Technical University in Prague), в університеті Південної Богемії і Технологічному університеті в Брно. Факультетами біології та хімії пишається Університет в місті Острава. Високо котируються і деякі творчі ВНЗ.
Виші Чехії активно розвивають  програми обміну. Наприклад Вища школа економіки в Празі пропонує своїм студентам різні програми обмінів, в тому числі по лінії Асоціації CEMS (Community of European Management Schools), в рамках отримання ступеня Master in International Management, MIM. Існує можливість вибору з 28 країн і більш ніж з 60 вищих навчальних закладів.

Особливості вступу

Для вступу достатньо вітчизняного атестата. Вікові обмеження для іноземних абітурієнтів відсутні. Потрібно подати заявку і успішно скласти вступний іспит чеською мовою (співбесіда і диктант). Термін подачі документів закінчується наприкінці лютого. Папери від абітурієнта приймаються в його присутності, так що буде потрібний  візит в країну.
Вступні іспити складаються в червні. Спочатку абітурієнти пишуть часовий диктант, перевіряючий знання граматики. Якщо отримали хороші оцінки допускаються до співбесіди. На ній перевіряються можливості кандидата говорити чеською, знання ним культури та історії Чехії. Ще, як правило, здаються два-три профілюючі предмети (теж чеською).
Процедура складання іспитів платна. Навчальний заклад самостійно встановлює розмір плати, зазвичай ця сума становить близько 500 CZK.
Можна вчитися і на підготовчих курсах у Чехії. Існують навіть підготовчі програми, що об’єднують вивчення чеської з вступними курсами з предметів майбутньої спеціалізації. Таку пропонує Інститут мовної та професійної підготовки при Карловому університеті. Вона розрахована на 10 місяців занять по 30-35 годин на тиждень, включаючи 10-22 години спеціальних предметів. Ті, хто планує навчатися на технічних спеціальностях, студіюють математику, фізику і інформатику. А майбутні економісти - математику, англійську мову, основи економіки.
Вступні іспити проводяться чеською мовою, що вимагає від абітурієнта серйо-зної мовної підготовки. Вона належить до спорідненої російській мовної групи, багато слів мають спільне коріння. За оцінками експертів, при належному старанні процес оволодіння чеською до рівня, необхідного від вступників до університету, може зайняти всього близько року.

Карлів університет (Univerzita Karlova v Praze )

Це найстаріший вищий навчальний заклад Центральної Європи. Карлів університет (в англійському написанні - Charles University in Prague) був заснований чеським королем і імператором Священної Римської імперії Карлом.
Карлів університет є гордістю Чехії і без сумніву входить в ряд найпрестижніших ВНЗ, нарівні з Оксфордом, Сорбонною, Болоньєю, і іншими університетами зі світовими іменами. У числі його випускників Ян Гус, Нікола Тесла і Альберт Ейнштейн.
Протягом майже чотирьох століть Карлів університет  був єдиним вищим навчальним закладом в Празі.
Це класичний європейський університет. Колись у його складі було лише чотири факультети: вільних мистецтв, медичний, юридичний і теологічний. Сьогодні це найбільший виш Чехії: на його 17 факультетах навчається близько 37 тис. студентів. Тільки медичних факультетів тут п’ять: три знаходяться в Празі, один - в Пльзені, один - в Градец-Кралові.
Пропонується близько 140 бакалаврських та магістерських програм, а також 23 докторські програми навчання. Деякі з них пропонуються англійською. У цьому випадку навчання платне.
Найпопулярніша спеціалізація - психологія: конкурс становить не менше 30 осіб на місце. Традиційно одним з найсильніших напрямків вважається медицина (близько 8 тис. студентів). Після 5-6 років навчання випускники отримують ступінь MUDr. (Medicinae Universae Doctor).
Великою популярністю користується юридичний факультет, на якому навчається понад 4 тис. осіб.
Зокрема, пропонується програма Czech Legal System in European Contexts.
6,5 тис. студентів здобувають освіту на філософському факультеті, який пропонує більш ніж 40 спеціальностей.
В університеті навчається близько 4000 іноземних студентів з 46 країн. Серед них традиційно багато словаків, греків і англійців. Університет має угоди про співробітництво та академічні обміни з вишами 136 країн
Західної Європи, Америки та Азії. У тому числі  з 23 університетами США, 19 вишами  Німеччини та 11 - Франції.
Квот для іноземців не встановлено, тому  вступати може будь-яка  кількість студентів з-за кордону. Заяву необхідно подавати безпосередньо на  факультет, який зацікавив абітурієнта. Кінцевий  термін - 28 лютого.
При університеті діє Інститут спеціальної та мовної підготовки (Ustav jazikove a otborne pripravy). На ньому можна вивчати чеську мову.
Навчання чеською мовою пропонується безкоштовно. Вартість навчання на англомовних програмах варіюється від  4 тис. до  11,5 тис. доларів  на рік. Навчання в докторантурі CERGE коштує 12 тис. доларів на рік.
Вартість проживання в гуртожитках становить  4,3-5 доларів на день. Вартість обіду становить близько  1,5 доларів.
Вартість обов’язкового медичного страхування  становить близько  40 доларів на місяць. На купівлю підручників необхідно витратити  100-400 доларів на рік залежно від спеціальності. Студентський проїзний на три місяці коштує близько 15 доларів.

Університет Палацького (Univerzita Palackeho v Olomouci)

Через двісті років після відкриття “Карлового університету”, в місті Оломоуц, в 1573 році школу єзуїтів перетворюють в університет, відомий в наш час як “Університет Палацького”.
Університет ім. Палацького - другий найстаріший вищий навчальний заклад у Чеській Республіці. Університет славиться своїми традиціями, сформованими 5 століть тому. Зараз це сучасний уні-верситет з широким вибором спеці-альностей і обширною науковою діяльністю.
Історія університету ім. Палаць-кого бере початок у далекому XVI столітті, коли на Мораві був заснований так званий Єзуїтський Університет, до складу якого входила гімназія, а також філософський і теологічний факультети.
Свою нинішню назву (“Університет ім. Палацкього в Оломоуці”) університет отримав лише в 1946 році. Університет був названий на честь Франтішка Палацького, знаменитого чеського письменника і політичного діяча, який отримав згодом звання “Батько народу”. Першим ректором оновленого університету став декан Філософського факультету університету ім. Т. Г. Масарика в Брно, філософ і соціолог Йозеф Людвіг Фішер.
У 1953-1958 роках університет імені Палацького складався з одного медичного факультету, що було обумовлено виникненням в Оломоуці педагогічного університету з факультетами природничих та суспільних наук. У 1958 році Педагогічний університет закрився, таким чином, до складу Університету імені Палацького знову увійшли філософський і природничий факультети. Педагогічний факультет, заснований в 1964 році, став четвертим факультетом цього навчального закладу.
На сьогоднішній день загальна кількість студентів, які тут навчаються становить приблизно 15 000 осіб, педагогічний колектив складає близько тисячі викладачів.
Сайт: http://www.upol.cz

Чеський технічний університет в Празі (Ceske vysoke uceni technicke v Praze)

Державний Чеський технічний університет був заснований в 1707 році австрійським імператором Йосипом I. Є найстарішим технічним університетом Центральної Європи і найстарішим цивільним технічним вузом світу. Один з найбільших вишів Чеської Республіки, викладання ведеться чеською та
англійською мовами.
Основний кампус університету розташований в Празі, районі Дейвіце.
ЧТУ тісно співпрацює з багатьма компаніями, в числі яких Toyota, Skanska, Bosch, Siemens, Honeywell, GE, Rockwell, ABB Group, McKinsey, DaimlerChrysler, Skoda Auto, Ericsson, Vodafone і багато інших.
Прага традиційно була центром інженерної справи, технічна освіта має стародавні традиції в Богемії. Історія технічного університету в Празі сягає до 1707, таким чином, він є найстарішим технічним університетом в Європі.
У стінах університету працювали багато відомих людей, такі як Крістіан Доплер, професор математики та практичної геометрії, з 1837 до 1847. 25 травня 1842 він опублікував у Празі статтю “Про кольорове світло подвійних зірок і деяких інших зірок на небесах”, що стала найбільш відомою його роботою, яка описує залежність частоти коливань, що сприймаються спостерігачем, від швидкості і напряму руху джерела хвиль і спостерігача відносно один одного. Це явище згодом було названо його ім’ям (ефект Доплера).
З ініціативи професора Франтішка Герстнера в 1806 навчальний заклад було перетворено в Празьку політехнічну школу, прообразом якої стала Політехнічна школа в Парижі.
На сьогоднішній день Чеський технічний університет має найсильнішу базу для наукової роботи, тому студенти вишу можуть вже під час навчання брати участь у проектах, що розробляються для провідних виробників світу (Siemens, Panasonic, T -Mobile, Skoda і т.д.). В результаті самі студенти вишу нерідко отримують міжнародні премії за власні винаходи і розробки з усіх областей техніки. ВНЗ часто відвідують відомі діячі науки з усього світу, включаючи нобелівських лауреатів, які часто читають тут свої лекції.
Сайт: http://www.cvut.cz/cs

Технічний університет Брно (Vysoke uceni technicke v Brne)

Технічний університет Брно є найстарі-шим ВНЗ цього міста. Його історія розпочалася в 1849 році, коли було засновано Німецько-чеське технічне училище.
Урочисте відкриття Чеського технічного інституту відбулося в листопаді 1899. Професорський склад з п’яти чоловік розпочав навчання першої групи студентів за спеціальністю будівельна інженерія. 1900 ознаменувався відкриттям ряду нових
спеціальностей - інженерії - меліорації, будівництва на воді, електроінженерії та хімічної інженерії. Після Першої світової війни стали активно розвиватися архітектурні спеціальності.
Переломним моментом став період Другої світової війни, коли інститут був
закритий. У 1945 році інститут був відновлений і продовжив свою діяльність. У 1956 році інститут був перейменований в Технічний університет м. Брно. Вирішальним для подальшого існування університету став рік 1989, коли відбулося значне перетворення діючих факультетів і заснування нових. У 1992 були відкриті Факультет підприємництва та Факультет хімії, в 1993 Факультет образотворчих мистецтв, в 2000 - Факультет інформаційних технологій. У сучасності в якості єдиного комплексу Технічний університет Брно надає широкий спектр технічних спеціальностей і ряд дисциплін у галузі мистецтва.
У 2006 році Технічний університет Брно увійшов до міжнародного рейтингу TOP 500 кращих університетів світу, який щоосені публікує в додатку (The Times Higher Education Supplement) англійська газета The Times.
Сайт: www.vutbr.cz

Вартість навчання та проживання в Чехії

Навчання чеської у державних вишах  обходиться безкоштовно. Програми анг-лійською мовою коштують  2-12 тис. доларів на рік. Наприклад в Карловому університеті навчання на магістерських англомовних програмах коштує 4-12 тис. доларів на рік або 290 тис. CZK, в залежності від досліджуваної дисципліни.
Докторські програми англійською в Університеті ім. Масарика (Masarykova univerzita v Brne) оцінюються в  2-2,5 тис. доларів на рік. Навчання у Вищій школі економіки в Празі (Vysoka skola economicka v Praze) потребує  4,6-6 тис. євро на рік. Нарешті, в Чеському технологічному університеті (Ceske vysoke uceni technicke v Praze) беруть  6 тис. доларів на рік.
У недержавних ВНЗ вартість навчання коливається від 800 євро  в  провінційних технічних вишах, що відкрилися  до 7000 євро на рік в столичних вишах економічного, юридичного чи медичного профілю.
Вартість отримання МВА в Чехії складає близько  20 тис. доларів на рік. Так, в US Business School Prague (Прага) 10-місячна програма коштує  20 тисяч  доларів. А в Czech Management Center Graduate School of Business, розташованому в Celakovice поблизу Праги, програма DePaul/СМС Weekend MBA тривалістю 20 місяців обійдеться в  18,9 тис. доларів.
Харчування і проживання коштують порівняно недорого. У Чехії найнижчі в Європі ціни на продукти, житло і одяг.

Розраховувати свої витрати на перед звичайна справа кожної людини. Вашій увазі пропонуємо приблизні витрати на перший рік життя в Празі, як правило на початку витрати вищі, ніж зазвичай. Отже:
1. Підготовчі курси - залежно від вашого вибору (ця вартість оплачується тільки за перший рік навчання, після  вступу  в державний ВНЗ, навчання безкоштовне)
2. Харчування в середньому 200-250 євро на місяць, якщо готувати самому
3. Страхування 9.000 HCZK на рік (30 євро на місяць)
4. Проїзний квиток 13 євро на місяць
5. Проживання в пенсіоні від 200 євро на місяць
6. Квартира в оренду від 350 євро на місяць, якщо винаймати самостійно, якщо на кількох людей, то від 200 євро з людини

Мінімальні витрати на один місяць 450 євро, не враховуючи суму навчання.
При оренді квартири варто враховувати:
1. Оплата за перший місяць 100 % від суми найму
2. Попередня  застава  за квартиру 100 % від суми найму (застава береться на випадок, якщо орендар пошкодить квартиру, або за перевитрату комунальних послуг). Ця сума підлягає поверненню, якщо все добре, але практика показує, що її не повертають, а беруть, як за останній місяць оренди
3. Оплата агентству за пошук квартири в розмірі 100 % від суми найму

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!