s-osvita.com.ua ОБУЧЕНИЕ ЗА РУБЕЖОМ Образование в Австралии Австралія: престижна освіта на маленькому континенті

Австралія: престижна освіта на маленькому континенті

Журнал «Сучасна освіта» №7-8(90) 2012

Австралія - найменший континент або найбільший острів. Нетуристична Канберра - її столиця, Сідней - візитна картка, а Мельбурн - культурна столиця. Назва “Австралія” походить від латинського australis - “південний”. Легенди про “невідому південну землю” є в середньовічних книгах з географії.
Символами Австралії є кенгуру і страус Ему не тільки тому, що вони ніде більше не водяться, а тому що вони не вміють задкувати. “Тільки вперед”, - девіз справжніх австралійців. Товари місцевого виробництва позначаються слоганом “Proudly made in Australia” (що в перекладі “З гордістю зроблено в Австралії”).

Ще один цікавий факт полягає в тому, що Австралія претендує на найвищий рівень грамотності в світі. У країні близько 40 університетів і переважна їх більшість має суспільний статус і державне фінансування.
Більше 30% дорослого населення мають вищу освіту.
Австралія є лідером в таких областях освіти як комерція і бізнес. У всіх університетах виділяється певна кількість місць для іноземців.
Згідно із законодавством Австралії іноземні студенти мають право на офіційну роботу до 20 годин на тиждень. Робота студентів оплачується добре і зароблених грошей вистачає на оплату освіти та проживання в країні.

Австралійські стандарти
Австралійські університети займають провідну позицію в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. В основі системи освіти - відома у всьому світі британська модель. Диплом австралійського університету визнається всіма роботодавцями світу. Усі навчальні заклади знаходяться під жорстким контролем Міністерства освіти і дотримуються жорстких державних стандартів освітнього процесу.
Академічний рік в Австралії розпочинається в кінці лютого і закінчується на початку листопада і розділений на два семестри. Відповідно, документи необхідно подавати вже в листопаді. На ряд університетських курсів можна вступити і в середині року - в липні. В цьому випадку документи повинні бути оформлені вже в травні. Навчання на ступінь бакалавра займає 3 роки. Магістерська ступінь присвоюється після закінчення 1 або 2-х років навчання.
Все більшої популярності набуває отримання “подвійних ступенів” - наприклад, бізнес і право, інформаційні технології та менеджмент. На таких програмах вчитися доведеться від 4 до 5 років.
Існує кілька варіантів вступу в австралійський університет. Перший - через навчання в австралійській середній школі протягом останніх двох років. Другий - вступ на річну програму Foundation обраного університету (є й більш короткі варіанти - Fast-Track), яка включає заняття англійською мовою і вивчення профільних предметів. Успішне закінчення Foundation гарантує місце на першому курсі університету.
Третій шлях - перехід з вітчизняного ВНЗ після успішного закінчення 1 курсу та складання іспиту з англійської мови (IELTS - 5.5 або 6.0, TOEFL - 550). Можливий шлях до університету через коледж. Особливість австралійських коледжів в тому, що студенти переходять з однієї програми на іншу без іспитів. Тих, хто хоче вчитися далі, чекає дипломна програма (Diploma), а потім - отримання ступеня бакалавра. При цьому є можливість перевестися на другий або навіть третій курс університету-партнера. Отримавши диплом коледжу і спеціальність, можете відразу влаштовуватися на роботу.
Більшість університетів мають декілька кампусів. Загальна кількість університетських кампусів в Австралії перевищує 150, що дає можливість вибору між суєтою великого міста і тишею невеликого містечка або навіть селища на узбережжі океану. Австралійський стиль життя унікальний: студентам гарантований теплий прийом, безпека і необмежені можливості для відпочинку.

Вимоги до абітурієнтів
1. Атестат про середню освіту.
2. Документ про закінчення програми FOUNDATION, програми професійної освіти (наприклад, сертифікат 3-го чи 4-го ступеня). (Випускники дипломних програм австралійських бізнес-коледжів переводяться відразу на другий (в окремих випадках - третій) курс університетів, з якими у коледжу укладені угоди).
3. Свідоцтво про здачу тестів TOEFL (від 550 балів) або IELTS (від 5.5 балів) або документ про закінчення курсу ЕАР (English for Academic Purposes - курс англійської для академічних цілей) в Австралії.
4. Вік не менше 18 років.
5. При вступі на ряд творчих спеці-альностей вимагається надання портфоліо (добірки художніх робіт).

Отримання студентської візи залежить від того, де ви збираєтеся вчитися. Але в будь-якому випадку необхідно мати підтвердження навчального закладу про ваше попереднє зарахування. Вирушаючи на навчання в австралійські університети, студенти отримують в посольстві візу на час проходження мовних курсів. Після зарахування до університету студент повинен звернутися в Австралійський департамент з еміграції, де йому продовжать термін перебування в країні і видадуть нову візу.
Навчання в університеті, крім обов’язкових навчальних годин вимагає і самостійної додаткової роботи в лабораторіях та бібліотеках. Навчальне навантаження, особливо письмові завдання, твори, семінари та консультації з викладачами, відіграють важливу роль в процесі навчання. Лекції, семінари та лабораторні роботи розписуються по тижнях, і їх відвідування є обов’язковим. Лекції та семінари зазвичай проводяться лектором або стипендіатом. Від студента вимагається активна участь в дискусіях, експериментах, практичних роботах, роботах з документами та інших видах діяльності.
В семестр студенти повинні прослухати 3 - 4 предмета. Кожен семестр складається з 13-14 тижнів, в залежності від конкретного факультету. Курс лекцій з кожного предмета триває від 39 до 48 годин. У деяких університетах існують тижневі канікули перед початком кожного екзаменаційного періоду.
Успішно закінчивши університет Австралії, кожен студент отримує хорошу перспективу працевлаштування. Завдяки тому, що австралійська освіта дуже практична і наближена до сучасних потреб суспільства, роботодавці в усьому світі охоче беруть випускників університетів Австралії на роботу.

Переваги навчання в Австралії
- Австралія - соціально та екологічно благополучна країна, рівень злочинності - один з найнижчих у світі
- Австралійські закони гарантують збереження грошей, заплачених за навчання
- Кількість студентів, які навчаються в Австралії, становить 1,5% від загального населення материка
- Вартість навчання в Австралії на 30-35% дешевша, ніж в Європі і США
- Вартість проживання на 15-20% нижча, ніж в інших англомовних країнах
- Всі найбільші міста країни, де розташовуються університети, знаходяться на узбережжі океану

Підраховуємо витрати

Іноземні студенти в Австралії оплачують своє навчання авансом.
Вартість навчання складає від 9 до 35 000 австралійських доларів на рік.
(Курс Австралійського долара проядка1 AUD = 0.9793 USD).
Крім вартості навчання, деякі навчальні заклади можуть також стягувати плату за користування бібліотеками, лабораторіями, спортивними залами і т. д. Також слід взяти до уваги витрати на екскурсії, книги і канцелярські приналежності, крім того, для вашого курсу можуть знадобитися спеціалізовані навчальні матеріали, наприклад лабораторний спецодяг або фотографічні приналежності.
Ваш навчальний заклад надасть потрібну інформацію про порядок і терміни оплати навчання.
Хостели дещо дорожче інших варіантів і забезпечують проживання з харчуванням. Також може надаватися доступ до спортивних і культурних об’єктів, бібліотек і комп’ютерів.
Гуртожитки розташовані на території університету або недалеко від нього. Зазвичай студентам надається харчування і деякі послуги з прибирання приміщень. Заявки на місця в гуртожитку треба подавати заздалегідь через високий попит на них.

Кращі університети
Monash University
www.monash.edu.au
Заснований в 1958 році.
Університет Monash є одним з найбільших і універсальних вищих навчальних закладів Австралії.
Рейтинг Good Universities Guide 2001 включив Університет Монаш (Monash University) в категорію найпрестижніших (група “п’ять зірок”) ВНЗ країни.
В університеті десять факультетів, після закінчення яких студенти отримують ступінь бакалавра, магістра та доктора наук з таких професійних областей: образотворче мистецтво і дизайн, бізнес та економіка, інженерні та природничі науки, інформаційні технології, юриспруденція, медицина і фармацевтика.
Тут можна вивчати практично будь-які дисципліни, а також комбінувати програми, отримуючи подвійні ступені.
Вартість навчання на рік (AUD):
- Вища освіта - від 17000.
- Магістратура - від 18000.

Australian National University
www.anu.edu.au
Australian National University (ANU) існує з 1946 року.
Він був задуманий як головний науково-дослідний центр країни, покликаний забезпечити Австралію високопрофесійними фахівцями, що відповідають актуальним вимогам часу.
У 1999 році в рейтингу кращих ВНЗ Австралії університет в категорії “Результати наукових досліджень” зайняв перший рядок і третій - в категорії “Академічна репутація”.
В даний час в AMU навчається більше 12 000 студентів майже з 100 країн світу.
Факультети гуманітарних наук, економі-ки та інформаційних технологій, юридичний і природничих наук, а також інші пропонують студентам різноманітні програми навчання, що дозволяють отримати найповніший діапазон ступенів - від бакалавра до аспіранта.
Університет славиться не тільки змістом своїх навчальних програм і рівнем їх викладання, а й науковими дослідженнями, які мають численні престижні нагороди, серед яких Нобелівська премія. А це означає, що студент, який пройшов підготовку в такому ВНЗ, отримує додатковий шанс у своєму працевлаштуванні.
В Австралійському національному університеті працює більше, ніж в будь-якому іншому університеті Австралії членів національних і міжнародних наукових товариств.
Розташування: Австралійський національний університет розташований в центрі Канберри.
Вартість навчання:
- від AUD 18000 на рік (Бакалаврат)
- від AUD 19200 на рік (Магістратура і Докторантура)
- від AUD 18000 в семестр (Сертифікат)

University of Sydney
www.sydney.edu.au
Сіднейський університет - найстаріший університет Австралії і до цього часу най-престижніший ВНЗ країни.
При цьому один з найбільших: на 17 його факультетах і в академічних коледжах на 100 кафедрах навчається понад 35 тис. студентів.
Головний корпус університету є копією будівлі оксфордського Крайстчерч-коледжу, що свідчить про прихильність британським академічним традиціям.
Тут навчається майбутня інтелектуальна та творча еліта Австралії: серед випускників, наприклад, багато прем’єр-міністрів країни.
В Університеті Сіднея є архітектурний, мистецтвознавчий і гуманітарний, медичний, фармацевтичний, стоматологічний, ветеринарний, природничо-науковий, інженерний факультети, а також факультет бізнесу, консерваторія.
Тут також можна отримати “подвійні ступені” з різних областей.
University оf Sydney ще й найбільший в Австралії науково-дослідний інститут.
Зарахування на програми навчання проводиться в липні та лютому.
Вартість навчання на рік (AUD):
- Вища освіта - від 17136 на рік.
- Магістратура - від 8000 на рік.

University of New South Wales
www.unsw.edu.au
Заснований в 1949 році
Університет Нового Південного Уельсу (University of New South Wales, UNSW), входить в трійку кращих ВНЗ Австралії і десятку кращих ВНЗ Азіатсько-Тихоокеанського регіону, щорічно публікуємих виданням Asiaweek.
У рейтингу Good Universities Guide 2001 він має вищі оцінки з таких позицій, як “Престижність”, “Якість досліджень”, “Стартова зарплата випускників” та інші, а в травні 1999 року він був названий кращим австралійським університетом.
Він є членом “Групи восьми”, утвореної лідируючими університетами Австралії і одним з трьох австралійських університетів, прийнятих в Universitas 21 - консорціум найбільш престижних університетів Південно-Східної Азії, Європи і Північної Америки.
Розташований у східній частині Сіднея, цей університет Уельсу являє собою відмінне місце для отримання освіти, яке визнається як в Австралії, так і за її межами.
UNSW має репутацію не тільки чудового навчального закладу, а й передового наукового центру.
Іноземні студенти приймаються до університету вже понад 40 років.
Університет має власну програму Foundation.
Факультети: Тут можна вивчати найрізноманітніші предмети, починаючи від виготовлення ювелірних прикрас і танцю до юриспруденції, медицини та інженерних наук.
Програма МВА бізнес-школи цього ВНЗ вважається однією з кращих в країні. У загальній складності UNSW пропонує більше 400 освітніх програм різного рівня. Всі вони мають яскраво виражений прикладний характер, багато включають стажування на профільних підприємствах.
Вартість навчання: від AUD 8400 за семестр.

Central Queensland University
www.cqu.edu.au
Заснований в 1967 році
CQU протягом багатьох років входить до числа кращих університетів Австралії. Тут навчається 21000 студентів різного віку, рас і віросповідань.
В університеті можна отримати високоякісну освіту із найзатребуваніших сьогодні спеціальностей в галузі точних і гуманітарних дисциплін, інформаційних та комунікаційних технологій, сферах бізнесу та юриспруденції, мистецтвознавчих, творчих та багатьох інших.
Тут викладають, навчаються і живуть під девізом: “Doctrina Perpetua” - “Вчитися вічно”. Саме тому випускники практично не мають проблем з успішним працевлаштуванням.
Випускники ВНЗ користуються привілеями на ринку праці - стартова зарплата випускників університету одна з найвищих в Австралії. Авторитетне австралійське видання “The Good Universities Guide” віддає університету перше місце в Австралії.
Вартість навчання від AUD 1440 за курс.

За матеріалами
www.yastudent.ru
www.studyinaustralia.gov.au
www.study.uz

 

 

БЕЗКОШТОВНА ПІДПИСКА
Безкоштовно підписуйтесь на журнал «Сучасна освіта». Ми обов'язково надішлемо посилання по виходу видання, щоб ви могли завантажити журнал і читати онлайн.
Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!