s-osvita.com.ua ОБУЧЕНИЕ ЗА РУБЕЖОМ Образование в Австралии Австралія: престижна освіта на маленькому континенті


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Австралія: престижна освіта на маленькому континенті

Журнал «Сучасна освіта» №7-8(90) 2012

Австралія - найменший континент або найбільший острів. Нетуристична Канберра - її столиця, Сідней - візитна картка, а Мельбурн - культурна столиця. Назва “Австралія” походить від латинського australis - “південний”. Легенди про “невідому південну землю” є в середньовічних книгах з географії.
Символами Австралії є кенгуру і страус Ему не тільки тому, що вони ніде більше не водяться, а тому що вони не вміють задкувати. “Тільки вперед”, - девіз справжніх австралійців. Товари місцевого виробництва позначаються слоганом “Proudly made in Australia” (що в перекладі “З гордістю зроблено в Австралії”).

Ще один цікавий факт полягає в тому, що Австралія претендує на найвищий рівень грамотності в світі. У країні близько 40 університетів і переважна їх більшість має суспільний статус і державне фінансування.
Більше 30% дорослого населення мають вищу освіту.
Австралія є лідером в таких областях освіти як комерція і бізнес. У всіх університетах виділяється певна кількість місць для іноземців.
Згідно із законодавством Австралії іноземні студенти мають право на офіційну роботу до 20 годин на тиждень. Робота студентів оплачується добре і зароблених грошей вистачає на оплату освіти та проживання в країні.

Австралійські стандарти
Австралійські університети займають провідну позицію в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. В основі системи освіти - відома у всьому світі британська модель. Диплом австралійського університету визнається всіма роботодавцями світу. Усі навчальні заклади знаходяться під жорстким контролем Міністерства освіти і дотримуються жорстких державних стандартів освітнього процесу.
Академічний рік в Австралії розпочинається в кінці лютого і закінчується на початку листопада і розділений на два семестри. Відповідно, документи необхідно подавати вже в листопаді. На ряд університетських курсів можна вступити і в середині року - в липні. В цьому випадку документи повинні бути оформлені вже в травні. Навчання на ступінь бакалавра займає 3 роки. Магістерська ступінь присвоюється після закінчення 1 або 2-х років навчання.
Все більшої популярності набуває отримання “подвійних ступенів” - наприклад, бізнес і право, інформаційні технології та менеджмент. На таких програмах вчитися доведеться від 4 до 5 років.
Існує кілька варіантів вступу в австралійський університет. Перший - через навчання в австралійській середній школі протягом останніх двох років. Другий - вступ на річну програму Foundation обраного університету (є й більш короткі варіанти - Fast-Track), яка включає заняття англійською мовою і вивчення профільних предметів. Успішне закінчення Foundation гарантує місце на першому курсі університету.
Третій шлях - перехід з вітчизняного ВНЗ після успішного закінчення 1 курсу та складання іспиту з англійської мови (IELTS - 5.5 або 6.0, TOEFL - 550). Можливий шлях до університету через коледж. Особливість австралійських коледжів в тому, що студенти переходять з однієї програми на іншу без іспитів. Тих, хто хоче вчитися далі, чекає дипломна програма (Diploma), а потім - отримання ступеня бакалавра. При цьому є можливість перевестися на другий або навіть третій курс університету-партнера. Отримавши диплом коледжу і спеціальність, можете відразу влаштовуватися на роботу.
Більшість університетів мають декілька кампусів. Загальна кількість університетських кампусів в Австралії перевищує 150, що дає можливість вибору між суєтою великого міста і тишею невеликого містечка або навіть селища на узбережжі океану. Австралійський стиль життя унікальний: студентам гарантований теплий прийом, безпека і необмежені можливості для відпочинку.

Вимоги до абітурієнтів
1. Атестат про середню освіту.
2. Документ про закінчення програми FOUNDATION, програми професійної освіти (наприклад, сертифікат 3-го чи 4-го ступеня). (Випускники дипломних програм австралійських бізнес-коледжів переводяться відразу на другий (в окремих випадках - третій) курс університетів, з якими у коледжу укладені угоди).
3. Свідоцтво про здачу тестів TOEFL (від 550 балів) або IELTS (від 5.5 балів) або документ про закінчення курсу ЕАР (English for Academic Purposes - курс англійської для академічних цілей) в Австралії.
4. Вік не менше 18 років.
5. При вступі на ряд творчих спеці-альностей вимагається надання портфоліо (добірки художніх робіт).

Отримання студентської візи залежить від того, де ви збираєтеся вчитися. Але в будь-якому випадку необхідно мати підтвердження навчального закладу про ваше попереднє зарахування. Вирушаючи на навчання в австралійські університети, студенти отримують в посольстві візу на час проходження мовних курсів. Після зарахування до університету студент повинен звернутися в Австралійський департамент з еміграції, де йому продовжать термін перебування в країні і видадуть нову візу.
Навчання в університеті, крім обов’язкових навчальних годин вимагає і самостійної додаткової роботи в лабораторіях та бібліотеках. Навчальне навантаження, особливо письмові завдання, твори, семінари та консультації з викладачами, відіграють важливу роль в процесі навчання. Лекції, семінари та лабораторні роботи розписуються по тижнях, і їх відвідування є обов’язковим. Лекції та семінари зазвичай проводяться лектором або стипендіатом. Від студента вимагається активна участь в дискусіях, експериментах, практичних роботах, роботах з документами та інших видах діяльності.
В семестр студенти повинні прослухати 3 - 4 предмета. Кожен семестр складається з 13-14 тижнів, в залежності від конкретного факультету. Курс лекцій з кожного предмета триває від 39 до 48 годин. У деяких університетах існують тижневі канікули перед початком кожного екзаменаційного періоду.
Успішно закінчивши університет Австралії, кожен студент отримує хорошу перспективу працевлаштування. Завдяки тому, що австралійська освіта дуже практична і наближена до сучасних потреб суспільства, роботодавці в усьому світі охоче беруть випускників університетів Австралії на роботу.

Переваги навчання в Австралії
- Австралія - соціально та екологічно благополучна країна, рівень злочинності - один з найнижчих у світі
- Австралійські закони гарантують збереження грошей, заплачених за навчання
- Кількість студентів, які навчаються в Австралії, становить 1,5% від загального населення материка
- Вартість навчання в Австралії на 30-35% дешевша, ніж в Європі і США
- Вартість проживання на 15-20% нижча, ніж в інших англомовних країнах
- Всі найбільші міста країни, де розташовуються університети, знаходяться на узбережжі океану

Підраховуємо витрати

Іноземні студенти в Австралії оплачують своє навчання авансом.
Вартість навчання складає від 9 до 35 000 австралійських доларів на рік.
(Курс Австралійського долара проядка1 AUD = 0.9793 USD).
Крім вартості навчання, деякі навчальні заклади можуть також стягувати плату за користування бібліотеками, лабораторіями, спортивними залами і т. д. Також слід взяти до уваги витрати на екскурсії, книги і канцелярські приналежності, крім того, для вашого курсу можуть знадобитися спеціалізовані навчальні матеріали, наприклад лабораторний спецодяг або фотографічні приналежності.
Ваш навчальний заклад надасть потрібну інформацію про порядок і терміни оплати навчання.
Хостели дещо дорожче інших варіантів і забезпечують проживання з харчуванням. Також може надаватися доступ до спортивних і культурних об’єктів, бібліотек і комп’ютерів.
Гуртожитки розташовані на території університету або недалеко від нього. Зазвичай студентам надається харчування і деякі послуги з прибирання приміщень. Заявки на місця в гуртожитку треба подавати заздалегідь через високий попит на них.

Кращі університети
Monash University
www.monash.edu.au
Заснований в 1958 році.
Університет Monash є одним з найбільших і універсальних вищих навчальних закладів Австралії.
Рейтинг Good Universities Guide 2001 включив Університет Монаш (Monash University) в категорію найпрестижніших (група “п’ять зірок”) ВНЗ країни.
В університеті десять факультетів, після закінчення яких студенти отримують ступінь бакалавра, магістра та доктора наук з таких професійних областей: образотворче мистецтво і дизайн, бізнес та економіка, інженерні та природничі науки, інформаційні технології, юриспруденція, медицина і фармацевтика.
Тут можна вивчати практично будь-які дисципліни, а також комбінувати програми, отримуючи подвійні ступені.
Вартість навчання на рік (AUD):
- Вища освіта - від 17000.
- Магістратура - від 18000.

Australian National University
www.anu.edu.au
Australian National University (ANU) існує з 1946 року.
Він був задуманий як головний науково-дослідний центр країни, покликаний забезпечити Австралію високопрофесійними фахівцями, що відповідають актуальним вимогам часу.
У 1999 році в рейтингу кращих ВНЗ Австралії університет в категорії “Результати наукових досліджень” зайняв перший рядок і третій - в категорії “Академічна репутація”.
В даний час в AMU навчається більше 12 000 студентів майже з 100 країн світу.
Факультети гуманітарних наук, економі-ки та інформаційних технологій, юридичний і природничих наук, а також інші пропонують студентам різноманітні програми навчання, що дозволяють отримати найповніший діапазон ступенів - від бакалавра до аспіранта.
Університет славиться не тільки змістом своїх навчальних програм і рівнем їх викладання, а й науковими дослідженнями, які мають численні престижні нагороди, серед яких Нобелівська премія. А це означає, що студент, який пройшов підготовку в такому ВНЗ, отримує додатковий шанс у своєму працевлаштуванні.
В Австралійському національному університеті працює більше, ніж в будь-якому іншому університеті Австралії членів національних і міжнародних наукових товариств.
Розташування: Австралійський національний університет розташований в центрі Канберри.
Вартість навчання:
- від AUD 18000 на рік (Бакалаврат)
- від AUD 19200 на рік (Магістратура і Докторантура)
- від AUD 18000 в семестр (Сертифікат)

University of Sydney
www.sydney.edu.au
Сіднейський університет - найстаріший університет Австралії і до цього часу най-престижніший ВНЗ країни.
При цьому один з найбільших: на 17 його факультетах і в академічних коледжах на 100 кафедрах навчається понад 35 тис. студентів.
Головний корпус університету є копією будівлі оксфордського Крайстчерч-коледжу, що свідчить про прихильність британським академічним традиціям.
Тут навчається майбутня інтелектуальна та творча еліта Австралії: серед випускників, наприклад, багато прем’єр-міністрів країни.
В Університеті Сіднея є архітектурний, мистецтвознавчий і гуманітарний, медичний, фармацевтичний, стоматологічний, ветеринарний, природничо-науковий, інженерний факультети, а також факультет бізнесу, консерваторія.
Тут також можна отримати “подвійні ступені” з різних областей.
University оf Sydney ще й найбільший в Австралії науково-дослідний інститут.
Зарахування на програми навчання проводиться в липні та лютому.
Вартість навчання на рік (AUD):
- Вища освіта - від 17136 на рік.
- Магістратура - від 8000 на рік.

University of New South Wales
www.unsw.edu.au
Заснований в 1949 році
Університет Нового Південного Уельсу (University of New South Wales, UNSW), входить в трійку кращих ВНЗ Австралії і десятку кращих ВНЗ Азіатсько-Тихоокеанського регіону, щорічно публікуємих виданням Asiaweek.
У рейтингу Good Universities Guide 2001 він має вищі оцінки з таких позицій, як “Престижність”, “Якість досліджень”, “Стартова зарплата випускників” та інші, а в травні 1999 року він був названий кращим австралійським університетом.
Він є членом “Групи восьми”, утвореної лідируючими університетами Австралії і одним з трьох австралійських університетів, прийнятих в Universitas 21 - консорціум найбільш престижних університетів Південно-Східної Азії, Європи і Північної Америки.
Розташований у східній частині Сіднея, цей університет Уельсу являє собою відмінне місце для отримання освіти, яке визнається як в Австралії, так і за її межами.
UNSW має репутацію не тільки чудового навчального закладу, а й передового наукового центру.
Іноземні студенти приймаються до університету вже понад 40 років.
Університет має власну програму Foundation.
Факультети: Тут можна вивчати найрізноманітніші предмети, починаючи від виготовлення ювелірних прикрас і танцю до юриспруденції, медицини та інженерних наук.
Програма МВА бізнес-школи цього ВНЗ вважається однією з кращих в країні. У загальній складності UNSW пропонує більше 400 освітніх програм різного рівня. Всі вони мають яскраво виражений прикладний характер, багато включають стажування на профільних підприємствах.
Вартість навчання: від AUD 8400 за семестр.

Central Queensland University
www.cqu.edu.au
Заснований в 1967 році
CQU протягом багатьох років входить до числа кращих університетів Австралії. Тут навчається 21000 студентів різного віку, рас і віросповідань.
В університеті можна отримати високоякісну освіту із найзатребуваніших сьогодні спеціальностей в галузі точних і гуманітарних дисциплін, інформаційних та комунікаційних технологій, сферах бізнесу та юриспруденції, мистецтвознавчих, творчих та багатьох інших.
Тут викладають, навчаються і живуть під девізом: “Doctrina Perpetua” - “Вчитися вічно”. Саме тому випускники практично не мають проблем з успішним працевлаштуванням.
Випускники ВНЗ користуються привілеями на ринку праці - стартова зарплата випускників університету одна з найвищих в Австралії. Авторитетне австралійське видання “The Good Universities Guide” віддає університету перше місце в Австралії.
Вартість навчання від AUD 1440 за курс.

За матеріалами
www.yastudent.ru
www.studyinaustralia.gov.au
www.study.uz

 

 

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!