s-osvita.com.ua ОБУЧЕНИЕ В УКРАИНЕ Дистанционное образование Сучасний заочник: який він?


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Сучасний заочник: який він?

журнал "Сучасна освіта" №10, 2007

Значимість освіти на сьогодні є незаперечною. Прагнення до вищоі освіти - не тільки першої, але і другої ( часом, бува, і третьої), приводить на студентську лаву і вчорашніх школярів, і людей зрілого віку. При цьому, обираючи форму навчання, кожен виходить зі своїх цілей і можливостей, у тому числі - фінансових. Для богатьох у наш час найбільш привабливими є заочна та дістанційна форми навчання.
Щоб відтворити портрет реального студента-заочника, ми звернулися з проханням відповісти на деякі запитання нашої редакції до начальника навчального відділу Черкаського державного технологічного університету, кандидата наук з державного управління Олега Олександровича Григора.

– Олеже Олексанровичу! Наскільки заочне навчання затребуване у наш час, які категорії студентів-заочників переважають ?
 – Заочна форма навчання користується більшим попитом серед студентів, які отримують другу вищу освіту, та серед людей більш зрілого віку.
Більшість абітурієнтів, які вступають на заочну форму навчання - це особи, які вже працюють за обраною або спорідненою з нею спеціальністю. Тому вони мають кращу практичну базу та підготовку для отримання теоретичних знань порівняно з випускниками шкіл, які вступають на денну форму навчання.
Основний контингент студентів-заочників - жителі регіону. В університеті також навчаються мешканці інших регіонів. Їх приваблюють деякі пільги, що діють при вступі до вузу.

– Які напрями підготовки популярні на сьогодні у студентів-заочників? Чи є відмінність між іхнім вибором і вибором студентів очного відділення?
 – Вибір студентів-заочників не відрізняється від вибору студентів денної форми навчання. Більше користуються попитом серед студентів-заочників наступні напрямки підготовки: "Фінанси і кредит", "Облік і аудит", "Міжнародна економіка", "Промислове та цивільне будівництво", "Автомобільний транспорт", "Електротехніка та електротехнології".

– Чи можна сказати, що умови конкурсу на заочне відділення є більш м'якими порівняно зі стаціонаром?
 – Умови конкурсного відбору є однаковими як для студентів денної форми навчання, так і для студентів-заочників.

– Дистанційна форма навчання на сьогодні є самостійною чи слугує доповненням до заочної форми? Чи можна, навчаючись дистанційно, отримати повноцінний диплом про вищу освіту державного зразка?
 – Дистанційна форма навчання (ДФН) є різновидом заочної форм навчання з різницею в тому, що ДФН передбачає самостійне опрацювання студентом навчального матеріалу дистанційних курсів. Навчаючись дистанційно, можна отримати повноцінний диплом про вищу освіту за умови, що всі електронні курси будуть відповідно атестованими. При цьому форма, за якою проходило навчання, не вказується.

– Наскільки відрізняється вартість навчання (за контрактом) на очному, заочному і дистанційному відділеннях?
– Вартість навчання на заочній формі навчання відрізняється приблизно на 40-50%, залежно від напряму підготовки.

Підготувала М. Федорова

 

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!

Представляем вашему вниманию s-osvita.com.ua и Журнал «Сучасна освiта» - помощники в выборе учебного заведения.
   Университеты, академии и институты, техникумы, колледжи и училища , тренинги и семинары , курсы , обучение за рубежом , повышение квалификации или второе высшее образование, аспирантура и магистратура, докторантура, МВА - наблюдайте за рынком образовательных услуг, делайте выводы и стройте планы.
   Поступите в Вуз Киева или Украины. Лучшие институты, университеты и академии Киева и Украины ждут вас. Получите высшее или второе высшее образование в одном из негосударственных или государственных вузов Киева, Украины. Медицинские академии, педагогические университеты, юридические институты, экономические институты, финансовые академии, технические вузы, гуманитарные вузы, социальные вузы приглашают тебя на дни открытых дверей . Найдите свой вуз на s-osvita.com.ua
    Читайте наш всеукраинский рекламно-информационный журнал «Сучасна освiта», который издается с 1997 года. В статьях журнала найдете об образовании почти все: от комментариев к законам и перспективных планах правительства страны - до разбора ситуаций на экзаменах и практических советов преподавателей.