s-osvita.com.ua ЖУРНАЛ «СУЧАСНА ОСВІТА» Статьи из журнала Знакомьтесь - профессия! Журналіст: плюси і мінуси професії


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Журналіст: плюси і мінуси професії

Журналіст - це фахівець в сфері збору й опрацювання інформації для подальшої її подачі публіці через засоби мас-медіа. Для цього використовуються газети, журнали, радіо, телебачення, інтернет.

Історія

Своїм корінням професія сягає далеко в минуле. Археологи датують перші інформаційні письмена епохою Стародавнього Риму, коли були поширені таблички з описаннями подій.

Профессия журналистаВ епоху Відродження журналістика стала революційною. На аналогах газет тих часів - памфлетах - писали останні «скандальні» новини, що звинувачують королівських родичів в незаконних діяннях і порушеннях громадського порядку. Особливо багато уваги приділялося отрутам і отруєнням.

В Росії новини передавалися з вуст у вуста до 1702 року. Саме в цей період з'являється перша офіційна народна газета «Ведомости», хоча деякі джерела вказують на 1621 рік і рукописне видання «Куранти», яке призначалося винятково царській сім'ї та еліті.

У 1749 році у Львові вийшло декілька номерів першої в Україні газети («Kurier Lwowski»), а в 1776 році почала друкуватися газета «Gаzette de Leopol» (тижневик) - перша регулярна газета в Україні.

У 1811 році у Львові вийшла найстаріша з існуючих зараз в Україні газет і найстаріша з існуючих зараз в світі польських газет «Gazeta Lwowska», а в 1848 році перша в історії газета укра-
їнською мовою «Зоря галицька».

За часів Радянського Союзу преса починає використовуватися в пропагандистських цілях для прославлення і звеличення комуністичного ладу. Вона стала інструментом для управління масами. У наш час професія журналіста широко поширена. Це пов'язано з великою кількістю інформації і її абсолютної доступності для передачі в маси.

Журналісти захищені законом про свободу слова та можуть проникати в будь-які організації, Журналист, корреспондентякщо це пов'язано з їх професійною діяльністю. Головний принцип: інформація доступна народу, всім і кожному. Журналіст - це фахівець, який повинен його втілювати.

Опис

Професія журналіста охоплює величезні обсяги інформації - практично всі сфери діяльності людини. Залежно від типу роботи, кваліфікації та галузевого призначення, вона має свою структуру і класифікацію:
 Гонзо-журналіст. Це суб'єктивні розповіді про події, пропущені через призму власного «я» кореспондента. Статті пишуться від першої особи. У них приділяється велика увага власному відношенню до тієї чи іншої події. Для підкреслення деталей використовується гумор, глузування і навіть лайлива мова. Гонзо-журналістика - один із кращих методів пропаганди.

 Репортер. Це фахівець в сфері написання статей про події, в яких він брав безпосередню участь або був їх свідком. Це одна з найнебезпечніших галузей професії, адже репортерам часто доводиться працювати в гарячих точках і ризикувати власним життям заради гарного матеріалу.

 Коментатор. Зазвичай це закадровий голос, що відображає власну думку про динаміку події. Даний фахівець часто бере участь у футбольних матчах, детально розписуючи кожну дію гравців, передаючи особисті враження і емоції.

 Ведучий програм. Даний фахівець має відмінну дикцію і працює в суворо обумовлених тематиках, ставлячи обдумані запитання учасникам подій. Це скоріше художня частина професії, що вимагає витримки й ораторського мистецтва.

 Оглядач. Це фахівець, який детально описує події в країні і світі від третьої особи і без емоційного підтексту.

 Фотокорреспондент, журналистФотокореспондент. Даний журналіст - майстер фіксації ключових фактів тієї чи іншої події. Саме вони роблять знімки, які підтверджують написане.
Доводять сам факт реальності події, привносячи в друкований текст енергію.

 Інтернет-журналіст. Дані фахівці мають найширший профіль. Одна людина об'єднує практично всі різновиди відразу.

Головне, що робить кожен журналіст - це доносить інформацію про події до простих громадян і формує їх думки про те, що відбувається.

На яких спеціальностях вчитися

Для того щоб стати журналістом, слід вибрати одну з таких спеціальностей:

 •  Журналістика.
 •  Видавнича справа.
 •  Культурологія.
 •  Драматургія.
 •  Мистецтво та гуманітарні науки.
 •  Літературна творчість.
 •  Театрознавство.
 •  Історія мистецтв.

Існує ряд філологічних спеціальностей, які вчать сприймати й обробляти інформацію. Найголовніше - це любити свою професію і вміти подавати побачене об'єктивно і насичено.

Де вчитися

Факультет журналістики є практично в кожному гуманітарному ВНЗ країни. Найпрестижнішими вважаються:

 •  Київський національний університет ім. Т. Шевченка
 •  Національний університет "Києво-Могилянська академія" (магістерська програма)
 •  Київський національний університет культури і мистецтв
 •  Національний авіаційний університет
 •  Харківський національний університет ім. В. Каразіна
 •  Одеський національний університет ім. І. Мечникова
 •  Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького
 •  Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича
 •  Дніпропетровський національний університет ім. О.Гончара
 •  Кам'янець-Подільський національний університет ім.І.Огієнка
 •  Таврійський національний університет ім. В.Вернадського

Освіту журналіста пропонують багато інших вищих навчальних закладів країни. Вибір ВНЗ не настільки важливий, адже в даній професії головним є талант.

Особливості кар'єрного росту

Багато журналістів зробили собі кар'єру не місцем роботи, а власним ім'ям, тобто наявністю Военный журналистпрофесійних і особистісних якостей. Досвідчений журналіст в майбутньому може стати редактором, режисером, продюсером або керівником інформаційного проекту.

Журнал «Сучасна освіта» №8-9 (серпень-вересень, 2017 рік)

За матеріалами: http://edunews.ru

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!