s-osvita.com.ua ЖУРНАЛ «СУЧАСНА ОСВІТА» Статьи из журнала Высшее образование Вступна кампанія-2017: що потрібно знати абітурієнтам


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

«Я б в фермери пішов, хай мене навчать»! - ТОП кращих аграрних вузів України

Журнал «Сучасна освіта» №2 (лютий, 2017 рік)

Зовсім скоро в країні стартує вступна кампанія до вищих навчальних закладів, яка перетворить тисячі випускників шкіл і ліцеїв в абітурієнтів. Багато з них остаточно визначилися з подальшим спрямуванням навчання, але є й чимало молодих людей, які все ще розмірковують про вибір майбутньої професії, зважуючи всі можливі «плюси» і «мінуси». Експерти прогнозують, що до 2020 року найбільш затребуваними будуть IT-фахівці і аграрії.

З огляду на сучасні реалії вітчизняного ринку праці, до вибору спеціальності потрібно підходити, усвідомлюючи подальші перспективи застосування отриманої у ВНЗ «корочки». Звертаємо увагу, що найближчим часом саме аграрна галузь залишатиметься однією з провідних в країні. Так, тільки за минулий рік, Україна увійшла в трійку провідних світових експортерів зерна, підписання договору про Зону вільної торгівлі з ЄС відкрило нові ринки для агроекспорту, в галузь приходять закордонні інвестиції. Все це свідчить про те, що АПК – швидко зростаючий ринок, який найближчим часом буде потребувати нові кадри – агрономів, ветеринарів, агроінженерію, садівників.

Національний університет біоресурсів і природокористування України

Національний університет біоресурсів і природокористування України є одним з провідних навчальних закладів в Україні. У трьох навчально-наукових інститутах і тринадцяти факультетах базового закладу університету (м. Київ) та в 10-ти відокремлених підрозділах НУБіП України – регіональних вищих навчальних закладах I-III рівнів акредитації навчається понад 26 тис. студентів і більше 600 аспірантів, докторантів та здобувачів.
На сьогодні в Університеті навчають за такими аграрними спеціальностями: лісове господарство, садово-паркове господарство, агроінженерія, агрономія, садівництво і виноградарство, ветеринарна медицина, захист і карантин рослин, геодезія та землеустрій, технологія виробництва і переробки продукції тваринництва, водні біоресурси і аквакультура, харчові технології.
 
м Київ, вул. Генерала Родимцева, 19, корпус № 1, кімн. № 12 (приймальна комісія).
 (044) 258-42-63, (044) 527-83-08, (098) 660-08-48, (066) 516-43-52, (063) 804-49-93.
 http://nubip.edu.ua/.

Білоцерківський національний аграрний університет

До складу університету входять 6 вищих навчальних закладів 1-2 рівнів акредитації, наукові установи та виробничі сільгосппідприємства, 5 науково-дослідних інститутів, 13 лабораторій, Інститут післядипломного навчання керівників і спеціалістів ветеринарної медицини, Інститут європейської інтеграції, Навчально-науково-дослідний центр БНАУ.
Університет співпрацює з багатьма зарубіжними країнами за дотриманням загальних програм АГФЕД, ТЕМПУС-ТАСІС, РВП, НОУ-ХАУ, НАТО, ДААД, Джікап, Сусфуд, Хопс, Конкордія, Сепсі, Зенкенберг, Ойлер, Відродження, Євразія, Фулбрайта, Кохрана.
Студенти мають можливість пройти стажування на сільськогосподарських підприємствах Німеччини, Данії, Австрії, США, Голландії, Франції, Фінляндії, Канади, Великобританії.  У структуру внз входять: агробіологічний факультет, факультет ветеринарної медицини, біолого-технологічний факультет, екологічний, економічний, факультет права і лінгвістики.
 
Київська обл., м. Біла Церква, пл. Соборна 8/1.
 (04563) 5-30-23, 3-11-57, 9-18-36.

Сумський національний аграрний університет

СНАУ готує висококваліфікованих фахівців для агропромислового комплексу з поглибленим вивченням іноземних мов та інформатики з цілої низки акредитованих спеціальностей. У структурі університету діють 8 факультетів, 1 інститут і 5 коледжів. Студенти мають можливість ознайомитися з передовими світовими досягненнями в аграрній галузі у фермерських господарствах Англії, Данії, Фінляндії, Швеції, Франції, США, Австралії, Голландії.
Науково-дослідницька робота зосереджена в 19 наукових лабораторіях, працює аспірантура за 26 спеціальностями. На базі кафедри селекції і насінництва створений науково-дослідний Інститут проблем картоплярства північно-східного регіону України.
Для практичної підготовки студентів діє науково-навчальна виробнича лабораторія (віварій), де містяться сільськогосподарські тварини і птиця, отакий своєрідний живий навчальний посібник для майбутніх лікарів ветеринарної медицини, зооінженерів і фахівців інших факультетів СНАУ, власне навчально-дослідне господарство з площею землекористування 2,6 тисяч га, в тому числі сільськогосподарських угідь 2,3 тисячі га, дослідне поле, яке обслуговує група інженерів-технологів за допомогою системних машин для обробки сільськогосподарських культур за новими технологіями.
На сьогодні в Університеті проводиться навчання за такими аграрним спеціальностями: агрономія, захист рослин, лісове і садово-паркове господарство, екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування, технологія виробництва і переробки продукції тваринництва, рибальство, ветеринарна медицина, технологія зберігання, консервування та переробки молока, технологія зберігання, консервування та переробки м'яса, процеси, машини та обладнання аграрного виробництва.
 

м Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 160.
 (0542) 62-78-16, (0542) 78-74-22, (0542) 78-74-21.

Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва

Агроуніверситет ХНАУ – це автономне містечко загальною площею 106,3 га, розташоване в приміській зоні м Харкова. ХНАУ на сьогоднішній день має 6 навчальних корпусів, сучасні лабораторії, павільйон сільськогосподарської техніки, дендропарк (23 га), дослідне поле (75 га), 2 навчально-дослідні господарства (11,5 тис. га), 2 навчальних телецентра, комп'ютерні класи, обчислювальний центр, бібліотека (600 тис. примірників), 8 читальних залів. Діє відділ комп'ютеризації технічних засобів навчання.
В університеті сформувалося більше 10 наукових шкіл, які в переважній більшості розвивають наукові ідеї своїх засновників. Університет надає реальну допомогу с/г виробництву в реформуванні аграрного сектора економіки. Діють понад 30 договорів наукового співробітництва з науковими установами НАНУ, УААН, науковими установами інших областей і навчальними закладами. Щорічно впроваджується у виробництво і навчальний процес від 50 до 100 розробок науковців агроуніверситету, надаються близько 10 авторських свідоцтв і патентів на нові сорти с/г рослин і на винаходи.
На сьогодні в Університеті проводиться навчання за такими аграрним спеціальностями: агрономія; агрохімія і грунтознавство, плодоовочівництво і виноградарство, селекція та генетика сільськогосподарських культур, захист рослин, лісове і садово-паркове господарство.
 
Харківська обл., Харківський р-н, п/в "Комуніст-1", навчальне містечко ХНАУ, корп. 3, пов. 1, кімн. 111.
 (0572) 99-74-01
 http://www.knau.kharkov.ua/.

Харківська державна зооветеринарна академія

Це один з найстаріших аграрних вузів України, має IV рівень акредитації. Підготовка відбувається за напрямками: «Ветеринарна медицина», «Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза», «Технології виробництва і переробки продукції тваринництва», «Біотехнології та біоінженерія», «Лісове господарство», «Менеджмент».
З метою удосконалення навчальних програм до рівня європейських стандартів Академія тісно співпрацює з Вільним університетом Берліна (Німеччина), Утрехтським університетом (Нідерланди) і Браневельським коледжем практичної підготовки (Нідерланди).
Студенти проходять практику і працевлаштовуються в агрофірмах, нa м’яcокомбінатах, лабораторіяx ринків, в таможній службі, нa транcпорт і другиx підприємствах Укpаїни, ближнього і дальнього зарубіжжя. Для отримання повної та детальної інформації стосовно термінів, умов прийому, іспитів та необхідних сертифікатів центру оцінювання для вибраних спеціальностей звертайтеся в приймальну комісію.
 
(057) 635-74-23, (057) 635-75-88
 http://www.zoovet.kh.ua/ua/.

Вінницький національний аграрний університет

Сьогодні Вінницький національний аграрний університет є вищим навчальним закладом I-IV рівнів акредитації, освіту в якому отримують близько 14000 студентів. Його потужні науково-педагогічні школи дають можливість готувати фахівців за всіма можливими спеціальностями, яких потребує аграрний сектор економіки. Університет має потужну матеріально-технічну базу, розташований в 6 власних навчальних корпусах. Навчальний аудиторний фонд налічує 28 лекційних аудиторій і 83 аудиторії для проведення практичних занять, з них 62 лабораторних приміщень, 17 комп'ютерних класів, навчальні та наукові лабораторії, 2 бібліотеки, 6 читальних залів.
В університеті створені необхідні умови для творчого зростання його співробітників, стажування та співпраці з колегами університетів України та зарубіжжя.
На сьогодні в Університеті проводиться навчання за такими спеціальностями: агрономія, екологія та охорона навколишнього середовища, машини та обладнання сільськогосподарського виробництва, механізація сільського господарства, обладнання переробних і харчових виробництв, зооінженeрія.
 

м. Вінниця, вул. Сонячна, 3.
 (0432) 46-74-37.

Миколаївський національний аграрний університет

Миколаївський національний аграрний університет має 12 навчальних корпусів, в його структуру входять 5 інститутів: Науково-дослідний інститут нових агропромислових об'єктів та учбово-інформаційних технологій, Науково-дослідний інститут сучасних технологій в АПК, Навчально-науковий інститут економіки та управління, Інститут післядипломної освіти, Науковий інститут інноваційних технологій.
В університеті функціонує комісія з персонального розподілу випускників університету. Метою роботи комісії є працевлаштування молодих фахівців. Центр постійно проводить роботу з накопичення банку потенційних роботодавців.
В університеті запроваджено практику укладання договорів про навчання, проходження навчально-науково-дослідних, технологічних практик з можливістю подальшого працевлаштування випускників університету як в Україні, так і за кордоном. Серед найбільших замовників кадрів є: ТОВ СП «Нібулон», ФГ «Владам», ВАТ «Радсад», ВАТ «Племзавад «Степовий» Запорізької області, СГПП « Техмет-Південь», ТОВ «Альянс-С», «Сорочинські ковбаси», «Кінологічний центр УМВС України», ДПРСП «Південьконецентр» Миколаївської області та ін.
Університетом налагоджено зв'язки з міжнародними науковими установами та навчальними закладами щодо стажування викладачів та обміну студентами. Завдяки цьому, щорічно, більше 250 студентів мають можливість виїжджати на практику і стажування за кордон (США, Англія, Данія, Франція, Ірландія, Німеччина, Чехія, Польща та ін.), знайомлячись з найсучаснішими технологіями виробництва і запозичуючи досвід роботи передових підприємств зарубіжжя. Студенти Миколаївського національного аграрного університету проходять практику за кордоном за програмами Work and Travel, FEFU, LOGO, CampAmerica, HOPS, а також підвищують кваліфікацію і вдосконалюють практичні навички ведення господарства на сільськогосподарських фермах Данії з метою придбання і застосування знань, умінь і навичок в нових економічних умовах міжнародного ринку праці.
 
(0512) 34-60-62 (приймальна комісія).
 http://www.mnau.edu.ua/ru.

Таврійський державний агротехнологічний університет

Таврійський державний агротехнологічний університет – один із провідних навчальних закладів південно-східного регіону України IV рівня акредитації. До його складу входять 6 коледжів, 6 інститутів – НДІ механізації землеробства півдня України, НДІ агротехнологій та екології, НДІ соціально-економічного розвитку півдня України, ННІ економіки і бізнесу, ННІ заочної та дистанційної освіти, Інститут післядипломної освіти та консультування. Сьогодні в університетському центрі ТДАТУ навчається понад 12 000 студентів.
Навчальний процес в університеті організований відповідно до сучасних вимог АПК країни. На 5 факультетах, де навчаються майже 7000 студентів, впроваджені новітні інноваційні технології, використовується сучасна комп'ютерна техніка, приділяється велика увага практичній підготовці студентів.
На сьогодні в Університеті проводиться навчання за такими аграрними спеціальностями: механізація землеробства, механізація тваринництва, технічний сервіс, агроінженерія, плодоовочівництво, технологія зберігання і переробки продукції рослинництва.
 
м. Мелітополь, просп. Б. Хмельницького, 18.
 (0619) 42-31-27.
 http://www.tsatu.edu.ua.

Херсонський державний аграрний університет

Херсонський державний аграрний університет – сучасний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації, в якому вчиться 5000 студентів денної та заочної форми навчання.
Матеріально-технічна база університету включає 5 навчальних корпусів, 5 гуртожитків, наукову бібліотеку, два музеї; спортивний комплекс, водну станцію на Дніпрі, базу відпочинку «Колос» на березі Чорного моря.
На сьогодні в Університеті проводиться навчання за такими аграрним спеціальностями: агрономія, технологія виробництва і переробки продукції тваринництва, водні біоресурси і аквакультура, геодезія, картографія та землеустрій, гідротеxніка (водні ресурcи), лісове і садово-парковe господарство.
 
м. Херсон, вул. Рози Люксембург, 23.
 (0552) 41-44-30.
 http://www.ksau.kherson.ua.

Полтавська державна аграрна академія

До складу академії входять 6 інститутів, 7 факультетів, 7 технікумів і коледжів, інститут післядипломної освіти, мовний центр, селекційний центр, дослідне господарство, центр довузівської підготовки, спортивно-оздоровчий табір, розташований на березі річки Ворскла. У вузі навчається понад 14 000 студентів, з яких близько 50% – за рахунок державного бюджету. Широкі і міцні міжнародні зв'язки академії дають студентам можливість пройти ознайомчу закордонну практику або стажування в 16-ти країнах світу.
На території студентського містечка до послуг студентів – 5 навчальних корпусів, 6 гуртожитків, спортивні та тренажерні зали, 2 спортивні майданчики, віварій. На сьогодні в Академії проводиться навчання за такими аграрним спеціальностями: процеси, машини та обладнання агропромислового виробництва, агрономія, технологія виробництва і переробки продукції тваринництва, ветeринарна мeдицина.
 
м. Полтава, вул. Сковороди, 1/3.
 (05322) 2-29-94, (0532) 61-26-63.
 http: //www.pdaa.edu.ua.

Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет

ДДАЕУ – один з найбільш відомих навчальних закладів аграрного спрямування України та за її межами. Має IV рівень акредитації. Завдяки педагогічній і науковій діяльності вчених-викладачів та високим досягненням студентів, за показниками рейтингу, проведеного Міністерством освіти і науки України, університет займає третє місце серед 20-ти аграрних ВНЗ України.
Викладання в університеті поєднує сучасні інформаційні, комп'ютерні та педагогічні технології з використанням традиційних і нових форм навчання. З метою постійного підвищення якісних показників науково-педагогічних працівників ректорат ДДАУ плідно співпрацює з науково-дослідними центрами Європи, Азії, Америки. Це дає можливість багатьом студентам проходити практику в провідних агрофірмах України, Великобританії, Іспанії, Чехії, Німеччини, Франції. Багатогранна сфера діяльності університету постійно розширюється.
На сьогодні в Університеті проводиться навчання за такими спеціальностями: агрономія, садово-паркове господарство, технологія виробництва і переробки продукції і тваринництва, ветеринарна медицина, процес, машини і обладнання агропромислового виробництва, лісові і харчові теxнології і інженeрія.
 
м. Дніпро, вул. ім. Ворошилова, 25.
 (056) 713-51-74.
 http: //www.dsau.dp.ua/.

Львівський національний аграрний університет

Львівський національний аграрний університет – сучасний навчальний заклад. У ньому навчається понад 18 тисяч студентів. На шести факультетах вони здобувають знання з 17 спеціальноcтей і 40 спeціалізаціям. Вcім, хтo цього потребує, надається місце в одному з 6 гуртожитків універcитету. Матеріально-технічна база вузу включає в себе 6 навчально-лабораторних корпусів, велику бібліотеку, 23 комп'ютерні класи, спортивний комплекс, дослідне господарство, народний дім «Просвіта», спортивно-оздоровчий табір «Маяк» (с. Коблево).
На сьогодні в Академії проводиться навчання за такими спеціальностями: агрономія, екологія та охорона навколишнього середовища, плодоовочівництво і виноградарство, землевпорядкування та кадастр, енергетика сільськогосп. виробництва.
 
Львівська обл., Жовківський р-н, м Дубляни, Львівський національний аграрний університет (Головний корп., кімн. 130).
 (032) 224-24-98, (032) 224-24-31.
 http://lnau.lviv.ua/lnau.

Одеський державний аграрний університет

ОДГАУ має 4 навчальні корпуси і ветеринарну клініку, площа яких понад 40 тисяч кв. м; бібліотеку; 5 студентських гуртожитків загальною площею близько 18 тис. кв. м; культурний центр; спортивно-оздоровчий табір на березі Чорного моря; студентську поліклініку.
Для практичної підготовки студентів використовуються, крім навчальних господарств, виробнича база господарств, які входять в ННВК, а такoж овочe- і м’яcо-переробні підприємства, ветеринарні лаборатоpіі, винодільчі, машинобудівний завoди м. Одеса, передові фермерcкі і кооперативні господарства Одеської облаcті. В університеті проводиться навчання за такими аграрним спеціальностями: агрономія, захист рослин, ветеринарна медицина, геодезія, картографія та землеустрій, технологія виробництва і переробки продукції тваринництва, процеси, машини та обладнання агропромислового виробництва.
 
м. Одеса, вул. Пантелеймонівська, 13, кабінет № 101.
 (048) 785-10-43, (048) 722-27-28.
 http://osau.edu.ua/.

Житомирський національний агроекологічний університет

Житомирський національний агроекологічний університет – єдиний в державі аграрний вуз екологічного спрямування і єдиний на Житомирщині національний вуз, який є базовим з підготовки фахівців для більшості галузей економіки Полісся.
У складі університету 8 факультетів (агрономічний, технологічний, ветеринарної медицини, інженерно-технічний, екологічний, лісового господарства, обліку і фінансів, економіки та менеджменту); 42 кафедри і 85 їх філій на виробництві та в науково-дослідних установах; 5 науково-інноваційних інститутів.
В рамках міжнародного партнерства університет співпрацює з Іспанією, Німеччиною, Швецією, Польщею, Італією, США, Великобританією, Францією, Данією, Нідерландами, Литвою та іншими країнами. Важливим напрямком міжнародної діяльності є надання можливості студентам вивчення новітніх сільськогосподарських технологій та організації приватного бізнесу при проходженні виробничої практики у фермерських господарствах Великобританії, Німеччини, Франції, Данії, Нідерландів, Польщі, Швейцарії, США.
В університеті проводиться навчання за такими аграрним спеціальностями: агрономія, екологія та охорона навколишнього середовища (агроекологія), ветеринарна медицина, зооінженерія, лісове і садово-паркове господарство, екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування (біологія лісового господарства), процеси, машини та обладнання агропромислового виробництва, технологія виробництва і продукції тваринництва.

  м. Житомир, Старий бульвар, 7.
 (0412) 37-46-84.
 http://znau.edu.ua/.

Уманський національний університет садівництва

Університет має у своєму складі розширену систему структурних підрозділів, які забезпечують навчально-виховну роботу: сім відокремлених структурних підрозділів – Агротехнічний коледж, Ананьївський аграрно-економічний коледж, Городищенський коледж, Тальнівський будівельно-економічний коледж, Тальянківський агротехнічний коледж, Чигиринський економіко-правовий коледж, Шевченківський коледж; шість факультетів (агрономії; плодоовочівництва, екології та захисту рослин; економіки та підприємництва; менеджменту; інженерно-технологічний; лісового і садово-паркового господарства); НКЦ "Інститут післядипломної освіти та дорадництва"; навчально-науково-виробничий комплекс.
В університеті проводиться навчання за наступними напрямками і спеціальностями: агроінженерія ("Процеси, машини та обладнання агропромислового виробництва"); агрономія; геодезія та землеустрій; готельно-ресторанна справа; екологія; економіка; захист и карантин рослин; лісове господарство; маркетинг; менеджмент ("Логістика"); менеджмент ("Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності"); менеджмент ("Менеджмент організацій та адміністрування"); облік і оподаткування; підприємництво, торгівля та біржова діяльність; публічне управління та адміністрування; садівництво та виноградарство; садово-паркове господарство; технології захисту навколишнього середовища; туризм; фінанси, банківська справа та страхування; харчові технології ("Технологія зберігання та переробки зерна"); харчові технології ("Технологія зберігання та переробки плодів і овочів").

 Черкаська обл., м. Умань, вул. Інститутська, 1.
 (04744) 3-20-11, 3-20-41.
 http://www.udau.edu.ua.

За матеріалами: http://agronews.ua

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!