s-osvita.com.ua ЖУРНАЛ «СУЧАСНА ОСВІТА» Статьи из журнала Обучение за границей Спортивний менеджмент: європейська школа


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

У Білорусії чекають іноземних студентів

До 2015 року експорт освітніх послуг білоруських університетів планується збільшити більш ніж утричі.

 Журнал «Сучасна освіта» №9-10, 2014 рік

Білорусія • факти

Республіка Білорусія - межує з Польщею, Литвою, Латвією, Росією та Україною. Територія - 207,6 тис. кв. км. Столиця - Мінськ. Чисельність населення - 9465,2 тис. осіб. 43% території Білорусії - сільськогосподарські угіддя, 39% зайняті лісами, 2% - озерами та річками, 16% - інші землі.
Грошова одиниця - білоруський рубль (Br).
Державні мови - білоруська і російська. У класифікації ЮНЕСКО білоруська мова посідає друге місце за мелодійністю, поступаючись лише італійській.
Білорусія залишається єдиною країною в Європі, яка не входить в Болонський процес.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

У Білорусії співвідношення студентів до загальної чисельності населення одне з найвищих в Європі. Вища освіта в республіці є престижною і доступною. Професійну і наукову підготовку студентів здійснюють як державні, так і приватні вищі навчальні заклади різних типів: класичні університети, профільні університети і академії, інститути, вищі коледжі. В РБ існує 43 державних і 10 приватних вузів. Білорусія має намір збільшити експорт освітніх послуг, що приносить живу валюту в систему освіти. Для залучення більшої кількості іноземних студентів розробляють програми англійською мовою і пом’якшують умови вступу.

Крім того, в країні зменшується кількість випускників середніх шкіл, а значить, перед вузами незабаром постане проблема - як заповнити студентські аудиторії. Плюс до всього, іноземні студенти платять більше, ніж білоруські, тому надзвичайно вигідні вишам.

У вишах Білорусії навчаються близько 13 тис. іноземних студентів з 88 країн. Основна частка експорту послуг освіти в Білорусії припадає на країни СНД, а також на Південно-Східну і Південно-Західну Азію.  В трійку країн, які найбільш активно відправляють своїх громадян на навчання в Білорусію, входять Туркменістан, Росія і Китай.

 Як іноземцеві стати студентом в Білорусії?

Дійте за схемою:
Крок 1
Виберіть виш. Зі списком державних і приватних вищих навчальних закладів можна ознайомитися на сайті Міністерства освіти. Всю необхідну інформацію про кожний з них, включаючи список спеціальностей, правила прийому, умови оплати і т.д., знайдете в розділі «Освіта» інформаційно-довідкового порталу www.interfax.by.
Крок 2
 Відправте факсом заяву і копії документів.
Крок 3
Дочекайтеся офіційного запрошення.
Крок 4
Зверніться (при необхідності) в білоруське консульство з проханням про відкриття навчальної візи.
Крок 5
Приїжджайте в Білорусію для проходження офіційної співбесіди.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ: навчання в Білорусії проводиться в основному російською мовою. Деякі виші РБ навчають студентів англійською мовою.

 В іноземців є два канали для вступу до ВНЗ. Тобто, хто не володіє російською мовою, спочатку проходять навчання на підготовчому відділенні, отримавши свідоцтво, мають право продовжити навчання у ВНЗ. Іноземці, які не мають подібного свідоцтва, повинні пройти співбесіду з профільних предметів з комісією навчального закладу. Тобто це своєрідний іспит в усній формі. Співбесіда з російської мови в даному випадку обов’язкова.

Отримуючи вищу освіту в Білорусії, іноземці навчаються за своїми навчальними програмами. У них скорочені такі дисципліни як фізвиховання, охорона праці, ВВВ та інші, але за рахунок цього збільшено кількість годин з російської мови. Це дає можливість до 3-4 курсу досконало оволодіти 2 державною мовою Республіки Білорусь.

Скільки коштує навчання?

З іноземними студентами укладається дещо інший договір. Зокрема в ньому відсутній пункт про підвищення оплати за навчання у зв’язку із зростанням заробітної плати в РБ. Останнє підвищення вартості навчання на 30% жодним чином не торкнулося закордонних студентів.

Житло для іноземних студентів

Усі вищі навчальні заклади Білорусії мають відділи із забезпечення житлом, які надають допомогу в отриманні дозволу на тимчасове проживання, допомагають знайти місце проживання. Більшість студентів проживають у студентських гуртожитках. Це комфортно і досить дешево.

Де можна навчатися?

 Міністерством освіти Білорусії розроблений рейтинг вітчизняних закладів вищої освіти за підсумками приймальної кампанії 2013 року.
Для оцінки враховувалися як кількісні показники (кількість абітурієнтів, прийнятих в УВО за рахунок коштів бюджету; кількість абітурієнтів, прийнятих на умовах оплати та ін.), так і якісні показники (прохідний бал за фахом).
 
ТОП-10 білоруських установ вищої освіти
1. Білоруський державний університет
2. Білоруський національний технічний університет
3. Білоруський державний університет інформатики і радіоелектроніки
4. Білоруський державний економічний університет
5. Мінський державний лінгвістичний університет  
6. Білоруський державний медичний університет
7. Гродненський державний університет ім. Янки Купали
8. Вітебський державний ордена Дружби народів; Медичний університет
9. Гостомельський державний університет ім. Франциска Скорина
10. Гродненьський державний медичний університет

За матеріалами сайту Міністерства освіти Білорусії (http://edu.gov.by)

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!