s-osvita.com.ua ОБУЧЕНИЕ ЗА РУБЕЖОМ Образование в США Кращі ВНЗ США: університети Ліги Плюща


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Кращі ВНЗ США: університети Ліги Плюща

Журнал «Сучасна освіта» №11, листопад 2015 рік

Ліга Плюща (Ivy League) - асоціація восьми найстаріших університетів Америки: Гарварда (Harvard), Прінстона (Princeton), Єля (Yale), Брауна (Brown), Колумбії (Columbia), Корнелла (Cornell), Дартмута (Dartmouth) і Пенсільванії ( Pennsylvania). Ліга Плюща вважається еталоном престижності вищої освіти в США.

Згідно з легендою, своє незвичайне ім'я асоціація отримала в 1937 році під час футбольного матчу між командами Колумбійського і Пенсільванського університетів. Тоді один із спортивних оглядачів, щоб розворушити команди поскаржився, що йому всю гру доведеться спостерігати за тим, як «росте плющ».
За іншою версією походження назви - плющ обвиває більшість студентських будівель, членів асоціації.

Офіційно роком освіти «Ліга Плюща» вважається 1954 - тоді відбулося юридичне оформлення організації. Спочатку функції ліги зводилися до вирішення питань, пов'язаних зі спортивною діяльністю 8 приватних ВНЗ вищої освіти, розташованих на північному сході США. Ліга Плюща (англ. Ivy League) - асоціація восьми приватних американських університетів, розташованих у семи штатах на північному сході США.

Починаючи з 60-х років ХХ століття «Ліга Плюща» стала контролювати й інші сфери університетського життя. Поступити в один з цих ВНЗ дуже складно - потрібно бути або вундеркіндом, або членом дуже відомої і багатої родини. «Ліга Плюща» володіє величезними фінансовими коштами, які дають можливість відкривати філії навчальних закладів в інших країнах.

Велика кількість американських політичних діячів, відомих економістів, фінансистів, медиків і юристів пройшли навчання в одному з університетів Ліги Плюща.
Університети, що входять до Ліги Плюща, є найстарішими вищими навчальними закладами Америки. Всі вони розташовані на північному сході США і були створені за часів колонізації Нового Світу Англією в XVII-XIX століттях.

Що робить університети Ліги Плюща кращими?

Важливими складовими якісної освіти вузів виступають в першу чергу рівень підготовки викладацького складу та обсяг наукових досліджень. Серед випускників Ліги чимало нобелівських лауреатів, видатних наукових діячів і лауреатів інших наукових премій. Крім того, всі університети Ліги - найбагатші приватні навчальні заклади в США і мають можливість виділяти власні гроші на здійснення багатьох наукових розробок і досліджень.

Університети Ліги володіють величезними територіями, які вони отримали в користування від держави. Кожен кампус являє собою місто в місті з власними дослідними центрами, музеями, бібліотеками, театрами, комунікаційною та транспортною інфраструктурою. Кожен ВНЗ випускає періодичні видання, має телебачення і радіо.

Навчання в університетах Ліги одне з найдорожчих у світі. За рік навчання студенти платять більше 30 тис. доларів. Але, незважаючи на високу вартість навчання, конкурс на вступ неймовірно високий. Адже диплом навчального закладу Ліги Плюща - це не тільки запорука майбутньої успішної кар'єри, але і свідчення приналежності до обраного кола талантів. Знайомства і зв'язки, встановлені в стінах університету, впливають на все подальше життя людини. Щорічно в університети Ліги прагнуть потрапити десятки тисяч абітурієнтів не тільки з Америки, а й з усього світу. Іноземні студенти складають 5-9% загального складу.


Університети Ліги плюща:

Браунський університет (Brown University) - Провіденс, штат Род-Айленд
Заснований в 1764 році під Ім'ям Коледж Род-Айленда. Був перейменований в 1804 році на честь Ніколаса Брауна, одного з випускників університету і члена сім'ї Браун, які відігравали велику роль в організації та управлінні університетом. Девіз приватного університету: In Deo speramus («На Бога уповаємо»).
Символ (талісман) - ведмідь.
Браунський університет також відомий своєю незвичайною навчальною програмою, так званою Новою програмою, розпочатою в 1969 році. За цією програмою студенти мають повний вибір предметів (немає обов'язкових предметів) і можуть отримувати залік / незалік замість оцінки з кожного предмета, якщо їм так більше подобається. Університет складається з трьох основних академічних відділень: коледж для студентів-здобувачів ступеня бакалавра; аспірантура для аспірантів - здобувачів ступенів магістра та доктора філософії і медичного відділення для здобувачів ступеня доктора медицини.

Гарвардський університет (Harvard University) - Кембрідж, штат Массачусетс
Найстарший з університетів США, був заснований в 1636 році як коледж. З 1639 року носить ім'я англійського міністра, бакалавра мистецтв, Джона Гарварда, який емігрував до Америки і заповідав коледжу половину свого майна і бібліотеку.
Девіз університету - Veritas («Істина»).
Символ - багряний колір.
Сьогодні в Гарварді навчається понад 18 тис. студентів з усіх регіонів США і 100 країн світу. Університет складається з 9 факультетів: Факультет мистецтв і наук, Медичний факультет, Гарвардський інститут богослов'я, Гарвардський інститут юридичних наук, Гарвардський інститут бізнесу, Аспірантура дизайну, Аспірантура педагогічних наук, Інститут охорони здоров'я, Інститут адміністрації ім. Джона Ф. Кеннеді.
У стінах університету були виховані 7 президентів США, а також 40 нобелівських лауреатів і величезний список співробітників, які з року в рік отримували Пулітцерівську премію. У різні часи тут навчалося чимало знаменитостей. Гарвард залишається кузнею кадрів для правлячої еліти, а викладачі - найбільше багатство університету. Гарвардський університет пишається своїми науковими досягненнями - у тому числі розробками всесвітньо знаменитого медичного факультету.
У Гарварді найбільше студентів з рідного Массачусетсу і Нью-Йорка, 8.3% - іноземці. Майже всі студенти Гарвардського університету та коледжу з першого курсу живуть у гуртожитках на території кампусу, в межах або поблизу Гарвардського двору. Студенти, які мають хороші оцінки чи інші досягнення, живуть у так званих «будинках», які є як місцем проживання, так і адміністративним підрозділом університету, що допомагає студентам адаптуватися в соціальному середовищі навчального закладу.

Дартмутський коледж (Dartmouth college) - Гановер, штат Нью-Гемпшир
Заснований в 1769 році преподобним Елеазаром Вилоком та Самсоном Оккумом. Девіз: Vox Clamantis in deserto «Голос волаючого в пустелі»
Cимвол - зелений колір.
Дартмут - найменший з усіх членів Ліги Плюща. Особливу увагу тут приділяють саме підготовці бакалаврів (Бакалавріат). Крім власного коледжу в Дартмуті є 21 факультет, на яких здійснюють підготовку магістрів в найрізноманітніших галузях «вільних наук і мистецтв». Дартмут в повній мірі можна назвати колискою бізнес-освіти, оскільки саме тут стали вперше привласнювати ступень МВА (магістр ділового адміністрування). Своїм народженням цьому навчальному закладу зобов'язана також мова комп'ютерного програмування BASIC.
Зараз в Дартмутському коледжі навчаються студенти з усього світу, підтверджуючи високий авторитет цього освітнього закладу в галузі досліджень міжнародних і міжнаціональних відносин, проблем толерантності. У той же час у Дартмута репутація одного з найрозбірливих і вимогливих університетів: щорічно туди потрапляють лише близько 17% абітурієнтів, які подали документи на вступ.

Єльський університет (Yale University) - Нью-Хейвен, штат Коннектикут
Заснований в 1701 році під ім'ям Колегіальна школа.
Девіз: Lux et Veritas (“Світло і Істина”)
Cимвол - бульдог.
До Єльського університету входять 12 підрозділів: Єльський коледж, чотирирічна освіта в якому завершується отриманням ступеня бакалавра; аспірантура з різних спеціальностей, а також 10 професійних факультетів. Програма Єльського коледжу відрізняється широтою і заглибленістю. На даний час Йєль є одним із кращих університетів світу. У ньому навчається 11 тис. студентів з 50 штатів Америки і з понад 110 різних країн. Двохтисячний професорсько-викладацький склад відрізняється високою кваліфікацією у своїх галузях знань. Основна частина університету займає територію в 170 (69 гектарів) акрів. Університетові також належить більше 600 акрів (243 гектари) землі, на якій знаходяться всілякі спортивні споруди і лісопаркові зони.
Бібліотека Єльського університету - третя за величиною бібліотека США і друга у світі серед університетських бібліотек. Вона налічує 11 млн.одиниць і володіє унікальними колекціями, архівами, музичними записами, картами та іншими рідкісними експонатами.

Колумбійський університет (Columbia University) - Нью-Йорк, штат Нью-Йорк
Заснований під ім'ям Королівський коледж в 1754 році.
Девіз: In Lumine tou videbimus («У світлі твоєму побачимо світло»).
Cимвол - лев.
Університет дуже рано став відомий як освітній заклад, що готує політичну еліту. І хоча науковий престиж Колумбійського університету завжди був дуже високий, вважається, що цей заклад готує не вчених-теоретиків, а, перш за все, людей дії. Відомими випускниками та особами, пов'язаними з університетом, є: п'ять так званих батьків-засновників (Founding Fathers - група американських політичних діячів, які відіграли ключову роль в підставі американської держави, зокрема, у завоюванні незалежності і створенні принципів нової політичної системи), чотири президенти США, включаючи діючого - Барака Обаму, 97 Нобелівських лауреатів, 101 лауреат Пулітцерівської премії, 25 володарів премії Американської Кіноакадемії (також відомої як премія Оскар), 26 глав іноземних держав.

Корнеллський університет (Cornell University) - Ітака, штат Нью-Йорк
Заснований в 1865 році Езрою Корнеллом, бізнесменом і одним із творців телеграфної індустрії, а також Ендрю Уайтом, відомим вченим і політиком. Девіз: Any person - any study («Будь-якій людині - будь-яке навчання»)
Cимвол - червоний колір.
Корнеллський університет - наймолодший в Лізі плюща. Мабуть, «молодістю» університету обумовлена його репутація одного з найбільш новаторських в Америці: саме тут вперше була введена надзвичайно ліберальна система вільного вибору студентами програм навчання. Корнелл також став першим американським університетом, який з самого початку допускав спільне навчання чоловіків і жінок. Крім того, саме тут з'явилося перше в США незалежне університетське видавництво. Нарешті, це перший американський приватний університет, частково фінансований державою (чотири його факультети субсидує штат Нью-Йорк).
В даний час в Корнеллі 7 коледжів, які готують бакалаврів, і 6 факультетів шкіл, що випускають магістрів. У всіляких рейтингах університет, як правило, займає вельми високі місця.

Пенсільванський університет (University of Pennsylvania) - Філадельфія, штат Пенсільванія
Заснований Бенджаміном Франкліном в 1751 році під ім'ям Філадельфійська академія. Пенсільванський університет - один із найстаріших вищих навчальних закладів і перший з них, офіційно названий університетом.
Девіз: Leges sine Moribus vanae («Закони без моралі марні»)
Cимвол - квакер.
13% щорічно прийнятих абітурієнтів - іноземці. При цьому Пенсільванський університет славиться вельми жорсткими вимогами до «якості» абітурієнтського контингенту. Так, сюди приймають лише близько 20% здобувачів, які подали заяву. Така вимогливість цілком відповідає високій репутації університету. Згідно з щорічними рейтингами, Пенсільванський університет регулярно входить до п'ятірки провідних вузів США. В цілому ж Пенсільванський університет вважається лідером у таких галузях: гуманітарні науки, архітектура, інженерія та педагогіка. Нарешті, у ВНЗ найбільший серед університетів Ліги Плюща річний бюджет - 425 млрд дол.

Прінстонський університет (Princeton University) - Прінстон, штат Нью-Джерсі
Заснований у 1746 році під ім'ям Коледж Нью-Джерсі (College of New Jersey). У 1896 році Прінстон отримав статус університету.
Девіз: Dei subnumine viget («Під Божою владою процвітає»)
Cимвол - тигр.
Прінстонський університет складається з Прінстонського коледжу, магістратур і дослідницьких центрів. Dелікій Альберт Ейнштейн працював в університеті, а серед випускників - 2 президенти США (Джеймс Медісон і Томас Вудро Вільсон), понад сотні сенаторів, конгресменів і законодавців штатів, 44 губернатори. Навчальний процес в університеті організований за індивідуальними навчальними планами та органічно пов'язаний з науково-дослідною роботою. Педагогічний склад Прінстона має найвищу кваліфікацію. У другій чверті ХХ століття тут працювали 16 лауреатів Нобелівської премії.

Джерело: studyabroad.ru

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!