s-osvita.com.ua ОБУЧЕНИЕ ЗА РУБЕЖОМ Образование в Германии Sprechen Sie Deutsch?


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Sprechen Sie Deutsch?

Журнал «Сучасна освіта» №5(68) 2010


Переваги знання німецької мови у наш час стають дедалі очевиднішими. Німецька мова є офіційною в таких країнах, як Німеччина, Австрія та Швейцарія, але нею також спілкуються близько 100 мільйонів людей по всій Європі, які тісно співпрацюють з Німеччиною в різних сферах діяльності. Тож знання німецької є дуже перспективним та необхідним у  ділових колах.
Мовне середовище
Досконало оволодіти німецькою мовою, подолати мовний бар’єр та на практиці перевірити свої знання радо допоможуть мовні школи Німеччини. Саме тут Ви зможете поспілкуватися з носіями мови, пройти навчальний курс у кваліфікованих спеціалістів за спеціально розробленою для іноземців методикою, познайомитися з німецькими традиціями, звичаями, стилем життя. І це далеко не повний перелік переваг вивчення німецької мови на її батьківщині. Головне – німецькі мовні школи пропонують курси на будь-який смак: для початківців та тих, хто прагне вдосконалити знання німецької, стандартні та інтенсивні, індивідуальні та групові, для дітей і дорослих, бізнесу та повсякденного життя. Крім того, практично у всіх мовних школах існують спеціальні програми підготовки до здачі тестів DSH і TestDaF, які дають змогу вступити до вищого навчального закладу. Важливо також, що мовні курси в Німеччині передбачають, крім власне навчання, культурно-розважальну програму (екскурсії по найбільш цікавих та відомих місцях, спортивні заходи та ін.).
Перед початковим курсом проводиться обов’язковий тест, який дозволяє визначити мовний рівень студента для зарахування його до відповідної групи. Рівні навчання у німецьких мовних школах поділені за європейською мовною системою: початковий рівень (Grundstufe), А1, А2; середній (Mittelstufe) В1, В2; високий рівень (Oberstufe) С1, С2. Після успішного завершення одного рівня студент має можливість відразу продовжити навчання на наступному. По закінченні курсу видається сертифікат, що засвідчує проходження студентом мовного рівня та прослухану кількість годин.
   
Методика навчання

У Німеччині мову викладають за перевіреними методиками з індивідуальним підходом до кожного студента. Зокрема, під час занять використовуються такі форми роботи, як рольові ігри, дискусії, інтерв’ю, виступи. Студенти тренуються сприймати іноземну мову на слух та покращують вимову. Також у необхідному обсязі вивчається граматика. Особливе місце відводиться виконанню численних практичних завдань. У межах курсів приділяється увага темам повсякденного спілкування, викладачі пропонують вправи, засновані на життєвих ситуаціях, що наближає навчання до реальності та робить заняття з іноземної мови невимушеними та цікавими.
     
Інтенсивність навчання

Мовні школи Німеччини пропонують інтенсивні курси (від 20 уроків на тиждень, по 45 хвилин) та комбіновані (20 уроків на тиждень плюс 5, 10 уроків індиві-дуально з викладачем). Вибір курсу залежить від рівня знань. На інтенсивних курсах можна швидше засвоїти теоретичну базу, розширити словниковий запас, навчитися краще сприймати іноземну мову.

Тривалість навчання

Вивчення німецької мови триває від одного місяця до півтора року. Через рік навчання, як правило, досягається необхідний мовний рівень для вступу до вищих навчальних закладів. Набір на курси у більшості шкіл здійснюється протягом року і ціни встановлюються на рік, тому студент без проблем має змогу спланувати своє навчання та відпочинок.

Вартість навчання та проживання

Інформацію про вартість навчання можна отримати, наді-славши відповідний запит до мовної школи, або безпосередньо на її сайті. Безумовно, вартість навчання буде залежати від напряму, інтенсивності й тривалості обраного Вами курсу. Приміром, за даними декількох шкіл, вартість інтенсивного курсу німецької мови в середньому становить від 200 до 525 євро на тиждень. При цьому слід дізнатися, чи будуть включатися до вартості навчання екскурсії, доступ в Інтернет, підручники, харчування, сертифікат після закінчення курсу тощо. А от до додаткових витрат може бути віднесено авіапереліт, трансфер, медичну страховку, візовий збір у посольстві та ін.   
Проживання організовується в сім’ях, гуртожитках або орендованих квартирах. Його вартість коливається в межах 180-550 євро на тиждень.
    
 Вибір міста й школи

Сьогодні курси німецької мови пропонують як великі (Берлін, Мюнхен, Франкфурт, Гамбург), так і невеличкі міста Німеччини. Щодо вибору міста навчання спеціалісти дають таку пораду: якщо Ваш мовний рівень не дуже високий, вивчення німецької краще розпочати у невеличкому місті, де місцеві жителі охоче йдуть на спілкування, а учні більш згуртовані. Тим же, хто вдосконалює знання німецької мови, краще обирати великі міста, де існує більше можливостей для мовної практики і де Ви можете цілковито відчути атмосферу активного культурного й розважального життя.
До числа найбільш відомих та престижних мовних шкіл у Німеччині належать
DID, Deutsch in Deutschland (www.did.de), Inlingua (www.
inlingua-muenchen.de), Goethe-Institut (www.goethe.de), Humboldt-Institut (www. humboldt-institut.org), Eurasia Institute (www.eurasia-institute.de) та ін. Обравши мовну школу, Ви можете звернутися до її представництва в Україні, де спеціалісти не лише нададуть більш детальну інформацію про мовний курс, а й допоможуть оформити документи для виїзду в Німеччину (Ґете-Iнститут в Україні, компанії «Studentland», «Гольфстрім», DEC тощо).
 
Про наболіле, або Чи буде віза?

Дуже актуальним залишається питання отримання візи в Посольстві Німеччини. «Візова» тема поширена на Інтернет-форумах, де висловлюються ті, хто отримав візу, й ті, кому пощастило менше. Також у Мережі можна знайти статті фахівців на цю тему, корисні, хоча інколи й доволі суб’єктивні.
Якщо тривалість обраного Вами курсу становить менше трьох тижнів, Посольство видає шенгенську візу. У разі, якщо курс триватиме більше трьох місяців або планується після закінчення курсу вступ до вищого навчального закладу, заявник отримує національну візу, яку можна продовжити вже в Німеччині, звернувшись безпосередньо до відомства у справах іноземців у місті навчання. В цілому інформацію «з перших рук» про документи, необхідні для отримання шенгенської або національної візи, а також найпоширеніші питання щодо віз можна знайти на сайті Посольства Німеччини http://www.kiew.diplo.de.
Причини відмови у видачі віз можуть бути різними. В одній із статей на цю тему наводиться такий приклад. Дівчина надала в Посольство довідку від вітчизняного роботодавця про те, що на час навчання її робоче місце залишається за нею. Однак цей документ виявився непереконливим: малоймовірно, що роботодавець «звільнить» свою співробітницю на п’ять років, аби вона за кордоном завершила навчання, яке, до того ж, не пов’язано з діяльністю фірми. Очевидно, що роботодавець користі від такої ситуації не отримає.
Загалом серед причин відмови з боку працівників Посольства Німеччини можна назвати такі:
- ненадання всіх необхідних документів або надання фальшивих документів;
- суперечливість або неповнота даних, наведених в анкетах на отримання візи;
- сумніви з боку Посольства з приводу мети Вашого перебування у Німеччині або Вашого наміру повернутися на батьківщину після закінчення строку дії візи;
- недостатня або повна відсутність підтвердження Вашої фінансової спроможності на час перебування у Німеччині;
- зловживання виданою в минулому візою (нелегальне перебування на території Шенгенської угоди);
- використання візи, виданої в минулому Посольством на поїздку у певну країну, в інших цілях, ніж було заявлено в анкеті на її отримання;
- нехтування зобов’язаннями, наведеними в § 82 абзацу першого Закону про перебування (необхідно вчасно вказати значні зміни за обставин, що склалися, з наданням відповідних письмових підтверджень, довідок тощо);
- прийняття рішення про відмову у видачі візи в інтересах німецької громадськості (людина може бути для ФРН потенційно небезпечним іноземним громадянином);
- занесення Ваших даних до Центрального реєстру іноземних громадян на території країн Шенгенської угоди (через штраф або порушення). Для того, щоб отримати візу, необхідно видалення Ваших даних з Реєстру.
Дуже ретельно варто підготуватися до співбесіди у Посольстві Німеччини (напевно універсальна порада, яку можна дати у цьому разі, – будьте максимально відвертими та зосередженими), а також відповідально поставитися до написання мотиваційного листа – обов’язкового документа для отримання шенгенської або національної візи.
«Правильно оформлений та грамотно складений мотиваційний лист значно підвищить Ваші шанси на отримання візи… Ви маєте чітко навести той факт, що вивчаючи німецьку мову або отримавши вищу освіту саме в Німеччині, Ви маєте намір радикально покращити своє подальше життя и зробити можливим Ваше просування кар’єрними сходами. Вам необхідно буде переконати читача Вашого мотиваційного листа в тому, що Ви остаточно визначилися у Ваших життєвих пріоритетах та цілях і єдине, чого Вам не вистачає для їх досягнення, це навчання в Німеччині», - таку пораду дають спеціалісти одного з освітніх агентств, додаючи, що шанси на отримання візи будуть вищими, якщо мотиваційний лист допоможуть скласти професіонали. Отже, вибір – самостійно спробувати пройти візові процедури або звернутися до відповідного агентства – лишається за Вами. Ми ж наостанок побажаємо Вам успіху й впевненості в собі.

Підготувала Олена Нефедова

Оформите подписку на журнал "Сучасна освіта".

Только так Вы не пропустите ни одного материала. Возможно, самого важного для Вас.

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!