s-osvita.com.ua ЖУРНАЛ «СУЧАСНА ОСВІТА» Статьи из журнала Знакомьтесь - профессия! Льотні і технічні професії в авіації

Льотні і технічні професії в авіації

журнал «Сучасна освіта» №3-4, 2016 рік

Оператори (пілоти) БПЛА. "Вибух" безпілотних літальних апаратів (БПЛА або, «дрони,») викликало суперечки і величезний бум в освітніх програмах, призначених для підготовки таких операторів (пілотів).

Флайт-менеджер - фахівець з планування пасажирських і вантажних чартерних авіаперевезень.
Робота флайт-менеджера поділяється на дополітну і рейсову. Перед польотом фахівець забезпечує збір всієї необхідної інформації, погоджує з диспетчерами використання повітряного простору, вирішує технічні польотні питання (наприклад, забезпечення паливом), планує маршрут за допомогою спеціального програмного забезпечення, отримує інформацію про метеорологічну обстановку.
Безпосередньо в рейсі флайт-менеджер веде розрахунково-платіжні операції, забезпечує розміщення персоналу в готелях, веде переговори з компаніями з обслуговування літаків у портах, контролює виконання зобов'язань обох сторін за укладеними договорами, вирішує проблеми з прикордонними і митними службами.

Льотчик-випробувач - професійний пілот, який відчуває функціонал і безпеку нової авіаційної техніки: літаків, вертольотів та інших. Це - рідкісна професія, стати ним може тільки пілот екстра-класу. І це не дивно, адже фахівець проводить випробування абсолютно нових повітряних суден, оцінюючи їх функціональні якості. Підсумкова оцінка і коментарі льотчика допоможуть конструкторам удосконалити механізми, впровадити доопрацювання або повністю переробити апарат. Якщо виробництво повітряного судна вже поставлено на потік, льотчик-випробувач здійснює їх обльоти. Тільки такий спосіб може гарантувати в подальшому безпеку експлуатації літака звичайними пілотами.

Льотчик (пілот, авіатор) - це фахівець з управління різними літальними апаратами (літак, вертоліт). Професія досить рідкісна, яка допускає лише впевнених і відповідальних.
У житті ми використовуємо два терміни - льотчик і пілот. Робота пілота відноситься до цивільної галузі, льотчика - до військової. Робота обох надзвичайно небезпечна і відповідальна. Керуючи повітряним судном, авіатор виконує десятки операцій щомиті.
В обов'язки пілота входить:
• Дотримуватись інструкцій авіадиспетчера.
• Стежити за показаннями приладів.
• Управляти екіпажем.
• Приймати рішення про зліт, посадку і інші дії.
• Виконувати роботу в суворій відповідності з часом і траєкторією.
Однак льотчик повинен не просто сухо слідувати інструкціям. Фахівцю необхідно відчувати літальний засіб, чути його роботу, бачити крен, щоб вчасно виконувати маневри і віддавати накази.

Стюардеса (стюард) або інакше бортпровідник - фахівець льотного складу, допомагає пасажирам і відповідає за їх безпеку на повітряних суднах.
Обслуговувати пасажирів і одночасно забезпечувати безпеку на борту лайнера або літака - основні обов'язки бортпровідника.
Якщо говорити про авіацію, то робота стюарда або стюардеси починається задовго до польоту. Перевірити порядок в салоні, безперебійне постачання рятувального обладнання для кожного пасажира, повідомити технічну службу про будь-які дефекти, при можливості їх ліквідувати самостійно.
Далі починається посадка пасажирів: необхідно допомогти з пошуком місця і багажем. Під час руху стюард обслуговує пасажирів, стежить за їх поведінкою, розносить їжу, напої, серветки та ін. В разі екстреної ситуації надає першу медичну допомогу, виконує функцію психолога протягом усього рейсу. Під час висадки бортпровідник проводжає пасажирів, нагадуючи, не забувати особисті речі.

Авіаційний механік. Робота авіамеханіка полягає в технічному обслуговуванні літальних апаратів. Авіамеханіку необхідно стежити за станом повітряного судна, виявляти й усувати несправності, доповідати про готовність керівництву.

Авіадиспетчер відповідає за порядок повітряного руху, віддалено керує екіпажем повітряного судна, керує рухом в рамках своїх повноважень.

Керівник польотів - фахівець з організації повітряного руху та управління ним.
На плечах керівника польотів лежить колосальна відповідальність. Він повідомляє пілотам інформацію про метеоумови, висоту і курс польоту. Контролює траєкторію руху повітряного судна, отримує доповіді від екіпажу, в критичних ситуаціях надає всебічну підтримку.
В обов'язки керівника польотів також входять: координація роботи різних аеродромних служб, контроль дотримання правил використання повітряного простору та виконання працівниками вимог інструкції. Керівник проводить інструктаж диспетчерської служби і стежить за заповненням технічної документації.

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!