s-osvita.com.ua ЖУРНАЛ «СУЧАСНА ОСВІТА» Статьи из журнала Обучение за границей Способи вступу до закордонного університету


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Способи вступу до закордонного університету

Журнал «Сучасна освіта» №12(74) 2010

Пам’ятаєте дитячі казки про Івана Царевича? “Доїхав Царевич до роздоріжжя, дивиться, а там камінь лежить, а на камені тому напис не людською рукою вирізаний: направо поїдеш..., наліво поїдеш..., прямо підеш”. Частенько абітурієнти, що планують вчитися за кордоном, опиняються на такому ж розпутті: Який варіант вступу до університету краще обрати? Спробувати скласти екзамени на загальних засадах разом з місцевими випускниками або пройти підготовчі курси? А може закінчити місцевий коледж чи технікум?  Або ж спершу стати студентом на батьківщині, а потім скористатися програмами обміну? Отже, який спосіб найоптимальніший і на якому слід зупинити свій вибір?
Тернистими стежками
Порядок вступу до ВНЗ у різних країнах може суттєво відрізнятися, однак існує кілька універсальних механізмів, які дозволять вам стати першокурсником омрі-яного університету за кордоном. Це:
- закінчення місцевої середньої школи (коледжу);
- підготовча програма Foundation, Studienkolleg тощо;
- навчання у місцевих технікумах, професійних училищах тощо;
- після закінчення 1 - 3 курсів вітчизняного вишу вступати на 1 курс закордонного університету.

Щодо останнього пункту може виникнути резонне питання: а чому не можна просто перевестися з україн-ського ВНЗ до зарубіжного? Розчарую: це, на превеликий жаль, не можливо через різницю в системах освіти та академічних вимогах. Отже, відучившись два роки в нашому університеті, перейти на третій курс в “їхній” університет у вас не вийде. Хоча Болонський процес має вирішити цю проблему завдяки взаємозаліку навчальних кредитів ECTS. Втім іноземному студентові зазвичай не доводиться проходити вже визубрені вдома предмети та дисципліни. Для підтвердження своїх знань йому достатньо скласти залік, написати контрольну роботу або зробити доповідь.

 Знову на шкільну лаву?
Найнадійніший шлях до вищих навчальних закладів Великобританії, Австралії, Нової Зеландії, США та багатьох інших держав лежить через середню школу (high school). Варто відзначити, що деякі школи мають угоди з університетами про гарантований прийом на навчання найуспішніших школярів.
Вступні вимоги шкіл не високі - вік від 16 років, володіння мовою на базовому рівні.

Українка Ірина Ошкіна, яка зараз живе в Італії, вирішила скористатися саме цим методом. Вона розповіла мені свою невеличку історію: “В Італії я вже майже два роки. Раніше приїжджала сюди до родичів на декілька місяців на канікулах, але постійно поверталась додому, бо мусила закінчити середню школу в Україні. Зразу по її закінченні, тобто влітку минулого року, я приїхала до Італії і восени вступила до навчального закладу, що називається Istituto Tecnico Per Periti Aziendali e Turismo (скорочено ITPA). Хочу одразу попередити, що це не є університет чи будь-який вищий навчальний заклад, якщо порівнювати з українською системою освіти. ITPA відповідає нашому 9 - 11 класові. На жаль, з нашим атестатом про повну середню освіту (11 класів) потрапити одразу до зарубіжного ВНЗ неможливо, тому я обрала ITPA, і тим самим ніби повернулась до школи. На щастя, мене взяли одразу на третій курс. Але для цього довелося скласти іспити з математики, німецької, англійської та італійської. А ще пройти співбесіду з ректором. Навчання в цьому закладі безкоштовне. Щороку потрібно сплачувати лише внесок - 105 євро. В майбутньому планую вступати до італійського ВНЗ і думаю, що з такою підготовкою це буде зовсім не важко!”

 Foundation від слова “фундамент”!
Проходження підготовчої програми Foundation (в англомовних країнах) або Studienkolleg (в Німеччині) також дозволяє вчорашньому школяреві без проблем вступити до вищого навчального закладу.
Foundation - це “прицільна” програма: абітурієнта “натаскують” з певних дисциплін. Наприклад, у Великобританії Foundation передбачає поглиблене вивчення трьох - п’яти предметів. Серед них можуть бути право, бізнес, економіка, математика, інформаційні технології, хімія, біологія, соціологія, політологія, дизайн. Конкретний “набір” залежить від того, яку професію має намір отримати абітурієнт. Слухачі цих курсів також вчаться конспектувати, писати есе, робити доповіді, розробляти наукові проекти, знайо-мляться з методами наукових досліджень та способами пошуку інформації.

В рамках мовної частини програми учні поглиблено вивчають граматику, орфографію, освоюють академічну термінологію. Іноді до Foundation включають підготовку до складання міжнародного мовного іспиту, наприклад, IELTS або TOEFL.

Власне підготовчі відділення Foundation існують, в основному, при університетах. В цьому випадку ВНЗ впливає на навчальний план програми, здійснює контроль за якістю наданих знань і зобов’язується зарахувати на перший курс випускників, що успішно закінчили навчання за програмою.
Вартість Foundation коштує від 5-7 тис. доларів.
Більш докладно про Програму Foundation читайте у 10 номері 2010 р. журналу “Сучасна освіта”.

 Оформите подписку на журнал "Сучасна освіта".

Только так Вы не пропустите ни одного материала. Возможно, самого важного для Вас.

 

 

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!