s-osvita.com.ua ЖУРНАЛ «СУЧАСНА ОСВІТА» Статті з журналу Школи, ліцеї, гімназії


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Школи , ліцеї, гімназії

Нова украЇнська школа (НУШ)

Поділ шкільного навчання на три рівні закладено концепцією Нової української школи (НУШ), яку прийняли ще в 2016 році, і вже почали поступово реалізовувати (поки тільки в початковій школі).

Новий міністр освіти Анна Новосад назвала "прискорення Нової української школи" одним із пріоритетів міністерства. А заступник міністра Любомира Мандзій пообіцяла "додати прискорення і драйву реформу НУШ", щоб "зміни, які відчули перші і другі класи, відбулися і на рівні базової та старшої школи".

Втім, "прискорення" зовсім не означає, що всі зміни пройдуть одномоментно - просто тому, що це неможливо фізично. Чому? Спробуємо розібратися.

 

Три школи замість однієї: буде чи ні?

Закон про повну загальну середню освіту передбачає три типи навчальних закладів. Це початкова школа (з 1 по 4 класи), базова середня школа (з 5 по 9 класи) та профільна старша школа (10-12 класи).

Середня школа, відповідно до закону, буде називатися гімназією, а старша - ліцеєм. У ліцеях учні зможуть самі вибирати не тільки предмети, а й рівні їх складності. При цьому, ліцеї можуть бути академічними і професійними. Академічний ліцей готуватиме до вступу в університет, а професійний забезпечить отримання першої професії (втім, ніхто не забороняє випускнику професійного ліцею вступити до вузу).

У той же час, зовсім не обов'язково, що всі українські школи розділяться. Закон дозволяє гімназіям утворювати у своєму складі початкові школи, а ліцеям - гімназії та початкові школи. Більш того, в складі середнього навчального закладу можна створювати навіть дитячі садки. Називатися така "супер-школа" буде за назвою її складової найвищого рівня: тобто, об'єднання ліцею, гімназії та початкової школи буде вважатися ліцеєм, а об'єднання гімназії та початкової школи - гімназією.

Коли почнеться "поділ шкіл"?

Згідно з концепцією НУШ, базову середню школу повинні запустити вже в 2022 році. Однак старшу школу "відокремлять" від середньої тільки в 2027 році - коли школярі, які з першого класу навчаються за програмою НУШ, підуть в десятий клас.

Насправді, окрема профільна старша школа - це дуже круто. Але поки не зовсім зрозуміло, як вона буде організована і як вона повинна працювати. Щоб перейти до нової системи, потрібно приймати різні підзаконні акти, змінювати статути шкіл, нарешті, потрібні гроші на впровадження всіх цих змін. Це - величезна робота, на яку підуть роки.

Хто стане гімназистом?

Щоб вступити в початкову школу, не потрібно проходити ніякі конкурси або складати іспити - набір до першого класу проводиться за місцем проживання. А закінчивши четвертий клас, діти автоматично перейдуть в гімназію. Правда, здавати іспити все-таки доведеться, але це, насправді, зовсім не страшно.

Діти, які закінчили четвертий клас, обов'язково перейдуть в п'ятий. Так, вони будуть проходити державну підсумкову атестацію і отримають атестат. Але за підсумками атестації нікого виключати не будуть. Атестація проводиться тільки для того, щоб перевірити якість освіти в школі. На подальше навчання дитини вона не вплине. Так що не треба боятися, що повернуться часи "чотирьох класів церковно-приходської школи". Доступ до середньої освіти залишиться у всіх.

Хто стане ліцеїстом?

Після дев'ятого класу теж будуть іспити. Як саме вони будуть проходити - поки не вирішили. У законі йдеться, що зміст, форми і порядок проведення атестації визначатиме Міністерство освіти. Цілком ймовірно, що дев'ятикласникам доведеться проходити ЗНО - у всякому разі, це питання активно обговорюється.

Зараз в дев'ятих класах теж проводиться державна підсумкова атестація з трьох предметів. Правда, її організовують самі школи, а не Центр оцінювання якості знань, а відрахувати зі школи за провалений іспит не можна. Після того, як середню і старшу школи "розведуть", така можливість з'явиться.

Втім, в будь-якому випадку, до 2027 роки говорити про це рано.

 

Интервью Заместителя Министра образования и науки, молодежи и спорта Украины Бориса Жебровского ежек...

Детальніше...

Зібрати дані про приватні школи Україні, в яких навчаються діти не просто заможних батьків, але і “с...

Детальніше...

12 правил спілкування з дитиною Найголовніше правило таке: БЕЗУМОВНО ЛЮБІТЬ І ПРИЙМАЙТЕ ДИТИНУ! ...

Детальніше...

  Київська загальноосвітня гімназія „Грейс” оголошує набір учнів   до 1-11 кл. на 201...

Детальніше...

Співпрацюючи багато років з журналом «Сучасна освіта», ми вирішили більш детально розповісти про тво...

Детальніше...

Компанія “Майкрософт Україна” за підтримки Міністерства освіти і науки України провела онлайн-дослід...

Детальніше...

Школа… Как много ожиданий, надежд, волнений связывают дети, родители, учителя с этим словом. Поступ...

Детальніше...

У гімназії № 290 Дарницького р-ну м. Києва вже декілька років учні вивчають японську мову, на уроках...

Детальніше...

Сьогодні ми хочемо познайомити вас із життям ліцеїстів Українського гуманітарного ліцею Київського н...

Детальніше...

Олександрійська гімназія в м. Києві - перша приватна гімназія України. Протягом   останніх...

Детальніше...

Вы мечтаете, чтобы Ваши дети былиСАМЫЕ талантливые,САМЫЕ свободные и самостоятельные,САМЫЕ счастливы...

Детальніше...

  Друзья, вы из тех, кто всегда молод, поскольку своими мыслями живете в Будущем. Будущее молод...

Детальніше...

Плохая успеваемость - проблема серьезная и достаточно распространенная. Кто-то из родителей обращает...

Детальніше...

Ліцею туризму в січні 2008 виповнилося 17 років. Це сучасний заклад освіти, лауреат Всеукраїнської т...

Детальніше...

Які проблеми можуть виникнути в обдарованої дитини і як її виховувати, яких правил слід дотримуватис...

Детальніше...

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!