s-osvita.com.ua ЖУРНАЛ «СУЧАСНА ОСВІТА» Статті з журналу Школи, ліцеї, гімназії Світ дитячої моди арт-школи «Ясочка»

Світ дитячої моди арт-школи «Ясочка»

Журнал «Сучасна освіта» №4(77) 2011

Співпрацюючи багато років з журналом «Сучасна освіта», ми вирішили більш детально розповісти про творчий колектив арт-школи «Ясочка», де займаються діти від 3-х до… І з запитаннями звернулись до художнього керівника арт-школи дитячої моди "Ясочка", відмінника освіти в Україны Лариси Поліщук.
- Які основні цілі Ви ставили перед собою при створенні школи?
- У 1987 році на одній з виставок, де були представлені дитячі роботи, один з партійних функціонерів сказала: «Що це за ганчірки лежать на столах?». Я спочатку образилася й обурилася, а потім, все добре «зваживши», зрозуміла: адже вона має рацію. Ці, так звані ганчірки, треба одягнути і все стане на свої місця. З 1985 року було багато творчих напрацювань, та й дочка підростала, ось я і придумала зробити дитячий творчий колектив, де б можна було не тільки виготовляти, а й представляти свої роботи на сценічних майданчиках. Та й на подіум замахнулася, адже вже тоді гримів на всю країну В’ячеслав Зайцев і його дорослий театр моди, а аналогів дитячої моди - не було. Ось тоді-то і в Україні з’явився дитячий театр моди та костюма. Потім прийшла назва - «Ясочка», до речі, так раніше лагідно зверталися до дівчат і жінок в Україні. А з 2001 року «Ясочка» знайшла нову форму роботи і стала арт-школою дитячої моди, яка успішно крокує ось уже стільки років.

- Чому вчать дітей в арт-школі «Ясочка»?
- Програма у нас дуже насичена і дітям нудьгувати не доводиться. Навчання проводиться в 4-х класах:
• клас дизайна (образотворче мистецтво, конструювання, моделювання одягу, декоративно-ужиткове мистецтво);
• клас мистецтва подіума (хореографія, акторська майстерність, дефіле);
• клас поліарта (хореографія, акторська майстерність, дефіле, образотворче мистецтво, конструювання, моделювання одягу, декоративно-ужиткове мистецтво);
• підготовчий клас для дошкільнят (хореографія, акторська майстерність, дефіле, образотворче мистецтво, декоративно-ужиткове мистецтво).
Кожен предмет має велике значення і користь для дитини. У програмі навчання з предмету «Декоративно-ужиткове мистецтво» діти оволодівають:  гаптуванням, пап’є-маше, аплікацією, художнім ткацтвом, живописом, декупажем, ліпленням, валянням та іншими техніками hande-made. У програму навчання образотворчого мистецтва включено такі предмети, як: основи академічного малюнку, живопису, графіки, композиції, основи художнього моделювання одягу, основи скульптури, розпис по тканині, склі, кераміці. Ці заняття допомагають дітям розвивати уяву, прививати художній смак.
Уроки хореографії не тільки розробляють і розвивають поставу, координацію, пластику, але і прививають творче сприйняття світу, з притаманними йому змінами сучасності.
Грати в різні ігри люблять всі діти, але одні більш активні, інші - спостережливі та споглядальні. Розкрити таланти і можливості дитини - завдання педагога. Пробудити її  фантазію, направити в правильне русло, навчити дитину володіти своїм тілом, думками, будувати свою культуру, «витягнути» з неї, як з скарбниці, все позитивне і прибрати негативне: сором’язливість, страх, невпевненість у собі.
Навчити її  бути артистичною, вільно поводитися в суспільстві, на сцені або подіумі бути безпосередньою, неповторною. Діти - це маленькі артисти, вони намагаються відобразити все, що бачать навколо.

- З якого віку набирають дітей до школи? Як довго триває навчання?

- Приймаючи дітей в 3-4 роки, можна дати їм початкові навички майбутньої професії, можна навчити спілкуватися з однолітками. На мій погляд, дитину краще привчати до роботи з раннього віку. А для цього потрібно бажання і вміння, щоб шматочок тканини перетворити на шедевр. Але при цьому не треба забувати, що за всім цим красивим вбранням стоїть велика праця, а також терпі-ння і взаєморозуміння педагогів і батьків.
 
- Яким чином проходить навчання? Скільки занять на тиждень і яка їхня тривалість?

- Розклад занять у нас різний, залежно від класу та віку, у кожного свій час. У середньому діти проводять у школі по 2-3 години на день. Заняття проводяться від трех до 4-5 разів на тиждень, враховуючи психофізичні можливості дитини.

- Чи ставите Ви перед собою цілі з підготовки випускників до ВНЗ?
- Ми не ставимо перед собою такої мети, але наші випускники є студентами таких вузів, як: Київський національний університет технологій та дизайну (кафедра художнього моделювання), Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука, Державний вищий навчальний заклад «Київський коледж легкої промисловості».
Наша школа допомагає розкрити здібності і таланти дитини. А при тривалому і ретельному навчанні шанси вступити до вузів значно зростають.

Арт-школа
дитячої моди «Ясочка»
м.Київ,
вул. Героїв Севастополя, 35
ЦДЮТ Солом’янського р-ну
Тел.: (050)334-32-45,
(096)515-10-00, (063)835-44-40
тел.\факс: 408-14-48
mail@yasochka.kiev.ua; www.yasochka.kiev.ua

Оформите подписку на журнал "Сучасна освіта".

Только так Вы не пропустите ни одного материала. Возможно, самого важного для Вас.

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!