s-osvita.com.ua ОБУЧЕНИЕ ЗА РУБЕЖОМ Образование в Италии Що вивчати в Італії?


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Що вивчати в Італії?

Журнал «Сучасна освіта» №4 (квітень, 2017 рік)

Навчання в ІталіїЗбираєтеся вступати до італійського університету, але до сих пір не знаєте, який предмет вивчати? Ви не самотні! Багато студентів відчувають труднощі при виборі майбутньої спеціальності. Ми допоможемо вам прийняти правильне рішення і розповімо про предмети, для вивчення яких варто відправлятися саме в Італію.


Архітектура

Протягом тисячоліть в Італії створювалися найбільші архітектурні творіння, такі як Римський форум і Колізей, а також зводилися найкрасивіші церкви. Сьогодні Міланський технічний університет займає 14 місце в світі (за рейтингом QS) за якістю програми бакалаврату в галузі архітектури. Крім того, іноземні студенти можуть отримати стипендію від університету за рахунок своїх академічних досягнень. Якщо ви цікавитеся архітектурою, обов'язково дізнайтеся більше про цей ВНЗ!

Медицина

Останнім часом італійські університети пропонують все більше англомовних медичних навчальних програм, що дає можливість більшій кількості іноземних студентів отримати медичну освіту в Італії. Деякі університети, включаючи Міланський університет, також видають європейський ступінь MD, який дає дозвіл на медичну практику по всій Європі. Навчання в італійських медичних школах традиційно коштує дешевше, ніж аналогічна освіта в США або Великобританії. Навіть якщо ви не можете дозволити собі навчання в Італії, будучи студентом-медиком, ви завжди можете подати заявку на надання приватної або державної стипендії.

Фізика і астрономія

Італія пропонує студентам кращі в Європі програми магістратури та докторантури. Їх висока якість продиктована століттями розвитку вищої освіти в країні. Багата історія Італії, як країни навчання, і отримана тут ступінь з фізики і астрономії допоможуть вам досягти успіху на кар'єрному поприщі. Отримати фундаментальну науково-дослідну освіту в Італії можна в Римському університеті Сапієнца, що займає 22 місце в рейтингу QS World University Rankings, або в Пізанському університеті, що займає 30 місце серед вузів світу з предмету «фізика і астрономія».

Система вищої освіти в Італії

Італійська система освіти – одна з найстаріших у світі! Саме тому освіта в Італії відрізняється від освіти в більшості інших країн. Ми розповімо вам про те, що важливо знати кожному студентові, який хоче вчитися в Італії.

Види навчальних закладів

 •  Університети (включаючи політехнічні інститути).
 •  Вищі художні, музичні і танцювальні навчальні заклади (Об'єднання вищої художньої і музичної освіти AFAM).
 •  Вищі технічні інститути.
 • Університети

Університети Італії пропонують студентам програми бакалаврату, магістратури та докторантури. Університети можуть бути державними або приватними, а для зарахування в них абітурієнту необхідно успішно пройти процес вступу. Крім того, університети можуть мати вузьку спеціалізацію, але, в більшості випадків, вузи пропонують широкий вибір курсів в різних областях і проводять всебічну підготовку учнів до побудови кар'єри.

AFAM

Дана категорія навчальних закладів складається з шкіл, що спеціалізуються на мистецтвах і музиці. Тут навчаються студенти, які цікавляться танцювальним мистецтвом, дизайном, музикою, театральним мистецтвом, кінематографом і багатьма іншими. Навчальні заклади цього типу схожі на університети, але пропонують більш цілеспрямовані та спеціалізовані академічні програми. Курси шкіл AFAM зазвичай тривають кілька років, а для зарахування студентам також необхідно пройти процес вступу.

Вищі технічні інститути

Вищі технічні інститути пропонують студентам цілеспрямовану підготовку до конкретного роду професійної діяльності. Навчальні курси тут зазвичай не настільки тривалі і також використовуються працюючими професіоналами для підвищення кваліфікації та просування по кар'єрних сходах.

Види академічних ступенів

Вища освіта в університетах і навчальних закладах AFAM складається з трьох циклів:

 •  Перший цикл аналогічний рівню бакалаврату і триває 3 роки
 •  Другий цикл аналогічний рівню магістратури і триває 2 роки
 •  Третій цикл аналогічний рівню дослідницьких програм PhD і докторантури, його тривалість залежить від конкретної програми

Також в італійських навчальних закладах пропонуються спеціалізовані ступені, для отримання яких потрібно провчитися 6-12 місяців. Їх тривалість і специфіка зазвичай залежить від предмета, який ви вивчаєте.

Освіта в Італії: вступ

Не знаєте, як вступити в італійський університет? Ось з чого вам потрібно почати.

Необхідно вибрати кілька університетів для подачі заяви, дізнатися список документів і терміни. В цьому розділі чітко описана система освіти Італії, порядок вступу. Вступити та вибрати університет в Італії легко, особливо якщо знати, як це зробити.

Перший крок на шляху до вступу в університет Італії – це пошук потрібної вам навчальної програми. Після того, як ви знайдете відповідний курс, вам варто ознайомитися з сайтом вузу і зв'язатися з університетської службою підтримки іноземних студентів, щоб переконатися, що ви можете вчитися в Італії і відповідаєте вступним вимогам.

Для того щоб отримати необхідну інформацію, задайте представникам університету наступні питання:

 •  Коли мені потрібно подати свою заявку на вступ?
 •  Які документи мені потрібно подати?
 •  Чи повинні мої документи бути перекладені на італійську мову?
 •  Де я можу зробити переклад документів на італійський?
 •  Яку форму мені потрібно заповнити перед вступом? Де я можу знайти цю форму?
 •  Як ви сповістите мене про зарахування?

Типи зарахування

Процес зарахування в італійські вищі навчальні заклади регулюється Міністерством університетів і досліджень Італії, існуючим в рамках Міністерства внутрішніх справ і Міністерства закордонних справ.

Вища освіта в Італії складається з трьох циклів. Перший цикл – це бакалаврат, другий цикл – магістратура, а третій цикл – докторантура або еквівалентна ступінь. В рамках кожного циклу існує кілька різних типів зарахування. Крім того, процес вступу до вузу може залежати від того, чи є абітурієнт громадянином ЄС.

Як вступити до університету?

Для студентів з ЄС

Студенти з країн ЄС повинні подавати свої документи безпосередньо до навчального закладу. Їх заявки розглядаються в загальному порядку, разом з документами італійських студентів.

Для інших студентів

Процес зарахування в італійські ВНЗ для інших студентів займає більше часу. Якщо ви не є громадянином ЄС, вам потрібно подавати документи на вступ через посольство або консульство Італії.

Для цього вам необхідно слідувати цій інструкції:
1. Зв’яжіться з представниками ВНЗ і уточніть можливість вступу для себе, а також специфічні вступні вимоги університету.
2. Зберіть потрібні документи і подайте їх в посольство або консульство Італії. Для зарахування на бакалаврат вам необхідно подати наступний пакет документів:
 стандартний документ Dichiarazione di Valoro in Loco (DV) або Letter of Academic Eligibility and Suitability,
 Заповнена вступна форма (повинна бути надана навчальним закладом, до якого ви вступаєте),
 2 фото паспортного зразка (в ряді випадків, одне з них потрібно буде підписати),
 Іноді для вступу також потрібно подати додаткові сертифікати і документи (необхідність їх надання уточнюйте у представників вузу),
 Для вступу на деякі програми потрібно представити сертифікат про володіння італійською мовою (необхідність надання сертифіката уточнюйте у представників вузу).
Всі документи, подані до найближчого посольства або консульства, повинні бути перекладені на італійську мову і завірені.
3. Після того як ви подасте свої документи, посольство або консульство надішле їх до навчального закладу. Далі, в обумовлені терміни, вуз інформує вас про зарахування на курс.

Терміни зарахування

Квітень-травень – студент повинен зв'язатися з посольством або консульством і подати документи, які будуть вислані до вузу.
Серпень – студента сповіщають про зарахування на програму, а також про дати мовного іспиту на володіння італійською мовою і додаткових іспитів (для деяких програм).
Вересень – проводиться мовний іспит і додаткові іспити (для деяких програм).

Програма Erasmus

Іноземні студенти також можуть вступити в італійські університети за програмою Erasmus. Це програма студентського обміну, яка дає можливість вчитися за кордоном від 3 до 12 місяців, в залежності від конкретного курсу. Дізнайтеся, які італійські університети співпрацюють з програмою, відвідавши сайт Erasmus.

Автор: Maria Stefanovich, http:// www.hotcourses.ru

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!