Часто буває так, що навчаючись вже деякий час у навчальному закладі, обраному серед різноманіття освітніх пропозицій, що існують тепер в Україні, ми починаємо усвідомлювати, що вибір закладу або ж освітнього напрямку був не зовсім вдалий. Що робити в такому випадку? Не позбавляти ж себе перспективи отримання вищої освіти? Звичайно ж ні. Можна перевестись до іншого ВНЗ, наприклад у Варшаві.
Під час вступної кампанії до варшавських ВНЗ, що шість років поспіль проводиться Польсько-Українською програмою "Освіта поль", чимало студентів скористались можливістю переведення. Найбільша кількість з них припала на студентів другого та третього курсів, оскільки саме на цьому етапі освіти можна більш реально оцінити свої перспективи. Перевівшись до польського ВНЗ, у багатьох випадках студент продовжує навчання без втрати року чи семестру, які закінчив в Україні, Вирішальним у цьому є порівняння навчальних програм обох ВНЗ та визначення академ-різниць, які студент зобов’язується виконати протягом певного навчального періоду. Не менш важливим є також факт, що в процесі переведення від учасників програми "Освіта поль" знання польської мови не вимагатиметься. Можливо для багатьох стане несподіванкою інформація про вартість освіти. Наприклад, навчання в рейтингових ВНЗ столиці Європейської держави Варшаві починається від 700 євро на рік, а проживання в гуртожитку європейських стандартів – від 60 євро на місяць. Терміни навчання є теж дещо інші, ніж в Україні: бакалавр – 3 роки, магістр – 2 роки.
Закінчивши польський ВНЗ, випускник отримує Європейський диплом, що визнається у країнах Європейського Союзу, а також в Україні та Росії. Цей факт, в свою чергу, створює реальні можливості працевлаштування в Європі, а також різко збільшує конкурентноспроможність на вітчизняному ринку праці.
Детальніше про Польсько-Українську програму "Освіта поль"
за адресою www.osvitapol.info
ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!
Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!
Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.
Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.