s-osvita.com.ua ОБУЧЕНИЕ ЗА РУБЕЖОМ Образование в Италии Стипендии на обучение в Италии


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Bella Italia!

Журнал «Сучасна освіта» №11(73) 2010

Італія - це унікальна країна, де кожен може знайти розвагу на свій смак: відвідати культурні центри, музеї та галереї, насолодитися вишуканими стравами і винами, послухати славетні оперні твори, всесвітньо відому музику 60-90-х рр. минулого століття й сучасні пісні, захопитися шопінгом або приєднатися до натовпів вболівальників відомих футбольних клубів. А щоб сповна відчути та перейнятися атмосферою, що панує в цій чудовій країні, Ви можете завітати до однієї з численних мовних шкіл, що пропонують вивчення італійської мови.

Легендарна італійська мова
Ні для кого не секрет, що італійська вважається однією з найкрасивіших мов світу. Вона розвинулася з “народної”, або розмовної латинської мови після падіння Римської імперії. Остаточно літературна італійська мова сформувалася в XIV ст. і з того часу не зазнала змін у своєму звуковому та формальному складі. Нині в ній налічується 13 діалектів. Різниця між ними настільки відчутна, що італійці з різних куточків країни можуть взагалі не розуміти мови одне одного. Статистика свідчить, що лише 30 % італійців використовують норми літературної мови, в той час як 60 % - розмовляють рідним діалектом.

Італійська є державною мовою Італійської Республіки, Республіки Сан-Марино, Ватикану (нарівні з латиною), а також Швейцарії, де вона використовується нарівні з німецькою та французькою. Італійською спілкуються також в Князівстві Монако, деяких округах Хорватії та Словенії, на островах Корсика та Мальта, в Сомалі, Ефіопії та інших країнах Північної Африки.

Крім того, італійська мова зробила вагомий вплив на мови Західної Європи - французьку, англійську, німецьку та іспанську, адже у всіх цих мовах є слова італійського походження. Переважно італійськими за походженням є й музичні, літературні, банківські терміни.

У цілому чисельність тих, хто розмовляє італійською мовою, становить близько 65 мільйонів осіб в усьому світі. І хоча італійська не набула такої популярності, серед бажаючих вчити або вдосконалювати іноземні мови, як, приміром, англійська чи німецька, мовні школи Італії з радістю пропонують іноземцям цікаві навчальні програми, урізноманітнені позакласними заходами, з тим, щоб студенти пізнали та полюбили культуру країни зсередини.

Школи та навчальні програми
Вивчення італійської пропонують мовні школи в таких містах як Рим, Мілан, Салерно, Ріміні, Сорренто, Сан-Ремо тощо. Серед відомих шкіл можна назвати DILIT
(http://www.dilit.it/),
Linguaviva Group
(http://www.linguaviva.it/),
Accademia Italiana
(http://www.accademiaitaliana.com/), Tiberius International
(http://www.tiberius-international.com/), Sorrento Lingue
(http://www.sorrentolingue.com/), Omnilingua
(http://www.omnilingua.net/) та інші.

Як правило, мовні школи приймають студентів з будь-яким рівнем знання італійської мови - від нульового до прогресивного. Залежно від мовного рівня, який визначається за допомогою тестування, студентів розподіляють за групами, в середньому по 5-14 осіб. Заняття у школах проводять фахівці відповідної кваліфікації - “викладання італійської мови як іноземної”.

Навчальні програми розрізняються за окремими напрямами. Так, основний, або стандартний курс італійської мови, що становить 20 уроків на тиждень, передбачає аудіювання, читання, письмо та оволодіння тонкощами розмовної мови. Ця програма спрямована на використання італійської у повсякденних ситуаціях. Інтенсивний курс - близько 30 уроків на тиждень, призначений для тих, хто прагне якомога швидше вивчити італійську - розширити рівень активної лексики, отримати навики вільного спілкування, покращити вимову. Вивчати італійську мову можна і за індивідуальною програмою, від 10 до 30 уроків на тиждень.

Чого забажаєте?
Водночас навчання в мовних школах Італії не обмежується загальними курсами. Увазі студентів пропонуються спеціалізовані уроки з таких тем як вокальна техніка для оперних співаків, гра на піаніно, гра на віолончелі, історія італійського кіно, історія італійського театру, історія мистецтв, живопис та малювання, італійська кераміка, історія італійської мови, ділове письмо, економіка та комерція, готельний і туристичний бізнес, банківська справа, міжнародне право, розмовна італійська, латинська мова, граматика, кулінарія, італійська кухня, Fashion Design. Наприклад, спецкурс “Італійська кухня” передбачає оволодіння, під керівництвом шеф-кухаря, тонкощами італійської кухні, її базовими технологіями та рецептами, вміння поєднувати вина та страви. Програма “Історія мистецтв” присвячена відповідним лекціям з цієї теми, а також відвідуванню музеїв та галерей з екскурсоводом. Цікавим є курс “Fashion Design”, призначений для тих, хто цікавиться індустрією моди або працює в цій індустрії. Така програма дає змогу ознайомитися з термінологією світу моди, взяти участь у майстер-класах, відвідати галереї та модні магазини, побачити нові колекції одягу та аксесуарів.
Після закінчення будь-якого з курсів видається сертифікат.

Підготовка до іспитів
Деякі мовні школи Італії (Accademia Iitaliana, Omnilingua) пропонують екзаменаційні курси - заняття з підготовки до мовних іспитів з італійської СILS та CELI.
CILS (Certificazione dell’Italiano come Lingua Straniera) - така офіційна назва сертифіката, що підтверджує ступінь володіння італійської мовою як іноземною. Іспит CILS офіційно схвалений Міністерством закордонних справ Італії. Його можна скласти двічі на рік (на початку червня та в грудні) в Міжнародному університеті міста Сієни (http://www.unistrasi.it/), а також в інших установах (наприклад, італійських культурних центрах та спеціалізованих інститутах), що мають угоди з цим університетом. Іспит CILS призначений для тих, хто має намір вступити до вищого навчального закладу в Італії, користується італійською мовою в роботі або просто хоче визначити свій мовний рівень, але не є громадянином Італії і для кого італійська не є рідною мовою.

Розрізняють чотири рівні CILS:
CILS 1 - підтверджує володіння італійською мовою на побутовому рівні;
CILS 2 - дає право вступати до італійських ВНЗ, де викладання ведеться італійською мовою;
CILS 3 - свідчить про вільний рівень володіння італійською мовою, достатній для життя та роботи в Італії;
CILS 4 - демонструє знання італій-ської мови на прогресивному рівні та дає право її викладання на середньому рівні.

З кожного з розділів іспиту можна отримати максимум 20 балів і як мінімум потрібно набрати 11 балів. Найбільша кількість балів, яку можна набрати з усіх розділів, - 100, найменша - 55. Щоб отримати сертифікат CILS, потрібно набрати мінімальну кількість балів з кожного розділу. Якщо отримано мінімальну кількість балів лише з декількох розділів, ймовірно доведеться складати іспит з тих розділів, де не набрано максимальної кількості балів. Результати ж з тих розділів іспиту, що складені успішно, дійсні впродовж одного року з моменту складання іспиту.

CELI (Certificazione di Conoscenza della Lingua Italiana)
- ще один сертифікат, який підтверджує знання італійської мови та видається Міжнародним університетом міста Перуджі (http://www.unistrapg.it/). Тут існують п’ять рівнів:
Іспити CELI 1, CELI 2 і CELI 3 проводяться відповідно на початковому, початковому середньому та середньому рівнях, необхідних для спілкування італійською мовою у повсякденних побутових ситуаціях. Іспити CELI 4 та CELI 5 проводяться на прогресивному рівні. CELI 4 призначений для тих, хто бажає вчитися у вищих навчальних закладах Італії або працювати в італійських компаніях. На цьому рівні студент повинен вміти обговорювати різні теми як у сфері особистих інтересів, так і в конкретних специфічних галузях. CELI 5 оцінює здібності, необхідні для використання італійської мови в ситуаціях, що стосуються професійної або соціальної діяльності.

Цінова політика
Вартість стандартного курсу італійської мови може коливатися у середньому від 955 до 1150 євро/два тижні, інтенсивного - від 1140 до 1300 євро/ два тижні. Спеціалізовані курси коштуватимуть приблизно 100-600 євро/тиждень залежно від обраної галузі.

Зауважимо, що багато мовних шкіл у вартість навчання зараховують й вартість проживання. Так, в Accademia Iitaliana (м. Салерно) вартість стандартного курсу італійської мови з двомісним розміщенням в апартаментах становитиме 1100 євро/два тижні, а з двомісним розміщенням у сім’ї - 1120 євро/два тижні; інтенсивний - відпові-дно 1300 та 1320 євро за два тижні. Tiberius International (м. Ріміні) пропонує стандартний курс з двомісним розміщенням в апартаментах за 1110 євро/два тижні, з двомісним розміщенням у сім’ї - за 1210 євро/два тижні. Одномісне розміщення зазвичай оплачується додатково - від 45 до 80 євро на тиждень.
Також у вартість курсу може бути включено: підсумкове тестування / сертифікат, навчальні матеріали, медична страховка та харчування (до речі, останні дві позиції у деяких школах зараховані до додаткових витрат). А от окремо доведеться оплачувати авіаквитки, оформлення візи, трансфер, пересилання документів поштою, послуги агенцій, що займаються влаштуванням навчання в Італії. Загалом детальну та найсвіжішу інформацію не лише про цінову полі-тику, а й про навчальні програми, умови вступу, додаткові можливості для студентів, координати тощо, можна знайти безпосередньо на сайтах мовних шкіл.

Підготувала Олена Нефедова

Оформите подписку на журнал "Сучасна освіта".

Только так Вы не пропустите ни одного материала. Возможно, самого важного для Вас.

 

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!