s-osvita.com.ua ОБУЧЕНИЕ ЗА РУБЕЖОМ Образование в Германии Реформа высшего образования в Германии – Болонский процесс


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

 

kpi logo

 

 

ОРEN DAY ТЕФ 18.06.22 

Навчально-науковий інститут

атомної та теплової енергетики

(ТЕФ)

КПІ ім. Ігоря Сікорського

запрошує абітурієнтів та всіх бажаючих

на онлайн-зустріч 18.06.22 об 11:00.


Підключайтесь та дізнавайтесь:

  • Роботодавці та студенти  про спеціальності: 121,122,142,143, 144, 151 - актуальність, стабільність, майбутнє.
  • Особливості вступу 2022. 
  • Неформально про навчання.

 

ПІДКЛЮЧИТИСЯ ДО ЗУСТРІЧІ:

https://meet.google.com/scs-cieq-oqa


ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ: HTTPS://TEF.KPI.UA/ 

kpi tef logo1 


 

Вчитися в Німеччині мрія багатьох іноземців.

Журнал «Сучасна освіта» №4(87) 2012

Чому?
Німецька система освіти вважається однією з найдосконаліших у світі. Перед випускниками німецьких ВНЗ відкриваються широкі можливості для успішної кар’єри практично в будь-якій країні. Тому вчитися в Німеччині - мрія багатьох іноземців.
Проте, до того як стати німецьким студентом, вітчизняному випускнику належить вирішити одну проблему. Справа в тому, що середня освіта в Німеччині є найтривалішою в Європі і, на відміну від вітчизняної, займає 13 років. Здавши випускні іспити, німецькі учні отримують атестат Abitur, і тільки він відкриває для них двері ВНЗ Німеччини. Вихід для наших співвітчизників - закінчити середню школу в Німеччині. Але яку саме?

Державні школи
Левову частку загальноосвітнього сектора становлять державні школи, освіта в яких безкоштовна і для громадян країни, і для іноземців. Кожна школа в Німеччині підпорядковується уряду тієї землі, де вона розташована. Тому в різних регіонах правила, терміни, програми навчання відрізняються одна від одної. Об’єднує їх те, що шкільна освіта у Німеччині триває 9-10 років, ділиться на початкову і середню I, а потім 2-3 роки займає професійна підготовка - середня освіта II.
Після закінчення початкової школи в Німеччині, учні вибирають навчальний заклад одного з п’яти типів:
Реальна школа (6 років) дає можливість вступити в старший клас гімназії, а потім і до університету.
Гімназія (8-9 років) пропонує навчання в гуманітарному, суспільному та технічному напрямі. Випускники отримують атестат Abitur і можуть вступати до університету. У зв’язку з тим, що вступних іспитів у ВНЗ Німеччини немає, при прийомі абітурієнтів враховується середній бал Abitur.
Загальна школа дозволяє отримувати одночасно гуманітарну і технічну освіту, поєднуючи можливості реальної школи та гімназії. Випускники, які склали іспити за програмою гімназії, можуть вступати до ВНЗ.
Основна школа (тривалість навчання 5-6 років) має на увазі продовження навчання в системі середньої професійної освіти.
Професійна школа безпосередньо готує учнів до оволодіння робітничою професією.
Але для іноземних учнів існує один нюанс: при тому, що навчання в державних школах для них безкоштовне, Abitur іноземцям видають тільки приватні школи Німеччини.

Приватні школи

Програми приватних шкіл і шкіл-пансіонів, а їх в Німеччині близько 2 тисяч, практично не відрізняються від державних і схвалені німецьким міністерством освіти. У цих школах практикується індивідуальний підхід до учнів. Студенти мають можливість вивчати від двох і більше іноземних мов і самостійно обирати предмети. Навчальна програма ділиться на основні та інтенсивні курси. Для складання випускних іспитів і отримання Abitur учням приватної школи потрібно вивчати два предмети на двох інтенсивних курсах і від семи до десяти предметів на двох основних. Окрім навчальної програми в приватних школах діють додаткові факультативи, курси іноземних мов, клуби за інтересами, спортивні секції.
Так, одна з найбільших приватних шкіл Німеччини, Salem, крім Abitur, пропонує для школярів у віці 16-19 років дворічну програму міжнародного бакалаврату The International Baccalaureate Program. За програмою курсу студенти вивчають 6 предметів. Диплом міжнародного бакалаврату можуть отримати учні, які на випускних іспитах набрали не менше 24 балів. Щасливий володар диплома International Baccalaureate може вступати в будь-який університет в будь-якій країні світу без вступних іспитів.

Як вчинити?

Якщо Ви плануєте навчання в німецькому ВНЗ, то Вам варто вступити у приватну школу не пізніше 10 класу, щоб встигнути провчитися там ще 3-4 роки. Багато великих мовних шкіл пропонують курси з підготовки до вступу до приватних шкіл Німеччини, адже навчання в школі в Німеччині вимагає знання німецької та англійської мови. Німецьку мову необхідно знати на середньому рівні і вище, вимоги до англійської залежать від класу, в який поступає школяр. Крім того, доведеться здати вступні іспити, пройти співбесіду, надати виписку оцінок за два останніх роки навчання і характеристику з рідної школи. Рік навчання та проживання в приватній школі-пансіоні обійдеться вам в 30-40 тис. євро. Але кращої можливості зануритися в мовне середовище, звикнути до вимог закордонної системи освіти, підготуватися до самостійного студентського життя, ніж навчання в німецькій приватній школі, мабуть, не існує.

Schule Schloss Salem
Школа “Замок Салем” з її 700 учнями - найбільша школа-інтернат у Німеччині. Засновниками школи є Принц Макс фон Баден, останній імперський канцлер Німеччини, і політик та діяч освіти Курт Хан. На підставі їх особистого досвіду в часи Німецької Імперії та Першої світової війни народилася ідея створення школи під девізом “Виховання відповідальності”. Метою було виростити нову інтелектуальну еліту Німеччини після програної війни. Школа відкрилася в квітні 1920 року.
Девіз школи: “В тебе більше, ніж ти думаєш”. Школа спочатку покликана дати молоді шанс відкритися і протистояти життєвим випробуванням, навчити молодь не тільки перемагати, а й програвати, навчити прагнути до загального блага, а не до власних амбіцій, розвивати уяву і здатність заглядати вперед і планувати, а також звільнити дітей багатих і владу заможних від паралізуючого усвідомлення своєї переваги.
Основними принципами школи сьогодні є: велика освіта, єдність школи та інтернату, навчання на основі досвіду, формування характеру, політична і суспільна відповідальність, практична допомога, інтернаціоналізм.
Школа пропонує дві системи навчання і два типи атестатів: німецька абітур і Міжнародний Бакалаврат (IB). Навчання англійською та німецькою мовами. Спеціальна програма для школярів з-за кордону.
Літній Табір на базі школи - хороша можливість познайомитися з нею, зустріти друзів з різних країн, розширити свій культурний та академічний горизонт у захоплюючій комбінації уроків, спортивних ігор та вечірніх заходів.
Сайт школи: www.salem-net.de

Оформите подписку на журнал "Сучасна освіта".

Только так Вы не пропустите ни одного материала. Возможно, самого важного для Вас.

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!