s-osvita.com.ua ОБУЧЕНИЕ ЗА РУБЕЖОМ Образование в Германии Популярність Німеччини серед українських студентів зростає


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

 

kpi logo

 

 

ОРEN DAY ТЕФ 18.06.22 

Навчально-науковий інститут

атомної та теплової енергетики

(ТЕФ)

КПІ ім. Ігоря Сікорського

запрошує абітурієнтів та всіх бажаючих

на онлайн-зустріч 18.06.22 об 11:00.


Підключайтесь та дізнавайтесь:

  • Роботодавці та студенти  про спеціальності: 121,122,142,143, 144, 151 - актуальність, стабільність, майбутнє.
  • Особливості вступу 2022. 
  • Неформально про навчання.

 

ПІДКЛЮЧИТИСЯ ДО ЗУСТРІЧІ:

https://meet.google.com/scs-cieq-oqa


ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ: HTTPS://TEF.KPI.UA/ 

kpi tef logo1 


 

Популярність Німеччини серед українських студентів зростає

 Журнал «Сучасна освіта» №12 (грудень, 2015 рік)

Україна залишається в десятці країн, звідки за німецьким дипломом приїздить найбільше молоді. У німецьких університетах можна дедалі частіше зустріти студентів з України. У 2014 році в німецьких вишах навчалось 6411 українців. Десять років тому студентів з України в Німеччині було відчутно менше - 5825. Але як і тоді, так і нині Україна входить до десятки країн, звідки до Німеччини їдуть за знаннями найбільше молодих людей. Це випливає зі звіту "Відкрита світу наука 2015", який оприлюднили, 22 липня, Німецька служба академічних обмінів (DAAD) та Німецький центр досліджень у сфері науки і вищої освіти. 96 відсотків українців, які навчаються в ФРН, прагнуть отримати німецький диплом.

Загалом у Німеччині торік навчалось понад 300 тисяч іноземних студентів, що є новим рекордом для країни. Найбільше студентів прибуло з Китаю - понад 28 тисяч. На другому місці - Росія (понад 11 тисяч). На третьому місці опинилась Індія - більше дев'яти тисяч студентів. Згідно зі звітом, Німеччина - третя у світі країна за популярністю серед іноземних студентів. Її випереджають тільки США й Велика Британія.

Найчастіше молодь з-за кордону вивчає в німецьких університетах філологію, культурологію, інженерну справу, правознавство, економіку та соціологію. Дев'ятеро з десяти іноземців успішно закінчують навчання. Більшість із тих, хто здобуває магістерський ступінь, прагне працювати в Німеччині після отримання диплома.

Кілька порад тим, хто хоче вчитись у Німеччині
Німецькі університети відомі своєю високою якістю освіти. Приємно й те, що навчання тут майже безкоштовне. Звучить, як у казці. Але студентам варто дещо знати, перш ніж вирушати на навчання до цієї країни.

Через астрономічну вартість вищої освіти студенти в США розуміють, що без кредиту, обсягом близько 25 тисяч євро, їм не обійтися. У Великій Британії ця сума може складати й 50 тисяч євро. Тож дедалі більше студентів шукають дешевші альтернативи. Особливо привабливою в цьому сенсі є Німеччина.

Країна поетів та мислителів, яка розташувалась у самому серці Європи, відома своєю якістю життя й освіти, а також тим, що навчання в Німеччині досить дешеве. Хоча й тут є деякі моменти, на які слід звернути увагу перед тим, як ухвалити доленосне рішення й відправитись за знаннями до німецького вишу.

Безкоштовно - це відносно
Безплатним навчання в Німеччині не було ніколи. Зі студентів завжди стягували так званий семестровий внесок. Ці гроші йдуть на оплату адміністративних послуг та на функціонування студентських представництв, а також часто на оплату студентського проїзного. В середині 2000-х років у більшості федеральних земель запровадили ще й плату за навчання. Тоді це коштувало 500 євро за семестр. У порівнянні з іншими країнами - відносно небагато, однак це викликало такі суперечки, що через кілька років грошові збори знову майже скрізь у Німеччині скасували. Семестрові внески, однак, залишились. Їхній розмір коливається залежно від вишу - від 100 до 250 євро за семестр.

Також у Німеччині студентам дозволено підробляти, але лише обмежений час.
Утім, варто знати, що лише навчання в державних університетах є таким дешевим. За навчання в приватних закладах часто треба викласти кругленьку суму. Крім того, аби бути зарахованим на певні факультети, доведеться ще скласти вступні іспити. Вчитися доведеться на таких самих засадах, що й місцевим студентам.

Працеголіком не станеш
Студентам з країн, що не входять до складу ЄС, потрібно мати студентську візу, вона обмежує право на роботу впродовж року 120-ма повними днями чи 240 днями по півдня. Загалом студентам у Німеччині дозволяється працювати лише 20 годин на тиждень. Утім витрати на проживання в німецьких містах загалом нижчі, ніж в містах Америки чи Британії. Насамперед плата за квартиру, продукти харчування, медичне страхування та вартість проїзду у громадському транспорті є дешевшими.

Студенти з країн-членів ЄС можуть подати заявку на участь у програмі BAfОG- це частково державна дотація, а частково безвідсотковий кредит, який потім треба повернути. Для громадян країн, що не входять до ЄС, участь у BAfОG можлива лише у виняткових випадках. Тож тут ще одна порада: працювати нелегально, аби покращити своє фінансове становище, не варто. Заробіток у таких випадках, як правило, мінімальний, а от загроза бути висланим з країни - реальна.

Стипендії: треба знати як і де
На щастя, в іноземців є доступ до усіх можливих видів допомоги та стипендій. Байдуже, вивчаєш інженерні спеціальності, німецьку літературу чи мистецтво. Головне - хороші оцінки. Тоді, цілком реально, що можуть відкритися і якісь додаткові джерела фінансування.

Стипендії – треба лише знати, де шукати
Найбільшу кількість стипендій для іноземних студентів пропонує Німецька служба академічних обмінів (DAAD), яка має державну підтримку. Крім того, існує ще ціла низка інших фондів, що надають стипендії для навчання за певними фаховими напрямами.
Безкоштовну консультацію про пошук коштів на навчання в Німеччині можна отримати, зателефонувавши, наприклад, на "гарячу лінію" або написавши електронного листа фахівцям проекту "Компас для батьків" (http://www.studienkompass.de/elternkompass.html). Тим, хто планує навчатися в Німеччині, розповідають про стипендії та фонди, які надають гроші молодим і працьовитим. Консультації індивідуальні і спрямовані на те, щоб кожен, хто звернувся, знайшов саме "свою" стипендію, йдеться на сайті проекту.
Якщо роздобути стипендію вдалось ще до початку навчання, тоді цей факт покращить шанси під час вступної кампанії до обраного ВНЗ.

Як перемогти в паперовій війні
Студентам у Німеччині треба зважати на різні бюрократичні формальності, які доводиться вирішувати самому: медичне страхування, довідка про доходи чи/або фінансову незалежність, пошук житла, реєстрація за місцем проживання.
Перемогти у паперовій війні допоможуть знання ділової німецької мови. Не зашкодить, якщо робити копії з важливої кореспонденції і впорядкувати її належним чином, для того, щоб необхідні документи можна було відразу знайти й надати. Хороша організованість стане в пригоді за будь-якої ситуації, починаючи від подовження візи, закінчуючи пошуком житла, - і не тільки в Німеччині.

Знання німецької - це основа основ
У великих німецьких містах можна порозумітися і без знань німецької мови, багато німців досить добре володіють англійською. На англомовній програмі можна вчитись і без німецької. Але німецьку мову все одно краще вивчити. Завдяки цьому ти значно легше порозумієшся з чиновниками й швидше знайдеш нових друзів. Якщо ж ти після навчання забажаєш залишитися й працювати, матимеш завдяки німецькій мові значно більше шансів.
А що стоїть на заваді вивченню німецької мови? Попри затерті упередження, німецька - напрочуд гарна мова, а зі знанням англійської опанувати її не так вже й складно. На сайті  http://www.dw.com ви знайдете посилання на безкоштовні онлайн-курси з вивчення німецької мови.

Спартанські умови в студентських гуртожитках
Деякі великі німецькі університети утримують на своєму балансі гуртожитки для студентів. Іноді це - невеличкі студентські поселення чи багатоквартирні будинки з окремими кімнатами, обставленими у спартанському стилі. Зазвичай це не дуже привабливі квартири, а суспільне життя тут не так і вражає.
Якщо живеш разом з німцями, то мова вивчається швидше.
Кого такі умови не влаштовують, той може спробувати знайти місце в студентській комуналці, де мешкають і німецькі студенти. Як правило, це звичайна двох-, трьох- чи чотирьохкімнатна квартира, яку ділять між собою кілька студентів. Таким чином, ти заведеш нові знайомства та покращиш власні знання мови. Якщо пощастить - зможеш відразу знайти таке помешкання, якщо ні - то пошук може розтягнутись на місяці. Однак, воно того варте. Найкращі шанси щось знайти в тебе будуть, якщо зайдеш на такі сайти, як: studenten-wg.de, wg-gesucht.de чи dreamflat.de.

У німецьких університетах зі студентами не панькаються
Той, хто відвідував, наприклад, у США приватний коледж, звик до певного комфорту та шику. Якщо платиш 50 тисяч доларів на рік, маєш право очікувати щось навзамін, скажімо, щоб пральня, житлове управління та клініка знаходилися на території навчального закладу. Там тримають величезний штат людей, які піклуються про безтурботне життя студентів, у тому числі й консультантів з навчання. Якщо хтось пропустив забагато лекцій, цікавляться, що з ним трапилось, і йому пропонують допомогу.

У Німеччині такого немає. То твій власний клопіт - залагодити все, що потрібно для життя в іншій країні та відвідувати лекції та семінари. Тут ти лише пожнеш те, що посіяв. Якщо на одних факультетах враховується активність на заняттях та виконання домашніх завдань, то на інших – зважають лише на випускні іспити чи на екзаменаційні роботи.

Студенти допомагають студентам
Життя й навчання за кордоном несуть в собі чимало несподіванок - доводиться звикати до чужої країни, її звичаїв та особливостей. Але той, хто наважиться на такий крок, ступатиме в Німеччині добре проторованими шляхами. У разі виникнення проблем, за порадою можна звернутись, по-перше, до Товариства сприяння студентам (Studentenwerk) або до Студентського комітету (AStA), які є при кожному вищому навчальному закладі. Часто студенти самі утворюють неофіційні консультаційні центри на кшталт geo2getherу Боннському університеті. Звичайно, шукаючи відповіді на свої запитання, можна скористатись і форумами в Інтернеті, як-от, наприклад, англомовна сторінка Toytown Germany (http://www.toytowngermany.com/forum). Одним словом, якщо проявити активність, то без допомоги в Німеччині не залишишся.

Автори: Кейтлін Харді, Валерій Саков, Аніта Грабська
Джерело: DW.COM

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!