s-osvita.com.ua ОБУЧЕНИЕ В УКРАИНЕ Знакомьтесь: ВУЗ! Запорізький національний університет: класична освіта за європейськими стандартами


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Запорізький національний університет: класична освіта за європейськими стандартами

журнал "Сучасна освіта" №5, 2009

Відкрити для себе ще один із провідних ВНЗ України, більш свідомо підійти до вибору майбутньої спеціальності і ВНЗ абітурієнтам допоможе зустріч з ректором Запорізького національного уні-верситету, кандидатом юридичних наук, доктором історичних наук, професором Сергієм Михайловичем Тимченком. На неї ми запрошуємо читачів нашого журналу.Тимченко Сергій Михайлович, професор, доктор історичних наук, кандидат юридичних наук, ректор ЗНУ- Запорізький національний університет стоїть на порозі свого 80-річчя. Будь-ласка, розкажіть про шлях, який пройдено уні-верситетом та його плани на майбутнє.

- Створений ще у 1930 році навчальний заклад пройшов довгий шлях: від інституту народної освіти до національного університету. Сьогодні Запорізький національний університет - це вищий навчальний заклад IV рівня акредитації, справжній центр освіти і науки, один із найвідоміших класичних університетів України. ЗНУ має один із найпотужніших у нашому регіоні науковий потенціал, що формувався десятиріччями і є справжнім скарбом. Це, зокрема, 44 професори та доктори наук та понад триста кандидатів наук. Сьогодні до структури ЗНУ входять: 17 факультетів, 59 кафедр, Нікопольський інститут, Кримський факультет, Криворізький факультет, Економіко-гуманітарний факультет у м. Мелітополь, Центр інтенсивного вивчення іноземних мов, Центр бізнес-освіти, Економіко-правничий коледж, Торговий коледж. Усе це забезпечує здобуття якісної вищої освіти, яка високо цінується на ринку праці. Серед наших стратегічних планів - подальший рух до європейських стандартів освіти шляхом втілення новітніх технологій та інформатизації навчального процесу. І для цього в нас наявні всі умови - сучасні комп’ютерні класи з доступом до світових електронних інформаційних ресурсів, мультимедійні аудиторії, найбільша в регіоні наукова бібліотека, електронна бібліотека, конферец-зала із можливістю 6-ти канального синхронного перекладу тощо.

- Яка роль належить університету в підготовці спеціалістів на ринку праці у Вашому регіоні?

- Нещодавно ЗНУ став єдиним серед запорізьких вишів, який увійшов до переліку кращих вищих навчальних закладів України за версією українського ділового видання “Деньги”. Рейтинг складався на основі оцінок роботодавців про якість професійної підготовки випускників того чи іншого вишу. За підсумками опитування роботодавців, ЗНУ посів 11 місце в загальному рейтингу вищих навчальних закладів України. Серед наших випускників - перекладачі, журналісти, науковці, спортсмени, викладачі, бізнесмени, політики, відомі не тільки в нашому регіоні, але й на всеукраїнському рівні, а також за кордоном.

- Розкажіть, будь-ласка, про європейські стандарти освіти у Вашому університеті.

- З 1996 університет перейшов на триступеневе навчання - підготовку бакалаврів, спеці-алістів, магістрів. Сьогодні в ньому впроваджується сучасна система навчання  відповідно до вимог Болонського процесу, яка відрізняється від традиційної більшою демократичністю, зацікавленістю студентів у результатах свого навчання і відкриває для студентів і викладачів нові досить привабливі перспективи. Важливо, щоб наш випускник міг знайти гідну роботу не лише в Україні, а й за кордоном. Але при цьому ми зберігаємо найкращі риси вітчизняної системи освіти.  ЗНУ співпрацює з багатьма іноземними вищими навчальними закладами, бере участь у різноманітних міжнародних проектах. Відбувається активний обмін досвідом з колегами з США, Великобританії, Болгарії, Нідерландів, Польщі, Австрії, Франції, Німеччини, Норвегії. На базі ЗНУ діє українсько-німецький  “Центр співробітництва Запоріжжя-Магдебург” (Німеччина) та регіональний центр MBA-IT за програмою “Темпус”. Наші студенти активно беруть участь у програмі отримання подвійного диплому Університету дю Мен (Франція), а цього літа на базі ЗНУ проходитимуть американознавчі студії за підтримки уряду США.

- На що саме, на Ваш погляд, необхідно звернути увагу абітурієнту у виборі спеціальності та ВНЗ?

- По-перше, потрібно звертати увагу на історію та традиції вищого навчального закладу, адже диплом закладу з багаторічними традиціями більше цінується працедавцями. По-друге, матеріально-техні-чна база. Навчальний заклад, який ви обираєте, на 5 років стає не лише вашою другою домівкою, а й місцем, де здобуваються знання. Тому при виборі навчального закладу цікавтеся наявністю бібліотеки, електронної бібліотеки, доступу до мережі “Internet” тощо.  По-третє, додаткові навчальні можливості. Це - можливість здобути другу вищу освіту, післядипломну освіту (аспірантура, докторантура), вивчати іноземні мови, брати участь у міжнародних студентських проектах, безкоштовно стажуватись за кордоном, отримувати стипендії Президента України, Кабінету Міністрів України та гранти. По-четверте, це органі-зація дозвілля. Адже студентські роки - це неповторний час, коли навчання можна поєднувати з творчістю, займатись спортом, здійснювати відпочинок у профілакторіях, на базах відпочинку тощо. І, по-шосте, працевлаштування. На мою думку, як для абітурієнта, так і для його батьків, цей пункт є основним. Звісно, вивчайте ринок праці, порадьтесь у приймальних комісіях, з друзями. І враховуйте перспективи - те, що здається актуальним сьогодні, завтра може змінитись.

- На навчання яких спеціальностей Ви запросили б до Вашого університету студентів з інших регіонів?

- За версією видання “Деньги” в рейтингу українських вишів гуманітарного спрямування ЗНУ посідає 3 місце, технічного спрямування - 8 місце, а економічного спрямування - 10 місце. Тож рейтинг всіх наших спеціальностей досить високий. Безперечно, найбільш популярними сьогодні є юридичні, економічні та гуманітарні спеціальності. Крім того, ми стежимо за ринком праці і відкриваємо нові напрями підготовки. Постійно відбувається акредитація нових спеціальностей за рівнем бакалавра та магістра. Наприклад, минулого року в ЗНУ з’явилася магістратура з напряму “Державне управління” та спеціальність “Міжнародна економіка”. Вступаючи на будь-який факультет ЗНУ, студенти з інших регіонів в будь-якому разі не помиляться - наші випускники високо цінуються на ринку праці.

- Ваші побажання нашим читачам та журналу “Сучасна освіта”.

- Будь-які негаразди тимчасові, а освіта залишається з вами на все життя. Оскільки все навколо стрімко змінюється, не зупиняйтеся на досягнутому, стежте за новими тенденціями, розвивайтеся. Журналу “Сучасна освіта” бажаю бути справжнім путівником для учнів, їхніх батьків та викладачів.

 

Оформите подписку на журнал "Сучасна освіта".

Только так Вы не пропустите ни одного материала. Возможно, самого важного для Вас.

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!

Представляем вашему вниманию s-osvita.com.ua и Журнал «Сучасна освiта» - помощники в выборе учебного заведения.
   Университеты, академии и институты, техникумы, колледжи и училища , тренинги и семинары , курсы , обучение за рубежом , повышение квалификации или второе высшее образование, аспирантура и магистратура, докторантура, МВА - наблюдайте за рынком образовательных услуг, делайте выводы и стройте планы.
   Поступите в Вуз Киева или Украины. Лучшие институты, университеты и академии Киева и Украины ждут вас. Получите высшее или второе высшее образование в одном из негосударственных или государственных вузов Киева, Украины. Медицинские академии, педагогические университеты, юридические институты, экономические институты, финансовые академии, технические вузы, гуманитарные вузы, социальные вузы приглашают тебя на дни открытых дверей . Найдите свой вуз на s-osvita.com.ua
    Читайте наш всеукраинский рекламно-информационный журнал «Сучасна освiта», который издается с 1997 года. В статьях журнала найдете об образовании почти все: от комментариев к законам и перспективных планах правительства страны - до разбора ситуаций на экзаменах и практических советов преподавателей.