s-osvita.com.ua ЖУРНАЛ «СУЧАСНА ОСВІТА» Статьи из журнала Высшее образование Скільки коштує диплом міжнародного зразка?


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Скільки коштує диплом міжнародного зразка?

Журнал «Сучасна освіта» №11(83) 2011

Втомлені від реформ і дорожнечі в сфері освіти в рідній Вітчизні студенти все частіше їдуть вчитися за кордон. І хоча офіційної статистики про кількість наших колишніх студентів, які навчаються зараз за кордоном, немає, експерти називають різні цифри - від 25 до 35 тисяч чоловік.
За словами директора освітнього агентства DEC education Наталії Тарченко, кількість українських студентів, що бажають навчатися за кордоном, за останні п’ять років збільшилася в десять разів. І це незважаючи на те, що саме в 2005 р. країна приєдналася до Болонського процесу, який уніфікує національні освітні стандарти. Але український диплом до цього часу не визнають в ЄС. Тому щоб отримати документ міжнародного зразка українським студентам доводиться їхати за кордон. У скільки ж обійдеться студентові таке задоволення і які “накладні” витрати з отримання закордонної освіти.

Франція
Адже в тій же Франції якісну європейську освіту можна отримати абсолютно безкоштовно. За словами координатора освітніх програм компанії STUDY.UA Тетяни Гуні, під час навчання у французькому університеті потрібно оплачувати тільки 250-500 евро за семестр, тобто 2700-5500 грн. Зазвичай ці гроші йдуть на студентські проїзні, користування бібліотекою, інтернетом в університеті і т.інше. Крім основної професії у студента є можливість значно поглибити свої знання іноземної мови, що теж важливо, якщо враховувати дорожнечу філологічних факультетів в Україні (23 тис. грн. в рік у тому ж КНУ ім. Т. Шевченка).
Французькі університети завжди відрізнялися своєю демократичністю, саме тому дорога до вищої освіти у Франції відкрита всім: як французам, так і іноземцям. Для вступу до французького університету потрібно лише документ, який дає право на вищу освіту в країні проживання та знання французької мови, підтверджене іспитом DELF / DALF (офіційні дипломи Міністерства освіти Франції). Важливим моментом є те, що для вступу до університету не потрібно складати іспитів.
За даними компанії AcademConsult, вартість тижня проживання в гуртожитках навчальних закладів у Франції становить 130-230 евро , Німеччини - 95-500 евро. “Але це далеко не ті гуртожитки, до яких ми звикли в Україні - каже Дарина Крамачук, 21-літня студентка Сорбонни. - У більшості випадків у кімнаті проживає одна людина. Гуртожитки нового типу, а також реконструйовані старого, припускають окремі кімнати зі зручностями: душ, умивальник, туалет”. Враховуючи той факт, що оренда кімнати в Києві коштує в середньому 1500 грн., французькі ціни здаються більш ніж адекватними. Також варто враховувати і той факт, що в Європі у вартість проживання в гуртожитку часто входить харчування (два або три рази на день).
23-річний киянин Ігор Валін - майбутній фізик-електронщик. Після закінчення Національного технічного університету “КПІ”, вирішив продовжити освіту у Франції.
За словами Ігоря, за кордоном більше можливостей для молодих науковців, і вищий рівень життя, але за обгрунтованістю і якістю українська освіта не поступається французькій. “Єдиною проблемою була, звичайно, мова”, - говорить молодий науковець. На зарплату аспіранта, розповідає він, йому вдається жити, практично ні в чому собі не відмовляючи”.

Німеччина
Ще одним способом для громадян України за невеликі гроші отримати якісну європейську вищу освіту є навчання в Німеччині. Там воно в багатьох державних університетах німецькою мовою буває повністю безкоштовним. У середньому ж вартість вищої освіти становить від 500 до 1500 євро за семестр. Що, втім, навіть менше, ніж в українських внз, де ціни на найпопулярніші факультети (право, економіка, менеджмент) - від 16 до 30 тис. грн., Тобто  1480-2780 евро.
Щоб вступити до німецького внз, українському абітурієнту потрібно мати за плечима закінчену середню освіту і не менше 1 курсу в будь-якому внз України. Як і у випадку з Францією, за винятком іспиту на знання німецької мови DAF, для вступу до вищого навчального закладу Німеччини не потрібно складати вступних іспитів.
Як показує практика, щомісячний бюджет студента становить у середньому 800 евро. Щоб покрити ці витрати, студенти німецьких та французьких університетів можуть поєднувати роботу з навчанням, працюючи не більше 19 годин на тиждень і отримуючи в середньому 7 евро за годину. Якщо ж робота пов’язана зі спеціальністю, можна отримати спеціальний дозвіл і заробляти до 1000 евро в місяць.

Польща
Популярністю користуються і вищі навчальні заклади сусідніх держав, наприклад, Польщі, де освіта також якісна і відносно дешева. Вартість навчання приблизно така ж, як і в українських вузах на контрактній основі. Різниця лише в тому, що наші дипломи не завжди сприймаються роботодавцями, у той час як сусіди дають дипломи міжнародного зразка. Відповідно, у випускників відкривається більше перспектив. А після повернення додому козиряють досвідом роботи за кордоном.
Дворівнева система вищої освіти в Польщі включає бакалавріат (4 роки навчання) та магістратуру (2,5 роки).
У державних внз Польщі вартість навчання в середньому становить 1000-2500 евро за семестр, а в приватних - 700-830 евро за семестр за програмою навчання польською мовою або ж 1600-2000 евро за семестр за англомовною програмою.
Більшість польських університетів надають своїм студентам резиденції для проживання або надають допомогу в їх підборі. Місячне проживання в гуртожитку в двомісних номерах зі всіма зручностями, інтернетом і wi-fi обійдеться як мінімум в 90 євро. В цілому ж щомісячний бюджет складе в середньому € 300, включаючи проживання, харчування та інші витрати.

Чехія
Вища освіта в Чехії чеською мовою і для чехів, і для іноземних студентів повністю безкоштовна. Всі великі університети пропонують англомовні програми, вартість яких варіюється від 2800 евро (економічний факультет Чеського технічного університету) до 9000 евро (факультет медицини Карлова університету). Якщо ж ви вирішите вчитися в приватному внз, то навчання буде платне - $ 3000-7000, залежно від престижності обраного внз та спеціальності.
На бакалавраті студенти вчаться не менше трьох років, в магістратурі - не менше двох.
Головна умова для зарахування до внз Чехії - знання чеської мови на високому рівні, тому всім абітурієнтам необхідно складати вступні іспити з профільних предметів, які визначаються самим навчальним закладом.
На місяць чеському студенту досить 200-400 евро. Іноземцям внз практично ніколи не виділяють стипендій. Середня зарплата, на яку може розраховувати студент перших курсів - 1-2 евро за годину. До речі, згідно чеському законодавству, студент може працювати не більше 100 годин на рік на одного роботодавця. Але цю норму легко обійти.
Кімнату в гуртожитку можна зняти за 30-80 евро на місяць. Проте, враховуючи переповненість чеських внз, багатьом доводиться орендувати житло. Кімната в Празі коштує від 150 евро на місяць, в провінції - від 100 евро на місяць.

Підготовчі курси
Багато українських компаній, які займаються підготовкою кандидатів на виїзд за кордон для здобуття вищої освіти, рекомендують майбутнім студентам пройти програму підготовки до вступу в університет. Тривалість підготовки залежить від рівня знань іноземної мови і зазвичай становить від 4 до 12 місяців, і коштує від 3,5 до 15 тис. євро. Підготовчий курс включає вивчення мови, індивідуальну допомогу в підготовці та подачі документів до обраних університетів, допомогу в оформленні та продовженні студентської візи, організацію проживання на час курсу і вартість 1 місяця проживання, медичну страховку та інші необхідні послуги для вступу. Адже при бажанні зібрати всі необхідні документи і підвищити рівень знання іноземної мови можна і без підготовчих курсів за межами країни.

За матеріалами Єви Ліонової, www.bagnet.org

Оформите подписку на журнал "Сучасна освіта".

Только так Вы не пропустите ни одного материала. Возможно, самого важного для Вас.

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!