s-osvita.com.ua ЖУРНАЛ «СУЧАСНА ОСВІТА» Статьи из журнала Обучение за границей


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Через Інтернет - в закордонний університет

Журнал «Сучасна освіта» №6(79) 2011

Від можливості навчатися за кордоном не відмовиться жоден український студент чи абітурієнт. Проте багатьох стримує “фінансове питання”: навіть за умови безкоштовного навчання в університеті, в чужій країні потрібно десь жити, щось їсти, купувати книжки та підручники. І все це потребує грошей. Та й не забігаючи так далеко наперед, слід враховувати, що кошти знадобляться ще до від’їзду - адже студентські візи видають лише тим, хто має кошти на власне утримання за кордоном. Однак отримати диплом престижного закордонного університету можна й в Україні, нікуди не виїжджаючи і навіть не виходячи з дому. Як? За допомогою дистанційного навчання.
Лекції он-лайн
Раніше лише письменники-фантасти могли уявити, що молодь одержуватиме освіту у віртуальних ВНЗ. Зараз це звична річ для багатьох людей, адже віртуальні або, як їх ще називають - “відкриті” університети (від англ. “оpen university”) існують вже кілька десятиліть. Їх назва говорить сама за себе - дистанційна освіта, яку вони надають за допомогою сучасних інформаційних технологій, доступна усім бажаючим, незалежно від місця їхнього проживання. Щоб стати студентом такого навчального закладу потрібно небагато - комп’ютер, вихід у всесвітню мережу і знання іноземної мови. Не має потреби  пред’являти атестати, дипломи, складати вступні іспити, пересилати та оформляти купу паперів. Необхідно лише зайти на сайт ВНЗ і зареєструватися, обравши певний курс або дисципліну для вивчення. Після цього ви отримуєте доступ до “віртуальних” аудиторій, в яких зможете знайти усі необхідні методичні та навчальні матеріали.
Студент сам визначає тривалість своїх занять, обирає предмети, які його цікавлять, вирішує, скільки часу приділити тій чи іншій дисципліні. Він також приймає участь у відеоконференціях, під час яких відбувається спілкування з викладачем та іншими студентами, дивиться он-лайн-трансляції лекцій, обговорює різні питання у тематичних чатах тощо. Цим дистанційна форма навчання суттєво відрізняється від заочної. І хоча навчання передбачає багато самостійної роботи, це не означає, що студента залишать без уваги і покинуть напризволяще: “що хоч, те й роби”. За кожним студентом закріплюють викладача - тьютора, з яким він завжди може поспілкуватися у режимі он-лайн. Тьютор допомагає своїм підопічним скласти навчальний графік, пояснює складні моменти, консультує, перевіряє правильність виконання курсових і контрольних робіт.

До бакалавра - кілька балів?
Відкриті університети пропонують навчання за програмами перекваліфікації, підвищення кваліфікації, здобуття певної кваліфікації. Також є програми, завдяки яким можна отримати вищу освіту. Однак якщо ви вважаєте, що для цього буде досить швидесенько визубрити певну кількість предметів, ви помиляєтесь.
Програми бакалавріату складаються з 3 - 4  щаблів, на кожному з яких необхідно пройти декілька навчальних модулів. В залежності від складності модуля, за нього можна одержати від 10 до 60 балів (points). А для того, щоб отримати ступінь бакалавра, наприклад у Британському відкритому університеті (http://www.open.ac.uk/), студенту необхідно набрати не менше 360 балів. Тож, за підрахунками випускників цього ВНЗ, на здобуття ступеня бакалавра в середньому знадобиться 3 роки і це за умови постійних та систематичних занять. До того ж, потрібно буде все-таки відвідати Англію, щоб скласти випускні іспити.
Тож, експерти зазначають, що дистанційне навчання - це чудовий варіант для тих, хто вже отримав традиційну вищу освіту і хоче підняти свій рівень знань або здобути певну кваліфікацію без відриву від роботи, особливо це стосується бізнесменів, про що свідчить і статистика: у США 40% усіх дистанційних програм складають саме бізнес-програми.

Скільки коштує?
За відвідини віртуального університету також потрібно платити. Вартість навчання залежить від складності курсу. Наприклад, навчальний курс на програмах бакалавріату в Британському відкритому університеті обійдеться у 200 - 600 фунтів стерлінгів. Щоб отримати ступінь бакалавра, необхідно буде пройти близько 8 - 10 таких курсів. Магістерські програми коштують від 3000 фунтів стерлінгів, а програми МВА - від 16 тис. фунтів стерлінгів.

Без кордонів і платежів

Якщо основною метою для вас є знання, а не дипломи іноземних ВНЗ, то в Інтернеті є безліч можливостей для самоосвіти. Наприклад, проект Масачусетського технологічного інституту - Open Courseware (www.opencourseware.us). Тут можна знайти навчальні плани, конспекти лекцій та інші матеріали майже з усіх дисциплін, що викладають у цьому інституті.
Лекції, що читають у Стенфорді, Гарварді, Йелі можна безкоштовно подивитись у розділі “Еducation” на youtube.com.
Тож, за допомогою Інтернету в наш час можна отримати будь-яку інформацію і будь-які знання. Головне - це мати бажання.

Підготувала Надія Бучнєва

Оформите подписку на журнал "Сучасна освіта".

Только так Вы не пропустите ни одного материала. Возможно, самого важного для Вас.

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!