s-osvita.com.ua ЖУРНАЛ «СУЧАСНА ОСВІТА» Статьи из журнала Летопись Афіни - місто міфів та знань


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Афіни - місто міфів та знань

Журнал "Сучасна освіта" №11(63) 2009

“Греція - казкова, чарівна країна!” - так скажуть ті, хто хоча б одного разу побував там. “Греція - країна міфів. Країна Зевса, Геракла та Афродіти!” - відповідатимуть діти та школярі. “Греція, Афіни - місце необмежених можливостей та здійснення професі-йних мрій!” - із захопленням вигукуватимуть студенти. І всі вони будуть праві: подумайте самі, як чудово безкоштовно навчатися в країні із надзвичайної краси пейзажами та з найдавнішою історією...

 Загалом у Греції існує три найвідоміших університети: це Афінський національний університет імені Каподистрії, Афінський університет економіки та бізнесу, а також Салонікський університет. Але сьогодні ми зупинимо вашу  увагу на першому вищому навчальному закладі (Афінський державний університет), оскільки він є не тільки найстаршим закладом освіти на території країни, а й також творцем усього наукового базису, котрий існує в Греції та на Балканському півострові. 

 Мрія для Болонського процесуАфінський національний університет імені Каподистрії - саме така офіційна назва у цього навчального закладу, але для зручності його часто називають просто Афінський державний університет. Уточнення тут зайві, оскільки іншого такого ви все одно не знайдете. Він є найдавнішим серед сучасних грецьких університетів, заснований 3 травня 1837 року, він і до цього часу невтомно приймає студентів з різних куточків не тільки Європи, а й усієї планети. На початку свого існування університет знаходився у резиденції - садибі відомого грецького архітектора Стаматіоса Клеантіса, на північ від славнозвісного Акрополя (в ті часи саме ця споруда була мірилом для всіх відстаней та орієнтиром для пошуку того чи іншого місця в Афінах). Університет став першим навчальним закладом не тільки по всій Греції, а й на Балканах та всьому східному березі Середземного моря. Стосовно факультетів, то тут не було абсолютно нічого оригінального, всього їх було чотири: теології, правознавства, медицини та мистецтв, до того ж останній включав у себе ще й прикладні науки та математику. І якщо вищевикладена інформація не була шокуючою, то наступні цифри точно здивують вас. Тільки уявіть собі: на той час в університеті навчалося 120 студентів, і для них викладали 33 професори. Не потрібно бути великим математиком, щоб зрозуміти, що один викладач приходився на чотирьох студентів! По нашим міркам - це просто фантастика. Якщо проаналізувати глибше, то співвідношення студентів та викладачів було ідеальним для впровадження Болонського процесу: в аудиторії тільки чотири (нехай вже і п’ять) студентів і в них один викладач. Нашій системі освіти залишається тільки мріяти про таке...

 Величний університет, та коротка історія
Перш ніж отримати свою сучасну назву на честь першого президента Греції Іоанніса Каподистрії, університет був відомий, як університет імені Оттона, за ім’ям першого короля Оттона Баварського. Через чотири роки після заснування, а саме у листопаді 1841 року, навчальний заклад було перенесено до нового, щойно збудованого корпусу. Проект споруди створив датський архітектор Феофіл ван Гансен, який більше відомий завдяки своїй Афінській трилогії, котру окрім університету складають також Національна бібліотека Греції та Національна академія. І що досить дивно та незвично - митець народився та виріс в Данії, фактично на Півночі Європи, але настільки тонко та органічно  зумів передати чуттєвість Півдня, що більшість греків і досі ставлять під сумнів його датське походження.
Найсуттєвіші зміни в структурі університету відбулися у 1904 році. Саме тоді факультет мистецтв розділили на два факультети: власне мистецтв та науки. Факультет науки включав у себе кафедри математики та фізики, а також абсолютно нову  школу фармації. У 1919 році створили кафедру хімії, тоді ж школу фармації перейменували на кафедру.
У період між 1895 та 1911 роками (приблизно 15-16 років) університет щороку приймав у свої стіни близько однієї тисячі студентів. Але Перша світова війна стала для закладу найбільше переломним періодом. Після її закінчення почався так званий освітянський бум, і кількість нових студентів уперше за всю історію університету перевищила дві тисячі. З цього моменту з’явилася потреба у вступних іспитах. Що цікаво - до цього , до 1927 - 1928 років, такої форми контролю для вступників не існувало взагалі. І тільки після Другої світової війни на прохання університету кількість студентів визначалася квотами Міністерства освіти та релігії Греції. За такими правилами університет живе й донині.
На сьогоднішній день в університеті працюють наступні кафедри та інститути: інститут теології, медичний інститут, інститут права, економіки та політичних наук, інститут природничих наук та незалежні факультети ( факультет фізичного виховання, початкової освіти, ранньої освіти, комунікацій та мас-медіа, філософії та історії науки).

Видатні випускникиХарілаос Трикупіс (1832 - 1896) - грецький політик, 7 разів обирався на пост прем’єр-міністра країни у період з 1875 по 1895 роки. Вивчав право в Афінському університеті та Парижі, служив в посольстві в Лондоні з 1852 року. Був головною фігурою у переговорах щодо передачі Греції Іонічних островів Великобританією на честь коронації короля Костянтина І.

Костас Караманліс- прем’єр-міністр Греції з 10 березня 2004 року. Племінник колишнього прем’єр-міністра Греції Константіноса Караманліса, котрий, до речі, також колись був студентом Афінського університету.

Одісеас Елітіс (1911 - 1996) -  грецький поет, лауреат Нобелівської премії з літератури 1979 року. Один з найяскравіших представників романтичного модернізму.

Георгіос Папаніколау (1883 - 1962) - видатний грецький науковець, медик, піонер цитології та ранньої діагностики раку. Тест Папаніколау, що нині роблять по всьому світу, дозволяє на ранніх стадіях виявити рак шийки матки у жінок.

Дора Бакоянні - міністр закордонних справ Греції. Одна з найвпливовіших жінок-політиків у світі, та одна з найкрасивіших жінок-політичних діячів за всю політичну історію післявоєнної Європи.

Ієронім ІІ - чинний Предстоятель Елладської православної церкви, архієпископ Афінський та всієї Еллади.

 Як стати грецьким студентом українському абітурієнту?

Грецію ще з давніх-давен називали колискою сучасної цивілізації. І не дивно, адже найкращі мислителі та філософи всіх часів та народів, Аристотель, Платон, народилися, виросли та створювали свої вчення саме там. Тому прекрасно можна зрозуміти тих людей, котрі також мають бажання навчатися на землі, де ступали ці легендарні особистості. Серед численних пропозицій по навчанню за кордоном не просто знайти ВНЗ Греції. Тим часом державна грецька освіта - це практично безкоштовна можливість отримати хороші знання, диплом європейського зразка і річне стажування в країнах Європи, яка передбачена в багатьох ВНЗ для студентів третього курсу.
За останнє десятиліття в Греції відкрилися нові університети, філіали і окремі факультети, розташовані на живописних островах Кріт, Родос, Самос, Лесбос. Вступати до відомих ВНЗ Афін, Салоників, інших великих грецьких міст або віддати перевагу романтичнішому “острівному” варіанту навчання - вибирати вам. Скільки це буде коштувати? Рахуйте самостійно. Річний курс вивчення грецької мови в Греції коштує 500 євро. Навчання в державних ВНЗ і технікумах Греції складає 200 євро в семестр. Успішно здавши 70% заліків під час сесії, студент може подати заяву на звільнення його від плати за наступний семестр і вчитися абсолютно безкоштовно до наступних заліків. Іноземним студентам створені всі умови для безбідного існування: вони отримують посвідку на проживання на весь час навчання, гуртожиток, безкоштовне харчування, пільговий проїзд в транспорті і право на роботу (на півставки) - це цілком дозволяє забезпечити собі цікаве і гідне студентське життя. З європейців великий інтерес до навчання в грецьких ВНЗ проявляють італійці, болгари, албанці, а також представники інших Балканських країн. Чому? Це сусіди Греції, у них давні і тісні торговельно-економічні зв’язки, які необхідно підтримувати і розвивати.
А ще тому, що грецька освіта, маючи європейський рівень, зовсім недорога.
Наші співвітчизники їдуть до Греції за дипломами в галузі туризму і готельного сервісу, управління підприємствами, міжнародних відносин, журналістики, філології, а також архітектури, історії і мистецтва.
Для іноземців існує особлива і дуже приваблива умова вступу до грецьких ВНЗ - відсутність іспитів. Замість них - конкурс шкільних атестатів: чим вище опиниться середній бал, тим в престижніший університет ви можете потрапити. До того ж для проходження конкурсу зовсім не обов’язково бути круглим відмінником, досить мати 50% п’ятірок і 50% четвірок. Але випробувати долю можуть володарі і менш успішних атестатів. Правда, для вступу до ВНЗ доведеться вивчити грецьку мову: документ про складання мовного іспиту - обов’язкова вимога до абітурієнта. Складати іспит доведеться в Греції. Отримавши сертифікат про знання грецької мови, іноземний абітурієнт стає повноправним студентом. Як бачимо, можливість отримати гарну, якісну вищу освіту є не тільки в Західній Європі, а навіть і в Греції. Тож думайте самі, де вам краще вчитися: у душному переповненому мегаполісі чи в Афінах, де до тепленького моря та пляжу рукою подати.

Анастасія Медведчук

Оформите подписку на журнал "Сучасна освіта".

Только так Вы не пропустите ни одного материала.
Возможно, самого важного для Вас.

 

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!