s-osvita.com.ua НАВЧАННЯ ЗА КОРДОНОМ Освіта в Новій Зеландії Відкриваємо студентську візу до Нової Зеландії

Відкриваємо студентську візу до Нової Зеландії

Журнал «Сучасна освіта» №6(69) 2010

Підготовка документів для студентської візи, яка дає право навчатися за кордоном, займає не один тиждень і навіть місяць. Тому щоб зусилля не зійшли нанівець, до цієї процедури слід підходити зі скрупульозністю ювеліра, який старанно відшліфовує дорогоцінний камінь. Аби камінчик засяяв усіма гранями, потрібно враховувати його особливості і структуру. Так само і з оформленням візи: у кожному посольстві свої вимоги та правила, які необхідно враховувати. А про що належить знати українцю, який планує їхати за дипломом до Нової Зеландії? Які вимоги висуває до претендентів амбасада цієї тихоокеанської країни?
Три місяці у подарунок
Нова Зеландія здійснює активну імміграційну політику, яка покликана збільшити притік іноземних абітурієнтів до її університетів. Тому відмову у візі отримують менше 15 відсотків кандидатів. До того ж, якщо ви їдете на навчання до цієї держави терміном до 3 місяців, щоб, наприклад, «підтягнути» англійську на мовних курсах, то возитися з відкриттям студентської візи вам не доведеться. Достатньо звичайної гостьової, яка видається десь за тиждень. Що стосується студентських віз, то якщо заяву оформлено правильно, і візовий офіцер має у розпорядженні всю необхідну йому інформацію, то термін розгляду складає близько двох – трьох тижнів. Зазвичай цього часу посольству вистачає, щоб перевірити справжність наданих довідок та достовірність даних, вказаних в анкеті. Але у вас можуть попросити додаткові документи або відомості і процес може трохи затягтися. Тому доцільно мати у «запасі» як мінімум місяць, а то й два, щоб встигнути до дня вильоту. До посольства вам необхідно буде подати:
- закордонний паспорт, строк дії якого повинен перевищувати строк вашого перебування в Новій Зеландії як  
  мінімум на 3 місяці;
- дві кольорові фотокартки 3Х4;
- шкільний атестат, завірений штампом «Апостиль» у Міністерстві освіти України;
- довідку з ВНЗ про академічну успішність (якщо ви студент) зі штампом «Апостиль»;
- рекомендації від викладачів або вчителів;
- міжнародний мовний сертифікат IELTS або TOEFL або, якщо ви плануєте складати ці іспити на місці,
  довідку про відвідування мовних курсів;
- довідку про доходи батьків;
- довідку з банку про наявність достатніх коштів на вашому рахунку (або рахунку батьків);
- лист від навчального закладу Нової Зеландії, що підтверджує ваші наміри здобувати освіту у ньому;
- квитанцію про сплату за навчальний курс (якщо ви вже внесли гроші);
- підтвердження бронювання квитків на літак до Нової Зеландії;
- заяву-анкету встановленого зразка (Student Visa/Permit Application), яку можна скачати з сайту Імміграційної
  служби Нової Зеландії (www.immigration.govt.nz).
- квитанцію про сплату консульського збору.
    
Звивистими  стежками
Усі перераховані вище папери необхідно буде перекласти англійською мовою, а переклад завірити у нотаріуса. І коли ви пройдете цей «підготовчий» етап, на вас чекає неприємний сюрприз: справа в тому, що на території України немає представництва Нової Зеландії. Найближче до нас посольство знаходиться…у Москві і сплату консульського збору воно приймає тільки готівкою у російських рублях. На сьогоднішній день це 4 100 рублів (135$ США). Тож, перед тим як відправитись за знаннями до зелених островів Океанії, доведеться відвідати східного сусіда – Російську Федерацію. Заспокоює лише те, що документи можна подавати не особисто, а через туристичне або освітнє агентство. В цьому випадку працівники візового відділу проводять співбесіду із заявниками по телефону.
    
Головне – гроші та здоров’я
При розгляді заяв візовий офіцер, перш за все, звертає увагу на два ключові моменти: вашу платоспроможність та, як це не дивно, стан здоров’я. Посольство бажає незаперечних доказів того, що ви самостійно або за допомогою батьків можете  профінансувати своє проживання та навчання у Новій Зеландії. Сума на вашому рахунку має покривати вартість навчання в університеті щонайменше протягом 2 років, витрати на харчування та житло з розрахунку 400 – 1000 новозеланд-ських доларів на місяць протягом усього терміну перебування та ціну авіаквитків туди і назад. Також ви повинні принести довідку про повне медичне та рентгенологічне обстеження, яке можна зробити лише в схваленому амбасадою медичному закладі. В Києві таким є лікарня працівників нафтової промисловості України на вулиці М. Амосова, 8.
В Новій Зеландії найнижчий в світі рівень злочинності, тому якщо вам вже виповнилось 17 років і ви плануєте затриматись в острівній країні більше, ніж на 2 роки, тоді до переліку вже перерахованих документів доведеться додати ще й довідку з міліції про відсутність притягнень та судимостей.

Додаткова інформація на сайті Імміграційної Служби (www.immigration.govt.nz) та Посольства Нової Зеландії в Москві (www.nzis.msk.ru) або за телефоном: +7 495 956 2642 (з 9:30 до 11:00 і з 16:00 до 17:00).

Підготувала Надія Бучнєва

Оформите подписку на журнал "Сучасна освіта".

Только так Вы не пропустите ни одного материала. Возможно, самого важного для Вас.

 

zarubГоловне питання, яким задається абітурієнт, націлений їхати за знаннями в далекі країни, це вибір країни. Портал «Сучасна освіта в Україні і за кордоном» в розділі «Навчання за кордоном» розповість про існуючі моделі закордонної освіти, про умови вступу, навчання та проживання іноземних студентів, що і де найкраще вивчати.