s-osvita.com.ua НАВЧАННЯ ЗА КОРДОНОМ Освіта в Німеччині Іспит з німецької мови для допуску до навчання у ВНЗ (DSH)


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Іспит з німецької мови для допуску до навчання у ВНЗ (DSH)

Хто розробляє іспит?
Існує єдиний для всієї Німеччини Рамковий порядок складання DSH. В цих рамках окремі ВНЗ можуть самостійно організувати іспит. Тому постановка завдань у різних ВНЗ є відмінною. Вам варто в будь-якому разі довідатися про це у обраному Вами ВНЗ та попросити надіслати Вам зразки іспитів.

Іспит DSH, складений у німецькому ВНЗ на основі згаданого вище Рамкового порядку, як правило, визнається й іншими ВНЗ.

Хто може взяти участь у іспиті?
Передумовою для участі у іспиті DSH у багатьох ВНЗ є допуск до навчання за фахом.
Навчання на підготовчому курсі не є передумовою для складання іспиту DSH, проте воно рекомендується.

З чого складається іспит?
DSH складається з двох розділів: письмового (кілька частин) та усного. Письмові частини відбуваються перед усним розділом.

Як правило, при опрацюванні письмових частин дозволяється використання одномовного словника.

Письмовий іспит триває від трьох до чотирьох годин та включає в себе наступні типи завдань:

  1. Розуміння та опрацювання почутого тексту
  2. Розуміння та опрацювання прочитаного тексту
  3. Написання тексту за заданими параметрами
  4. Розуміння та опрацювання структур наукового стилю

Чотири типи завдань можуть комбінуватися у різних частинах іспиту, таким чином, письмовий іспит може складатися з двох, трьох або чотирьох частин. Але в будь-якому разі до іспиту будуть включені всі чотири типи завдань.

Розуміння екзаменаційних текстів та опрацювання завдань не вимагають спеціальних фахових знань.

Для того, щоб Ви могли краще ознайомитись з окремими частинами іспиту, ми опишемо їх докладніше.

Розуміння та опрацювання почутого тексту
При виконанні завдання "Розуміння та опрацювання почутого тексту" Ви показуєте Ваше вміння слідкувати за лекціями та доповідями з науковою тематикою, робити конспект та потім працювати з ним.

Аудіотекст складається з 50-100 рядків. Перед прослуховуванням Вас повідомлять про тему. Текст Ви зможете прослухати один раз або двічи. При цьому Ви маєте робити нотатки. Перед останнім прослуховуванням Вам дадуть завдання, які можуть по-різному комбінуватися у різних ВНЗ:

  • Відповіді на запитання
  • Викладення або стислий пересказ тексту або його частин

Результат оцінюється залежно від того, чи повністю та вірно були виконані завдання. При цьому змістовий аспект буде грати важливішу роль, ніж вірність граматики та лексики.

Розуміння та опрацювання прочитаного тексту
При виконанні завдання "Розуміння та опрацювання прочитаного тексту" Ви показуєте Ваше вміння розуміти прочитаний текст. Виконуючи завдання, Ви маєте письмово формулювати відповіді, уникаючи при цьому використання пасажів з тексту. Вам буде представлено оригінальний текст довжиною 30-60 рядків, до якого може додаватися графічне зображення або діаграма.

В цій частині іспиту також можливі різні завдання, наприклад:

  • Відповіді на запитання щодо змісту та структури тексту
  • Пояснення окремих уривків
  • Стислий переказ та складання плану тексту.

В цій частині результат також оцінюється залежно від того, чи повністю та вірно були виконані завдання. При цьому змістовий аспект буде грати важливішу роль, ніж вірність граматики та лексики.

Написання тексту за заданими параметрами
При виконанні завдання "Написання тексту за заданими параметрами" Ви маєте показати Ваше вміння самостійно та зв´язно висловлюватись на задану тему у письмовій формі. Для цього Ви маєте написати досить великий зв´язний текст. При написанні тексту Вам необхідно буде спиратися на представлені матеріали, наприклад, тези, короткі тексти, графіки або зображення.

Тут також є різні типи завдань, наприклад:

  • Пояснення представлених матеріалів
  • Порівняння представлених матеріалів
  • Коментарі до представлених матеріалів
  • Мовна реалізація представлених матеріалів (графіків, діаграм)

Оцінюватися будуть, окрім змістового аспекту (структура тексту та когерентність), передусім вірність граматики та лексики.

Розуміння та опрацювання структур наукового стилю
В частині "Розуміння та опрацювання структур наукового стилю" завдання стосуються тексту. Вам будуть поставлені запитання на перевірку розуміння, а також завдання щодо доповнення та переформулювання мовних структур, які часто зустрічаються в мові науки.

Усний іспит
До іспиту DSH, як правило, належить усний іспит, який триває максимально 20 хвилин. Деякі ВНЗ відмовляються від усного іспиту, якщо навики усного мовлення були підтверджені участю у курсах підготовки до усного іспиту DSH та / або складанням іншого усного іспиту перед DSH. Більш докладну інформацію Ви отримаєте від обраного Вами для навчання ВНЗ.

На усному іспиті Ви маєте довести Вашу спроможність розуміти та висловлюватись на відповідному мовному рівні щодо наукових процесів, загального стану речей або мисленнєвих зв´язків. Перевіряються наступні вміння: розуміння, реферування та коментування. Крім того, перевіряється Ваше вміння належним чином реагувати в розмові на теми, пов´язані з навчанням.

Часто усний іспит відбувається на основі короткого тексту, діаграми тощо. Теми пов´язані з університетською сферою.

Завдання можуть спиратися на задані зразки; але вони можуть стосуватися і додаткових та подальших аспектів.
Можливо також проведення екзаменаційної співбесіди і без письмових матеріалів.

Перед усним іспитом Ви отримуєте, як правило, 20 хвилин для підготовки. Цей час Вам необхіден для того, щоб визначити приблизний зміст бесіди та продумати, у яких напрямках може розвиватися співбесіда. Визначте також своє ставлення до теми.

У деяких ВНЗ усний іспит проводиться у формі групової співбесіди з двома або трьома учасниками.

При оцінюванні Вашого результату зважатимуть передусім на наступні пункти:

  • Чи є Ваша реакція на запитання / завдання відповідною до ситуації?
  • Чи можете Ви самостійно та чітко висловлювати свої думки?
  • Чи можете Ви висловлюватись без помилок?
  • Чи є зрозумілими Ваша вимова та інтонація?

Як виглядає іспит?
На іспиті DSH немає оцінок. Результатом іспиту може бути "складено" або "не складено". Проте інколи оцінки все ж виставляються.

Іспит вважається складеним, якщо в обох частинах іспиту (письмовій та усній) Ви правильно виконали щонайменше дві третини поставлених завдань. Якщо більше однієї частини письмового іспиту не складено, весь іспит вважається не складеним. При успішно складеному іспиті буде видано сертифікат.

Кожен кандидат може побачити свої екзаменаційні папери після проголошення результату іспиту.

Де і коли можна скласти іспит?

Як правило, DSH проводиться за три або чотири тижні перед початком семестру у ВНЗ в Німеччині. Конкретні терміни складання іспиту встановлюють самі ВНЗ. Обраний Вами для навчання ВНЗ назве Вам найближчі терміни складання DSH (як правило, перед початком семестру).

Якщо Ви склали DSH з негативним результатом, у багатьох університетах Вам потрібно буде подати заявку на навчання на підготовчих курсах. У деяких університетах Ви автоматично отримуєте право на навчання на такому курсі, якщо Ви не склали іспит DSH.

Скільки коштує участь у іспиті?
Участь у іспиті у багатьох ВНЗ є безкоштовною. Проте в деяких ВНЗ за участь у іспиті необхідно сплатити від 30 до 60 євро.

Як часто можна складати іспит?

Іспит DSH можна пересладати лише один раз. У певних обгрунтованих виняткових випадках, рішення щодо яких приймає голова комісії, може бути надана друга можливість перескласти іспит. In begrьndeten Ausnahmefдllen, При цьому враховуються всі спроби, (також в інших університетах). Перескладання іспиту можливе через три місяці.

Де можна отримати більш докладну інформацію?
Більш докладну інформацію можна отримати від обраного Вами для навчання ВНЗ.
У 2004 році було укладено новий Рамковий порядок складання DSH та TestDaF. Інформацію Ви знайдете на сторінці (http://www.fadaf.de/).

 Джерело: http://www.daad.org.ua

 

 

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!

zarubГоловне питання, яким задається абітурієнт, націлений їхати за знаннями в далекі країни, це вибір країни. Портал «Сучасна освіта в Україні і за кордоном» в розділі «Навчання за кордоном» розповість про існуючі моделі закордонної освіти, про умови вступу, навчання та проживання іноземних студентів, що і де найкраще вивчати.