s-osvita.com.ua НАВЧАННЯ ЗА КОРДОНОМ Освіта в Німеччині Медична освіта в Німеччині - питання і відповіді


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Приборкай сонце – стань геліотехніком

Журнал «Сучасна освіта» №4 (квітень, 2017 рік)

Геліотехніки - свого роду чарівники. Вони знають, як направити енергію сонця в потрібне русло і перетворити її в електрику. Навчитися цієї перспективної професії можна і в Німеччині.

Розвитку альтернативних джерел енергії в багатьох країнах світу надається все більше значення. Сонячній енергетиці відводиться особлива роль. Тому професія геліотехніка (по-німецьки Solarteur) – фахівця в області сонячної енергетики – привертає перспективністю.

Хто приручає сонячних зайчиків

Енергія сонцяУже в найближчому десятилітті Німеччина планує повністю відмовитися від атомної енергетики. Ставка робиться на альтернативні джерела енергії. І в інших країнах "зелена" енергетика поступово зміщується в центр уваги.

"Використання поновлюваних енергоресурсів, і зокрема, енергії сонця, дозволяє позбутися монополії країн-постачальників газу і нафти. Також вирішується проблема дороговизни транспортування сировини і шкідливих викидів в навколишнє середовище", – говорить Уве Гарц, консультант по монтажу сонячного обладнання з міста Вірсберг. Він переконаний в користі і перспективності своєї справи. "Цифри говорять самі за себе", – думку колеги поділяє Йорг Файт, фахівець в області геліоенергетики зі Штутгарта. За останні десять років число працівників геліоіндустріі зросла до 300 тисяч. І це – далеко не межа. За даними дослідження, проведеного Greenpeace і Європейським союзом фотовольтаїки, у всьому світі кількість вакансій у цій галузі до 2020 року збільшиться на 34 %.

У Німеччині на сьогоднішній день в області сонячної енергетики задіяні близько 83 тисяч фахівців. Якщо вірити прогнозам Федерального союзу підприємств геліопромисловості, то до 2020 року їх число зросте приблизно в два рази.

Сонячна спеціальність

ФРН займає провідне місце по розвитку нових технологій в галузі альтернативної енергетики. Тому багато хто вирішує вивчати геліотехніку саме в цій країні. Стати "майстром сонячної справи" можна, обравши одну із спеціальностей, пов'язаних з відновлюваними джерелами енергії, які пропонуються в ряді німецьких вузів. Серед них "Енергетика і поновлювані джерела енергії" у Вищій школі Мангейма, "Машинобудування зі спеціалізацією геліотехніка" в Університеті Штутгарта і "Регенеративні енергосистеми" у Вищій школі техніки та економіки в Берліні. Спочатку студенти отримують загальні знання про поновлювані природні ресурси, інженерній справі та екології. А спеціалізацію "геліотехніка" вони можуть вибрати на старших курсах або вже під час вступу до магістратури.
Стати геліотехніком можуть також фахівці в галузі електро- і теплоенергетики, а також технології захисту навколишнього середовища. Для цього їм необхідно пройти курси підвищення кваліфікації. Навчання триває 200 академічних годин (близько шести місяців) і закінчується кваліфікаційним іспитом. Навчальні центри розташовані в багатьох великих містах Німеччини, серед яких – Дюссельдорф, Кобленц, Мюнстер, Мюнхен, Майнц, Нюрнберг, Трір і Штутгарт. Однак такий варіант прийнятний тільки для іноземців, які вже знаходяться в Німеччині за студентською або робочою візою.

Від "а" до "я"

Робота геліотехніка вимагає не тільки хорошої теоретичної підготовки, а й фізичної витривалості. "Сонячні" фахівці повинні вміти мислити аналітично і добре розбиратися у фізиці, екології та географії. Частина робочого часу у геліотехніка забирає проектування в офісі. Також йому доводиться підніматися на дахи будинків для монтажу сонячних батарей і спускатися в підвали для установки теплових насосів.

"Спеціаліст по сонячній енергетиці повинен бути в змозі проконсультувати клієнтів від "а" до "я", в тому числі підказати рішення правових питань, пов'язаних з встановленням обладнання", – ділиться досвідом консультант по монтажу сонячного обладнання Уве Гарц.

Однак побажання клієнта не завжди можливо виконати: нерозумно ставити сонячну панель на дах, якщо будинок розташований в глухому лісі, а небо цілий рік затягнуте хмарами. Попередити подібний конфуз і зробити правильні розрахунки – завдання геліотехніка. "Щоб система працювала безперебійно і ефективно, потрібно враховувати численні фактори навколишнього середовища, клімату і індивідуального розташування будинку клієнта", – говорить Уве Гарц.

За матеріалами Тетяни Гоголкіної, http://www.dw.com

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!

zarubГоловне питання, яким задається абітурієнт, націлений їхати за знаннями в далекі країни, це вибір країни. Портал «Сучасна освіта в Україні і за кордоном» в розділі «Навчання за кордоном» розповість про існуючі моделі закордонної освіти, про умови вступу, навчання та проживання іноземних студентів, що і де найкраще вивчати.