s-osvita.com.ua НАВЧАННЯ ЗА КОРДОНОМ Освіта в Німеччині Навчання англійською за німецькими стандартами


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Медична освіта в Німеччині - питання і відповіді

vrach

Журнал «Сучасна освіта» №9-10, 2016 рік

Медична освіта в Німеччині дуже якісна, що підтверджують як міжнародні рейтинги, так і якість самої медицини і лікування. Університети добре оснащені, під час навчання студенти проходять багато практики. Медичні професії в Німеччині дуже затребувані і добре оплачуються.

1. Чи є в Німеччині в медичних ВУЗах програми навчання англійською мовою?

Ні. Медицина, бакалавріат («бакалавріат» тут не зовсім доречно, тому що в мед. системі освіти понять бакалавріат і магістратура взагалі не існує, це називається Staatsexamabschluss) тільки на німецькому. Є програми стажування та аспірантури англійською.

2. Які іспити потрібно здавати для вступу? Чи можливо вступити відразу після закінчення школи в Україні?

Особи, які не є громадянами ЄС, для вступу повинні мати за плечима або 4 повних семестри навчання в медичному вузі в своїй країні (після чого в Німеччині знову потрапляють на 1-й курс), або 2 семестри навчання в місцевому коледжі (Studienkolleg). Для перших обов'язково мати сертифікат TestDaF або DSH (це німецькі аналоги IELTS і TOEFL), що підтверджує знання німецької на рівні С1. Для других обов'язково, провчившись рік в коледжі, здати успішно випускні іспити з чотирьох дисциплін: хімія, фізика, біологія, німецький. Випускний іспит з німецької в коледжі прирівнюється рівню С1. Тут ще ремарка: для вступу в коледж потрібно мати німецький рівнем не нижче В1.


3. Як вступити (в універ / в коледж)? Що з себе представляє конкурс?

Майже всі університети працюють зі вступниками не безпосередньо, а через компанію uniassist, http://www.uni-assist.de/, ті,  в свою чергу, збирають і «підчищають» ваші документи, переводять оцінки та кредити в німецьку систему і розсилають по університетах. Все, що вам потрібно – зареєструватися, сплатити внесок і відіслати їм один пакет документів (напевно, не потрібно нагадувати, що всі документи повинні бути перекладені на німецьку та завірені нотаріально?). А далі чекати відповідей від універів.
Є університети, які безпосередньо працюють з абітурієнтами, в такому випадку додатковий пакет документів потрібно буде відправити і їм. Список необхідних документів у всіх різний, гугліть універ, знаходьте потрібне. Є також в деяких ВНЗ такий етап як співбесіда. До цього теж потрібно бути готовим. Конкурс на медицину дуже великий і жорсткий. Цей факультет популярний в Німеччині приблизно як у нас міжнародні відносини, менеджмент, IT і журналістика. У кожному універі на рік виділяється приблизно 300 місць, з них близько 5-7% віддають іноземцям. Середній бал вступників зазвичай не нижче 1,3-1,5 (нагадаєм, в Німеччині 1 - найвищий бал, 6 - найнижчий).


4. Скільки коштує навчання?

Увага: анітрохи не коштує. Є тільки студентські внески, різняться від однієї федеративної землі до іншої. У Саксонії, наприклад, близько 200 євро в семестр (вартість включає в себе проїзний).
Але нагадуємо, що іноземним студентам для отримання навчальної візи в Німеччині обов'язково знадобиться або блокований рахунок на 8040 євро, або поручительство громадянина Німеччини.

5.   Що з себе являє сам процес навчання? Як довго триває?

Процес в середньому триває 13-14 семестрів (офіційно 13, це 6,5 років) у студентів, що обрали загальну медицину і близько 10-11 (5-5,5) у стоматологів.
Перші 4 семестри - доклінічна частина навчання, це базові дисципліни, такі як біологія, фізика, хімія, анатомія, фізіологія, біохімія, психологія і т.д. У вільний від лекцій час (так звані «канікули») потрібно в перші два роки навчання пройти 90 днів практики в державній клініці і 30-годинні курси з першої медичної допомоги. Все це необхідно для здачі першого державного іспиту, що дає доступ до подальшого клінічного навчання. «Клініка» - наступні 6 семестрів навчання, як говорить сама назва, включає в себе клінічні предмети (хірургія, гінекологія, травматологія і т.д. і т.п.) і 160 днів практики вже не обов'язково в держ. лікарнях. Далі здається другий державний іспит. Після успішного складання якого починаються 2 семестри (офіційно 52 тижні) інтернатури, де студент-інтерн на повний день працює в лікарні і підкачує практичні навички. Навчання завершується здачею останнього, третього державного іспиту. І вуаля, ви лікар загальної практики.

6. Скажімо, я вступив до універа, як бути з житлом та іншими побутовими питаннями?

Всі університети надають відносно недороге проживання в студентських гуртожитках, посилання на які завжди можна знайти на офіційному сайті кожного університету. Там є можливість бронювання кімнати онлайн, так що можна забезпечити собі житло, перебуваючи за кордоном. Якщо з якихось причин ви не змогли, не встигли або не хочете це зробити, можна пошукати кімнати в WG (Wohngemeinschaft, «комуналка», спільне знімання квартири) на цьому сайті: http://www.wg-gesucht.de/

У вас є непогані шанси після закінчення університету залишитися працювати в Німеччині. У цій країні хронічна нестача медперсоналу, лікарі потрібні особливо в нових федеральних землях, на території колишньої НДР. Так що якщо на шляху у випускників-іноземців не виникне перешкоди в особі незговірливого і недружнього чиновника з відомства у справах іноземців, робота на Заході їм забезпечена.

За матеріалами http://yvision.kz

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!

zarubГоловне питання, яким задається абітурієнт, націлений їхати за знаннями в далекі країни, це вибір країни. Портал «Сучасна освіта в Україні і за кордоном» в розділі «Навчання за кордоном» розповість про існуючі моделі закордонної освіти, про умови вступу, навчання та проживання іноземних студентів, що і де найкраще вивчати.