s-osvita.com.ua НАВЧАННЯ ЗА КОРДОНОМ Освіта в Німеччині Навчання в Німеччині


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Навчання в Німеччині

Журнал «Сучасна освіта» №1-2, 2015р.

Вищі навчальні заклади в Німеччині мають багатовікову історію. Найстарішим німецьким навчальним закладом є університет в Гейдельберзі, який був заснований в 1386 році. Ряд інших університетів також вже встигли відсвяткувати своє 500-річчя, зокрема багаті традиціями університети міст Лейпцига (заснований в 1409 році) і Ростока (заснований в 1419). Одночасно діють і ще зовсім молоді університети - більше 20 з них були відкриті після 1960 року.

У XIX і першій половині XX століття визначальним для університетів був освітній ідеал, який намагався втілити в життя великий німецький просвітитель Вільгельм фон Гумбольдт у заснованому в 1810 році Берлінському університеті.

ВНЗ "Гумбольдтівського" типу спочатку орієнтувався на незначну кількість студентів і мав бути, насамперед, місцем чистої науки і лише потім - місцем навчання. Однак цей ідеал з плином часу все більше і більше суперечив вимогам сучасного індустріального суспільства. Поряд з університетами почали з’являтися технічні, педагогічні та, - особливо в 70-х і 80-х роках нашого століття, - спеціальні вищі навчальні заклади. Змінилася також і політика в сфері освіти.
Відкритість ВНЗ для молоді стала загальновизнаною вузівської політикою.

На даний час німецькі ВНЗ, за невеликим винятком, є установами, що входять в компетенцію земель. Федеральний уряд лише регламентує загальні принципи системи вищої освіти в країні. Кожен ВНЗ має право на самоврядування і в рамках законів приймає власну конституцію. Вищий навчальний заклад очолює штатний ректор або президент, якого обирають на кілька років. У самоврядуванні діє принцип етапної участі всіх груп - викладачів, студентів, наукових співробітників - у розподілі обов'язків. У більшості федеральних земель студентство саме управляє своїми справами.

За традицією студенти досить вільні в організації свого навчання. Хоча для численних академічних курсів і рекомендуються навчальні плани і потрібне складання заліків, однак студенти переважно самі вибирають собі предмети і заняття. Навчання безкоштовне. Якщо студент або його батьки не мають достатньо коштів на оплату проживання, то згідно  з Федеральним законом про матеріальну допомогу на навчання існує можливість отримати певну матеріальну допомогу. Половина цієї допомоги надається у вигляді стипендії, інша половина - як позика, яку студент зобов'язаний повернути після прийому на роботу. Соціальну підтримку студентам надають створені при ВНЗ товариства сприяння студентам, які отримують державні дотації і мають, наприклад, студентські гуртожитки та їдальні. Студенти входять в систему державного страхування та застраховані у відповідних страхових касах за символічні внески.

Федеральний уряд і землі сприяють навчанню в німецьких вузах іноземних громадян. Німецька держава надає підтримку іноземним студентам, розцінюючи їх навчання в Німеччині як внесок у процес міжнародного взаєморозуміння.

У разі Вашої зацікавленості отримати освіту в німецькому ВНЗ найкраще почати пошук відповідного закладу з відвідин відповідних вузівських сайтів - зараз вони є у кожного німецького ВНЗ і містять вичерпну інформацію про умови вступу та навчальний процес. Іноді деякі українські ВНЗ вже мають домовленості з німецькими вузами-партнерами про обмін студентів - у цьому випадку Ваше завдання трохи спрощується, оскільки частина організаційних питань вже вирішена в рамках цих домовленостей. У будь-якому випадку, Вам необхідно усвідомлювати дві речі: навчання в Німеччині зажадає від Вас задовільного знання німецької мови і наявності деяких початкових коштів для проживання. Іноді у вільний від навчання час (як правило, на старших курсах) за певних умов студентам-іноземцям дозволяється трохи підробляти. Під час канікул у студентів є можливість різноманітного проведення часу, наприклад поїздки в табір в якості волонтера і т. д. Крім повноцінного навчального процесу при німецькому ВНЗ також можна пройти наукову практику (якщо Ви вже маєте диплом українського ВНЗ і займаєтеся науковою роботою) – з цього питання Ви можете звернутися до Німецької служби академічного обміну DAAD.

За матеріалами germany.kiev.ua

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!

zarubГоловне питання, яким задається абітурієнт, націлений їхати за знаннями в далекі країни, це вибір країни. Портал «Сучасна освіта в Україні і за кордоном» в розділі «Навчання за кордоном» розповість про існуючі моделі закордонної освіти, про умови вступу, навчання та проживання іноземних студентів, що і де найкраще вивчати.