s-osvita.com.ua НАВЧАННЯ В УКРАЇНІ Університети, Академії, Інститути (довідник) Харківська область Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Закарпатська академія мистецтв, ЗАМ

ЗАМ, Тип ВНЗ: Академія, Рівень акредитації III, Рік заснування 1946

Закарпатський художній інститут перейменовано Наказом Міністерства освіти і науки України від 13 квітня 2016 р. на Закарпатську академію мистецтв.

Інформація про внз:

Закарпатська академія мистецтв - державний вищий навчальний заклад України ІІІ рівня акредитації.

Інститут був створений на базі Ужгородського коледжу мистецтв ім. А. Ерделі, який увійшов до його складу, з метою розвитку та збереження закарпатської художньої школи.
Перший художній навчальний заклад на Закарпатті засновано у березні 1946 року під назвою - Ужгородське державне художньо-промислове училище на чолі з Адальбертом Михайловичем Ерделі. До викладацької діяльності на відділеннях художнього розпису та художньої різьби по дереву були залучені видатні митці - Йосип Бокшай, Федір Манайло, Андрій Коцка, Адальберт Борецький, Ернест Контратович, Іван Гарапко, Василь Свида. Пізніше викладачами училища стали Вільгельм Берец, Шандор Петкі, Віктор Демидюк та багато інших. Серед випускників училища були такі відомі згодом художники як Володимир Микита, Юрій Герц, Іван Шутєв, Павло Бедзір, Едіта і Микола Медвецькі, Іван Ілько, Ференц Семан, Антон Шепа, Єлизавета Кремницька.
У грудні 1965 року навчальний заклад було підпорядковано Міністерству місцевої промисловості УРСР під назвою Ужгородське училище прикладного мистецтва. В училищі працювали відділення художньої кераміки, художньої обробки дерева, художньої обробки металу та з деякою перервою відділення художнього оформлення. Традиції засновників художньої освіти продовжували нові покоління викладачів-випускників училища та художніх інститутів Радянського cоюзу - Людмила Аверкієва, Аттіла Дунчак, Йосип Пал, Іван Манайло, Микола Медвецький, Павло Балла, Едіта Медвецька, Іван Маснюк, Василь Петрецький та інші.

З початком демократизації суспільного життя в Радянському Союзі колектив училища під керівництвом Івана Небесника розпочав у 1990 р. змінювати навчальний процес у бік посилення академічного компоненту в загальному змісті освіти та відкривати нові спеціальності. Педагогічний колектив шукав шляхи повернення до цієї атмосфери, що панувала в закладі в часи А. Ерделі та Й. Бокшая, відкрилися відділення живопису та дизайну. У 1995 році з дозволу Кабінету Міністрів України училище було перейменовано в Ужгородський коледж мистецтв ім. А. Ерделі з правом підготовки бакалаврів.
З метою реалізації мрії А. Ерделі про вищий навчальний заклад, а також для збереження традицій закарпатської художньої школи розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 червня 2003 р. № 361-р було створено Закарпатський художній інститут, а його першим ректором призначено Івана Небесника. Коледж ввійшов до структури під назвою Коледж мистецтв ім. А. Ерделі Закарпатського художнього інституту. Ректором було запрошено до викладацької діяльності провідних художників Закарпаття, серед яких В'ячеслав Приходько, Василь Скакандій, Людмила Корж-Радько, Одарка Долгош-Сопко, Борис Кузьма та ін. Становленню інституту надавали допомогу і підтримку видатні діячі мистецтва України Еммануїл Мисько, Андрій Чебикін, Андрій Бокотей, Володимир Микита, Володимир Чепелик.
У червні 2009 року відбувся перший випуск п'ятого курсу інституту, які захистили рівень спеціаліста зі спеціальностей образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, а також дизайну. Згідно з рішенням ДАК України ці спеціальності акредитовано за ІІІ рівнем. Колектив інституту проводив активну навчальну і наукову діяльність з метою досягти ІV рівня акредитації.
13 квітня 2016 р. Наказом Міністерства освіти і науки України за № 424 була створена Закарпатська академія мистецтв шляхом перейменування Закарпатського художнього інституту зі зміною типу навчального закладу, враховуючи звернення до міністерства самого інституту, а також клопотання Закарпатської ОДА за підписом Г. Г. Москаля та депутатів Верховної Ради В. В. Лунченка і Л. М. Гриневич.

Форми навчання:
- денна;
- заочна.

Перелік факультетів і спеціальностей:

Факультет дизайну та декоративно-прикладного мистецтва

 • Кафедра дизайну
 • Кафедра декоративно-прикладного мистецтва
 • Кафедра мультимедійних технологій та Web-дизайну

Факультет образотворчого мистецтва

 • Кафедра рисунку
 • Кафедра образотворчого мистецтва
 • Кафедра культури та соціально-гуманітарних дисциплін

Спеціальності (бакалавр):

 • 022 Дизайн (графічний дизайн) (денна)
 • 022 Дизайн (графічний дизайн) (заочна)
 • 022 Дизайн (дизайн середовища) (денна)
 • 022 Дизайн (дизайн середовища) (заочна)
 • 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація (денна)
 • 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація (заочна)
 • 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація (іноземці) (заочна)

Спеціальності (магістр):

 • 022 Дизайн (денна)
 • 022 Дизайн (заочна)
 • 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація (денна)
 • 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація (заочна)


Інформація для абітурієнта

Додаткова інформація:
Матеріально-технічна база:
Навчальні корпуси в Ужгороді та в Мукачеві, гуртожиток в Ужгороді, бібліотека, майстерні, комп'ютерні класи, мережа Інтернет, кабінети рисунку, живопису та композиції, спортивний зал.

Структура бібліотеки Закарпатської академії мистецтв складається з абонементу, читальної зали та пересувки.
Її діяльність спрямована на оперативне і якісне забезпечення всезростаючих інформаційних потреб студентів, викладачів, науковців.

Примітка: для більш повної і детальної інформації про діяльність Закарпатської академії мистецтв в Ужгороді, термінах і умовах прийому абітурієнтів, звертайтеся в приймальню університету. Номери телефонів для довідок вказані в блоці контактної інформації вузу.

Address

 • Місто: м. Ужгород
 • Адреса: вул. Минайська, 38/80
 • Телефони: + 38 (0312) 663737; 616321; 663290

Contact

 • Безкоштовні\бюджетні місця: так
 • Стипендія: так
 • Гуртожиток: так

ОКР

бакалавр, магістр

Оновлено:

27.08.18

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!

Університети. Академії. Інститути: Довідник ЗВО III-IV рівня vish
акредитації з цінами на навчання. На допомогу абітурієнту - всі статті розділу

Ви можете вибрати цікаву для вас спеціальність, порівняти програми державної і приватної освіти, дізнатися вартість навчання та умови вступу, ознайомитися з варіантами дистанційного або заочного навчання.