Професійно-технічна освіта відзначається доступністю надання освітніх послуг. Учні професійно-технічних навчальних закладів здобувають робітничу кваліфікацію поряд з отриманням базової та повної загальної середньої освіти; можуть навчатися без отримання повної загальної середньої освіти та на базі повної загальної середньої освіти; робітничу кваліфікацію отримують діти із обмеженнями життєдіяльності; здійснюється підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації незайнятого населення.
Закладами професійно-технічної освіти створена ефективна система соціального партнерства з роботодавцями – представниками інтересів економічної та соціальної сфери розвитку міста для забезпечення місцями виробничої практики учнів, підвищення кваліфікації педагогічних працівників, професійного зросту молоді, отримання гарантованого першого робочого місця за обраною професією, здійснення кар’єрного зросту. Випускники професійно-технічних навчальних закладів мають можливість продовжити навчання у ВНЗ за професійним спрямуванням на ІІ – ІІІ курсі.
Професійно-технічна освіта має три ступені атестації:
1. Навчання за першого рівня атестації відбувається в пришвидшеному режимі шляхом надання всіх необхідних вмінь та навичок для простих за своєю діяльністю професій. До таких відносять: навчальні курси, професійні школи, лекторії, автомобільні навчальні комбінати і т.п.. Навчання завершується кваліфікаційною атестацією й учневі присвоюється звання "кваліфікованого робітника" з того чи іншого розряду чи категорії. Цей тип освіти не вимагає від учня базової освіти, а термін навчання не перевищує 1 року.
2. Другий рівень атестації – це професії різних галузей економіки. Він вимагає від слухачів базової загальної середньої освіти. До таких закладів належать училища необхідного профілю, училища-заводи, виробничі центри, навчальні центри, тощо. По закінченню навчання учням присвоюється кваліфікація робітника та видається диплом.
3. Третій рівень вимагає від слухачів повної загальної середньої освіти, так як це спеціальності різних галузей економіки, які потребують виконання складних виробничих операцій та продуктивних дій. До таких закладів відносяться різні вищі професійні технічні училища, центри підготовки та перепідготовки студентів та ін. Термін навчання не перевищує 2 роки. Випускникам видається диплом кваліфікованого молодшого спеціаліста.
Джерело: http://don.kievcity.gov.ua
ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!
Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!
Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.
Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.