s-osvita.com.ua НАВЧАННЯ В УКРАЇНІ Новини освіти Конкурс студентських робіт 2018

Ренесанс Острозької академії

Національний університет "Острозька академія"У рамках відзначення 25-річчя відродження Острозької академії - найстарішого університету України та Східної Європи, 17, 18, 19 травня відбудеться презентація вишу в Києві "Ренесанс Острозької академії в європейському контексті. 25 років відновлення".

Гості зможуть побачити реконструкцію інтер'єру Острозької академії XVI ст., сфотографуватися на автентичному троні князів Острозьких та зробити запис гусячим пером на князівському скрипторії. Також на банерах можна детально дізнатися про історію цього культурно-освітнього осередку й на основі генеалогічного дерева Острозьких простежити родинні зв'язки фундаторки академії княжної Гальшки Острозької, королеви Франції Анни Ярославни і її доньки. Крім цього, усі охочі зможуть поспілкуватися з краєзнавцем Миколою Бендюком, який розповість про останні 25 років, за які Острозька академія стала провідним університетом України.

Нагадаємо, що 1576 року в місті-фортеці Острозі, вотчині славного князівського роду Острозьких його могутнім представником князем Василем-Костянтином Острозьким було засновано Острозьку словяно-греко-латинську академію. Серед випускників академії були люди, які змінили історію України - гетьмани війська Запорізького Петро Конашевич-Сагайдачний та Северин Наливайко; перший ректор Києво-Могилянської академії Іов Борецький; лаврський архімандрит Єлисей Плетенецький; письменник, автор першої кириличної граматики Мелетій Смотрицький та ін.

Щиро запрошуємо на презентацію Острозької академії, яка відбудеться за адресою: м. Київ, Михайлівська площа.

Шукайте намет Національного університету "Острозька академія".