s-osvita.com.ua НАВЧАННЯ В УКРАЇНІ Бізнес-освіта, MBA Європа, США і Азія: суперництво в галузі знань


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Європа, США і Азія: суперництво в галузі знань

Журнал «Сучасна освіта» №5(88) 2012

Сполучені Штати, Європа та країни з економікою, що швидко розвивається, - такі, як Китай - вкладають все більше грошей в дослідження в області високих технологій та інновацій. Таким чином, вони намагаються створити нові робочі місця замість тих, що були втрачені в результаті економічної кризи. Країни надають фінансову підтримку університетським науковим проектам, які можуть мати комерційне застосування.
Європейський комісар з досліджень, інновацій та науки Майре Гогхеган-Куінн говорить, що зараз було б немислимо перестати інвестувати в науку. В обов’язки комісара входить, зокрема, підтримка наукових ідей, які можуть знайти швидке практичне застосування в індустрії.
Майре Гогхеган-Куінн оголосила про виділення в наступному році приблизно 9 млрд. доларів на наукові проекти, які мають піти на фінансування 16 000 європейських університетів, дослідницьких команд і приватних компаній. Для того щоб європейські країни могли гідно конкурувати в області охорони здоров’я, енергетики і цифрових технологій на міжнародному рівні, необхідно створити мільйон нових робочих місць у сфері наукових досліджень.

Чекати не можна
Майре Гогхеган-Куінн говорить, що важливо не відставати від конкурентів, і підкреслює “необхідність термінових інновацій”.
“У Китаї школярі приходять в школу до 6:30 ранку, а йдуть в 8-9 годин вечора. Вони концентруються на вивченні точних, природничих наук і математики. Ми повинні задати собі питання, чи готові школярі в європейських країнах так багато працювати”, - сказала комісар ЄС.
“У нас є конкуренти. І ми повинні бути з ними на рівних. У країнах ЄС повинні зрозуміти, що економіка, заснована на знаннях, - це економіка, яка призведе до створення нових робочих місць в майбутньому. Це область, в яку необхідно інвестувати “, - додає Майре Гогхеган-Квінн.
За її словами, Європа повинна наслідувати приклад США, де наукові ідеї частіше, ніж у Європі, знаходять комерційне застосування. Комісар ЄС приводить в приклад iPhone і Facebook.

Франція подає приклад
Французький уряд вже виділив приблизно 46 млрд. доларів на створення кількох “інноваційних вузлів”. Вони об’єднують зусилля університетів, великих компаній і дослідницьких інститутів для створення нових наукоємних галузей промисловості.
Це спроба відтворити умови, подібні тим, які привели до створення Силіконової долини в Каліфорнії. У якомусь сенсі ці “інноваційні вузли” можна назвати острівцями цифрової епохи, сконцентрованими навколо наукових центрів, поруч з якими йде розвиток високотехнологічних індустрій.
Прикладом такого “інноваційного вузла” може служити центр GIANT в Греноблі, в якому будуть працювати, жити і вчитися приблизно 40 тисяч людей. Поряд з науковими установами розташуються офіси великих компаній, що працюють над комерційним застосуванням наукових ідей в області нанотехнологій і зеленої енергетики. Тут також знаходиться Європейський центр синхротронного випромінювання (ESRF) і Гренобльська школа менеджменту.
Подібні центри вже існують в інших країнах, наприклад, у Великобританії, недалеко від Кембриджу. У швейцарському Цюріху є Місто науки, а в Сеулі Місто цифрових технологій.

Проблеми
Проте “економіка знань” не завжди охоплює широкі території. Незважаючи на те, що часто говорять про США в цілому як про центр інновацій, насправді наукова діяльність там сконцентрована вздовж західного і східного узбережжя.
Якщо подивитися на карту Європи, яка показує кількість наукових патентів, стає очевидним, що наукова діяльність сконцентрована в таких країнах як Англія, Франція, Німеччина і Фінляндія.
На цій карті є прогалини, що показують повну відсутність інновацій у деяких регіонах. Їх існування може призвести до політичних проблем в Європі, якщо стане очевидним, що престижні робочі місця створюються лише в центрах з високим рівнем інновацій.
Міжнародний валютний фонд попередив, що уряди європейських країн повинні інвестувати в сферу освіти: потрібно не допустити того, щоб нові робочі місця концентрувалися в небагаточисленних центрах інновацій.

Швидкість змін
Глава європейського представництва компанії Microsoft Ян Мюльфайт зазначив, що нові наукомісткі технології відрізняються від традиційних галузей промисловості небувалою швидкістю росту.
За його словами, уряди, які хочуть підтримати настільки швидко розвиваючі індустрії, повинні забезпечувати високий рівень освіти молоді, здатної до творчої діяльності та вміючої швидко адаптуватися до нових умов.
Мюльфайт наводить як приклад Південну Корею. Кілька десятиліть тому уряд цієї країни прийняв рішення значно підвищити рівень інвестицій в сферу освіти. Це призвело до того, що тепер країни Заходу імпортують південнокорейські машини і телевізори.
Може бути, невипадково в Південній Кореї існує посада міністра економіки знань.
Роберт Ауманн, лауреат Нобелівської премії, який взяв участь в роботі Глобального форуму Організації економічного співробітництва та розвитку, також підкреслив важливість освіти.
“Як заохочувати інновації? За допомогою освіти, освіти, і ще раз освіти”, - сказав він.
Однак мова не йде про те, що нові робочі місця у високотехнологічних областях замінять робочі місця в традиційних індустріях.

Китай чи Європа?
За даними Організації економічного співробітництва та розвитку, за час нинішньої економічної кризи 11 млн. чоловік втратили роботу, половина з них - в Сполучених Штатах. Особливо постраждали низькокваліфіковані працівники. Криза особливо сильно вдарила по промисловому виробництву. Однак нові робочі місця будуть призначені для висококваліфікованих працівників з університетською освітою.
Число людей з вищою освітою, які закінчили внз в різних країнах, відображає мінливий баланс впливу в світі.
Якщо подивитися на глобальну статистику, то серед випускників внз працездатного віку (від 24 до 64 років) 12% отримали вищу освіту в Китаї - це приблизно стільки ж, скільки у Великобританії, Німеччині та Франції разом узятих. Однак з великим відривом за цим показником лідирують Сполучені Штати, де вищу освіту отримали 26% всіх випускників світу.
Південна Корея, обігнала за часткою випускників Францію та Італію, займає в цьому списку шосте місце.
Це означає, що США і європейським країнам доводиться змагатися з країнами Азії і у сфері освіти.
Американські університети продовжують щедро фінансувати наукові дослідження. У опублікований у вересні цього року список 50 університетів світу, де ведуться найбільш значні наукові дослідження, увійшло 40 американських внз.
“Надзвичайно важлива взаємодія трьох чинників: інновацій, освіти та навичок. Вона допомагає як визначити проблему, так і знайти її вирішення”, - говорить генеральний секретар Організації економічного співробітництва та розвитку Хосе Анхель Гурія.

За матеріалами
Шона Кахлана
www.langust.ru

Оформите подписку на журнал "Сучасна освіта".

Только так Вы не пропустите ни одного материала. Возможно, самого важного для Вас.

 

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!