s-osvita.com.ua ЖУРНАЛ «СУЧАСНА ОСВІТА» Статті з журналу Знайомтесь - професія! Туристичним маршрутом.

Туристичним маршрутом.

Журнал «Сучасна освіта» №12(84) 2011

Пункт перший – готель
Готель - саме зі знайомства з ним розпочинаються наші туристичні маршрути в тій чи іншій країні.
Бездоганний сервіс, комфортабельні та затишні номери, прекрасна кухня ...
Навряд чи хто з подорожуючих замислюється про те, хто ж очолює і організовує роботу цього злагодженого механізму. Господар готелю - хто він?
Який його шлях до вершини готельного Олімпу? Про це в наступному матеріалі.
Від підношувача багажу до Генерального Менеджера - якої довжини дорога?
З чого Генеральні Менеджери розпочинають свою кар’єру? Якої довжини шлях від стартової позиції до крісла першої людини в готелі? Проаналізувавши професійні шляхи декількох Генеральних директорів по всьому світу, ми прийшли до ряду цікавих висновків.
Для одних людей, хто тільки вступає на кар’єрний шлях в індустрії гостинності, метою кар’єри може бути посада Генерального Менеджера. Інші можуть прагнути до позиції CEO (Chief Executive Officer) готельної компанії. Менш амбіційні задоволені, ставши директором номерного фонду або відділу продажу. На таких посадах теж величезна кількість талановитих співробітників, справжніх професіоналів своєї справи.
Ми проаналізували професійні шляхи Генеральних Менеджерів з усього світу з метою визначити, скільки років їм знадобилося, щоб зайняти цю посаду. Ми детально вивчили дані про 60 професіоналів готельного бізнесу, щоб з’ясувати - скільки часу зазвичай минає з того моменту, коли молода людина починає свою трудову діяльність клерком служби розміщення або підношувачем багажу до того моменту, коли вона перший раз у якості господаря сідає у велике шкіряне крісло в кабінеті Генерального Менеджера готелю?
Кількість років, необхідна, щоб «дорости» до позиції Генерального Менеджера в різних регіонах світу. Цікаво відзначити той факт, що швидше за все цей шлях проходять професіонали в Північній Америці (в середньому 14,75 років), і найдовше в Азії (16,5 років). Європа рівно посередині, шлях від початкової посади до крісла Генерального Менеджера займає 15,8 років.
Причина такого розкиду даних полягає, мабуть, в різній привабливості кар’єрного росту для людей в тій чи іншій країні, а також самої можливості росту. Крім того, треба враховувати і те, наскільки розвинена готельна галузь у регіоні; чим вона розгалуженіша, тим більше можливостей для кар’єрного зростання, і, отже, вакантних місць, доступних молодим професіоналам.
Ми також виявили, що темпи просування по службі залежать від початкової і загальної спеціалізації. Дані про всіх професіоналів, кар’єрні шляхи яких ми вивчили, були розділені на 4 основні категорії - Адміністрація, Ресторанна Служба, Номерний Фонд і менеджери-стажисти. Хоча ці категорії і не покривають всі варіанти кар’єрних шляхів майбутніх Генеральних Менеджерів, 97% все ж можна так класифікувати.
До адміністративних посад були зараховані, наприклад, позиції бухгалтера й нічного менеджера. У ресторанній службі це найчастіше помічник офіціанта або офіціант, мийник посуду, кухар, помічник менеджера ресторану. У номерному фонді типові такі позиції, як працівник служби прийому і розміщення, телефонний оператор, підношувач багажу, помічник менеджера служби прийому і розміщення.
Не дивно, що у всіх регіонах світу найкоротший час (14,8 років) для досягнення посади Генерального Менеджера потрібно для людей, які почали кар’єру менеджерами-стажистами. Зазвичай на цю посаду готельні компанії прискіпливо відбирають кращих випускників готельних програм вищої освіти. За перші кілька років роботи в компанії молоді менеджери проходять серйозне навчання на основі ротації у всіх службах готелю. Це різко скорочує час, необхідний для досягнення посади Генерального Менеджера. Наступними за менеджерами-стажистами за швидкістю кар’єрного росту йдуть співробітники, що почали кар’єру в номерному фонді - у них цей шлях займає всього 15,3 роки.
Для тих, хто намагається обрати роботу, яка приведе до посади Генерального Менеджера не найшвидшою, але найвірнішою дорогою, наш наступний розріз даних відбиває розподіл Генеральних Менеджерів за їх початковою посадою.
Явна більшість нинішніх Генеральних Менеджерів (близько 40%) розпочали свою кар’єру в ресторанній службі. Це особливо характерно для Європи - там цифра досягає 55%! У Північній Америці «улюбленою» стартовою службою GM’ов виявився номерний фонд, а в Азії переваги розподілилися практично порівну між трьома найпопулярнішими службами.
У різних країнах світу робота в готельній галузі має різну престижність. Тим не менш, посада Генерального Менеджера скрізь шанована й добре оплачувана. До речі, вона не обов’язково повинна бути кінцевою метою кар’єри. Багато CEO (Chief Executive Officers) і COO (Chief Operating Officers) готельних компаній по всьому світу колись були Генеральними Менеджерами.
За матеріалами Тетяни Веллер
www.prohotel.ru

Хто такий справжній Отельєр
На сайті ILA - Chateaux & Hotels de Charme (об’єднання власників малих готелів Європи, США, Канади і Південної Африки) опубліковані правила “Як бути хорошим Отельєром”:
Ідеальний Отельєр повинен бути: дипломатом, демократом, тираном, акробатом і бездумним автоматом.
Він повинен надати привітний прийом прем’єр-міністрам, магнатам, кишеньковим злодіям, гравцям, букмекерам, піратам, філантропам, дівчатам-лялечкам і манірним дамам.
Він повинен стійко захищати протилежні політичні погляди і моментально їх змінювати.
Він повинен бути спортсменом (хоча б колишнім): грати у футбол, гольф, боулінг, теніс, крикет, дартс.
Повинен бути яхтсменом, голуб’ятником, автогонщиком і лінгвістом. Повинен знати все про всі види спорту, в тому числі про більярд, карти, кістки і біг.
Він повинен уміти залагоджувати суперечки і сварки. Відповідно, йому бажано мати навички боксера, борця, важкоатлета, спринтера та миротворця.
Він повинен виглядати бездоганно, випиваючи в компанії персон, перерахованих у другому абзаці, а також з банкірами, піжонами, театралами, комівояжерами та представниками компаній - навіть якщо тільки що довелося пару-трійку-п’ятірку-шістку разів втихомирювати сварки за участю вищезазначених клієнтів.
Щоб добитися успіху, треба стежити, щоб був повний бар, заповнені номери, щоб будинок був - повна чаша, винний погріб - повна чаша, у клієнтів - повна чаша, і щоб самому не залишитися повним дурнем.
Потрібно підбирати співробітників охайних, чесних, жвавих, тверезо мислячих і взагалі тверезих, сильних в математиці та техніці, завжди підтримуючих боса, підтримуючих клієнта, і тих, що тримаються подалі від бару.
Підсумок:
Ідеальний Отельєр повинен бути відразу в декількох місцях, партіях і релігіях, всім співчувати та співпереживати, слухати і не перебивати - загалом, якщо ви недостатньо сильні та врівноважені - краще навіть не починати.
За матеріалами Генрі Тогна
www.ProHotel.ru

Для гурманів туристичних маршрутів пропонують незвичні послуги та мотелі, вірніше - незвичайні готелі.

Найнезвичайніші
готелі світу
Посилено вдихаємо цей чарівний запах. Аромат мандрівок і глибокого сну без сновидінь. Так пахне кавою, поданою у ліжко в гарному готелі. Перші секунди після пробудження пройняті магічним почуттям: запаморочливе поєднання спокою, комфорту і в той же час повної дезорієнтації у часі та просторі. Так, напевно, почувають себе душі в раю. Чому б не продовжити це відчуття і не зупинитися в готелі, де інтер’єри настільки незвичайні, що дозволяють зазирнути за межу реальності?
Зламати звичний хід подій мріє кожен турист. У цьому - весь сенс дороги. Номер готелю не повинен повертати мандрівника в звичну обстановку. Навіщо долати мільйони світлових років, коли навіть на Землі можна подорожувати і в просторі, і в часі? Перенестися в період зародження людства? Немає нічого простіше! На деякий час стати печерною людиною можна в іспанському готелі Cuevas Pedro Antonio De Alarcоn. Однак це всього лише гра в доісторичних людей: 23 печери обладнані по-сучасному. В готелі є кухня, ванна кімната, телебачення і навіть камін.
Куди найбільшбагатий вибір розваг XXI століття пропонують в печерах турецького Anatolian Houses. Печерні люди тут не влаштовують боїв на кийках і не змагаються в поїданні сирого м’яса. Джакузі, телевізори, рафтинг і прогулянки на повітряних кулях все ж завадять вам насолодитися принадами первісного існування.
А це означає, що в гонитві за відчуттями, які відчували наші далекі предки, потрібно переміщатися в часі ще далі. Заглянемо в епоху, коли і людей-то не було ще, а наші прародичі - людиноподібні мавпи тільки вчилися ходити прямо і лазили по деревах. Спробувати, як це - жити на деревах, пропонують в готелі Ngong House, що в Найробі, Кенія. Невеликі будиночки знаходяться на деревах на висоті більше 4,5 метрів. Клімат дозволив будівельникам готелю зробити багато відкритих просторів і терас, з яких відкривається запаморочливий краєвид на буш. Інтер’єр дерев’яних бунгало не дасть забути, що ми все-таки представники Homo Sapiens. Шикарний текстиль спокійних тонів тут органічно поєднується з фактурою натурального дерева. Невідомо, чи були серед наших предків-приматів модники і модниці, але гості Ngong House можуть щосили «вдаритися» в шопінг не виходячи за території готелю. Ngong House - це ще і бутик модного одягу.
Продовжуємо подорож у минуле Землі. Згадаймо, з чого все почалося. До цього часу в наукових колах переважає думка, що життя без води неможливе навіть на далеких планетах. Не було б нас, таких красивих і розумних, якби якимось там допотопним морським чудовиськам не захотілося вийти з води на берег погуляти. Гості готелю Jules ‘Undersea Lodge на собі відчувають таємничу силу підводного світу. Над їх головами - близько 9 метрів морської товщі. Вікна невеликих номерів - ілюмінатори, через які зручно спостерігати за життям «колиски людства». Розташований незвичайний готель в Смарагдовій Лагуні. З його «борту» можна вийти і у відкрите море: дайвінг - найпопулярніша розвага серед постояльців Jules ‘Undersea Lodge. Втім, незабаром цей готель перестане бути єдиним у світі: практично готові до запуску ще два проекти, не порівнянних з ним по масштабності та розкоші.
Ми добралися вже до найдавніших часів. Далі подорожувати назад в часі сенсу немає: навряд чи коли-небудь на Землі з’явиться готель «Великий вибух» чи «Початок часу».
Тепер потрібно час зупинити. Зовсім недавно знайшли в кризі маля мамонта, яке чудово збереглося через мільйони років. Вся справа в швидкості замороження. А люди вже давно мріють створити кріокамери, які дозволили б значно збільшити тривалість життя - заморозити час. Поки задуми вчених не здійснилися, можна погостювати в «крижаному готелі» у Швеції. І стіни, і меблі IceHotel виготовлені з льоду. Холодні номера приймають постояльців вже другий десяток років. Так що гостювати там абсолютно безпечно. До того ж температура ніколи не опускається нижче +5 градусів, а ліжка і крісла застелені шикарними шкурами тварин. До кріокамер вічного життя ще далеко, але вже можна уявити, як будуть почувати себе їх мешканці.
У подорожі незвичайними готелями заглянути в майбутнє не складніше, ніж опинитися в далекому минулому. Крім імітації вічного життя, можна спробувати уявити, як далеко в кінцевому підсумку зайдуть дизайнери майбутнього в оформленні готельних номерів.
У світі стільки незвичайного! Не варто триматися за розмірений ритм життя, за звичний плин часу. Подорожі у просторі та часі набагато доступніші, ніж здаються. Адже це - наша планета.

За матеріалами www.rbc.ru

Оформите подписку на журнал "Сучасна освіта".

Только так Вы не пропустите ни одного материала. Возможно, самого важного для Вас.