s-osvita.com.ua ЖУРНАЛ «СУЧАСНА ОСВІТА» Статті з журналу Навчання за кордоном Спосіб вступу до закордонного університету через коледж


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Спосіб вступу до закордонного університету через коледж

Журнал «Сучасна освіта» №1-2(75) 2011

Зараз існує велика кількість можливостей потрапити до закордонних університетів на навчання. Можна, наприклад, закінчити в обраній країні коледж, технікум або інший професійно-технічний навчальний заклад й у такий спосіб одержати перепустку до ВНЗ. Придивімось до цього методу пильніше.
Буферна зона
     Професійні коледжі, технологічні інститути, «політехніки» в багатьох державах можна порівняти з нашими технікумами, училищами тощо. Вони входять до системи професійного, або як його ще називають, подальшого навчання (further або post-secondary education) і є проміжним етапом між середньою та вищою освітою. Найчастіше ці заклади дуже тісно співробітничають з ВНЗ і мають програми навчання, що дозволяють спочатку два-три роки відучитися в коледжі, а потім ще один-два — в університеті та отримати в результаті ступінь бакалавра. Фактично йдеться про переведення з коледжу в певний університет, з яким підписані угоди про співпрацю. Такі програми поширені в США, Канаді, Австралії.
     Навчання у описаних закладах часто обирають ті, хто хоче щонайшвидше почати працювати за фахом, адже вступити до них можна вже з 16 років. Тут можна отримати найбільш затребувані спеціальності з ресторанного та готельного менеджменту, інформаційних технологій, фармацевтики, дизайну, логістики, інженерно-технічних дисциплін тощо. Розглянемо коледжі деяких країн детальніше.

     Австралія

      В Австралії система приватних коледжів і державних професійних коледжів має назву TAFE (Technical and Further Education). Особливість австралійських коледжів полягає в тому, що студенти мають нагоду переходити з однієї спеціальності або програми на іншу без іспитів. По завершенні навчання, в залежності від його тривалості, студенти одержують сертифікати (I, II, III або IV ступеня) або дипломи - звичайний чи з відзнакою (advanced). При цьому є можливість продовжити здобувати освіту на другому або навіть третьому курсі університету-партнера.
     Таким чином, професійні програми в австралійських коледжах – це один зі шляхів до вищої освіти.
 
      Нова Зеландія
 
     У Новій Зеландії на всю країну лише 8 класичних університетів. Звісно, вони не можуть прийняти усі бажаючих. Тому, в країні діє розгалужена система професійно-технічної освіти, до якої входять технологічні інститути (Institutes of Technology), політехнічні (polytechnics) та педагогічні коледжі (College of Education), коледжі гуманітарних і соціальних наук, коледжі бізнесу тощо. Не плутайте зі школами (Secondary School), які також називаються коледжами.
     Політехнічні коледжі, або «політехи», користуються значним попитом у тутешньої молоді, бо в них за короткий час (максимальний строк – 3 роки) можна отримати певну кваліфікацію і приступити до роботи. До того ж навчання в них коштує менше, ніж в університетах. Коледжі пропонують величезну кількість короткострокових (півроку – 2 роки) курсів та програм підготовки-перепідготовки з різних галузей.  

Італія
 
     Система освіти на Апенінському півострові зовсім інша, ніж в Україні. Італійці закінчують середню школу в юному віці – в 14 – 15 років. Далі ті, хто в майбутньому планує вступати до вищого навчального закладу, йдуть до ліцеїв (scuola secondaria superiore). Ліцеї в Італії виконують роль місточка між школою та університетом. А ті випускники, які хотіли б освоїти певну професію і лише потім потрапити до ВНЗ, обирають технікуми (istituto tecnico), професійні училища (istituto professionale), школи мистецтв (istituto d’arte), політехнічні інститути (IFTS), а також інститути фізичної культури (ISEF).
 
Канада

     У Канаді діє кілька сотень державних і приватних коледжів. Канадські коледжі поділяються на суспільні (Community Colleges), технічні (Technical Institutes) і коледжі системи CEGEP (довузівська підготовка). Основне завдання коледжів – підготовка робітників для промисловості й бізнесу. Зазвичай в коледжі вчаться два роки, і більша частина навчального часу проходить не в аудиторіях, а в лабораторіях і майстернях.
     В багатьох з них також діють програми співробітництва з університетами для одержання бакалаврського ступеня. Випускники такого коледжу зараховуються відразу на другий курс університету-партнера.
   
Два зайця одним пострілом
     Отже, спосіб потрапити до університету через коледж має свої переваги. По-перше, студент після закінчення коледжу одержує більш практично орієнтовані знання і дуже часто – супутній досвід роботи, адже стажування на фірмах та підприємствах – обов’язкова частина навчального процесу в коледжах. По-друге, випускник може продовжити освоювати професію в університеті та «заробити» спочатку бакалаврський, а потім магістерський ступінь за значно коротший час, ніж інші студенти. По-третє, йому не потрібно складати вступні екзамени до ВНЗ: якщо студент коледжу має гарні оцінки, то «переведення» до ВНЗ здійснюється автоматично.

Підготувала Надія Бучнєва

 

Этот номер журнала "Сучасна освіта" (№1-2,январь-февраль 2011) уже поступил в розничную продажу в третье декаде января. Приобрести (либо заказать по почте)  его можно в редакции.
Оформите подписку на журнал "Сучасна освіта".

Только так Вы не пропустите ни одного материала. Возможно, самого важного для Вас.

 

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!