s-osvita.com.ua ЖУРНАЛ «СУЧАСНА ОСВІТА» Статті з журналу Навчання за кордоном Отримуємо вищу освіту в країнах Балтії


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Освітні перспективи для українців в Угорщині

Угорщина одна із небагатьох країн, де можна  чудово відпочивати в будь-яку  пору року. Кількість сонячних днів у році тут одна з найбільших у Європі. Ця країна має багату культурну спадщину та традиції гостинності. Степи, пагорби, озера, ліси, карстові печери, мінеральні джерела, національні парки - все це багатство країни, яка розташована  практично в центрі Європи. В Угорщині поєднуються впливи східної і західної культури та традиції 1000-літньої держави. Історичні пам’ятки Римської імперії, періоду 150-літнього турецького панування, маленькі середньовічні церкви і пишні базиліки, руїни замків на вершинах пагорбів і чудові палаци - всі вони свідки бурхливих історичних подій.
Окрім цього, Угорщина - батьківщина відомих і загальновизнаних винаходів, без яких сьогодні важко уявити наше життя. Наприклад, кулькова ручка, фосфорні сірники, електропотяг і телефон були винайдені саме тут. Ерно Рубік - математик, винахідник багатьох логічних ігор, найпопулярнішою з яких стала “Кубик Рубік” - родом з Угорщини. Та все ж, мабуть, найвідоміший угорець, чиє ім’я відоме кожному, - Георг Сорос, мультимільйонер, інвестор, філантроп і засновник фонду Сороса для підтримки проектів у сфері освіти.
І якщо про все перераховане вище практично всі чули і знають, то про угорську освіту в нашій країні мало відомо. Адже здобути вищу освіту в Угорщині - один із найвдаліших варіантів навчання за кордоном, оскільки, по-перше, тут все-таки європейська освіта, по-друге, вартість навчання набагато більш прийнятна для наших громадян порівняно з іншими європейськими країнами. А про те, що в цій країні можна одержати британський диплом, напевно, чули одиниці, тоді як за останні роки тут були відкриті філіали престижних британських і європейських ВНЗ.
У систему вищої освіти Угорщини входять університети та інститути (коледжі). До початку останніх реформ в Угорщині отримував вищу освіту надто малий відсоток молоді, а кількість студентів (усього 970 на 100 000 населення) була серед трьох найнижчих у Європі. Виправлення цієї ситуації стало одним з пріоритетів країни з початку 90-х років. Була створена нова законодавча база з урядових актів та законів (з вищої освіти - у 1993 і 1996 рр.), що зумовило появу групи приватних ВНЗ  та великого розширення автономії державних закладів. 1996 рік став роком прийняття державних стандартів в освіті у вигляді основного національного навчального плану.

Можливості для українських студентів
Сьогодні Україна впевнено крокує в Європейський Союз. Однією з найважливіших сфер розвитку євроінтеграції є сфера вищої освіти, де вона набула форм Болонського процесу. На сьогодні 46 європейських країн, включно з Україною, є його учасниками. Слід зазначити, що БП не передбачає створення повністю ідентичних систем освіти у різних країнах, він призначений лише для зміцнення взаємозв’язків та покращення взаєморозуміння між системами освіти різних країн.
Результатом довготривалої та продуктивної співпраці між Міжнародним економіко-гуманітарним інститутом імені академіка Степана Дем’янчука та Інститутом імені Яноша Кодолані (Угорщина) став спільний проект щодо навчання студентів за освітніми програмами цього угорського ВНЗ.
Міжнародному економіко-гуманітарному університету імені академіка Степана Дем’янчука видано ліцензії на право здійснювати підготовку фахівців за програмами Інституту імені Яноша Кодолані за такими спеціальностями: “Комунікація та медіаосвіта”, “Туризм та готельно-ресторанні послуги”, “Господарювання та менеджмент”.
На сьогодні навчання в Університеті реалізується за двома схемами (за вибором абітурієнта).
Перша - студент може навчатись лише за освітньою програмою Інституту імені Яноша Кодолані. За умови успішного закінчення навчання випускник отримує європейський (Болонський) диплом та англомовний сертифікат “diploma supplement”, єдиний для всіх країн ЄС. Такий диплом значно розширить сферу працевлаштування випускників не тільки в Україні, а й у всіх країнах Європейського Союзу.
Друга схема передбачена для студентів, котрі крім європейського диплома хочуть отримати і український диплом. Враховуючи подібність освітніх програм європейського та українського освітніх стандартів, студент університету впродовж одного терміну навчання цілком реально може отримати два дипломи - український та європейський (Болонський) з сертифікатом “diploma supplement”.
Перший випуск студентів Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука, котрі навчалися одночасно за освітніми програмами України та Угорщини відбувся влітку 2008 року. Відтоді упродовж 2008-2009 років дипломи бакалавра, визнані в країнах ЄС, отримали 45 студентів. Це перші угорські дипломи, які відповідають вимогам Болонської конвенції. Свідченням високого рівня підготовки українських студентів-випускників є запрошення від угорських професорів для продовження навчання і здобуття ступеня магістра саме в Угорщині.
Центральноєвропейський університет є головним освітнім проектом Інституту відкритого суспільства (Open Society Institute), який створив Джордж Сорос.
Центральноєвропейський університет (CEU) - вищий навчальний заклад, розташований у Будапешті, міжнародно визнаний та акредитований в Угорщині та США. Він пропонує стипендії для навчання, щоб отримати ступінь магістра чи кандидата наук за спеціальностями: “Економіка”, “Охорона навколишнього середовища”, “Гендерні студії”, “Історія. Міжнародні відносини та Європейські студії”, “Міжнародне право”, “Дослідження та студії Середньовіччя”, “Філософія”, “Політичні науки”, “Соці-ологія”, “Дослідження націоналізму та національної свідомості”, “Державна політика”, “Математика”. Офіційна мова викладання - англійська.
Для участі в конкурсі, щодо вступу і навчання у CEU, запрошуються студенти 4, 5 курсів ВНЗ, випускники ВНЗ, спеціалісти зі стажем та досвідом роботи - усі бажаючі, що володіють англійською мовою та мають, щонайменше, диплом бакалавра.
Участь у конкурсі безкоштовна. Переможцям конкурсу залежно від отриманих результатів надається повне фінансування (безкоштовне навчання, проживання, харчування та медичне страхування) або часткове фінансування.
Університет також надає гранти для викладачів ВНЗ та дослідників на відвідування літніх шкіл та семінарів з професійного розвитку.
Один з перших приватних бізнес-коледжів у Центральній і Східній Європі - Міжнародна Школа Бізнесу, яка відкрилася в Угорщині в 1991 році. Тут чудово поєднуються досвід університетів Великої Британії з традиціями угорської освіти. МШБ розташована у Буді, в одному з найелегантніших історичних районів Будапешту.
МШБ бере участь у програмі Socrates/Erasmus Європейської Комісії, тому студенти мають нагоду провести один семестр за межами Угорщини в одному з університетів-партнерів. Особливість ВНЗ - виробнича практика в престижних європейських компаніях, після якої можна одержати пропозицію про подальше працевлаштування.
Університет пропонує навчання англійською мовою за програмами ступеня бакалавра (Bachelor) і магістра (Master) за такими спеціальностями:
Ступінь бакалавра (рівень університетської освіти) - 3 роки
• Бізнес
• Міжнародні бізнес-відносини
• Міжнародні та європейські дослідження
Ступінь магістра (рівень постуніверситетської освіти) - 1 рік
• Фахівець міжнародного менеджменту
• Міжнародний диплом у галузі маркетингу
Особлива гордість університету - програми постуніверситетського циклу на ступінь магістра у галузі економіки та менеджменту. Студенти здобувають унікальну можливість поглибити свої знання і одержати міжнародно-визнаний ступінь Магістра міжнародного менеджменту, Магістра у галузі фінансів, Магістра у галузі міжнародного бізнесу, які їм присвоює Oxford Brookes University. Це програми тривалістю 12 місяців. Завершують їх студенти, здачею наукової роботи з обраної галузі. По всій Європі такі програми дуже престижні та досить дорого коштують. Але якість програм і навчання в МШБ - поза сумні-вом, а ось ціна тут набагато дешевша - 7850 євро.
Економіст і менеджер - найпопулярніші професії у будь-якій країні світу. МШБ пропонує університетські і постуніверситетські програми ступеня бакалавра (3 роки теоретичного навчання) і доктора з цих галузей. Студенти також працюють у маленьких семінарських групах, де розбирають різні ситуації, проводять ділові ігри, моделюють і вирішують проблеми, пишуть ділові звіти тощо, тобто на практиці застосовують одержані теоретичні знання.
Випускники українських шкіл та університетів можуть вступати до Oxford Brookes University-МШБ без підготовчого курсу навчання в тому випадку, якщо у них високий рівень володіння англійською мовою, якою ведеться викладання в університеті. У МШБ прекрасна репутація у галузі бізнес-освіти. Багато європейських компаній, таких як: “Coca-Cola Beverages”, “Deutsche Bank”, “Johnson & Johnson”, “Philip Morris”, “Siemens, Shell Hungary” та багато інших, із задоволенням приймають на роботу її випускників і дають їм прекрасні рекомендації.
Також продовжується плідне співробітництво між Київським національним університетом ім. Т. Шевченка та Будапештським університетом ім. Л. Етвеша, а також між Ужгородським національним університетом (УНУ) та низкою угорських ВНЗ: Дебреценським університетом, Ніредьгазькою вищою школою, Сегедським університетом, Будапештським університетом ім. Л. Етвеша, Будапештським технічним університетом, Мішкольцьким університетом та Медичним центром Дебреценського університету. В Дебреценському університеті проводиться щорічна практика для студентів фізичного і медичного факультетів УНУ.
Також існують різні міжнародні організації, програми яких відкривають все нові можливості навчання за кордоном для українських студентів. Наприклад, The Hungarian Scholarship Board зазначає, що українські студенти можуть брати участь в його програмах через організації, що є партнерами HSB.
Стипендія надається громадянам України, які не досягли 30 річного віку та ще навчаються в українських університетах і знають угорську мову. Перевагу мають студенти, які вивчають угорську мову та літературу.
HSB надає можливість 5-ти чи 10-ти місячного курсу навчання в багатьох угорських вищих навчальних закладах, 2-х чи 4-х тижневий курс навчання в літніх школах та стипендії.
У літніх школах проводяться мовні курси, програми культурного обміну та тематичні лекції на різні теми.
Отже, Угорщина широко розкриває свої гостинні двері знань для українських студентів, яким залишається лише обрати необхідний навчальний заклад та спеці-альність.

Ціна питання

Вища освіта в Угорщині безкоштовна, але, на жаль, тільки для громадян цієї країни. Іноземцям доводиться платити: якщо ви знаєте угорську, то навчання обійдеться вам від $ 400 за семестр. Програми англійською мовою коштують приблизно в 4-5 разів дорожче ($ 1.500-3.000, а з медичних спеціальностей - до $ 4.000). Але це все одно дешевше, якщо порівнювати з Західною Європою, США та Канадою. До всього іншого витрати на проживання, харчування та місцевий транспорт становлять усього близько $ 300 на місяць.


Підготувала Катерина Оржель


Корисні посилання
Міжнародний економіко-гуманітарний університет
ім. академіка Степана Дем’янчука

вул. С. Дем’янчука, 4, м. Рівне, 33028
Телефон:(0362) 23-01-86
Телефон приймальної комісії:(0362) 23-72-02
Е-mail:studrada-megu@meta.ua

Посольства України в Угорській  Республіці

http://www.mfa.gov.ua/hungary/ua/2458.htm


Програми The Hungarian Scholarship Board
 для іноземних студентів

http://www.scholarship.hu/HSB/HSBOfficeContacts/tabid/
201/language/en-US/Default.aspx -

Консульський відділ
Посольства Угорської Республіки в Україні

01901, Україна, м. Київ, вул. Рейтарська, 33
Тел.: /380/44/238-63-81, /380/44/238-63-82,
/380/11238-64-30
Факс: /380/44/230-80-04
E-mail: consulate.kev@kum.hu
Web: www.mfa.gov.hu/emb/kiev

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!