s-osvita.com.ua ЖУРНАЛ «СУЧАСНА ОСВІТА» Статті з журналу Навчання за кордоном Освіта в Ісландії


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Освіта в Ісландії

журнал «Сучасна освіта» №3-4, 2016 рік

Освіта в Ісландії не користується особливою популярністю серед європейських абітурієнтів. Тому кількість іноземців у загальній кількості студентів становить близько 5%. Однією з головних причин такої ситуації є переважання навчальних курсів на ісландській мові і досить суворий клімат, незвичний для мешканців континентальної Європи. Безумовно, досвід навчання тут може бути корисний в першу чергу тим, хто цікавиться життям країни і планує пов'язати свою майбутню діяльність саме з Ісландією.

Освітня система і студентське життя

Система вищої освіти Ісландії бере початок з 1911 року. Зараз вона представлена як державними, так і приватними університетами. До державних університетів Ісландії відносяться: найбільш престижний Ісландський університет; Університет Акюрейрі; Сільськогосподарський університет Хваннейрі; Університетський коледж Холар. Студентам не надається стипендія, проте існує певна система знижок і кредитів, пов'язана з політикою університетів по залученню студентів. Крім того, в державних навчальних закладах навчання коштує дешевше. Оплата за семестр коливається в межах 400 євро. У приватних університетах Ісландії - університетах Біфреста, Рейк'явіка, Академії мистецтв Ісландії - ціна семестру навчання складає від 2500 євро за семестр. До статті витрат студентів слід додати також кошти на проживання та харчування.

Загальною для приватних і державних університетів особливістю є те, що університети не займаються проведенням наукових досліджень. Вища освіта Ісландії представлена триступеневою системою навчання: бакалавріат, магістратура та аспірантура. Диплом бакалавра можна отримати після успішного проходження 3-4 років навчання. Тривалість періоду магістратури, в завершенні якої необхідно провести захист власної наукової дипломної роботи, становить два роки. Надалі можлива також аспірантура, яка завершується присудженням докторського ступеня за успішне проведення наукової роботи та захист дисертації. Навчальний рік традиційно ділиться на два аналогічних українським за тривалістю семестри. Загалом, весь процес навчання, що знаходиться в рамках європейської системи, відрізняється тільки своєрідною системою оцінки знань студентів за десятибальною шкалою, згідно з якою 5 балів - мінімальна позначка. Підготовка до початку навчання в Ісландії починається з ознайомлення з пропозиціями ісландських університетів. Українські абітурієнти можуть орієнтуватися, в першу чергу, на університети в Рейк'явіку і Акурейри, а також на Державний університет Ісландії. Саме в цих навчальних закладах проводиться викладання англійською мовою. Для бажаючих освоїти ісландську – організовуються курси з вивчення мови.

Вступ до університету

Комплект і процедуру подачі документів слід узгоджувати з тим університетом і факультетом, на якому планується навчання. Як правило, це анкета відповідного навчального закладу, яку можна отримати на його Інтернет-сайті, а також завірена копія атестату, диплому та будь-яких наявних сертифікатів. Вітається також наявність рекомендаційних листів англійською мовою від викладачів з попередніх місць, де проходив навчання абітурієнт. Обов'язковою процедурою є апостилізація документів про попередню освіту. Це недорога, але тривала за часом процедура, яку слід здійснити заздалегідь. Цікаво, що між українськими та ісландськими абітурієнтами існують деякі відмінності. Система освіти Ісландії побудована таким чином, що молоді люди стають тут студентами не раніше, ніж їм виповниться 20 років. Це пов'язано з тим, що після закінчення школи в 16-річному віці, до вступу до університету учні повинні пройти 4-річне навчання у вищій загальноосвітній школі. Таким чином, перед подачею документів для навчання в Ісландії абітурієнтам необхідно закінчити 1-2 курси у вітчизняному вузі. Після подачі заяви і при позитивному рішенні університету Ісландії комплект необхідних документів потрібно відправити в Імміграційне бюро, яке передає інформацію про вступ до вузу посольству. Потім майбутній студент оформляє Шенгенську візу і студентську посвідку на проживання. Ісландія знаменита тим, що рівень життя населення тут один з найвищих в світі, а природні умови прекрасні, незважаючи на суворість. Навчання в Ісландії може стати безцінним досвідом і незабутніми враженнями, які залишаться з вами на все життя.

Джерело: http://biznes-prost.ru

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!