s-osvita.com.ua ЖУРНАЛ «СУЧАСНА ОСВІТА» Статті з журналу Навчання за кордоном Вища освіта Шотландії


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Вибираємо кращий архітектурний ВНЗ за кордоном

Журнал «Сучасна освіта» №5-6 (2015 р.)

Архітектура всеосяжна, вона організовує простір навколо нас, від нашої квартири до загальної міської інфраструктури. Професія архітектора здавна була однією з найбільш шанованих і відповідальних. Архітектор може займатися як інтер'єром, так і проектувати великі житлові або громадські об'єкти, вирішувати глобальні містобудівні завдання. Крім того, проектувати дизайн інтер'єрів як громадських, так і приватних. Архітектори можуть виступати і в ролі декоратора, повністю оформляючи внутрішній простір.

Перші кроки

Мабуть, три основні плюси в освіті за кордоном - якість, різноманітність і можливості. На ваше рішення вступити до іноземного університету, вплине те, на якому відрізку життєвого шляху ви прийняли рішення. Грубо кажучи, їх три:
- після закінчення середньої школи, або перших курсів українського ВНЗ;
- при отриманні ступеня бакалавра або спеціаліста в українському архітектурному (а, може бути, математичному, інженерному або навіть художньому) ВНЗ;
- при отриманні ступеня магістра одного з українських університетів.

Ось ці точки відліку і зададуть вам подальші координати за вибором закордонного інституту.

У першому випадку доведеться проявити терпіння, тим більше що закордонні ВНЗ все ще насторожено ставляться до нашої освітньої системи. Тому в більшості країн доведеться пройти попередні курси тривалістю від 9 місяців до 2 років (залежно від обраної країни).

Є надія на те, що нерідко випускні іспити таких курсів прирівнюються до вступних. Обійти підготовчі програми можна, якщо подавати документи на вступ після закінчення перших курсів українського ВНЗ. Правда, в цьому випадку роки навчання в українському ВНЗ найчастіше не зараховуються і «згорають».

У другому випадку надходження на «нульовий» рівень не витримує ніякої критики: незважаючи на всі штампи, українська освіта як і раніше дорогого коштує. Перші курси ви будете тупцювати на місці, явно перевершуючи своїх однокурсників в знаннях. Тому отримавши деякі базові знання, задумайтеся про магістерську програму.

Зауважте, процес вступу на магістерські програми є більш персоналізованим, ніж на бакалаврські. Іноді необхідний досвід роботи, рекомендації, серйозна увага приділяється особистим якостям кандидата.

Погані новини для фахівців: незважаючи на цілий рік різниці, швидше за все, ваш диплом буде прирівняний до бакалаврського.

І, нарешті, найбільш маститим і досвідченим архітекторам зі ступенем магістра, які прагнуть отримати потужний кар'єрний ліфт, будуть цікаві Postgraduate-програми або отримання ступеня PhD.

Вибір країни

Визначившись з програмою, перед вами постає вибір країни. Тут головну роль зіграють два фактори - знання іноземних мов і ваші архітектурні уподобання. З приводу вивчення мови, скажу одне - найкраще, ви зможете вивчити мову тільки в країні-носії. До того ж, корисно буде зануритися в колорит країни. А ось щодо архітектурних уподобань, вам доведеться задуматися, щоб потім не пошкодувати.

Спробуйте максимально близько ознайомитися з архітектурними традиціями країн, які найбільш вам цікаві й спроектувати їх на себе. Адже, незважаючи на сучасну тенденцію - всіх загнати під одну гребінку, у кожній країні є свої манери, національні риси та індивідуальні особливості в архітектурі. Тому важливо, щоб характерні риси місцевої спадщини гармонізували саме з вашим відчуттям стилю.

Нескладно здогадатися, що ще одним чинником буде ваш матеріальний добробут. Тому не буде зайвим подати документи на отримання гранту або стипендії. І як не дивно - за кордоном важливим в отриманні гранту буде правильно оформлений пакет документів. Тому починайте підготовку заздалегідь, за півтора-два роки до початку навчання.

Визначилися з країною? - Вибирайте!

Школа Архітектури Архітектурної Асоціації (Англія). Легендарна архітектурна школа, беззаперечний лідер рейтингів. Більше 90% як учнів, так і викладацького складу - іноземці. У програмі представлені як «повноцінні» освітні програми (5-річні програми з отриманням диплома та присвоєнням спеціальності «архітектора», а також магістерські програми за 16 місяців), так і post-graduate програми довжиною в рік по 11 напрямах.

Школа Архітектури Колумбійського університету (США). Ще один «монстр» архітектурної освіти - готує фахівців з 1881 року. Школа є підрозділом Колумбійського університету Нью-Йорка, що входить в Лігу плюща і добре відомого за межами самих Штатів. Сама школа спеціалізується на магістерських (7 напрямів тривалістю 2.5-3 роки) програмах та спеціалізованих курсах (тривалість 2-3 місяці).

Архітектурний факультет Массачусетського технологічного інституту (США). Важко запідозрити Массачусетський технологічний інститут в комплексі неповноцінності через сусідство з розтиражованим Гарвардом. Інститут по праву вважається світовим лідером в галузі науки і техніки. У школі представлений повний цикл навчання: бакалавріат (4-річна програма, магістратура - 3.5 або 2.5 роки, і докторантура - мінімум 2 роки. Також є можливість і дистанційного навчання.

Мюнхенський технічний університет (Німеччина). Університет входить в об'єднання технічних університетів Німеччини TU 9 і є найбільшим вузом Баварії. Архітектурний факультет ТУМу взагалі єдине в Баварії місце, де можна отримати ступінь за напрямом "Архітектура". Факультет багато разів був нагороджений різними престижними преміями в галузі архітектури. Факультет пропонує як бакалаврську програму - 8 семестрів, так і магістерську - 4 семестри.

Крім того, можна знайти прекрасні високотехнологічні архітектурні ВНЗ в Італії, Голландії, Швейцарії, Данії, Китаї. І кожен з них зможе запропонувати вам прекрасні умови навчання та диплом, з яким буде рахуватися весь світ.

Стипендії та гранти для архітекторів

В епоху глобальної урбанізації архітектори стають все більш затребуваними. І, як показує досвід, все частіше українські студенти прагнуть отримувати архітектурну освіту за кордоном. Задоволення це не з дешевих.
Але вихід є – фонди та стипендіальні програми ВНЗ. Наше завдання – спростити для вас процес пошуку можливих варіантів і допомогти знайти стипендію.

Від загального...

Erasmus Mundus
Програма студентського обміну спочатку була створена для студентів ЄС, але в даний час поширюється і на студентів з України. Заходьте на сторінку стипендіальних програм (http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mundus/funding/scholarships_students_academics_en.php), вибираєте свою спеціальність і найбільш підходящі для вас умови. Правила та список пропозицій може змінюватися щороку.

Chevening
Стипендіальна програма Chevening (http://www.chevening.org/) дає можливість пройти курс навчання або виконати короткострокову дослідницьку роботу у Великій Британії. Загальний обсяг фінансування дозволяє сплатити не лише навчання в обраному ВНЗ протягом 1 року, але і проживання. Серед пріоритетних напрямів - архітектура і міське планування.

Elizabeth Greenshields Foundation
Канадський Фонд, який виділяє стипендії молодим художникам. Сума гранту: $ 15,000-18,000. Отримані гроші можуть бути використані для будь-яких цілей, пов'язаних з мистецтвом: навчання, транспортні витрати, оренда студії, придбання матеріалів та інше.
Грантоотримувачі зобов'язані подати детальний звіт про свою творчу діяльність після завершення роботи або проекту.
Найбільша зручність полягає в тому, що подати заявку можна протягом усього року. Інші подробиці на офіційному сайті Фонду (https://elizabethgreenshieldsfoundation.org/).

Німецька служба академічних обмінів DAAD
Щорічно видає стипендії для випускників творчих та архітектурних ВНЗ (http://www.daad.org.ua/). Стипендія дає можливість або пройти стажування в одному з ВНЗ Німеччини, або закінчити курс магістратури. Тривалість стипендії на стажування – один навчальний рік. Але в окремих випадках можливе її продовження. Тривалість стипендії для навчання в магістратурі від 10 місяців до 2 років.
Співпраця з DAAD - один з найвірніших способів отримати стипендію. Але обов'язковою умовою є знання німецької мови.

...до приватного

Не дивлячись на те, що отримувати архітектурну освіту можна де завгодно, все ж кращі архітектурні програми пропонує Голландія. Головна перевага полягає в тому, що навчання ведеться англійською мовою.
Взагалі, майже всі великі ВНЗ країни виділяють стипендії в тому числі і в рамках міжнародних програм. Тому, якщо вас цікавить якийсь конкретний університет, краще шукати потрібну стипендію на його офіційній сторінці. Ми ж пропонуємо дві найпопулярніші програми допомоги студентам-архітекторам.

Amsterdam Merit Scholarships
University of Amsterdam щорічно роздає стипендії іноземним студентам, у тому числі студентам з України. Сума гранту може варіюватися: 6,000-21,000 євро. Підтримка поширюється на рік, максимум два роки навчання. В окремих випадках стипендія може бути продовжена. Всі подробиці на офіційній сторінці стипендії (http://www.uva.nl/en/education/master-s/finance/scholarships-and-loans/amsterdam-merit-scholarship/amsterdam-merit-scholarship.html).

Amsterdam Talent Scholarship
Amsterdam University of Aplied Sciences видає гранти студентам не з ЄС. Сума невелика - 3,000 євро. Але отримувати її студент буде протягом 4 років.
Всі подробиці на офіційній сторінці стипендії (http://www.amsterdamuas.com).
Ми представили лише малу частину варіантів отримання стипендій для майбутніх архітекторів. Якщо ви знайдете інші цікаві варіанти, пишіть нам. Будемо вдячні.

За матеріалами: Sasha Soloviev, www.hotcourses.ru

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!