s-osvita.com.ua ЖУРНАЛ «СУЧАСНА ОСВІТА» Статті з журналу Навчання за кордоном Прекрасний острів Формоза: за дипломом на Тайвань


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Прекрасний острів Формоза: за дипломом на Тайвань

журнал «Сучасна освіта» №3-4, березень-квітень 2015 року

Протягом століть Тайвань був відомий на Заході як острів Формоза (португ. - «Прекрасний»). Це ім'я йому дали в XVI столітті португальські мореплавці, вражені незвичайною красою острова.

Особливості системи вищої освіти

Число вищих навчальних закладів на Тайвані досягло 164. Незалежно від укладачів, в престижних рейтингах найкращих університетів світу Топ-200 вражає представництво тайванських ВНЗ. Наприклад, за версією the Times Higher Education 2010-2011, National Tsing Hua University, National Taiwan University, National Sun Yat-sen University і National Chiao Tung University увійшли до списку кращих 200 ВНЗ світу. Найбільш сильними сферами освіти на Тайвані є економіка і фінанси, медицина, наука і технології, а також туризм, екологія, культурологія і політологія.
Термін навчання у ВНЗ, як правило, становить 4 роки в бакалавріаті і 2 роки в магістратурі, що відповідає стандартам «Болонського процесу», який пропонує систему «4 + 2». Після закінчення бакалавріату студенти самостійно приймають рішення про те, чи складати їм вступні іспити для навчання в тайванській магістратурі чи продовжити навчання за кордоном. Студенти вищих навчальних закладів та коледжів, які успішно пройшли програму навчання і набрали необхідні бали, отримують після закінчення дипломи.

Навчальний рік на Тайвані розпочинається 1 серпня і закінчується 31 липня, він ділиться на 2 семестри - осінній та весняний. У перервах між семестрами - зимові канікули, які припадають на час святкування Китайського Нового року.

Багато навчальних закладів та університети Тайваню приймають іноземних студентів. Кількість іноземних студентів на Тайвані в 2010-2011 навчальному році становив 21,356 чоловік. Список університетів і коледжів як державних, так і приватних розміщений на сайті http://www.studyintaiwan.org. Для вступу до ВНЗ іноземні студенти повинні подати заявки на зарахування в строки, встановлені навчальними закладами.
Однією з найважливіших причин для навчання на Тайвані є вивчення традиційної ієрогліфіки. Китайська ієрогліфіка - одна з найдавніших у світі систем писемності. Ієрогліфами щодня користуються, щонайменше, 20% всього населення планети. Традиційні ієрогліфи - це частина китайської культури, і найкраще вони збереглися саме на Тайвані. У 35 університетах Тайваню існують центри вивчення китайської мови, що пропонують висококласні програми навчання. Тест на знання китайської мови (Test of Chinese for Foreign Language, або TOCFL) регулярно проводиться двічі на рік - у червні та грудні. Центри зі складання тесту знаходяться в північній, центральній і південній частинах острова. Починаючи з 2004 року, тест TOCFL проводиться по всьому світу.
Офіційний сайт центру з проведення тесту на знання китайської мови http://www.sc-top.org.tw/english/eng_index.php

Вартість навчання та проживання

Вартість навчання відрізняється залежно від університету і становить близько $ 1000-1670 за семестр. Навчання в приватних університетах, як правило, дорожче, ніж у державних. Щомісячні витрати на харчування та підручники становлять близько $ 235 і $ 70 відповідно.

Студенти, як правило, живуть у гуртожитках. Гуртожитки в університетах зазвичай поділяються на жіночі та чоловічі. У кімнатах проживають від 2 до 6 осіб. Студенти також можуть за бажанням наймати кімнату або квартиру.

Стипендії для іноземців

Тайвань активно підтримує зв'язки з талановитими іноземними фахівцями і надає велике значення підготовці кадрів і розширенню міжнародних перспектив. У зв'язку з цим, уряд Тайваню створив стипендіальні програми для видатних іноземних студентів.

Вже протягом 40-50 років іноземці приїжджають на Тайвань вивчати китайську мову. Їх вибір, насамперед, визначає можливість вивчення традиційної ієрогліфіки на Тайвані. Міністерство освіти Тайваню щорічно реалізує програму «Короткострокові курси китайської мови», тривалість яких складає від 1 до 4 тижнів. Грошова сума, надана кожній групі в рамках даної програми, залежить від кількості учасників групи та терміну навчання у мовному центрі.
Для того, щоб відповісти на виклики глобалізації і простимулювати розвиток міжнародних контактів з видатними іноземними студентами та учнями, уряд Тайваню в 2004 році заснував стипендію «Taiwan Scholarship Program». В рамках даної програми претендентам надається оплата за навчання у ВНЗ, що входять в "Лігу Taiwan Scholarship", і щомісячні стипендії в розмірі $ 500 для тих, хто навчається на бакалавріаті і $ 670 для магістрантів і аспірантів.
Крім вищевказаних програм, здійснюється ще й стипендіальна програма зарубіжних досліджень Тайваню для вчених. Метою даної стипендіальної програми є заохочення видатних вчених з України та інших країн СНД до того, щоб присвячувати свої дослідницькі роботи Тайваню, за допомогою надання можливості здійснення візиту на Тайвань для збору науково-дослідницьких матеріалів, а також підвищення конкурентоспроможності наукових кіл України та інших країн СНД в сфері досліджень Тайваню. Термін проведення дослідження на Тайвані від 3 місяців до року.

Отримання Візи

В'їзна віза на територію Тайваню буває двох видів - гостьова (visitor visa) і резидентська (resident visa). Заявник, який планує перебувати на Тайвані не більше 180 днів, може оформити гостьову візу. Заявник, який планує перебувати на Тайвані більше 180 днів, може оформити резидентську візу.

Студенти, які отримали офіційне підтвердження про зарахування (letter of admission) в тайванський ВНЗ, повинні оформити візу для в'їзду на Тайвань. Залежно від тривалості навчання студентам видаються гостьові візи або резидентські візи.

Для оформлення візи від студентів потрібні такі документи: діючий закордонний паспорт (термін його дії повинен бути більше 6 місяців), дві кольорові фотографії (3cm х 4cm), одна заповнена анкета російською або англійською мовою, та інші необхідні документи на вимогу консула.

Для отримання візи з метою проходження китайських мовних курсів необхідно надати виписку з банку, що підтверджує платоспроможність, а також лист-запрошення китайського мовного центру, визнаного Міністерством освіти на Тайвані.

Для отримання візи з метою чергового проходження китайських мовних курсів необхідно надати свідоцтво про завершення попередніх курсів, інформацію кількості годин та отримані оцінки. При цьому, термін перебування на Тайвані не повинен перевищувати двох років.

Для отримання візи з метою вступу до ВНЗ на Тайвані необхідно надати виписку з банку, що підтверджує платоспроможність, а також повідомлення про надходження в тайванський вищий навчальний заклад.

Де дізнатися більше:

Ministry of Education Taiwan  http://english.moe.gov.tw/mp.asp?mp=1
Study in Taiwan  www.studyintaiwan.org
MOFA Taiwan Fellowship  http://taiwanfellowship.ncl.edu.tw/
Center for Chinese Studies National Central Library  http://ccs.ncl.edu.tw/EN/ccs2.aspx
Research Grant for Foreign Scholars in Chinese Studies  http://ccs.ncl.edu.tw/ccs2/regulation.aspx
Taiwan Foundation for Democracy's Fellowships  http://tafs.mofa.gov.tw/SchDetailed.aspx?loc=en&ItemId=21
Grants from the Chiang Ching-Kuo Foundation for International Scholarly Exchange  www.cckf.org.tw/e-dornation.htm
Academia Sinica Taiwan International Graduate Program  http://tigp.sinica.edu.tw/
Taiwan Panorama  http://taipanorama.nat.gov.tw/
Bureau of Consular Affairs Ministry of Foreign Affairs Taiwan  www.boca.gov.tw/mp.asp?mp=2

Джерело: портал znanie.info

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!